Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   247 / 292
(#) Sanya62 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Azt írtam, amit mondtak!
Ezt mondták első nekifutásra, hogy a panel jó!?
Aztán visszavittem, forrasztgatott,..jó lett!

Így történt!!!
(#) Inhouse válasza Sanya62 hozzászólására (») Jan 3, 2021 / 1
 
Köszönöm, így már kerekebb a kép. Csak a paneljavító elvitt az erdőbe az első vakjavítással. A lényeg, hogy jó lett.
(#) Sanya62 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 3, 2021 /
 
Hát mindegy, a második javításnál már nemkért pénzt!
Inhouse!
Kaptál e-mailt!
Korábbi kérdésemre, esetleg, valaki?!?
....................................................................................................................................

" Kaptam korábban ötleteket egy másik fórumon, hogy lángelszakadásnál érdemes a RPM értékeket lejjebb venni!?
Mennyire életszerű ez?
Jelenleg teszi a dolgát a kazán, csak!!!
HMV - nél a csap nyitása után forró víz jön, viszont utána picivel langyosabb és az is marad! 50 fokra van állítva a HMV és nem mértem hogy csak az elején adja e azt és később már nem. Vagy később adja az 50 fokot és az elején túl fűtene?
Lehet ezt valamelyik menüben kalibrálni? "

Erre esetleg, valakinek ötlet?

Ariston Genius One 30 "

????????????????????????
(#) JZoli válasza Sanya62 hozzászólására (») Jan 4, 2021 / 1
 
A gázkazánok nagy része átfolyós jellegű, az az átfolyás idejéig melegítik azt. Tehát, ha gyorsan engeded hiába állítasz be 50 fokot, az sosem lesz annyi! Általában meg van adva, hogy (mondjuk/feltételezzük) 35 fokot tud max emelni a víz hőfokán (delta T), ha egy perc alatt 10 liter víz folyik át rajta. Na ez így gyakorlatban nem jelent szinte semmit a kilépő víz hőmérsékletéről. Mert ha gyorsabban engeded a vizet azért lesz hideg, ha meg tél van és a belépő víz hőmérséklete a tíz fokot sem éri el, hát ott sem fogod elérni a beállított 50 fokot soha! Átfolyós kazánnál ez a tipustól függetlenül így van, a szokványos 18-15 KW-os kazánoknál. persze a nagyobb teljesítményű kazánoknál valamivel jobb a helyzet. És még nem beszéltünk az esetlegesen rossz hatásfokkal működő példányokról, ami koszos, vízkölerakódásos, de a gázégő rossz beállítását is ide kell sorolni. Ez mind ronthatja az amúgy is energiaigényes vízmelegítés hatásfokát.
(#) ha6qt válasza ha6qt hozzászólására (») Jan 5, 2021 /
 
Csak tegnap jutottam el oda, hogy a pár napja beszélt búgó szivattyús kazánt átnézzem.

A Grundfos szivattyú háza kb. 40-45 fokos lehet, amikor a búgás jelentkezik. Alacsonyabb fordulaton is jelentkezik a búgás.
A vezérlőben lévő kondenzátor kapacitása rendben van, kimértem LC-mérővel.

Ezek alapján megpróbálom kihúzni vele tavasz végéig, ha addig kibírja, akkor elviszem felújíttatni.
(#) Sanya62 válasza JZoli hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Teljesen, érthető,.........Köszönöm szépen!
Picit én is "elmélkedtem" a dolgon és én is arra jutottam, hogy a bemenő víz, kb: 5 m - en még a lakásban van, de utána már, az utcáról kapja a hideg vizet!
Gondolom és te is ezt sugalltad, hogy az átfolyása miatt, nem tudja tartani az 50 fokot, hanem picivel alatta megy ki a HMV, a kazánból!?
A másodlagos hőcserélőm tiszta, pár hónapja volt takarítva. A hőcserélő védelmében, a HMV utőkeringetést is bekapcsoltam a kazánon, talán így, kevesebb lesz a vízkő lerakódás is benne!?
(#) Sanya62 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Elmondása szerint, először csak rámért a panelra, de mindent rendben talált!?
Ha akkor azonnal cseréli a kondikat, rengeteg pénzt és ideget spórolt volna meg nekem!
(#) patexati válasza ha6qt hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Ha van a közeledben olyan hely hol van bolhapiac ott pár ezer forintért lehet venni eredeti jó állapotú szivattyút.. Újat meg nem venném mert kapok az árán vagy hatot..Tőlünk nyugatra (onnan hozzák a lomisok) nem használják 20 évet,de még felét sem.Lecserélnek mindent újra..
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2021
(#) Sanya62 válasza JZoli hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Viszont ami mégiscsak "zavar", az, hogy a HMV - nél, induláskor 4 - 5 ikon világít a kijelzőn, de ez később visszaesik 2 ikonra!?
Hiába emelném a víz hőfokát mondjuk 50 fokról 60 - ra, akkor sem emelkedik a láng kijelzés és a víz sem lesz, melegebb!?
Ez miért van?
http://www.megatherm.hu/Shared/ProductFiles/ariston-genus-one-30-fa...dq.pdf
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2021
(#) Inhouse válasza Sanya62 hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Meg azt a 10000-et is megérdemelte volna...
(#) JZoli válasza Sanya62 hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Pont ugyanazt jelzik, mint amit mondtál, először melegebb a víz, utána meg az átfolyás miatt langyosodik. A víz hőfokkijelzője mit mutat?
(#) Sanya62 válasza JZoli hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Értem, de akkor ha hidegebb vizet kap a rendszer, miért nem ég jobban a kazán?
Ezen, nem jutok túl!? Gondolná az ember, ha hidegebb vizet kap, próbál a kazán picit rá fűteni, de ez még gyengébben ég! Csak 2 ikon megy a láng jelzés mellett!
Nézd el, ha hülyeséget kérdezek, de komolyan nem értem!
(#) Sanya62 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Meg és oda is adtam volna! Meséltem neki, hogy az első vizsgálata óta, rengeteg kört futottam, rengeteg "önjelölt" bütykölészőnek fizettem, gondolom ez fogta Őt vissza! Felületes volt elsőre, de érthető is!
Ebbe a COVID - ba vannak, mindketten a feleségével!
Sajnálom Őket,mert az asszonyka, nehéz helyzetben van!
(#) VIM válasza Sanya62 hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Szia! Nem vagyok annyira tájékozott ezekből a kazánokból de ha a primer hőcserélőben az előremenő hőmérséklet alacsony (50fok) akkor abból nehezen lesz melegebb a szekunder víz-víz primer oldalában amit pedig a bejövő hálózati víz csak tovább csökkent.
(#) Sanya62 válasza VIM hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Értem és továbbra is ott a kérdés, hogy: Miért nemég jobban a kazán, csak 2 ikon lánggal?!?
Azt stabilan tartja, de miért nem, jobban?
Szerintem ha a láng feljebb menne, melegebb lenne a víz is!

Másként!

Ha látom, hogy a kazánom pl: 50 fokra van állítva és ezt tényleg tartja is állandóan, nem gond, de!
Ez a HMV indulásakor a beállított értéket adja, aztán a lángból is visszaejt, meg a melegvízből is!?!
Használat közben nem ingadozik a hőmérséklet, de miért akkor ejt vissza a lángból, mikor éppen hidegvizet kap???

Írtam korábban, hogy kb: 5 m amikorra a kazán a fő nyomócsőről kapna a vízellátást! Azon az 5 m - en, már szoba hőmérséklet lehet, de aztán csak a hideg víz,.............és pont akkor ejt vissza a láng?!?
No, ezt nem értem!
Nem kellene rá fűtenie, hiszen van még honnét!!!
A 2 ikon a láng kijelzés alapján és fülre, kb a negyedével teljesít a HMV vételezésekor a készülék,mint amit, egyébként bírna.
Ezen akadtam fel,mert nem értem!
Felveszem 60 fokra a kazán HMV - jét és nem éget a víz!?
(#) bundibacsi hozzászólása Jan 6, 2021 /
 
Sziasztok!

Végre eljutottam odáig, hogy nekiláttam a hibakeresésnek/javításnak.
A kazán Ariston Genus One 24. ami 5P3 lángleszakadás és 309 gáz relé hibát produkál.
Elsőként kivettem a gyújtóelektródát és megtisztítottam, ez már 2 hete és a lángleszakadás hibák ritkábbak lettek, de még vannak időnként. A mai nap kicseréltem az eleltrolit kondikat és a gáz relé a panelen.
A kondik kapacitásra rendben voltak a 100uf 400V-os kivételével (mérve 89uf, sajnos ESR mérőm nincs így arról nincs infóm. A kondi és relé csere eredményére még várni kell.
(#) ha6qt válasza patexati hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Jó ötlet, köszi!
(#) Inhouse válasza bundibacsi hozzászólására (») Jan 7, 2021 /
 
Gáz relé panel? Ez a kazán vezérlőpanelje lenne?
Jó lenne egy kép a panelről, több verzió is jó egy adott kazánhoz, lutri, hogy éppen melyik van benne.
Nem mindegyiknél elektrolit kondenzátor hiba okozza a lángleszakadást. Ha továbbra is csinálja, akkor itt sem. A 100µF 400V a primer oldali puffer, ritkán hibásodik meg. A 89µF is belefér, ilyen értékeknél nem ritka a 80-90%-os érték a névlegeshez képest újonnan sem.
Ha nem ESR mérős teszterrel nézted, akkor az becsaphat. Van, hogy a multiméter kapacitásvizsgáló megfelelő értékűnek mutat egy elektrolit kondenzátort, az ESR mérő meg mérhetetlennek nyilvánítja és neki van igaza.
(#) bundibacsi válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 7, 2021 / 1
 
Szia!
Gáz relét cseréltem a panelen, egy betű lemaradt.
Csatoltam képet a panelről. Sajnos tudom, hogy a kapacitás mérés kevés de nincs műszerem hozzá. Tegnap este volt a kondi és relé csere azóta 7db lángleszakadás került a hibatárolóba.
Ez nagyon jónak számít, eddig 1-2órán belül megtelt a hibatároló 5p3-al. A gáz relé hiba még nem jelentkezett.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2021
(#) Inhouse válasza bundibacsi hozzászólására (») Jan 7, 2021 /
 
Ez az a fajta, ahol nincs külön lángőr elektróda, hanem a gyújtóelektródán vizslatja azt is?
(#) bundibacsi válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 7, 2021 /
 
Igen, az.Elektróda: Link
(#) Inhouse válasza bundibacsi hozzászólására (») Jan 7, 2021 /
 
Volt itt már ilyennel gond. Nekem még nem volt ilyennel dolgom. A gyújtótrafó szekunder tekercse sorban van amikor nem gyújt, hanem érzékel. Ha ez szakadozik, akkor nem folyik rendes ionáram, a nagyfeszültségnek nem gond, az átugrik. A saru szoros?
(#) szerviz válasza bundibacsi hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
A Genus One kazánok tele vannak olyan hibákkal, amikkel nem igazán tudtok mit kezdeni.
Az egyik ilyen a gyújtás-lángellenőrzés problémája.
Persze, le lehet futni az ilyenkor szokásos "tiszteletköröket", elektróda csere, tisztítás, kondik, kazántest, stb.
De a hiba alapvető oka nem itt van! Ugyanis a vezérlés logikájának teremtője egy picit magasra állította a szoftverben az ionáram elfogadásának küszöbértékét. Ezért ebben a körben bekövetkező bármilyen minimális "romlás" a küszöb alá nyomja az ionáramot, és már kész is az 5P3 hiba.
Igazából a vezérlőpanel cseréje segít, amit garanciaidő alatt a szervizek ki is cserélnek.
Természetesen csak akkor, ha a kazán beüzemelése hivatalos volt, és az esedékes éves karbantartások rendben, dokumentáltan megtörténtek.
(#) szerviz válasza Sanya62 hozzászólására (») Jan 8, 2021 / 1
 
A Genus One kombikazánok HMV hőmérsékletét a vezérlés nem közvetlenül méri, hanem a kazán visszatérő NTC-jének értéke alapján állítja az égő teljesítményét.
Így, ha a kazánkörben a hőelvétel nem tökéletes, akkor az előremenő és a visszatérő víz hőmérséklete megemelkedik, megközelíti a beállított értékeket, és már modulál is le. Sokszor ki is kapcsolgat, "svédzuhanyszerű" lesz a vízhőfok.
Természetesen olvastam, hogy a HMV hőcserélő tiszta, mert kitisztították.
Kazán vízoldali tisztításánál mindig tisztítani kell a primer hőcserélőt és a HMV hőcserélő mindkét! oldalát. Ezt csak savszivattyúval és megfelelő vegyszerrel, a kazánból kiszerelt állapotban lehet és szabad elvégezni.
Amit itt a fórumon is sokszor ajánlgatnak, hogy öntsünk bele vízkőoldót vagy sósavat, meg mossuk ki csapvízzel, no az fingreszelés, semmi hosszútávú eredménye nincs.
(#) bundibacsi válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
A saru szoros azt már az elején megnéztem.
(#) bundibacsi válasza szerviz hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Sajnos már nem garanciális a kèszülék. Ha így fog továbbra is üzemelni teljesen elfogadhatónak tartom a napi 3-4 lámgleszakadást. Mikor beüzemelték anno már akkor is láttam rajta néha 1-1 5p3 figyelmeztetést. Viszont amikor folyamatosan újraindult és naponta többször már csak resettel lehetett törölni a lángleszakadást és közben néha még gáz relé hibával is megállt. Na az már sok volt.

Sajnos a szervizről meg van a véleményem. Tavaly a hőcserèlővel volt egy kis gond. 1hétig telefonálgattam mire valakit el lehetett érni. Az ügyfélszolgálat sem tudott sokat segíteni, pedig már a szervizvezetőnek is írtam. Idén el sem értem senkit. A Vaillant ugyanez volt, amikor átjött a szomszéd megyéből a szervizes, megkérdőjelezte miért neki kellett jönni.
(#) Inhouse válasza szerviz hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Nézted már, hogyan oldják meg ezt a hibrid gyújtás/érzékelés dolgot? Egy félvezető zárja testre a gyújtótrafó szekunder tekercsének alsó pontját a gyújtás idejére, vagy más megoldás van? Ha a panelcserével újra működőképes a kazán, akkor elméletileg javítható, csak nem a szoftver bolondul meg benne...bár ezeknél az új Aristonoknál már öcsipanelen van memória.
Ha úgy működik, ahogy feltételezem, akkor esetleg annak a félvezetőnek a részleges átvezetése söntölheti az ionáramot. Szerinted?
(#) Sanya62 válasza szerviz hozzászólására (») Jan 8, 2021 / 1
 
Köszönöm, érthető!
Tehát a szervizesek is felületesen végzik a tisztítást? (ezek szerint?!?)
Egyébként egy "aránylag" pontos hőmérővel mértem meg, a fürdőszobában a melegvizet és a kazánon a 60 fokos állítás után, a fürdőben 57 fokot mértem!
Ezt "svédzuhany" szerű dolgot akkor tapasztaltam,mikor 45 - 50 fokosra volt állítva a HMV! Nem teszem oda többé, mert megrázó élmény volt!
Egyébként is, ha a gyári beállításokra veszem a kazánt, a HMV-t, magának is 60 - ra állítja! Hát nekem úgy is maradt!
60/60 fokon megy, hibamentesen!
Köszönöm urak a magyarázatot, a segítséget és a tippeket! Jól estek!!!
Sűrűn nézegetek még fel ide és ha én laikus is tudok a tapasztalataim alapján segíteni valakinek, ígérem meg teszem!
Sziasztok!
(#) Sanya62 válasza bundibacsi hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Ilyen van, nekem is!
(#) bundibacsi válasza Sanya62 hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Ez már a javítás utáni állapota? Csak mert ezen a gyári kondik vannak.
Következő: »»   247 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem