Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   357 / 373
(#) Tyutyu 49 hozzászólása Jan 12, 2021 /
 
Az után érdeklődnék,hogy jelen kapcsolási rajzon melyik alkatrészeket kellene módosítani ahhoz, 24 Voltos akkut lehessen tölteni? Ok trafó,kondi,led előtti ellenállás. Célom minél egyszerűbb,lehetőleg bolond biztos töltő,de azért nem izzós korlátozással! Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) granpa válasza Tyutyu 49 hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Először egy nagyobb feszültséget (>24 V) adó trafó, azután a többi. Tkp. majdnem minden alkatrész, mivel jelentősen emelkedik a feszültség. Vagy, ha van akku közép, akkor 12 V-os egységenként.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2021
(#) Epu2 válasza Tyutyu 49 hozzászólására (») Jan 12, 2021 / 2
 
Ez a kapcsolás, vagy hibás, vagy nem jó semmire. 20A körüli félutas egyenirányítás alapból rossz. Áram szabályozás meg nem nagyon van. Ez olyan ezermesteres.
(#) Tyutyu 49 válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Akkor tudsz valami jobbat? Igaz én Accu-matokra esküszök,de az csak nyomógombra indul,a kollégának meg úgy kéne,hogyha az akkucsatlakozót összedugja induljon a töltés,leállítás STOP gombra,vagy feszültségre álljon meg. Az volna a jó,ha a csatit összedugva 3-5 mp. elteltével induljon.Leállítás jó ahogy van.
(#) Epu2 válasza Tyutyu 49 hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Van egy igazából kísérleti példányom. Triakos primer szabályzás nagyobb teljesítményekre. Az enyém működik, de még nem kiforrott. Az áram szabályzás jó, de a feszültség még nem készült el, mert nincs akkumulátorom.
Ha érdekel.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2021
(#) mnyugger válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Elsőre ezt:

tőtő.jpg
    
(#) granpa válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
A 16 V-ból így sem lesz 28 V.
(#) Tyutyu 49 válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Ezzel csak egy baj van, mégpedig az,hogy ez 12 Voltos,nekem meg 24 Voltos kellene! Egyébként érdekel. Nem is baj ha nem lehet állítgatni,beállítom egy 8-10 Amperra aztán ne piszkálják! a töltő teszi majd a dolgát.
(#) Epu2 válasza granpa hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Dupla trafó szekunder feszültség. 30V 20A az legalább 630VA-es trafót jelent. A poti kivételével mindegyik ellenállást megduplázni, a led előtéteket másfélszerezni. A zenert is cserélni kb. másfélszeresére. Akkor a végén csak egy probléma lesz, az áramkorlát.
Pufferolni nem lehet az egyent, mert nem kapcsol ki a tirisztor.
(#) Tyutyu 49 válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Puff neki! Akkor talán meg kéne várnom Alkotót,vagy Prolit,hátha az tudna javasolni valamit az accu-mat indítására nyomógomb nélkül.A 24 Voltra való átalakítást tulajdonképpen láttam már az oldalon,csak vissza kell keresni.Holnap után éjszaka ha a gyár is / és az időjárás is / úgy akarja vissza tudom keresni.
(#) fastaction hozzászólása Jan 17, 2021 /
 
Sziasztok ! Tisztelettel kérném a Videoton TA4206 TV készülék kapcsolási rajzát . Elég lenne a beépített csövek jegyzéke is . Köszönöm előre is.
(#) meslac válasza fastaction hozzászólására (») Jan 17, 2021 / 1
 
(#) fastaction válasza meslac hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Köszönöm !
(#) Sebi válasza meslac hozzászólására (») Jan 17, 2021 / 2
 
Egy rajz.

Inter.pdf
    
(#) proli007 válasza Sebi hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Inter Favorit - Inter Star = Intermoduláció..
(#) Sebi válasza proli007 hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Néha az is volt bennük...
(#) proli007 válasza Sebi hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Anno mikor már a központi antennákat csináltuk, a tuner kimenetén mint a "moslékos vödörben" volt minden. Ehhez már csak egy jó kis szovjet képcső (de az is lehet hogy bolgár volt) kellett a fura karakterisztikájával és volt "fekete-fehér TV". Csak épp gradáció nem volt.
Ezek és társaikhoz képest, egy jól behangolt dobváltó a felüdülés volt..[sub][/sub]
(#) Sebi válasza proli007 hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Hmmm... A szovjetnél divat volt kondival menni a katódra - a gradáció ellen
(#) Directors hozzászólása Jan 23, 2021 /
 
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék hogy lenne esetleg valakinek kapcsolása IV-11 csövekkel készült órához ? Ha meg még nyák terv is lenne hozzá az még jobb lenne.
Olyanra gondolok mint ez. Bővebben: Link Lehet akár Pic-el működtetett is. Vagy ezt átlehetne alakítani ?
(#) Sebi válasza Directors hozzászólására (») Jan 23, 2021 / 1
 
A csövek bekötését, fűtőfeszültségét kell összehasonlítani (a két típusét egymással) és értelemszerűen bekötni Magán az áramkörön nem kell változtatni.
(#) Directors válasza Sebi hozzászólására (») Jan 23, 2021 /
 
Hát ennyit találtam Bővebben: Link
A hobbielektronikás cikkben a fűtőfeszültség 0,85V és 1,15V ír. A rács feszültségre pedig 25-30V, de üzemelhet 15V-ról is mert jól látható.
Az IV-11 fűtőfeszültségnek 1,56V ír. Mondjuk szerintem 1,2V elég lehet. Azzal az élettartam is megnövelhető. Mondjuk szerintem a kapcsolásban is lehetne ezen változtatni. Igaz nekem egyedül a változtatás nem menne. A rács feszültségre pedig 36,4V ír.
Azt tudom hogy a HE-s cikkben szereplő IC-k nem bírnak többet mint 20V.
(#) cxaba hozzászólása Jan 25, 2021 /
 
Szép estét!
Kapcsolási rajzot keresek a mellékelt, Táp-Inverter és kontrolerhez.
(#) Profisixx hozzászólása Jan 26, 2021 /
 
Jó reggelt mindenkinek!
Kombi cirkó vezérlőpanel kapcsolási rajzot keresek.
Radiant RCM 20 Idea tipus. A panel fotóját mellékelem.

002.JPG
    
(#) Csupasz hozzászólása Jan 27, 2021 /
 
Sziasztok!
Keresem az Electrolux EWT 9120 W felültöltős mosógép kapcsolási rajzát.
Ha valakinek meglenne, kerem, tegye fel ide, vagy legalábbis jelezze üzenetben.
Köszönöm!
(#) artipapi hozzászólása Jan 31, 2021 /
 
Sziasztok!
Seat Toledo 1L 1998 1,9TDI AFN kapcsolási rajzot keresek. Főleg a motorvezérlő, és a biztosíték tábla bekötése érdekelne.
Esetleg egyezik más konszern autó rajzával?
Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) cxaba válasza misi93 hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Szia!
Nézd meg, hogy egy EZ80 jelzésü lámpa (elektroncső) vane benne? mert akkor az helyetesíti azt amit keresel!
(#) tothbela hozzászólása Feb 5, 2021 /
 
Sziasztok!
Tascam porta 03 MKII rajzát keresem. Valaki fordított polaritással adott neki tápfeszt. A törlő oszcillátor, a némító áramkörök már feléledtek, de két sáv még nem töröl, valamint áthallatszik az éppen rögzített sáv a lejátszott jelbe.
Előre is köszönöm.

porta.png
    
(#) Józsa Tamás hozzászólása Feb 9, 2021 /
 
Keresek KAEV C115 lengőfejes szabászgéphez kapcsolási rajzot. A kb. 30 éves gép gépkönyve megvan. csak sajnos egy "ügyes" villanyszerelő a villamos kapcsolási rajzot magánál felejtette. Ha valaki tud segíteni előre is köszönöm. tamas.jozsa53@gmail.com
(#) tompower hozzászólása Feb 17, 2021 /
 
Sziasztok, keresnék Powerstate PBT160-as bassfejhez kapcsolásirajzot. Főleg a végfokról érdekelne. De ha csak annyiban tudna valaki segíteni, hogy milyen tranyók vannak benne, már az is jó lenne, egy nyugalmi érték meg már csak hab lenne a tortán! Nagyon köszönöm előre is a segítséget!
(#) jani1987 hozzászólása Feb 18, 2021 /
 
Nem kapcsolási rajzot hanem használati útmutatót keresek RFT Zahler G 2001.500 freki mérőhöz.
Következő: »»   357 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem