Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   149 / 197
(#) pipi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 6, 2020 /
 
Hali! Ránézésre nem biztos hogy egy jó konstrukció az 5-ös, mert az ender5 plusban "javítottak?" a megvezetésen
(#) Firefighter1 hozzászólása Szept 6, 2020 /
 
Igen.. ez már valahogy "stabilabbnak" tűnik.. bár eddig csak ennél láttam ezt a megoldást.. de énis hajlok e felé..
(#) attika válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 6, 2020 /
 
Ha igazán jót akarsz akkor lineáris vezetékkel oldod meg az összes tengelyt, kb örök élet plusz egy nap.
(#) matheattila hozzászólása Szept 26, 2020 /
 
Sziasztok,

Építettem én is egy prusa i3 mk3s klónt, a kezdeti változatban csak fából dobtam össze az extrudert meg mindent, ez egy teflon csöves változat volt. Ezzel nyomtattam ki az mk3s alkatrészeit ami viszont már direct drive lett, mint a prusa, össze is szereltem de egy valami nem tetszik és nem tudom, hogy én nem nyomtattam jól valamit vagy ez az eredetin is úgy van.

A probléma az hogy a hűtőborda (és vele a heatbreak és a hotend) nem áll túl stabilan az összeszerelt extrúderben, nekem úgy tűnik, hogy a lyukak nagyobbak, mint a hűtőborda átmérői. Az extrúder alján elég nagy a hézag, kb 1mm (lásd a csatolt képen), csak fent a nyakánál ahol a fogaskerekek is vannak szorul rá valamennyire de még így is el tudom fordítani kézzel is a Z tengely mentén. Ha mozgatom kézzel a hotendet akkor X és Y irányban eléggé mozog, miután lerögzítettem a fűtő és a termisztor szálakat a kábeltartóra (az extrúder hátulján) valamennyivel stabilabb lett és már nem mozog annyira de félek, hogy nyomtatás közben a hő hatására megint mozogni fog és nem fog jól nyomtatni.
Valaki találkozott már hasonló problémával? Ez renben van így, nem lesz hatással a nyomtatás minőségére?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv,
Attila
(#) Firefighter1 hozzászólása Szept 30, 2020 /
 
Sziasztok!
Kérdezni szeretném, ha kúpos műanyagborítású csapágyakat szeretnék "kocsinak" sinnek meg magát az itemprofilt használnám akkor a nutnak v nutnak kell lennie vagy lehet a sima?
(#) Laca13 hozzászólása Okt 1, 2020 / 1
 
Sziasztok!
3D printert/lézer gravírozót szeretnék építeni és ezt a motort néztem ki hozzá.
A komolyabban benne lévők véleményét kérném, mert én ugyan próbáltam a technikai adatok alapján megítélni hogy jó-e, de nem vagyok benne biztos, viszont jó ár-érték arányúnak gondolom.
(#) attika válasza Laca13 hozzászólására (») Okt 1, 2020 / 1
 
Bőven megteszi.
(#) pipi válasza Laca13 hozzászólására (») Okt 1, 2020 /
 
Az én "gyári" klón nyomtatómban kisebb motor van. Az árához nem tudok hozzászólni, az alsó kategóriás nyomtatóm ebayon kb 35e-ért vettem (német eladótól) 2-3 éve. Ha azt nézzük hogy kell neked 4 motor...
(#) Laca13 válasza pipi hozzászólására (») Okt 2, 2020 /
 
Én tavaly vettem egy ugyancsak "gyári klónt" 45 ezerért, vízszintesen mozgó asztalost, viszont most szeretnék csinálni egy nagyobbat, függőleges asztal mozgatással. A mostani extruderének motorja bizony egyes beállításoknál (gyorsabb nyomtatás) ugrálni kezd, bárhogy szabályzom be az áramát, mert szerintem kicsi a teljesítménye.
Ha a belinkeltnek egy árát kiszámolom, akkor szerintem nem rossz az a 2300ft, de ha valakinek van jobb ötlete, szívesen veszem.
Egyébként a tízes szettet gondoltam megvenni, mivel egy lézer gravírozó is tervben van.
(#) Laca13 válasza attika hozzászólására (») Okt 2, 2020 /
 
Köszönöm.
(#) attika válasza Laca13 hozzászólására (») Okt 2, 2020 /
 
Idézet:
„A mostani extruderének motorja bizony egyes beállításoknál (gyorsabb nyomtatás) ugrálni kezd, bárhogy szabályzom be az áramát, mert szerintem kicsi a teljesítménye.”


BMG extruder, ha gyorsabban nyomtatsz akkor meg nem árt a hőfokot is emelni.
(#) Elektro.on válasza Laca13 hozzászólására (») Okt 2, 2020 /
 
Idézet:
„A mostani extruderének motorja bizony egyes beállításoknál (gyorsabb nyomtatás) ugrálni kezd, bárhogy szabályzom be az áramát, mert szerintem kicsi a teljesítménye.”


Nem lóverseny ez!! Munkahelyen profi géppel simán mennek a 80-130 órás nyomtatások.
(#) Laca13 válasza attika hozzászólására (») Okt 2, 2020 /
 
A mostani extruder a gyári, a hőfok emelés valamit segített, de nem oldotta meg teljesen a problémát. Pedig nem extrém sebességről volt szó.
(#) Laca13 válasza Elektro.on hozzászólására (») Okt 2, 2020 /
 
Ugye gondolom azért ott vannak méretek, meg bonyolultságok is? Nem lóverseny, na de nem is csigaverseny...
(#) Elektro.on válasza Laca13 hozzászólására (») Okt 2, 2020 /
 
A max nyomtatási mérete 205mm x 205mm x 305mm
(#) Laca13 válasza Elektro.on hozzászólására (») Okt 2, 2020 /
 
Ha az a méret ki van használva akkor biztos kijön a 100 óra, ha nem akkor valami hülyeséget csináltok.
(#) Elektro.on válasza Laca13 hozzászólására (») Okt 2, 2020 /
 
Ha az teljesen ki van használva akkor 200 fölé is megy. Viszont bármilyen geometriát kinyomtat.
Nézd meg a korábban csatolt képeket. 20 000 Euro volt a gép pár éve.
(#) pipi válasza Laca13 hozzászólására (») Okt 2, 2020 /
 
én 63$ árat látok a linkeden, az egy huszas...
(#) Laca13 válasza pipi hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Igen, ha Kínából rendelem. De akkor ugye vállalom a vám/áfa kockázatot és + időt.
De ha a spanyoloktól hozatom, akkor 22,8
(#) Placi84 válasza Laca13 hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Valamit rosszul értelmezhetsz szerintem...
Csatolj már légyszi egy képet, melyen $22 látszik, mert én spanyolból 72.8-at látok...

Üdv. Laci
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2020
(#) Laca13 válasza Placi84 hozzászólására (») Okt 6, 2020 / 1
 
Kicsit ellőttünk egymás mellett, mert én forintban értettem. Nekem a tíz darab motort spanyolból, 22891.67 ft-ra hozza az ali. Azt osztottam le tízzel és az szerintem nem rossz. De ha van jobb, szívesen veszem.

Motor.PNG
    
(#) Placi84 válasza Laca13 hozzászólására (») Okt 7, 2020 1 /
 
Áhaa...
Így már mindent értek!
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2020
(#) Andreaska91 hozzászólása Okt 20, 2020 /
 
Hello . Még zöldfülű vagyok a 3d nyomtatás terén, a véletlen folytán hozzám került egy m08-as márkát képviselő kínai csoda . Pár alap nyomtatást követően valami komolyabbat akartam volna.
Oltári lassú de egy huawei watch töltő "pad"-ot akartam készíteni felbuzdulva az előző sikereimen.
80%-ig figyeltem oda nézegettem nagyon jól alakuktak a dolgok de aztán már éjszaka lett és gondoltam ha már eddig sikerült akkor nem lesz baj.
Hát a képeket elnézve valami nagyon félrement . Mit ronthattam el ?
Ez egy letöltött moddel file volt egyébként .

A másik észrevétem hogy ha egyszerű színű anyagot fűzök bele nagyon szépet és precízen nyomtat ha szines vagy extrém színűt akkor elég ocsmány dolgok kerülnek ki belőle . ?
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2020
(#) MCMLXXXII válasza Andreaska91 hozzászólására (») Okt 20, 2020 /
 
Szia !
Tedd fel a fájl képét.
De szerintem nem volt alátámasztás és levegőbe nem lehet nyomtatni.
Több féle anyag többféle beállítás.
(#) Andreaska91 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Okt 20, 2020 /
 
Én is azt hiszem kellett volna alátámasztást csinaljak hozzá , de az eredeti megoldásnál nem láttam .
https://www.thingiverse.com/thing:1306057/comments
Innen töltöttem le ha ez segít .
(#) bbatka válasza Andreaska91 hozzászólására (») Okt 20, 2020 /
 
Ahogy már írták. Alátámasztás nélkül ezt nem lehet kinyomtatni. Karcsúsága miatt is odafigyelést igényel az alkatrész.
(#) pipi válasza Andreaska91 hozzászólására (») Okt 20, 2020 /
 
Hali!
Egyik thingi cuccon sem fogsz látni alátámasztást, ezt a szeletelőben kell bekapcsolnod, az stl fáj nem tartalmazza.
Ha elolvasod a thingin a Thing Details alatt a Summary/Print Settings akkor biza oda van írva...
Supports: Yes
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2020
(#) matheattila hozzászólása Okt 27, 2020 /
 
Sziasztok,

Van valakinek valami ötlete vagy javaslata ezzel kapcsolatban?
https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2382783.html#2382783

Néhány nyomtatás után azt vettem észre, hogy Z irányban nem túl sima a nyomtatott darab oldala, egyik réteg mintha kinnebb lenne a másik meg bennebb, mint hogyha nem pont ugyanoda menne vissza a fej. Lásd a mellékelt képen.
Igaz, ez a darab csak 5cm magas és kb 2-3mm az oszlop de nem hinném, hogy az lenne a probléma.
A stringing-től kérlek tekintsetek el, mert még nem találtam el a megfelelő retraction beállításokat, először a szerkezet skew korrekcióját akartam megoldani
A flowrate-re is gyanakodtam, de többféle értékkel (0,95-1) is hasonló az eredmény.

A képen látható teszt darab nyomtatási paraméterei:
- PrimaValue fehér PLA,
- hotend 210ºC,
- asztal 40ºC,
- max nyomtatási sebesség 40mm/s,
- nem nyomtatási sebesség (travel) 80mm/s.

Szerintetek lehet köze ahhoz amit belinkeltem, hogy a hűtőborda nem szorul eléggé az extrúder nyomtatott darabjai között?

p.s: az extrúder step/mm is kalibrálva van, az volt az első amit újramértem az átalakítás után.

Köszönöm
(#) pipi válasza matheattila hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
Nekem a "kidudorodások" távolsága megegyezett a Z orsó menetemelkedésével
Gagyi a nyomigám, görbe volt a menetes szár, ez mozgatta a fejet előre/hátra/oldalra a magasság függvényében ))
(#) matheattila válasza pipi hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
Ezt az opciót én kizárnám, mert a T8-as orsónak a menetemelkedése(lépése) 8mm, a nyomtatott darabon viszont kb minden második rétegnél látszik ami 0,4mm lenne. A nyomtatóm előző változatán ahol még fából voltak az alkatrészek és kicsit kotyogtak ott tisztán lehetett látni a hullámokat 8mm-enként, de ez megszünt mióta PETG-ből újranyomtattam mindent
Következő: »»   149 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem