Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autóelektronika
 
Témaindító: sufni-tunning, idő: Ápr 19, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   304 / 335
(#) Joe_001 válasza zsa hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Szia !
A hibakódok néha bevisznek az erdőbe. Nekem commonrailes autónál magasnyomású szivattyú hibát írt, pedig a résveszteség volt óriási, annyira, hogy a vége injektor csere lett. Utána magasnyomású hiba automatikusan megszűnt. Tehát gondolkodj, menj olyan szerelőhöz aki nem csak az elektronikában hisz, ismeri a motort gépészetileg, azaz mechanikusan, motorszerelőként is.
(#) norbika78 válasza moltam hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Köszönöm válaszod de sehol sem találtam hozzá használható rajzot.Esetleg tudnál benne segíteni?
(#) moltam válasza norbika78 hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Google ből nem tudok eredeti linket kimásolni. Rákeresel: corsa b schaltplan, másokdik találat: Stromlaufplan Corsa B, Tigra Modelljahr 1999 - Vectra16V.com egy pdf, ennek 80-81 oldala kell neked, meg persze ami kapcsolódik.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2021
(#) norbika78 válasza moltam hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Megnézem.Köszönöm!
(#) VIM válasza moltam hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Erre gondoltál? Az utolsó oldal és az M79 motor a kórmányszervóé.
(#) norbika78 válasza VIM hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Ez lesz az.Csak egy szál vezetéket nem találok hogy hová is megy.715 számú.
Amúgy valaki mondta hogy elvileg ezeknek elég lenne egy táp egy +12v és a 1112 pontra /zöld/ vezeték egy generátor jel.Ez valós lehet?
(#) norbika78 válasza norbika78 hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Itt a megoldás.Mindenkinek köszönöm a segítségét de ezzel biztos egyszerűbb lesz a dolog.

https://www.ebay.com/itm/Corsa-B-C-Kit-Electric-power-steering-cont....m2109
(#) VIM válasza norbika78 hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
A kijelző panelra, mert az a 715 mező lenne nem a vezeték száma (BKGN05).
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2021
(#) moltam válasza norbika78 hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
743 sebességjel, 1112 fordulatjel, 715 hibajelző lámpa meghajtás.
(#) norbika78 válasza moltam hozzászólására (») Jan 4, 2021 / 1
 
Köszönöm!
(#) levaitamas válasza moltam hozzászólására (») Jan 11, 2021 /
 
Szia!
Ma végre sikerült mérni. Létezhet, hogy alapjáraton ~33Hz-es négyszögjel van a modul kimenetén? A kapcsolóállások: 0,5V/div és 5ms/div. A mérőfej 10-el oszt. A fordulatszámot emelve, szépen változik a jel frekvenciája is.
(#) VIM válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 11, 2021 /
 
Szia! Nincs véletlenül tárolt hibakód?
(#) levaitamas válasza VIM hozzászólására (») Jan 11, 2021 /
 
Szia!
Csak villogtatni tudom, de üres a tároló. Csak a 12-es kód van benne. Az viszont elméletileg nem hiba. Ezzel a kóddal kezdi a diagot.
(#) moltam válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 11, 2021 / 1
 
4 henger 4 ütem, egy fordulatra két gyújtásjel. 33Hz-33 jel per sec, az 1980 jel per min. Ezt osztva kettővel 990rpm alapjárati fordulatszám ami simán reális. A szkópon szép a jelalak, ha ez el is jut odáig én az óracsoportban keresném a hibát. Bár az amplitúdó kevésnek tűnik, lehet megkívánná a műszer a nullától tizenkét voltot (vagy az aktuális akkufeszt).
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2021
(#) VIM válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 11, 2021 / 1
 
A rajzot belinkelhetted volna így is, legalább látszik az egész. A szöveges része pedig ezen az oldalon található kicsit lejjebb. Ha megnézed azt a videót az oldalon akkor látható, hogy a műszerfal az eléggé laza illesztésű, majdnem szétesik magától. Nem lehetséges, hogy az kontakthibás ott valahol valamelyik stekkernél?
(#) levaitamas válasza moltam hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Gyújtómodul csere előtt működött a fordulatszám mérő. Ez jó hír, hogy megfelelő lehet a jel, megnézem, eljut-e a műszeregységig.
(#) levaitamas válasza moltam hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Szia!
Sajnos újabb falba ütköztem. Nem telt el 100km a gyútómodul cseréje óta, de újra előjött ugyanaz a hiba. Az autó nem indul, az 1-es és 4-es hengerhez tartozó gyertyákon nincs szikra (2-3 hengernél van). Gyertyák újak, kábelek újak. Trafókat mérve hozzák a gyári értéket. Primer 1Ohm, szekunder 5kOhm. A felfogatási pontok a motoron tiszták, tehát nem gyanakodnék test hibára sem.
Volna ötleted a hiba elhárítására?
(#) levaitamas válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Átmértem a gyújtómodulra csatlakozó vezetékeket (ECU és a modul között) rövidzárra és szakadásra is. Minden jónak mutatkozik, egy dolgot kivéve.
A modul két B pontja csatlakozik egymással, ami gyújtásra akku pozitívot kap a befecskendező rendszer biztosíték dobozán keresztül a gyújtás reléjétől. Gyújtás nélkül viszont összesípol a karosszériával. Ez normális?

niva_037.jpg
    
(#) bubuszoft hozzászólása Jan 28, 2021 /
 
Sziasztok.
Remélem maradhat a kérdésem. Suzuki 1.5 navigator 2005-ös A hűtőventillátort az ecu vezérli, vagy van benne hőbimetál??
Köszönöm előre is.
(#) mraulajos hozzászólása Jan 28, 2021 /
 
Hali!
Van egy ilyen 24/12V os feszültség átalakítóm. Nincs semmi leírásom/rajzom a bekötésről. A BE 24V, és a KI 12V lábakat szeretném tudni.
(#) bbb hozzászólása Jan 29, 2021 /
 
Sziasztok!

Chrysler Voyager 2004 2.5dízel jószág pár furcsaságot követett el mostanában, amit valószínűleg valamilyen furcsa kombinációk együttesével sikerült elérnie a tulajnak, de szeretné a "normál" állapotot visszahozni.
1) amikor bezárja/kinyitja távirányítóval, akkor az irányjelzők nem villannak egyet se, korábban ez működött
2) ha kinyitja az autót a távirányítóval, akkor először csak a vezető oldalt nyitja, majd második nyitásra a többi ajtót, ez korábban úgy működött, hogy elsőre nyitott mindent (itt valami olyasmit mondott, mintha egyszerre nyitotta volna kézzel belülről, meg a távirányítót nyomva, s utána kezdett el így viselkedni, de nem emlékszik pontosan)

Ezekre valaki meg tudná mondani a "véletlen aktiválástól bonyolítással védett" trükköket, ahogy ezeket az állapotokat lehet módosítani diagnosztika nélkül (jobb könyökkel bal váll felett átnyúlva ragadd meg a jobb füled és nyald meg a szemöldököd háromszor, miközben kétszer rátaposol a fékpedálra féle módszerekre gondolok)?
(#) Lezli46 hozzászólása Jan 30, 2021 /
 
Sziasztok!

Nagyon jó volna ha tudna valaki segiteni----előre is óriási köszönet érte!

Uj sebességszenzort ceréltünk.,egy müködő müszeregységet átprobáltunk., de Km óra most sem mutat semmit. Minden egység müködik a müszerfalon. Kilométerjeladót kiszerelt állapotban., földugott csatival ,furógéppel meghajtva.., szintén semmi.., tápok a a szenzoron megvannak!!!
Erre volna szükségünk IN Számozás-- kábelszin vagy kábelszámozás a müszerfalcsatin.., esetleg kábelezési út.
Renault Espace. Mk3. 1999.JEO.G8T . 2.2DTi

köszi és üdv
(#) Moderátor hozzászólása Lezli46 hozzászólására (») Jan 30, 2021
 
Egy picit jobb helyesírással, légy szíves!
(#) bubuszoft hozzászólása Jan 30, 2021 /
 
Sziasztok.
Van egy suzuki swiftem, amibe a vízhőfok jeladó egy NTK. Lehet olyan meghibásodása neki, hogy reggel mikor ránéztem a diagnosztikával, -5Cfokot mutatott, majd délután ránézve 15 Fokos vizet mutatott, most este viszont8 fokot mutat. Beindítottam az autót és 1-2 másodperc után a 8 fokról felment 25 fokra. Tönkremehet így egy jeladó, ami így méreget? Hozzá teszem 15 éve benne van.
(#) proli007 válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 30, 2021 / 1
 
Hello! 855 hozzászólás alatt nem volt elég idő, hogy tudd, hogy egy kérdést csak egy helyen tegyél fel?
(#) bubuszoft válasza proli007 hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Mivel senki sem válaszol, mert hagyják a döglött fórumokat, én meg igen is a kérdésre akarok választ kapni, így itt is megkérdeztem. De ha annyira zavar, töröld.
(#) Gafly válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Mi az hogy döglött fórum?
Ha topicra gondolsz, amint van kérdés, előre kerül...
Proli007 szerintem nem moderátor, igy hozzászólásodat sem tudja törölni.
De például Te kérheted a törlését.
Persze akkor nem is fogsz választ kapni. Legalábbis itt nem.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2021
(#) bubuszoft válasza Gafly hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Hát jaa
(#) Joe_001 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Ha nem moderátor, akkor moderálást még kérhet...
(#) Gafly válasza Joe_001 hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Miért proli007 kérjen moderálást?
Következő: »»   304 / 335
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem