Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma beszerelése, fűtés-hűtés házilag
Lapozás: OK   86 / 104
(#) TheSilenc3r hozzászólása Okt 6, 2020 /
 
Üdv!

Egy új építésű családi házban kértek meg arra, hogy klíma opciónak legyen berakva egy szerelődoboz, kondenzvíz elvezetéssel. Egy készüléket szeretnének majd a nappali-konyha-előszoba légterébe, durván 60 nm, hálókba nem szeretnének hűtést. A kérdés az, hogy egy későbbi szereléshez, hogyan érdemes kiépíteni a rendszert? Nagyjából olyan 5-7kW-ra saccolnám a szükséges hűtésteljesítményt, ezekhez gyárilag adnak rézcsövet, peremezve hollandival? A kültéri beltéri távolság kb 6m lenne. Ha nagy rádiusszal hajtva, álmennyezet felett, a szerelődoboz és a kültéri helye 2 db védőcsövet beraknék mondjuk 50-est az is megfelelő lehet, be tudnánk húzni a szükséges rézcsövet szigeteléssel? Ha a rézcsövet ajánljátok inkább berakni, milyen átmérőt érdemes számolni kb. ilyen teljesítményhez? Köszönöm!
(#) dbase hozzászólása Nov 7, 2020 /
 
Gree inverteres klímámrs rádugtam egy wattmérőt. Kikapcsolt állapotban 41W ot fogyaszt. Esetleg rátudnátok mérni másnál is fogyaszt-e? Arra gondoltam a kompresszor fűtése mehet esetleg ne dermedjen le az olaj. On-off időzítés be van állítva de még messze van a holnap 10óra.
(#) kaqkk válasza dbase hozzászólására (») Nov 7, 2020 /
 
Valószínűleg a készenléti táp áramfelvételét mérted .
(#) aroxol válasza dbase hozzászólására (») Nov 7, 2020 /
 
2db. 3.5Kw ugyan olyan készülék kikapcsolt állapotban 14.3W. A 41W 1 készülékre szerintem nagyon sok.
(#) habazutty válasza dbase hozzászólására (») Nov 7, 2020 /
 
Hivatalosan 1W alatt kell lennie a standby áramfelvételnek. Viszont a berendezés hiába van kikapcsolva, időnként felébreszti a kültérit. Ha fűtés üzemben volt kikapcsolva, akkor rá is melegíthet a kompresszorra. Ha tettek csepptálca fűtést, előfordulhat, hogy az kapcsolt be.
(#) habazutty válasza habazutty hozzászólására (») Nov 7, 2020 /
 
Mármint teljesítményfelvételnek...
Kipróbálhatod, hogy kikapcsolod az időzítést, kíváncsiságképp.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2020
(#) Joe_001 válasza TheSilenc3r hozzászólására (») Nov 8, 2020 /
 
Szia! kaqkk-ot kérdezd nekik assszem nekik van ilyen dobozuk, náluk minden van. Előszereléshez használjuk. Meghatározod a beltéri helyét, ajánlott szakember hozzá. Becsövezed, szakember ajánlott szintén hozzá, de gyakorlattal bárki meg tudja csinálni, levakolod. Nem tudom hol laksz, a boltjuk Szegeden van.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2020
(#) kaqkk válasza Joe_001 hozzászólására (») Nov 8, 2020 /
 
Kár lenne Szegedről postázni a szerelődobozt , biztosan lehet kapni Pesten is ...
(#) Villanymozdony hozzászólása Nov 8, 2020 /
 
Ha megengedtek egy kis trollkodást: "Babaház" klíma
(#) dbase válasza habazutty hozzászólására (») Nov 8, 2020 /
 
On-off kikapcsolva kézzel tapintva az alja nem melegebb, folyamatos a 41W. Ha lesz rá kis időm leszedem a tetejét tapogatozom a kompresszort.
(#) habazutty válasza dbase hozzászólására (») Nov 8, 2020 /
 
Folyamatosan nem fűtheti a kompresszort. Szerintem a tálcafűtést nem fogod kézzel érezni...
Nézz be a ventilátor rácsnál, hogy látsz-e beletekerve fűtést, Gree-éknèl többnyire kék.
Próbáld meg, hogy üzemelteted hűtésbe és úgy kapcsolod ki. Kikapcsolás után egyébkènt kell neki pár perc mire low standby rakja magát elvileg.
Kíváncsiságképp, ha dugvilláról van táplálva, akkor próbáld meg megfordítani.
(#) Joe_001 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 8, 2020 /
 
Bocsi nem néztem hol, lakik.
(#) kaqkk válasza Joe_001 hozzászólására (») Nov 8, 2020 /
 
(#) kemenygolya hozzászólása Nov 18, 2020 /
 
Sziasztok.
Próbált már valaki on-off klímánál pl szobatermosztátot alkalmazni a gyári hőmérője helyett?
(#) kaqkk válasza kemenygolya hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Megoldható , de miért akarod ezt a megoldást ? Mi olyat csináltunk hogy légtechnikába tettünk hőcserélőt és azt "hajtottuk meg" klímakültérivel amit a szobatermosztát kapcsolt .
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2020
(#) kemenygolya válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Van 3db dimarson klíma (on-off)amit fűtésre használok. Tudom hogy nem a leggazdaságosabb, de ezt a telet még kibírja. Nagyon pontatlan a hőmérője. 27 foknál a klíma szerint 22 fok van. Érdekes módon nem mindig. Emiatt gondoltam hogy termosztáttal vezérelném a klímát. Mivel a klíma hőmérője egy hőfokfüggő ellenálás, így ehhez nem nyúlnék. Így sajnos csak a kiiktatás marad. Kérdés az hogy hogyan köthető be egy szobatermosztát.
(#) kaqkk válasza kemenygolya hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
A kültéri oldaláról vedd le a műanyag fedelet annak a belsejében ott a kapcsolási rajz , fotózd le tedd fel ide és megmondjuk mit hová köss .
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2020
(#) kemenygolya válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) kaqkk válasza kemenygolya hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Azt a vezetéket amelyik a 2 re megy kösd ki a beltériből majd a vezeték és a beltéri közé kösd be a termosztát kapcsoló érintkezőjét reméljük működni fog így is , és nem kell az egész elektronikát kikerülni . (a hőfokot a klímán állítsd maximumra)
(#) kemenygolya válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Köszönöm a segítséget, holnap kipróbálom. ☺️
Azon kondolkoztamondolkiztam hogy mi van ha az ellenálást cserélem ki egy fix ellenálásra, és oda kötöm a termosztátot?
Az ellenálással átverem a mért hőmérsékletet és ha szükség van hogy menjen, akkor a termosztáttal indítom.
Mi a véleményed?
(#) kaqkk válasza kemenygolya hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Milyen ellenállásra gondolsz ?
(#) kemenygolya válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
A hőmérő ellenálását. (Termistort)
Az elpárologtató tetején van, ő méri a levegő hőmérsékletét. Elvileg egy 10k.s ellenálás
(#) kaqkk válasza kemenygolya hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Ez is megoldható de kisérletezgetni kell , és nem elég egy ellenállás mert ha mondjuk egy 10k rákötsz és azt rövidrezárod a termosztáttal akkor hibát fog dobni a beltéri elektronika . Azt még megvalósíthatónak látnám ha egy mondjuk 8,2k -t rákötnél a szonda vezetékére (a szonda helyett) és erre kapcsolnál egy másik kisebb érékűt párhuzamosan a termosztáttal .
(#) kemenygolya válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Ez lett volna a másik elképzelésem. Holnap kipróbálom.
Köszönöm a segítséget
(#) kaqkk válasza kemenygolya hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Csak arra figyelj hogy az olvasztás működjön, mert ha felfagy a kültéri akkor legjobb esetben csak a ventilátor törik szét-ég le rosszabb esetben a komp is megdöglik .
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2020
(#) dbase válasza habazutty hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Úgy tűnik átver a wattmèrő. Mindent lekapcsoltam a digitális KW óra 0.01KW fogyasztasztast mutat jelenlegire. Plusz próbára lehúztam a fűtéseket mindkettőt,s nem lett kevesebb. Villanykörtével jól mèr amúgy
(#) habazutty válasza dbase hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Valahol írtàk, hogy ezeket az egyszerű kütyüket megzavarja az átalakítós fogyasztó. A klimákban is kapcsolóüzemű tápok vannak. Lehet, hogy itt a gond...
(#) kemenygolya válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Kivettem az elpárologtatóból a levegő hőmérőjét, és 2 különböző méretű ellenálással helyettesítettem, ami egy relén van. A relét a termosztát kapcsolja. Tökéletesen működik és így az olvasztás is megmaradt. Köszönöm a segítséget.
(#) kaqkk válasza kemenygolya hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
(#) Busz hozzászólása Dec 9, 2020 /
 
Egy on-off-os ablakklímával hány fokos külső hőmérsékletig lehet fűteni?

Az adattáblája sajnos le van kopva.
Következő: »»   86 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem