Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Codefon kaputelefon
 
Témaindító: ovaozse, idő: Márc 24, 2013
Lapozás: OK   23 / 29
(#) dehogyisnem válasza gart hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
ezt töröld ki...
(#) mormogipapa válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
kb 30 db DP rendszerem van soha nincs gond vele se szoftveresen se hardveresen. A síkmágnes vezérlője is teszi a dolgát rendesen hiba nélkül
(#) mormogipapa válasza gart hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Milyen eeprom olvasót és programot használsz ha nem titok?
(#) Pis007 hozzászólása Feb 9, 2021 /
 
DPxxx esetén a 18-as menüponttal simán kikapcsolható a Kód használat, maradnak a proxik.

Pis
(#) dehogyisnem hozzászólása Feb 11, 2021 /
 
Szervusztok! Igen nem Codefon, de itt még van élet
Kérdésem... a képen látható csoda készülékből elfekvőben valakinek volna-e egy db?
Törött a ház, újonnan nincs, alternatívákkal meg nem szeretnék sokat vacakolni.
Köszönettel:
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2021
(#) Gafly válasza dehogyisnem hozzászólására (») Feb 11, 2021 /
 
Mindenütt van élet ha hozzászólsz...
(#) Zsolt 73 válasza mormogipapa hozzászólására (») Feb 11, 2021 1 /
 
Ne legyél türelmetlen !
(#) proli007 válasza dehogyisnem hozzászólására (») Feb 11, 2021 /
 
Arról nem is beszélve, hogy van egy illyen topik is!
(#) mormogipapa válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Feb 11, 2021 /
 
Kötelező az hogy rossz legyen amit telepítek?
(#) Tyll válasza mormogipapa hozzászólására (») Feb 11, 2021 /
 
Holnap megnézem, pár éve bontottam egyet és félreraktam! (szép állapotban volt)
(#) dehogyisnem válasza Tyll hozzászólására (») Feb 12, 2021 /
 
Szia!
Elöre is nagyon köszönöm.
Üdv.
Tibor
Már ha ez nekem szólt...
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2021
(#) Tyll válasza dehogyisnem hozzászólására (») Feb 12, 2021 /
 
Szia. Igen neked szólt! ))
Sajna kidobtam!
De Teslát szoktam rakni helyette! )
Ma is cseréltem egyet, Codefon+mkt-s rendszerben volt, Tesla ment helyette!
(#) dehogyisnem válasza Tyll hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
Szia!
Ez a "ma is cseréltem" az is ki kett dobva? Nekem csak a ház kell. Ha hibás az nem baj..
(#) Tyll válasza dehogyisnem hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Törött burkolat miatt lett cserélve. Celluxal volt körberagasztva.
(#) dehogyisnem válasza Tyll hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
lol
Nekem is pont ez volt a problémám....
Mindenesetre köszönöm!
(#) pherbiehu hozzászólása Márc 9, 2021 /
 
Sziasztok,

egy digitális interfészt szeretnék összerakni, hogy másik helységekből távolról is lehessen kezelni a kaputelefont. A lakáskészülék "CODEfon digital system", a 8 lábas IC-je 12C508A-04 , a tápfesz 13.55DCV , a központ DP3000.
Terveim szerint a kapunyitást a mikrokapcsolóval párhuzamosan kötött relével tudnám vezérelni. Amit nem tudok, hogy a telefonhanghoz digitálisan hozzá lehet-e férni vagy A/D D/A átalakítás kellene a kagyló hangszóróhoz/mikrofonhoz tartozó pontokon.
Ti hogyan oldanátok meg?

lakastelo.jpg
    
(#) Zsolt 73 válasza pherbiehu hozzászólására (») Márc 9, 2021 /
 
Szia !

A hang analóg, akassz egy oszcilloszkópot a vonalra és meglátod. Nem egyszerűbb egy második lakáskészüléket vásárolni ?
(#) pherbiehu válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Márc 9, 2021 /
 
Szia, úgy értsem, hogy azon a két dróton, ami bejön a lakásba a központból, amin a +- tápot is kapja, azon van rajta analóg a hang is, összemixelve a lakásban beszélő és a központba beszélő hangjai?

Amit szeretnék, hogy pl. okostelóról, laptopról stb. is lehessen telefonálni, magyarul LAN-al összekötni.
Közben találtam még itt is infót az ajtónyitáshoz:
távvezérlés
(#) Zsolt 73 válasza pherbiehu hozzászólására (») Márc 9, 2021 /
 
Jól érted, a vonalon analóg hang van. Miért szeretnéd megbonyolítani a kaputelefont, amikor úgy is oda kell menned az ajtóhoz, hogy kinyisd ? Ha bármilyen rendszerhibát okoz a bütykölésed, akkor a ház kaputelefon szerelője megtalálja a hibás lakáskészüléket és levágja a rendszerről. Te meg kifizeted a szerelő munkadíját.
(#) pherbiehu válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Márc 9, 2021 /
 
Nagyon jó a kérdésed, köszönöm. A telefont nem szeretném megbonyolítani, pláne nem a rendszerben bármi galibát, zavart okozni. Viszont jó lenne tudni ha a postás becsönget miközben én pl. fülessel laptopozok éppen a teraszon vagy kertben vagy akárhol . Ezért lenne jó minimal/non-invazív módszerrel egy interfészt rákötni, ami digitális és a lehető legjobban (pl.galvanikusan) el van választva, legvégső esetben akár úgy hogy a kagyló hangszóró mellé teszek egy plusz mikrofont a mikrofonjához pedig egy kis hangszórót és ahhoz csatlakozom csak, de gondolom azért ennél elegánsabban is meg lehetne -elvileg- oldani. Nem utolsósorban a jelenlegi rettenet, non-baby-friendly csengőhangot is tetszőleges, a szomszédétől különböző ("zöldebb" ), emberi fülnek is kellemes melódiára lehetne "cserélni". 2021-ben szvsz SZERÉNY VÉLEMÉNYEM SZERINT nem űrtechnika lenne, ha a laptopról is megkérdezhetném, "ki vagy", és ha nem a postás hozott csomagot, csak valaki szórólapozni akar, akkor egyáltalán nem kell az ajtóhoz szaladni.... Nem csinált még senki hasonlót? Biztos másnak is eszébe jutott már, készen nem kapható ilyen?

Az oldalon a chat-szleng használata nem megengedett!
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) Pethical válasza pherbiehu hozzászólására (») Márc 9, 2021 /
 
Ha terasz és kert, akkor ezek szerint ez egy családi ház saját kaputelefonnal? (Ha igen, akkor vegyél egy vezeték nélkülit )
(#) pherbiehu válasza Pethical hozzászólására (») Márc 9, 2021 /
 
Társasház
(#) pherbiehu válasza pherbiehu hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
* codefon-mhs2-k-translator...
* valami hasonló ötlet...
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2021
(#) rammeradrian hozzászólása Márc 27, 2021 / 1
 
Sziasztok!

Hónapok óta nem működik a panellakásban a kaputelefon. beírom a lakásszámot és OFF jelzést kapok. Jól gondolom hogy a Közös és a lakás vezeték között valamilyen váltó feszültséget kéne mérnem? Mert csak zajt (10-30mV AC-t) mérek. Ezek alapján központi vagy vezetékezési hiba lehet. A4FP21106 Telefon van felszerelve.

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2021
(#) Zsolt 73 válasza rammeradrian hozzászólására (») Márc 27, 2021 /
 
Szia !

Egy kép többet mond ezer szónál ! Tudsz képet készíteni a lakáskészülékről, belülről ?
(#) rammeradrian válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Márc 28, 2021 /
 
Természetesen
(#) Peti001 hozzászólása Ápr 14, 2021 /
 
Sziasztok! tudom, hogy nem codefon kaputelefon, de remélem valaki tudna segíteni. Adott egy probléma. A kaputelefon működteti a mágneszárat, de szeretnék egy beléptetőt is felszerelni. A beléptető viszont nem 12V + és - ad ki, hanem csak + ad a két kapocsra. Kérdésem, hogy lehetne összehozni a két rendszert? Esetleg egy segédrelé beiktatásával működhetne? Köszi a segítséget.
(#) BeniSec hozzászólása Máj 14, 2021 / 2
 
Sziasztok..!

Elkezdtem egy HEX editort faragni, ha valakit érdeket..
LeTöLt

kezdeti stádiumban van
mesterkód elvben átírható a programmal,
lakás kódokból 0-4 lakáig olvas
további lépésekhez szükségem lenne tartalomra (feltöltött)

Köszi
Beni
(#) proba válasza Peti001 hozzászólására (») Máj 14, 2021 /
 
A központra a mágneszár helyett egy jelfogót teszel. A jelfogó érintőjét, meg a beléptető kontaktusát, egy tápegységet, meg a mágneszárat utána már összekötözheted büntetlenül.
(#) BeniSec válasza BeniSec hozzászólására (») Máj 15, 2021 / 3
 
Frissítve...
-összes adat kiolvasás (kivétel proxy)
-mesterkód írható

cf.PNG
    
Következő: »»   23 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem