Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   159 / 208
(#) Koncsar válasza deebo hozzászólására (») Jan 3, 2021 /
 
A menü gomb után a 1147 beírva belépet a szerviz menübe. Rengeteg beállítási lehetőség. De a hátér fényt nem tudom levenni. Most már nem vakít annyira, de valami nem jó. A fekete helyett szürkeség van. A Gammát is lehet állítani, de nincs változás. Lehet, hogy kéne szerezni egy friss firmware-t. Azért köszönöm a segítséged. Kicseréljem az alaplapon az elkókat? A frekit is be lehetett állítani, így már a vibrálása megszünt.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2021
(#) deebo válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 3, 2021 / 1
 
A kolega hozzászólását ne vedd figyelembe ez nem a háttérfény hibája! A háttérfényt hagyd békén, gamma beállításokat keress, de a legegyszerűbb az alaphelyzet visszaállítása lenne. Ha az sem segít, akkor passz, a T-CON okozhat ilyet, de azt már cserélted. Az elkocsere felesleges, vagy a kijelző hibás, vagy szoftver bajos.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2021
(#) Koncsar válasza deebo hozzászólására (») Jan 3, 2021 /
 
Köszi. Jó éjt.
(#) Koncsar válasza deebo hozzászólására (») Jan 3, 2021 /
 
Sajnos nem találok hozzá frissítést.
(#) Vadász Csaba válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 3, 2021 /
 
Sikerült vennem egy panelt.
A tv tökéletes.
(#) jdani hozzászólása Jan 11, 2021 /
 
Üdv. Egy Sony KDL-32RE405 azt produkálja, hogy bekapcsolás után (SONY logó megjelenik, majd eltűnik) a kép fekete marad, nem reagál semmire, ki se tudom kapcsolni.
Ha jól emlékszem, valamilyen tipikus sony hiba. Tud valaki valami infót mondani?
Még nem kerestem konkrétan utána, hátha valaki egyből tudja mi lesz a gond.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Jan 11, 2021 /
 
Szia!
Ha a háttérvilágítás is megszűnik ilyenkor, akkor a LED-ek a betegek. Valamelyik LED-sor köre szakadt.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Rosszul fogalmaztam, a fekete kép marad alatt azt értem, hogy a háttérvilágítás megy, de kép/hang nincs.
(#) deebo válasza jdani hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Nyílván a szokásos szoftver, vagy processzorhiba. Ha gyanúsan melegszika processzor, barna a nyák mellette stb. akkor hibás és panelcsere. Ha nincs gyanús melegedés, akkor hivatalos szervíz tud rajta elvileg szoftvert újraírni.
(#) kadarist válasza deebo hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Vagy még lehet házilagosan JTAG-elni, de persze csak ha a firmware sérült meg és nincs egyéb memória vagy processzor probléma.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
Megprobáltam újraírni az EMMCt, nem segített.
Próbáltam még átmelegíteni a procit, az se.
Végül vettem bele más panelt. Mondjuk nem 100%ra ugyanolat, remélem passzolni fog
(#) Janika. hozzászólása Jan 14, 2021 /
 
Sziasztok!
Segítsetek légyszíves! Van egy 3 éves Sony KDL-40R450B tv-m. Már fél percenként kikapcsol, és így nézhetetlen. Olyan mint ha készenlétbe menne, mert a led világít. Vissza lehet kapcsolni, de fél perc, és megint lekapcsol. Nagyon idegesítő. Meg tudnátok mondani, mitől van ez a jelenség? Köszönöm szépen! Sziasztok!
(#) Udvari Zsombor válasza Janika. hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Ha tényleg csak készenlétbe megy le, akkor azt kellene megnézni, hogy vajon mi váltja ki. Esetleg vacakoló gombok a készüléken, vagy pedig az elektronika hibásodott meg valahol, vagy akár még lehet az is, hogy olyankor a tápból jövő feszültségekkel történik valami, aminek hatására megy készenlétbe a készülék. Amúgy olyankor mit produkál? Olyan, mint ha távirányítóval lenne lekapcsolva, vagy pedig úgy kapcsol le mint ha kihúznák a konnektorból?
(#) bbb válasza Janika. hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Szétszedted már? Kondik milyen állapotban vannak?
(#) mindenes hozzászólása Jan 21, 2021 /
 
Üdv!
Samsung UE65JS9090 ívelt led TV a fotókon látható hibát produkálja. A háttérvilágítás ledjeire gyanakszom, de mielőtt tovább bontanám, gondoltam ki kérem mások véleményét. Valaki találkozott már hasonlóval? Hozzátenném még, hogy a háttér világitás maxon van, de a közepe így is sötét.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2021
(#) deebo válasza mindenes hozzászólására (») Jan 21, 2021 / 1
 
Nem a ledekkel, a diffúzorral vannak itt problémák. Szét kell szedni a kijelzőt.
(#) mindenes válasza deebo hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
A fóliákra gondolsz amik a panel, és a ledek között vannak. Elcsúszhattak?
(#) mindenes hozzászólása Jan 21, 2021 /
 
Köszönöm. Eredetileg a TV ezzel a hibával érkezett (lásd fotó). Elkezdtem hát a neten keresgélni, hogy mi okozhatja. Youtubos videókban a control box kipucolását ajánlják, hát egy ecsettel ezt rendbe tettem én is. Közben észrevettem hogy fenn áll az a kép hiba is.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2021
(#) kadarist válasza mindenes hozzászólására (») Jan 21, 2021 / 1
 
Szia! Ez élvilágításos kijelző és ezért oldalról világítanal a ledek. Szét kell szedni és belenézni.
(#) mindenes válasza kadarist hozzászólására (») Jan 22, 2021 /
 
Úgy tünik hogy deebo fórum társnak van igaza, valószínüleg a ledek hője megolvasztotta a diffuzorokat és azrét van ez a fény hatás a széleken. Ez valami típushiba lehet egyébbként mert itt is ezt mutatják. Mivel a javítása gazdaságtalan lenne ezért vissza megy a gazdájához. Az eredeti hiba viszont megoldódot és ez a lényeg. Köszönöm a válaszokat. Üdv!
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2021
(#) FAZ1 válasza deebo hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Az LCD kijelző miért ne lehetne univerzális? Szinte majdnem mindegyikük: Made in China!

Az általam keresett kijelző (LCD lap) pedig valójában nem is lehetne "nagy durranás", hiszen a TV készülék maga itt Magyarországon, a Samsung jászberényi gyáregységében készült!
Avagy - helyesebben fogalmazva -
a külföldről behozott külföldi cuccokból ott rakták össze!
(#) Udvari Zsombor válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Attól még, hogy valami "Made in China", egyáltalán nem biztos, hogy univerzális, ugyanis gondolj csak bele, hogy mennyi típust készítenek, valamint például egy Philips 55" LCD nem jó egy Samsung 55" készülékbe.
(#) deebo válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Igaz, végülis egy LCD kijelző, meg az alsógatyám is made in kína, mitől ne lehetnének univerzálisak.
(#) Inhouse válasza mindenes hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Fater TV-jével is ugyanez volt. A ventilátor cserélve lett, az is egy külön történet...
De a lényeg, ezeken (és sok más TV-n) a háttérvilágítást a gyártó alapértelmezetten maximumra rakja. Ezeken ez 20, ezt érdemes még várásláskor lejjebb venni, mondjuk 12-re és hozzáállítani a többi értéket, hogy jó legyen a kép. Olyan hője és olyan kevés hűtése van a LED-eknek, amik a széleken vannak, hogy megolvasztja maga körül a műanyagot, akár még a burkolatot is. Itt is a diffúzor homogenitása ment el azzal, hogy megolvadt.
(#) Inhouse válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Ebben a TV-ben sok az egyediség. Kezdjük a One Connect dobozzal és az ezt a TV képernyőjével összekötő kábellel. Ebből is van pár fajta Samsungon belül is. Maga a csatlakozó külön nem is kapható, szerencsére a kábel pl. igen, jó pénzért... Az a ventilátor is speciális... Szerencse, hogy a gyártók is mellérakták az ívelt kijelzőket a 3D-seknek, hátra, minél messzebb...
(#) FAZ1 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Erre nem tudok mit válaszolni.
Manapság már teljesen el lehet veszni a típusszámok erdejében.

Csak csupán egyetlen kötekedős érvem lenne - régebben én gyakran javítottam Hajdú automata mosógépeket (Minimat, Midimat, Energomat, Energomat Thermál, stb.)
A legtöbbnél egy idő után a fő hiba - a dob szimeringje és csapágya köszöni, de meghalt.
És csodák csodája - volt amelyiknél a két oldali csapágyházba egyetlen széles golyóscsapágy volt beépítve, ámde volt olyan is, amelyikbe 2 db. - és keskenyebb - egy köztes gyűrűvel.

Miután maga a gyártó mindig olyat szerelt bele, amilyenje éppenséggel raktáron volt!
(#) FAZ1 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
"a csatlakozó külön nem is kapható"

Csupán érdekesség - avagy csak simán hencegés -
ámde én már vettem elektronikai alkatrész boltban külön csak a dugót! És még az ára sem vágott földhöz ...
(#) uniman válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Ilyet...vagy efféle(...vagy a 3. féle?) forrasztható dugót te "vettél" ? Ha látjuk a bolt linkjét, tudni fogjuk, hogy nem "hencegés"...
(#) FAZ1 válasza uniman hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
IGEN - vettem!
Azt már valójában meg nem tudnám mondani, hogy az Elektrokontha /Üllői út 68. sz./ boltjában, vagy az Árwill BT. /Bercsényi u. 34/b/ boltjában, de miután a gyakorlatban elég hamar kizárható belőle a többi hasonló üzlet,
mivel általában és többnyire csak ebbe a két alkatrészboltba szoktam járni. A Lomex-be /Lehel u. 17./ viszont nagyon ritkán szoktam elmenni, mert ott valamiért nem lehet bankkártyával fizetni. A HQ Elektronikba /Kerekes u. 15/ meg még ritkábban?.

Az a tápdugó tényleg eléggé speciális, mert a dugó közepében lyuk helyett egy tű van!
Nagyjából olyan 600 forintba fájt ...
(#) antiktelefon válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 28, 2021 / 1
 
Láttad, hogy mit linkelt? Mert arra válaszoltál. Garantáltan nem vettél ilyet.
Tűs közepű tápdugót bárhol tudsz venni, sőt, TME-től bármelyik bolt be is tudja rendelni pár száz forintért, na ezt nem...
Nem tudom, hogy miért kell LCD-ken és alkatrészeken vitatkoznod, ha annyira jó üzlet árulni őket, szerződj le egy kínai partnerrel és forgalmazd a kijelzőket...
Több ebayes eladó leállt még a laptop lcdkkel is, mert a csere után a hibásat visszaküldték a vevők, hogy sérült termék, de te biztosan megoldod 1mm vastag fél négyzetméteres üvegtáblák szállítását, raktározását és tesztelését.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2021
Következő: »»   159 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem