Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   120 / 144
(#) Bassmester válasza Huginn hozzászólására (») Feb 10, 2020 /
 
Köszi. Szobahőmérsékleten 52°C-ra melegszik a hűtőlap, a staboké csak 46 fok.
(#) Huginn válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 13, 2020 1 /
 
Nem rossz... Nálam az ellenállások bordája melegszik eddig, a tranzisztorokén nem is mértem, az kézmeleg sincs.
(#) exabit hozzászólása Okt 2, 2020 /
 
Egyik legelső elektronikai projektem egy fejhallgató erősítő volt. Bővebben: Link
Akkor még nem igazán tudtam hogy mit miért csinálok (lásd a micát odaraktam de pasztát már nem kapott egyik oldalára sem), de jellemzően még most se tudom ezért megkérdezném hogy el kell-e szigetelni elektromosan a bordától a tranyót ha a borda amúgy nem kapcsolódik semmihez? Mert ha nem, akkor kivenném a mica-t és csak pasztát nyomnék oda.
(#) Bassmester válasza exabit hozzászólására (») Okt 2, 2020 / 1
 
Ha nem ér hozzá semmihez, akkor nem kell csillám. Paszta jó ha van rajta.
(#) ABU hozzászólása Okt 3, 2020 /
 
Sziasztok! Megépítette már valaki a Király Tibor féle EVAMP2-t? Én most lettem vele kész, de 64ohm-os fülesre keveslem a leadott teljesítményt, túl hamar betorzul a jel 1Vpp körül, próba képpen csökkentettem a drain ellenállást 470ohmról a felére, így már jó lenne, viszont elkezd zúgni emiatt. Pedig jobb hangú, mint az FH6, de valamiért ez most nem jön össze
Szerk.: Megvan, táppal vannak gondok...
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2020
(#) zsa hozzászólása Okt 7, 2020 /
 
Sziasztok. Igaz nem ehez a topic-hoz tartozik, de hát ha tud valaki segíteni. Van egy fejhallgatóm amivel semmi gond nincs. Problémám az hogy a kűlső zajok nagyon behallatszanak. Szétszedtem nincs benne semmi szigetelő annyag, hangszóró egy műanyag lapon amire fűlpárnatartókerettett rálehet pattintani, párna körbeöleli a fülem. A hangszóró hátúlja zárt légmentes ,mögötte üres tér, ide tettem próbaként vattát de nem sok a változás. Valaki tudna tanávsott adni hogyan lehetne javítani rajta?
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2020
(#) h3ll hozzászólása Okt 22, 2020 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy itt a fórumon megépített fejhallgatóerősítők közül, melyik a "legjobb" választás?
(#) Alkotó válasza h3ll hozzászólására (») Okt 22, 2020 / 1
 
Részleteznéd a "legjobb" fogalmát, mint egyetlen elvárt műszaki paramétert?
(#) Bassmester válasza h3ll hozzászólására (») Okt 22, 2020 /
 
Fejhallgató fan lévén sok félét építettem már, csöveseket, tranyósokat, ícéseket, de visszatértem a Canamp kapcsoláshoz, azt némileg átdolgozva, saját tervezésű nyákkal, prémium alkatrészekkel. Erősen alázza az eredetit.
Szerintem sok jó választás van, de előre sosem fogod tudni a tutit, csak ha kipróbálsz néhányat.
(#) teddysnow válasza h3ll hozzászólására (») Okt 22, 2020 /
 
Mindenkinek a sajátja a legjobb. Tehát ahányan vagyunk annyi legjobb létezik. És n-1 felesleges próbálkozás
(#) h3ll hozzászólása Okt 22, 2020 /
 
Alkotó:
Nem tudok írni elvárt paramétert, csak érdeklődni szerettem volna, mit lenne érdemes építeni.

Bassmester:
Köszönöm a tippet.

teddysnow:
Nem a n-1 keresem, csak tippet kértem a lehetőségekből.
(#) Alkotó válasza h3ll hozzászólására (») Okt 22, 2020 / 1
 
Ha valóban keresed a választ, akkor rá fogsz jönni, hogy azt senki nem adhatja meg helyetted. Neked kell kimondani a végső szót, a saját füled, eszközeid, zenéd, intelligenciád, és sok egyéb alapján.
A gyári készülékeknek egyik jelentős tulajdonsága, hogy viszonylag egyformán szól mindegyik. Az amatőr építésekre pedig éppen az a jellemző, hogy látszólag azonos építések esetén is drámai hangzáseltérések jellemzik őket. És itt a "drámai eltérés" az valóban rendkívüli, ebben nincs semmi túlzás.
Egy nagyon egyszerű felépítésű áramkör is szólhat nagyon jól. Erre példa lehet ez az ESP113 építés.
(#) h3ll válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 22, 2020 /
 
Köszönöm!
(#) teddysnow válasza teddysnow hozzászólására (») Okt 23, 2020 /
 
Ebben a topikban úgy kell megközelíteni a kérdést, hogy melyik kapcsolás miért nem jó. Sokkal többen fognak hozzászólni és segíteni.
(#) mek-elek válasza teddysnow hozzászólására (») Okt 23, 2020 / 1
 
Azért nekem az "úgy kell" nem szimpi...
(#) teddysnow válasza mek-elek hozzászólására (») Okt 23, 2020 /
 
nálam az év hozzászólása, kössz!
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2020
(#) klenósanyi hozzászólása Okt 30, 2020 /
 
T. Urak!
Egy kis segítségért fordulok hozzátok. Szívesen kipróbálnám a Canamp klónt, megköszönném ha valaki ki tudna segíteni egy vasalható NYÁK tervvel. Vagy ha valaki megunt egy készet, megbótolhatnánk.
(#) Pioneer válasza klenósanyi hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
(#) klenósanyi válasza Pioneer hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Köszönöm!
(#) macska hozzászólása Dec 16, 2020 /
 
Sziasztok, ezt a Lehmann féle kapcsolást próbálta valaki, valami tapasztalat.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2020

kapcsrajz.gif
    
(#) FAZ1 hozzászólása Dec 16, 2020 /
 
Van egy gyárilag készült fejhallgató erősítőm, ám én sohase használtam.
Kipróbáltam - működik. Az van gyártójának a panelra írva (maratva)
- IR-Steuerung V 1.3 (designed for SDE GmbH - c 2001)

Majd később teszek fel róla képet. Eléggé profi cuccnak látszik.
Valójában valami áruházi CD-s lemezosztály fülhallgatóval ott helyben hallgatható kiszolgáló-elektronikája volt, viszont én "csak úgy" találtam.

Elvileg a kimenő hangteljesítménye 2x4,2 W - a benne található Philips TDA1013B IC gyári paraméterei alapján
Van a nyákon tápegység bemenet, 5 mm-es Jack sztereó fejhallgató kimenet, valami egy RS-232 soros számítógép csatlakozó dugalj, 2 db. RCA dugalj, no meg valami memória-kártya olvasó tok.
No meg persze még egy csomó mindenféle tüske-érintkező kapocsléces kivitelben, amikről nem tudom, hogy egyáltalán mire való.
Ja - van még a lapon néhány kicsinyke IC, és köztük egy nagyobb, négyzet alakú processzor (a típusa: MICROCHIP - PIC 16F877A-1/L,
A lapnak van saját 1800 mA-es olvadó-biztosítéka, s melléje még egy mini piezo-csipogó meg 3 miniatűr nyomógomb - feltehetően a programozáshoz vagy vezérléshez.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2020
(#) FAZ1 válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 16, 2020 /
 
Nos akkor - itt van hozzá a már említett kép
(#) solti_imre válasza macska hozzászólására (») Dec 17, 2020 /
 
Sajnos nem áll módomban kipróbálni, de ez egy Lehmann HD650 erősítő, 3.700 dollárért mérik, úgyhogy túl rossz nem lehet... Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2020
(#) macska válasza solti_imre hozzászólására (») Dec 17, 2020 /
 
Igen néztem, az eredetinek elég húzos az ára. Viszont kínai barátaink már klónozták, onnan másoltam a rajzot.Én arra lennék kíváncsi mielőtt megépíteném, hogy egy 600 ohmos fülessel (AKG K240 Sextett) hogy boldogulna?
(#) solti_imre válasza macska hozzászólására (») Dec 17, 2020 /
 
300 Ohm-ra tervezték, szerintem elboldogul a 600-zal is. De beleraktad a bogarat a fülembe: Jövő héten szabin leszek, megépítem - kipróbálni ugyan csak egy AKG K72-vel tudom, de beszámolok róla!
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2020
(#) macska válasza solti_imre hozzászólására (») Dec 17, 2020 /
 
Én is kiváncsi vagyok a hangjára. Szedem hozzá össze az alkatrészeket. Próbapanelon összedobom.
(#) solti_imre válasza macska hozzászólására (») Dec 17, 2020 /
 
Próbapanel nem biztos, hogy szerencsés. Sok múlik az elrendezésen! Délután nekiállok összeméregetni az alkatrészeket.
(#) solti_imre hozzászólása Dec 17, 2020 /
 
(#) reloop válasza macska hozzászólására (») Dec 17, 2020 /
 
Szia! Begépeltem szimulátorba, ±15 V táppal kényelmesen lead 100 mW-ott 600 Ω-ra.
A próbapanel szerintem elég az ismerkedéshez, nem látom kényesnek a kapcsolást.
A nyugalmi áram 50 mA, tegyél hűtést a végtranzisztorokra!
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Dec 17, 2020 /
 
A bemeneti szűrő vajon nem mellőzhető? És az IC kimenet és a buffer bemenete közti 47 Ohm?
Le tudnád szimulálni?
Jó lenne tudni hogy ezek miféle ellenállások az eredeti erősítőben, mert minden bizonnyal befolyásolják a hangminőséget.
Következő: »»   120 / 144
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem