Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   346 / 373
(#) iamrob válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
A marómotor befogása és a szerszám csúcsa között lenne most túl nagy távolság. A Z szán vízszintes részét kell a lineáris csapágyak alsó síkja alá tenni nagyjából a Z tengely hosszával megegyező távolsággal. X és Y irányban nem veszítesz vele területet csak az L alakú Z szánból kell egy Z formát kialakítani.
(#) Pali79 válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Ilyen orsót vegyél! Olcsó is, jó is. A kívánt hosszban kapod. A páratlan emelkedésűt csak áttétellel lehet normálisan használni, hgy párosra jöjjön ki motor lépések száma, különben csak a nyűg van vele. Én ezt egyszer már megszívtam.
(#) sargarigo hozzászólása Szept 19, 2020 /
 
kaqukk: Jéé, ez pont olyan mint az enyém!
Hát kövezzetek meg, de én nem látok különbséget a minta, és az enyém között!
iamrob: Tudnál te is mintát mutatni hogy mire gondolsz?
Pali: Ez nagyon hasznos link, felveszem vele a kapcsolatot, köszönöm!

update: Ja, most figyelem hogy a videót kaqukk küldte, a javaslatot meg iamrob...
update2: A másik, hogy a videókat elnézve picit túlméretezettnek érzem a 36-os falvastagságot. Ezzel már tankot is lehet vágni..
update3: Találtam a motorokra való rezgéscsillapító gumigyűrűt. Szerintem hálás lesz érte.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2020
(#) sargarigo hozzászólása Szept 19, 2020 /
 
Felsőmaróból tudnátok valamit ajánlani hozzá? Valami occót ami már jó lehet ide.
Ezt találtam, csak fura az alja nem tudom fel tudnám-e rögzíteni. Sokkal többet nem szánnék rá, csak játszadozni kell nem ipari alkalmazásra.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2020
(#) iamrob válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Ez az én Z-m. Itt azt látod, hogy a szán legfelső pozíciójában a tokmány éppen az X szán szerkezetének aljával van (majdnem) egy síkban. Ha szerszámot fogok be, az pont a megfelelő magasságba kerül. Így kihasználható a teljes Z mozgástér.
A marómotor tartója az alsó lin csapágy alatt van kb 60mm-rel, de még ott az ER11 tokmány, ami szintén kb annyi.
A te rajzodon ezek egy síkban vannak, illetve a furat méretéből ítélve a tokmány kilógása sem lesz ilyen sok.
A "köpcös" rajzodon, ha így odaképzeled a marómotort, tokmánnyal, szerszámmal, akkor ebben a pozícióban lesz kb egy magasságban a szerszám csúcsa az X szánnal, viszont a Z távolságból még több, mint fele szabad fölfelé. Ha ennél magasabb a munkadarabod, akkor az X szán beleüt, ha alacsonyabb, akkor a Z magasság fele kihasznál(hat)atlan marad.
Az persze alapvetően nem probléma, ha a Z fele kihasználatlan, sőt erősebb lehet így a gép, viszont most nem éred el a munkaasztal síkját a szerszámmal. Tehát akár a teljes híd magassága csökkenthető tovább - amivel még masszívabb lesz a gép.
Az egész végső soron azon múlik, hogy mennyi Z munkaterületet szeretnél...

Z-szán.jpg
    
(#) Pali79 válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
(#) kaqkk válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 19, 2020 / 1
 
Idézet:
„Ja, most figyelem hogy a videót kaqukk küldte,”
Nem ! kaqkk ....
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2020
(#) sargarigo válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Mea culpa! Esküszöm párszor lebetűztem, de valahogy mégis benéztem!
(#) kaqkk válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Semmi baj ! Legközelebb tudni fogod
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2020
(#) sargarigo válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Mit tudhat ez ennyiért? Rákerestem általában, és 60-ról indulnak!
Az egyenescsiszoló és a felsőmaró között esetemben mi a különbség? Utóbbit azt gondolom külön is lehet használni, mégis harmada negyede szokott lenni.
(#) sargarigo válasza iamrob hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Így már értem mire gondolsz! Megpróbálom javítani.
A marógép felfogatásának szánt lyuk az most csak Móriczkaként lett megrajzolva, még most keresem a gépet bele.
(#) kaqkk válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 19, 2020 / 1
 
Nagy különbség nem lehet , maximum a nyak hossza , de ha nem jól tudom majd kijavít valaki . Én 30 körül vettem az RT700 Makita felsőmarót minden tartozékával együtt .
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2020
(#) sargarigo válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Mitől jobb ez az egyenescsiszoló, mint amit én linkeltem? Nem látom.
Szerk: Amúgy ennyiért nagyon nem rossz, lehet meg is rendelem.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2020
(#) kaqkk válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Az egyenes csiszoló szerintem azért nem ideális választás mert a hosszú nyaka miatt nő a Z magasság ezáltal a híd oldalának magassága is ami a tervedben (a stabilitás erősség miatt) inkább csökkent . A felsőmaró közvetlenül a szerszám (és tokmány) felett megfogható elég nagy felületen stabilan .
(#) sargarigo válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Amit linkeltem elvileg szét lehet szedni hogy hozzáférjek a nyakához ugye? Gondolom mindet szét lehet szedni. Mert akkor tervezek hozzá egy befogót, és ha minden igaz kész is van? Nem hiszem el
(#) sargarigo válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Hm.. amúgy találtam egy ilyet is. (Itt olcsóbb)Ez milyen lehet?
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2020
(#) sargarigo válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Azt hiszem megtaláltam a gépet. Ez még közel is van
Van valakinek véleménye róla? Vagy ezt már ne itt kérdezzem?
(#) Pali79 válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 19, 2020 / 1
 
Csak a felfogatása egyszerűbb szerintem, de csak példának mutattam.
(#) Poli válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Sokkal nehezebb mint az előző verzió, és szerintem bonyolultabban lehet felszerelni.
Ott ahol a szerszámbefogáshoz a retesz van 4 csavarral felfogatott többségében műanyagból készült ház van (második kép).
(#) kaqkk válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 20, 2020 /
 
Láttad a videót az én gépemről ? A makitához kapható felrögzítő szerelvény csak beleteszed meghuzod a csavarokat ...(és a talpát megtartva bármikor használható az eredeti funkciójában is 2 mozdulat a talpat levenni visszatenni)
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2020
(#) JZoli válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 20, 2020 /
 
Nézd meg ezt a képet, ennek rövid nyaka van.

Csiszoló.jpg
    
(#) bbb válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 20, 2020 /
 
Ez az extool, amit elsőnek kérdezett, a makitának a koppintása. Én szeretem a makitát, nagyon jó vele dolgozni, nem bántam meg, hogy azt vettem.
(#) kaqkk válasza JZoli hozzászólására (») Szept 20, 2020 /
 
De ez egy játékszer ... Nem maró hanem gravírozó
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2020
(#) GPeti1977 hozzászólása Szept 20, 2020 /
 
Milyen jó módszer lenne arra hogy egy forgó tengelyt (A) pontosan be tudjak kalibrálni? Mach3 van használva. Tehát hogy a 90 fok az derékszög legyen. Ráadásul van némi holtjáték (backslash) is.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2020
(#) sargarigo válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 20, 2020 /
 
kaqkk: Igen, láttam, csak nem tudtam hogy az egy gyári megoldás, hiszen az egész géped sajátnak tűnik.

Mivel még nincs a kezemben a maró szerszám, egyelőre csak ilyen "dummy" marót rajzoltam, a konzolt majd hozzá kell igazítani. Tettem a gépre egy papírlapot, hogy látszódjon a hasznos munkaterület. Ezzel a megoldással ezt tudom kihozni belőle. Megtehetném hogy megdöntöm a hídlábakat hátrafelé, de azzal csak magamat csapnám be, mert a mozgási tér nem változna, csak az asztal lehetne rövidebb (vagy másik oldalról nézve a hasznos terület nagyobb, de lelöki a gép magát az asztalról). Így most 290x334mm-t tud. Ezzel én már elégedett leszek első gépnek, de természetesen ha van még ötlet szívesen várom mindenkitől.
Köszönöm az eddigieket is!
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2020

keszen.png
    
(#) kaqkk válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Először meg akartam csináltatni , de olyan árat mondtak rá hogy inkább megnéztem van e készen ...
(#) kaqkk válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Egyébként egy ekkora gépre Ez is bőven megfelel Az első cnc men nekem is ilyen volt
(#) kameleon2 válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Milyen anyagból lesz a gép? szerintem nyekleni fog. A doboz konstrukciót könnyű megrajzolni és összerakni, de a féloldalas oldal irányú terheléseket nem nagyon fogja szeretni. Ez a pontosságára is kihathat.
(#) kameleon2 válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
A felfogatása és a tokmány kérdéses. Mit tudsz belefogni? Egyszerűbb valamilyen ER11 tokmányos megoldáshoz keresni gépet. A kaqkk kolléga által javasolt főorsó motorok sem drágák, nekem is van vagy 3.
Következő: »»   346 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem