Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   96 / 113
(#) mohinger válasza blasz hozzászólására (») Jan 4, 2021 / 1
 
Abban tökéletesen igazad van, hogy túl vannak árazva most. Nézem a vakerát és elmennek szépen akár 60 ezer és felette is a szép példányok. Viszont a mai fizetésekhez képest nem olyan túlzó, míg egy Teslát 10-ért sem lehet eladni.
Erős nagyon a nosztalgia faktor. Akinek anno vágyálom volt, most megveszi, még dísznek is.
Nekem az egyik idebent van az irodámban. Ha bejön egy 50-es kolléga, bepárásodott szemmel nézegeti és előjönnek a fiatalkori emlékek.
(#) blasz válasza mohinger hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Abban igazad van tényleg dekorativ nagyon,nálam is megcsodálták a torony tetején.
Régóta szeretnék egy jó szalagos magnót,de nincs tapasztalatom másban.Uher,Sony,Philips,stb.
Persze amihez nem kell zálogba adni a lakást érte.
(#) mohinger hozzászólása Jan 4, 2021 /
 
Uher SG561. Cserélhető fejegység 2 vagy 4 sávosra könnyedén. Jobban szól a Revox A77/B77-nél.
Csak 18-as orsókat fogad max.
A 3 motoros 3 fejes Philips-eket nagyon szeretem, pedig sokan lenézik őket, de szep hangú masinák.
Most egy N4419-esem van, nagyon szeretem. Sokat tud, szepen szól. Ezekben sajnos jobban kopnak a fejek, jó, ha van hozzá tartalék.
(#) blasz válasza mohinger hozzászólására (») Jan 4, 2021 / 1
 
Ezeket láttam, nem is veszélyes árakon.
(#) kuzin hozzászólása Jan 25, 2021 /
 
Sziasztok,
orsos magnót szeretnék javitani és a filc ami a fejhez nyomja a szalagot az erősen elkopott/tönkrement.
Mivel lehet helyettesiteni ami könyen beszerezhető?
(#) Gafly válasza kuzin hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Próbálj meg a környéken valakitől lejmolni, mert ha boltban veszel, akkor még az ükunokád is a maradékot fogja rakosgatni.
Váli u. 2 esetleg, ha már Lágymányos.
Vagy valami hasonló.
Nekem itt van a polcon, de saját lábán nem kel át a Dunán szombatnál előbb...
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2021
(#) kuzin válasza Gafly hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Arra gondoltam hogy van Ikeas butorláb alá rakható 2x2cm flekkem egyik oldala öntapadós. Ez szerintem valami kemény filcszerű anyag. Ez lehet hozzá jó, nem? Szikével meg gondoltam belövöm a magasságát (csak meg kell keresnem).
(#) mohinger válasza kuzin hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Ezek a székláb filcek nagyon tömörek, kemények, nem túl jó ide. Már kísérleteztem velük, az eredeti filcek puhábbak. Kézműves, hobbi boltokban kaphatók kisebb filclapok, azzal kéne megpróbálni. Kb. 200Ft egy lap.
(#) kuzin válasza mohinger hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Köszönöm. Mennyire lehet ezeket vékonyra vágni, gondolom 1mm-1.5mm vastag szeletet kellen vágni szikével?
(#) mohinger válasza kuzin hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
Nagyjából igen, ez magnótípustól is függ. Pl. Unitra, Tesla 1-1.5mm, Philips 3-3.5mmm.
(#) kuzin hozzászólása Jan 30, 2021 /
 
Probálom rendberakni a regi Philips N4304sünket.
A szétmálott gumikat már kitakaritottam, új szíjakat kapott pucolás után.
A lejátszás teljesen rendben van.
A felvételnél az a baj, hogy automatic modban gyakorlatilag nem vesz fel semmit, manualban meg bármilyen kivezérléssel iszanyatosan torzit, (kb 80%THD)
Már probáltam több szalaggal de semmi különbség. Ez még 4 csöves felépítésű. Merre érdemes a problémát a felvételi körben keresni?
(#) CHZ válasza kuzin hozzászólására (») Jan 30, 2021 / 1
 
Előmágnesezést ellenőrizni.
(#) kuzin válasza CHZ hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
magnokkal még nincs tapasztalatom.. A törlőfejre gondoltál?
(#) CHZ válasza kuzin hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
Nem törlőoszcillátorról t. poti, vagy t. kondin keresztül felvevő fejre csatlakozik az előmágnesező áram. Ezt kéne ellenőrizni felvétel állásban, AC 80-100kHz.
(#) kuzin válasza CHZ hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
köszönom meg is találtam a rajzon R39-es potit kell ellenőrizni. Emlékszem is rá a szétszerelés kapcsán elég "kokszos"/lebarnult volt ( kb. 50évnek megfelelő állapotu).
Szerzek egy scope-t és megnézem a fejen, mielőtt ujra szétszedem. Leirása szerint 55-70kHz között kell legyen, 20-40mV szinttel.
(#) kuzin válasza CHZ hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
A "régi" trimmerpoti rendben volt utána volt probléma..
Most már vigan vesz fel, köszönöm.

Megmértem az előmágnesezést és meglepődve tapasztaltam hogy a törlőfej 18Vrms feszültséget a felvevőfej pedig 32mVrms feszültséget kap a 60kHz-es jelből.

Egyetlen problémát tapasztaltam, hogy a felvétel mélyhangokból elég vérszegény. Spec szerint 80-12kHz visz át, de inkább beszédre való a felvétel. Becslésem szerint ugy 100-200Hz alatt nem nagyon jön vissza semmi.

Édemes lenne az összes csatoló kondenzátort cserélni vagy "ennyit tud"?
(#) CHZ válasza kuzin hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Nem tudom hogyan, mivel mérted, de nagyon kevés amit mértél.
(#) kuzin válasza CHZ hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Mindegyik értéket a "fejeken-GND" mértem szalag nélkül.

A leirás szerint 20-40mV között kell legyen.

Mondjuk nekem is gyanus, hogy 18V a törlésnél és "csak" 20-40mV a felvételnél. Bár ezt mondja a leirás is..
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2021
(#) CHZ válasza kuzin hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Rajz szerinti mérőponton jó érték, mivel soros ellenálláson eső feszültséget kell mérni.
(#) kuzin válasza CHZ hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Akkor gondolom nem tudok tenni semmit, "ennyit tud".
(#) CHZ válasza kuzin hozzászólására (») Feb 2, 2021 /
 
Nem is kell, beállításod ok.
(#) kuzin hozzászólása Feb 7, 2021 /
 
Hello,

nagyon megtetszett a szalagos magnók világa, ugyhogy beszereztem egy 3 fejes Philips N7150 masinát.
Kipucoltam és felvettem rá anyagot. Azt tünt fel hogy a mélyek és balance nagyon rendben van, de a magasak kissé hiányozak.
A fej nem új természetesen, de nincs rajta komolyabb bemaródás. Megpróbáltam lemágnesezni a fejeket/alkatrészeket de nem javult tőle semmit.
Igazából nem veszek észre különséget a 9.5 ill 19 cm között..
Gondolom sok minden lehet, de első körben arra gondoltam, hogy a szalag(ok) miatt van. Probáltam több félével is ott sem volt szinte semmi különbség (BASF, AGFA , becslésem szerint '70, '80 as évjaratúak)
Elképzelhető hogy a "régi" szalagok miatt nem tud kiteljesülni vagy inkább a készülékben keresendő a gond, ha igen merre kezdjem, cserélgessem az elkókat?
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2021
(#) doktor válasza kuzin hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Szia!
Mérni kell, kifejezetten szép a hangja, ha hibátlan a készülék, és jó szalag, felvétel.
Az általad felsorolt szalagokkal, ha azok minőségűek szépen, kell hogy szóljon.
Felvételt készítettél vele, ott is érzékelhető a magas hiány?
(#) mohinger válasza kuzin hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Pár képet lőhetnél a fejekről és a szalagok típusáról.
Az elkókat hagyd békén, ez nem orosz magnó.
Jó szalagokkal nagyon szépen kell szólnia.
(#) Gafly válasza doktor hozzászólására (») Feb 8, 2021 / 1
 
Azt irta, hogy saját felvételt visszajátszva érzi magashiányosnak.
Tehát a fejbeállitás eltekergetése szerintem kerülendő, valamint a kondenzátorok gondolkodás nélküli cseréje is.
(#) kuzin válasza mohinger hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Próbáltam pár képet csinálni, sajnos makro objektiv nélkül elég kihivás, de "valami" azért látszik.
Tudom, lehetne még biztos a tovább vixolni, de 99% százalékos alkoholva mártott több fülpuszkálóval erre az eredményre jutottam. Igazábol takaritás előtt sem volt nagyon vészes, inkább a szalagok barna pora volt rajta.
Véleményem szerint a "rések" között nem teljesen makulátlan, de jobban nem tudtam megtakaritani pedig jopár fülpiszkálót elhasználtam már rá.
Igazából szol,de ha beteszek egy magas gazdag számot akkor olyan mintha egy LPF szerint szólna.
Igazábol gondolkoztam én is elko ügyben, de amikor "source" álláson van tökéletesen szól, amikor "monitorozom" ill. visszajátszom akkor tompa. Úgyhogy gondolom nem száradt szét az egész.
Ahogy irtam is, nem érzek különbséget a között hogy 19 vs 9.5cm -el megy.. a 4.5 nél már van.
Mondjuk a sepcekója szerint kellne különbség legyen, gondolom ezt már -xxdB-n mérték specko szalaggal.
A fejek szerintem nem állítodtak el, még rajta van az a "gyári" festékcsepp.
(#) Gafly válasza kuzin hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Van ott még mit tisztitani...
(#) mohinger válasza kuzin hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
A képek alapján a fejek rendben vannak. A szalagokon rengeteg múlik. Ha van rá mód, ki kell próbálni Agfa PE39-cel, Akai, TDK, vagy Maxell szalaggal.
A szalagvezetőn még valóban sok az oxid, azt is érdemes leszedni, hacsak nem rozsdásodott már meg.
(#) veroka válasza kuzin hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Nem csak a fejeket kell megpucolni, hanem a gumigörgőt is. Viszont ha monitorozás közben tűnnek el a magasak, az azt jelenti, hogy már a szalagra se kerül magas, illetve ha van is akkor azt a lejátszófej nem tudja visszaadni. Ha a fej nem kopott (ebben én egyáltalán nem vagyok biztos a képek alapján) akkor viszont a szalagokhoz beállított bias nem stimmel. Egy 70-es évjáratú BASF egész más előmágnesezést igényel mint egy "modern" 80-as, 90-es évek beli. Ugyanígy az AGFA is. Jó lenne tudni, hogy milyen szalagokról van szó, mert a stúdiószalagok nem alkalmasak jó minőségű felvételre (túl vastag, merev a hordozófólia mert stúdiómagnókhoz készültek).
Mindenképpen próbálj ki másfajta szalagokat is először, pucold tükörfényesre a szalagpályát és a gumigörgőt is.
(#) kuzin válasza veroka hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
A gumigörgöt meg a "capstan"-t megtisztitottam azóta, mert kicsit szerintem nyávogott. Majd szándékozok 1kHz-es jelet skoppal később visszamérni.

A többi "tengellyel" nem nagyon boldogultam, ennyit tudtam fülpiszkálóval leszedni. Dörgöljem meg rongyal vagy valakinek van jobb módszere? Nem olyan jól hozzéférhető erről az oldalról.

A fejekért én sem tenném tűzbe a kezem. A lejátszó fejnél némelyik képen kicsit látszik, hogy a stereo 1 sáv és az alatta lévő rés között mintha lenne valami. Igazából probáltam már 3as diopriával is nézni de nem igazán tudtam eldönteni mi van ott, ha van is.

Mivel lehet alkoholos pülpiszkálón kivül hatékonyabban tisztitani ami nem "barmolja" szét a felületet?

Majd probálok még más szalagot is, csak manapság elég nehéz beszerezni, mert méreg drágán árulják bárhol is van. Amik nekem vannak az tuti 80 előttiek. A spulnin van BASF meg Agfa felirat. Az Agfa mondjuk mélykék szinű, a BASF meg barnás inkább. Többet nem tudok róluk.

A biast nem akarom elhangolni, ha nem muszáj.

Probáljam meg kisebb kivezérléssel, mondjuk -5dB-re vezérelni?

Még egy dolog feltünt a speckóban, a DIN xxx szalaggal mondjuk a felső határfrekvenviája ugyanaz a mint az alacsonyabb sebességnél. Nagyjából ezt "hallom" én is.
Elképzelhető hogy valamilyen "speckóbb" szalag kell neki, ahogy irtátok is a bias miatt?

freki.png
    
Következő: »»   96 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem