Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   988 / 1149
(#) lóri válasza Lucifer hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Ez nem 240fokos? Bővebben: Link
(#) BZS hozzászólása Nov 24, 2020 /
 
Sziasztok,

Ez vajon mi lehet? Első látásra nem sok köze van az elektronikához. Mondjuk másodikra sem. A fedele kb. 20 mm vastag plexi. A belső furatok és csövek állítólag valami csonka kúposra esztergált műanyag ki tudja miket tartottak. Az oldalán egy adattábla hűlt helye látható. Az egész meglehetősen nehéz, és a Gamma Művekből származik. Azt nem tudni, hogy ott készült, vagy csak ott használták. A dugalj csak a méretek érzékeltetése miatt van, egyébként a mozaikpadló rasztertávolsága 20 cm .
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2020
(#) yulo5310 hozzászólása Nov 24, 2020 / 1
 
Ez egy Gamma frigyláda.
(#) Bakman hozzászólása Nov 24, 2020 /
 
Napot!

Valaki tudna típusszámot mondani a mellékletben szereplő mosogatógéphez?

Beépíthető, 2004-ben vásárolták, semmilyen konkrét típusjelzést nem találtam rajta és a papírjai sincsenek meg. A vezérlőpanel nagyáramú része gyakorlatilag szénné égett, menthetetlen, a második, kontrollert is tartalmazó NYÁK kapott fémgőzt bőven.

Hátha ésszerű áron lehet kapni.
(#) pipi válasza Bakman hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Hali!
Néhány elvetemült gyártó az ajtón, vagy ajtón belülre rakja a matricát, hátha...
(#) Bakman válasza pipi hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Kb. az összes az ajtóra ragasztja de ez az idők folyamán leeshetett. Nincs típusszám.
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Vagy az ajtó belsejére, vagy az ajtó mögé. néha a hátuljára is, de az ajtónál mindig ( ez akkor volt gáz, amikor a "háromnapos" visszárut úgy kellett átvennem, hogy a hiba az ajtó kinyithatatlansága volt )
De az nem típusszám, csak gyártói kód (például: PNC, bár az nem a Bosch-nál). Nincs is szükség a típusszámra, sőt, azzal nem tudnak mit kezdeni, általban a gyártói kód alapján tudnak cserealkatrészre rákeresni (Electroluxnál tutira)
De lehet, hogy ezt mind tudod, de másnak akkor is hsznos info lehet...

És utúlag! Hú, mit találtam: a szűrőajtó mögött nézted?
Idézet:
„A mosógépek esetében az adattáblát a következő helyeken találhatja meg:
Elöltöltős mosógépek esetében:
Az ajtó belső keretén,alul a szűrőajtón, vagy az alsó burkolati elem mögött!”


adattábla
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2020
(#) antiktelefon válasza Bakman hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Én keresnék egy belső alkatrészt, ami erősen típus specifikus, és annak a cikkszáma alapján le lehet szűkíteni.
(#) Bakman válasza szs hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Nekem mindegy hogyan nevezik, felőlem lehet törppilla/cm2 is a mértékegysége.

Egy a kérdés, kb. mennyibe kerülhet egy komplett vezérlő.
(#) Bakman válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Ez jó ötlet, holnap átszaladok ismét a szomszédhoz.
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Tartok tőle, hogy az új mosógép negyede, de harmada is lehet. Mi is úgy jártunk, pedig amit lehet, megjavíttatunk, ritkán dobálunk ki dolgokat, ha van esélyük. 5-10 évente nem sokallunk egy 15-20ezer Ft-os számlát, aztán egyszercsak mégis új mosógép jött haza, annyira sok volt a Fagorra az ajánlat.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2020
(#) BZS válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 24, 2020 / 1
 
Köszi
(#) uniman válasza Lucifer hozzászólására (») Nov 25, 2020 /
 
Ha leírnál méreteket is...pl. a GX12-5 ...12mm-es.
De többféle átmérővel létezik, lehet köztük akár szimetrikusu kiosztású 5 pines is...
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2020
(#) jdani hozzászólása Dec 4, 2020 /
 
Üdv. Keresem ennek a tranzisztornak az adatait, illetve mivel lehetne helyetttesíteni..
Próbáltam már kulcsszavakat, de nem találtam semmi hasznosat..
(#) Gafly válasza jdani hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Mi a fenébe kell ennyire becsomagolt, és ennyire nagy feszültségű példány?
(#) TAttila77 válasza jdani hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Van MJE340-ed?? Én betenném helyette próbaképpen. Feszültségben lehet kevés, ha Tápban van hálózati részeken. Valamikor én ilyet kompakt fénycsőben láttam. Van még egy ötletem, ha befér PC-táp primer tranzisztorát MJ13007-009-et próbáld bele, de máshogy vannak a lábai. Más ötletem hirtelen nincs.
Miben van ez???
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2020
(#) jdani válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Egy szintetizátorban használatos, a bemeneti 18V feszültségnél van. (nem láttam, nem az enyém, ennyi infóm van róla)
(#) Gafly válasza jdani hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Akkor oda ennyire nagy csoda nem kell, szerencsére.
(#) ftirius hozzászólása Dec 4, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy vezeték nélküli fülhallgató picur kapcsolóinak életstádiumai láthatók a képen. A gondom az, hogy a középsőről már leesett a kis lemez is. Hogyan lehetne javítani, ill. pótolni?
(#) antiktelefon válasza ftirius hozzászólására (») Dec 4, 2020 / 2
 
Veszel vagy bontasz bármilyen hasonló kapcsolót, vagy akár sokkal nagyobbat is, ami még belefér, de könnyen megnyomható, ezután a régi helyére tekercselőhuzalból forrasztasz 2 kábelt, bedrótozod az újat és melegragasztóval beragasztod. De ez csak fluxszal és nagyon hegyes pákával fog menni.
Akár 3 normál méretű nyomógombokat is rakhatsz bele, és az egészre húzol egy zsugorcsövet, feltöltöd melegragasztóval, rázsugorítod, és kivágod a 3 gomb helyét.
(#) jdani válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Honnan szeded hogy mik az adatai az általam említett tranzisztornak?
Mik a lábkiosztásai, P vagy N, stb.
(#) granpa válasza jdani hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Szerintem az adatlapjáról. Google keresőbe beírta, és lőn.
(#) Patópali válasza jdani hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Szia!
Nem ártana a panel kérdéses részéről, mindkét oldali fotó.
Hátha könnyebb lenne segíteni.
(#) Patópali válasza granpa hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Szia!

A 22,16 hszt elszúrtam, töröltetem.
Bocsánat.
Üdv.
(#) granpa válasza Patópali hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Seráfütty! A Google (és az Alldatasheet) szerint SCR. Tranyóval nem igazán kiváltható.
(#) Patópali válasza granpa hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Szia!
Az Aliexpress tranzisztornak írja és rendelhető is. Természetesen adatlap nincs.
Vagy szervizes puhatolózás vagy vissza kéne rajzolni az áramköri részt. Abból sok minden kiderül -het.
Üdv.
(#) granpa válasza Patópali hozzászólására (») Dec 4, 2020 / 1
 
Azoknak mindegy! 3 lába van? Tranzisztor (még a rokkant kutya is)
Unokaöcsémnek van macska tranzisztora.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2020
(#) jdani válasza Patópali hozzászólására (») Dec 5, 2020 /
 
Ezt mondtam én is a tulajnak, fotózza le a nyákot, legalább látni velehne kb mi szerepe van. De a kép nem jött..
(#) sector99 hozzászólása Dec 8, 2020 /
 
Sziasztok!
Lehet, hogy nem is idevaló a buta kérdésem: tudja valaki "fejből" hogy milyen készülékben(wincsi, régi alaplap, stb.) található AT24C32A EEPROM ? Próbára kellene és egyenlőre nem akarok pár forintos alkatrészt ezres szállítási díjért rendelni... Köszi előre is !
(#) antiktelefon válasza sector99 hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Miért nem jó bármilyen más 24-es eeprom helyette, ami legalább akkora? Pontosan azt nem fogsz találni, de a gyártók is többfélét ültetnek be.
Következő: »»   988 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem