Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   457 / 570
(#) VIM válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
A feltett kérdésedre a válasz, hogy:
Idézet:
„mit lehetne lemezradiátoron kívül rakni...”
Bővebben: Link .... és mind ettől a fekete létől örökre mentes leszel és még inhibítor sem kell. A feltöltő víz az legyen csapvíz. Az ezzel való feltöltést tavasszal és ősszel a csapadékos idők derekán célszerű elvégezni, amikor a vízkészletek a kutakban kellően lágyak lesznek. Én az alföldön lakom, nem panaszkodhatom a víz keménységére, nincs ilyesmivel problémám. A "hatszög lukas rugós betét"-ről csinálj már egy fotót és mutasd meg, mert nem értem, hogy mivel lehet a probléma, miért nem lehet szétszedni. Ha hatszög akkor az imbusz, de ha nincs akkora kulcs hozzá akkor valamelyik csavar feje is megteszi kulcsként.
(#) antiktelefon válasza VIM hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Alu? A hőcserélő réz, a másodlagos hőcserélő meg vas, nem tudom, meglennének-e.
Meg van még 8 másik is... Réz-va skörhöz milyen inhibitort javasolsz? Esetleg valami vasiszap leválasztót is linkelhetsz, ha ezután is eldugul, szerelek be egyet.
A csavar kiszedhető, ki is szedtem, a kérdés, hol kapható magában, illetve ha veszek egy teljes betétet, azonos lesz e a betét betétének a mérete, az a hatszög izé. Én Budán, a Déli fele vagyok, a víz nem tudom milyen, azt tudom, hogy a nyomása nagy. (Tényleg biztonsági szelep tud elgyengülni, vagy a víznyomás nőhetett? Nyomáscsökkentő nélkül a HMV szelep nem fűtéskor is csöpög)
kép
kép2
Ezeket pontosan milyen néven kell kérni a boltban? Alsó szivárog, felső be van rohadva teljesen.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2020
(#) noi válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
A normál bolti készleten levő alapáras Sanica, Silver, társai lemez radiátorok nem alkalmasak vizes helyiségbe, a gyártók szerint. Ezért roszdálnak kívülről (nekem is).
(#) antiktelefon válasza noi hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Hát erre már rájöttem
Ezért várok más tippet, de ha nem lesz készleten, akkor marad a gagyi, aztán jópár év múlva megint csere.
Más: A radiátor végén a hatszög lukú hollandis csövet valami baromi nagy imbuszkulccsal kéne leszedni? Iszapleválasztót érdemes beszerelni? 14 éve nem volt piszkálva a rendszer, ideje lenne rendbe rakni...
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2020
(#) noi válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Az alu nem fog rozsdálni
Igen, 12-13-14 imbusszal. Vagy veszel pár forintért hosszú/összekötő anyát, ami pont belevaló méret.
Az iszapleválasztó ajánlott, a kazánt védi legfőképp. Nagyon sokféle van. Én is most fogom beépíteni. Radiátorokat már kimostam a fekete trutyitól.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2020
(#) antiktelefon válasza noi hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Az alu nem fog rozsdálni, de lesz mellette még réz és 8 vas radiátor is a rendszerben, és ha nem tetszenek egymásnak és kilukasztja a hőcserélőt, eléggé idegbajt kapok. Illetve a vas másodlagos hőcserélő miatt nem lehet a vasat kiírtani a rendszerből.
Az anya nem rossz ötlet, most nem jutott eszembe, kéne imbusz dugókulcsot vennem, csak nincs időm elmenni érte...
Iszapleválasztó gondolom a visszatérő ágba kéne, kb. csak közvetlenül a kazán alá lehet bekötni, mert az elosztótól a kazán alatti elzáróig forrasztott réz a cső, és azt tél előtt már nem vágom el, az biztos. Ajánlott típus?
Esetleg az itteni képen lévő darabokat beazonosítanád, mindjárt indulok boltba.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2020
(#) noi válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Réz radiátor létezik? De gondolom arany áron lenne. Vagy elektromos fűtőpanel.
Igen, közvetlenül a kazán elé, a visszatérőbe. Ott fogom elvágni a rézcsövet, ha szerzek végre forrasz anyagot. Van olyan, aminek alacsony az áramlási ellenállása, és van a másik típus, ami a teljes vizet elviszi, és szűri. Előbbivel gond, hogy egy teljes nyári állás során a sok hordalékot nem fogja meg, utóbbinak meg az ellenállása nagy.
Én egy alacsony ellenállásút vettem, a Flamco Clean Smart-ot.
(#) antiktelefon válasza noi hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Réz az a kazánban van, a kazánhoz vezető szakaszon, illetve a fő hőcserélő.
A kazánhoz a cső nagyon a falon megy, így nem férne el, csak ahol a faltól eljön a kazán alá.
A képen lévő elemekre van tipped?
(#) noi válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Radiátor sarokszelep a felső, az alsó meg szeleptest (H elosztó), de hogy pont a CSI gyártó hogyan nevezi... Vidd a fotót, és fognak segíteni. Lehet, az alsó-felső összekötő csövet is cserélned kell.
Ez a Flamco kb. 9mm helyet igényel a cső mögött.
(#) antiktelefon válasza noi hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Melyik Flamco, van pár tucat, ahogy nézem? 5 rétegű csőben a kosz mennyire tapad le, azt egybe már ki lehet mosni?
(#) noi válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Ahogy írtam, Flamco Clean Smart.
Azt nem tudom, az 5 rétegűben mennyire tapad meg, nem bontottam még ki ilyet, nem mostam még csak a csövet.
(#) noi válasza noi hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
3/4-es Flamco + 22-es rézcső esetén értendő a 9mm.
(#) antiktelefon válasza noi hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Hát ez nem nyert, az eladó egy bunkó barom volt. A bypass szelepen az 1-es szám arra utalhat, hogy 100%-os? Most nem akarnám felfűteni a radiátort elzárva, hogy tapogassam, melegedik-e.
(#) VIM válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Az alsót szerintem úgy hívják, hogy bypass szelep. Hogy milyen kell belőle azt onnan ismered fel, hogy ha tudod a rendszerbeli bekötését. Ez abban rejlik, hogy ha másik radiátorral sorba van kötve akkor 50%-os a bypass benne ha viszont párhuzamosan van kötve akkor 100%-os. A felső szelepet sarok szelepnek hívják. Ezt lehet kéziben és termosztatikusban is kapni. A termosztatikusra utólag fel lehet tenni egy termo fejet ami elvégzi a kívánt szabályzást.
A biztonsági szelep az a ráírt nyomáson fog nyitni, azt kell kideríteni, hogy azt mi okozta.
A szivárgások már a szennyeződés miatti rosszul záródásból adódik ami már megnyomta a szeleptányér gumi tömítését.
(#) zoszka válasza lbanyai hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Be lett szabályozva hivatalos szervízzel?
(#) antiktelefon válasza VIM hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Köszönöm, sajnos nem ismert a kör kialakítása, ha el volt zárva az, az összes többi meleg volt, így vagy párhuzamos, vagy 50%-os a szelep. A képen 1 van ráírva, az alapján 100% lenne, nem? HMV készítésekor a szelep nyitott kicsit nyilván, talán 8 baros, de most már alapból csöpög kicsit. HMV tágulási nincs, és a nyomáscsökkentő miatt vissza sem tud folyni, így melegítéskor jobban csöpögött... Nyomásmérőm nincs sajnos.
(#) balazsgy válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
Szia! Ha fürdőszobai radiátorcserén gondolkozol, akkor miért nem számolsz a fürdőszobai törülközőszárítós csőradiátorral, melyet direkt vizes helyiségbe szánnak? Nálam Radeco ca. 600 x 1200-as méretű van és tökéletes, 13 éves, de teljesen ép.
(#) VIM válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
Nem tudom, hogy miről beszélsz a HMV készítéskori szelep kicsit nyitottságáról. A rendszeredről nem nagyon esett szó és a kazán sem ismert, nem írtál róla. A HMV-nek akkor lenne tágulási tartálya ha a kazánnak lenne egy kis puffer tartálya erre célra.
(#) antiktelefon válasza VIM hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
Arról, hogy nyilván melegítéskor nő a térfogata és a nyomáscsökkentő miatt a hálózat fele nem tud folyni, így mivel ebben gyárilag nincs HMV puffer, a szelep melegítéskor kienged valamennyi túlnyomást. Gondolom ilyenkor kosz került bele, és rosszul zár, mert 3 bar bemenőnél nem csöpög, teljes nyomáson viszont hidegen is csöpög. A rendszert én sem ismerem, hogy van megcsinálva, különben könnyen tudnám a szelepeket, stb.
A noname orion golyóscsapok nagyon ócskák? Most 2-2 valami noname van sorban, és úgy is eresztenek.
balazsgy: a radiátor helye miatt sajnos semmi más nem fér el, és nem is praktikus. Ez valami t betűs radiátor volt, 15 év alatt nem rohadt át, az újnak felét sem becsülöm.
(#) balazsgy válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
Végülis igaza van VIM-nek, mert a kazánról és annak a HMV-ellátáshoz kapcsolódásáról nem tudunk szinte semmit.
Nálad, ahogyan írtad, a kazánról (itt van egy 3 bar-os biztonsági szelep) a melegvíz egy másodlagos víz-víz hőcserélőre (HMV) megy. A másodlagos hőcserélő hidegvíz bemeneténél szerintem van egy biztonsági szelep, valószínűleg 8 bar értékű.
Melyik biztonsági szelep csepegéséről van szó? Egy kép esetleg róla?
(#) antiktelefon válasza balazsgy hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
Valamelyikben írtam, hogy az utóbbiról, a másodlagos hőcserélő HMV terén lévő 8 barosról van szó.
Amúgy azóta kb. 10 ember látta a bypass szelep képét, és senki sem tudta megmondani, hány százalékos, én az 1 alapján 100-ra gondolnék, hogy lehetne kiszerelve tesztelni? Konkrétan még azt is mondták, hogy ha odaviszem, sem tudják eldönteni, ami azért furcsa. Bemenő ágon befújni, összekötő cső kimenetét lefogni, és ha az elmenőn jön ki levegő, akkor nem 100%-os? Vagy ez hülyeség, és a 100%-osnál is fog valamiért a be és kimenő között kapcsolat lenni?
Amúgy bocsánat, hogy vizes kérdésekkel szétoffolom a kazános topicot, ez nem a legjobb fórum erre, de ezt a közösség jobb.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2020
(#) balazsgy válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
A bypass-szelepről szólva:
Az általad feltett képen valóban látszik az "1"-jelölés, tehát 100 %-os a kivitel. (Az 50 %-os kivitelnél "0,5" van rájelölve.)
A 8 bar-os biztonsági szelep csepegését, illetve annak okát nem értem. Az is lehet, hogy a rúgózat elfáradt, de más ok is lehet.
(#) antiktelefon válasza balazsgy hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Én is azt mondanám, hogy 100%, de eddig 14-15 ember nem tudott biztosat mondani, elvben luxor, ami a Megathermhez tartozik. Nem is értem, hogy lehetne 50-es.
Én is rugóra vagy koszra gondolnék, mert 12 évig a hálózati nyomás nem nyitotta, a víz nyomása meg nem nő csak úgy.
(#) balazsgy válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Szia! Nem nehéz dolog a soros, vagy párhuzamos fűtési rendszert megállapítani:
Lezársz fűtésnél 1 – 2 db radiátort és megnézed a többi melegszik-e. Majd a másik kettőnél csinálod fordítva. Ennyi az egész próba.
Bár úgy 15 évvel ezelőtt nemigen csináltak soros fűtési rendszert, az a házgyári lakásoknál volt divat a költségkímélés szempontjából, de az már bőven 15 évvel ezelőtt történt, úgy a hetvenes évek környékén.
(#) antiktelefon válasza balazsgy hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Hát pont ez a nagy dolog, ha 50%-os a szelep, sorosnál is meleg lesz a többi. De éppen millió darabban van a rendszer, különben a bypass rész melegedése alapján meg tudnám mondani.
Azóta leszedtem, és a bemenő és elmenő között nem megy át a levegő, tehát 100%-os lesz, viszont a szelep be volt rohadva, mégis a többi meleg volt télen, tehát az az alrész párhuzamos.
Amúgy 22-es rézcsövet mennyire lehet rendes fluxszal és ónnal, de hőléggel forrasztani, ha jól hozzá lehet férni?
(#) VIM válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Százas lesz az. Ha a hőlégfúvód tudja a forrasztóón olvadási pontját (mármint megolvassza és elfolyósítja), akkor semmi akadálya. Szerintem a hőlégfúvós melegítés azért nem valami jó, mert sokáig tart vele felmelegíteni a felületeket és más is megmelegszik aminek éppen nem kellene. Erre a célra inkább a palackos forrasztó a megfelelő. Ha nem szeretnéd, hogy a nyílt láng mást is érjen ill. szélsőségesen megmelegítsen, azokat a részeket takarni kell lemezzel (klingerit, ónbádog, konzervdoboz).
(#) balazsgy válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Neked rézcsöved is van a rendszerben? A képen, amiket feltettél a fürdőszobai radiátor bekötéséről az az ún. öt, vagy hét rétegű műanyag cső lehet, de réz semmiképpen nem. Vagy kombinált az egész rendszer? Vagyis van benne ötrétegű, réz és vascső is? Ilyenről még nem hallottam.
(#) antiktelefon válasza VIM hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Csináltam próbaforrasztást, viszi, valami gyantás fluxot használtam és 0.5-ös 97-3 rezes ónt sok szálat összesodorva, szépen behúzza teljesen az ónt, csak ez az ólommentes cucc nem annyira szimpatikus, fűtéshez szerintem fölösleges.
Nagyon nincs mit megmelegítenie, hollandi megy rá, két végén meg könyök van, de a cső nem nagyon forrósodott át így se. Az iszapleválasztó mehet függőleges szakaszba is? Flamco clean smart, papír szerint igen, de jobb rákérdezni.
Import golyóscsapokkal szívok még, hollandis, és pont olyan hosszú nincsen, a rövidebb toldóval meg túl hosszú, azt még ki kell találnom, hogy legyen.
(#) antiktelefon válasza balazsgy hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Réz cső van az elosztó és a kazán között, 5 rétegű a falban, lemez a radiátor, és a másodlagos hőcserélő vas, illetve a fő hőcserélő és a kazán belseje is réz.
(#) cs75 hozzászólása Szept 20, 2020 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Új tag vagyok,és teljesen járatlan a témában. Az érdekelne,mi oka lehet,hogy a kazán nem kap gázt, a mágnesszelep nem engedi át?.Előzményként annyi,hogy a panelben kiégett a biztosíték,de annak cseréje után a kazán elindult, 501-es hibakóddal.A kazán Ariston Hs prémium, márciusban lett felszerelve,azóta májusig ment el, majd volt egy panelcsere,utána kb.2 hónapig,aug.eleje óta nem működik.A szerelő mágnesszelepet rendel hozzá, ha azzal sem lesz jó,akkor panelt.Mi lehet az oka a mágnesszelep hibának?
A másik kérdésem,ki hogyan védi a készülékét az áramingadozástól,stb.?A lakás áramkörében fellépő zárlat,bármi elektromos probléma hatással van-e a kazánra?
Köszönöm a segítséget!
Következő: »»   457 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem