Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   99 / 113
(#) pucuka válasza compozit hozzászólására (») Feb 25, 2021 /
 
Már hogyne lett volna. Legalábbis a TKI -ban volt, csak úgy hívták, hogy varaktor dióda.
(#) compozit válasza pucuka hozzászólására (») Feb 25, 2021 /
 
Csak az volt a baj, hogy elmentél valamelyik boltba a 3-ból és ilyen nem volt. De volt mondjuk OC1074 70,- Ft-ért. Egyszer volt rá lehetőségem és az EMO-ban vásárolhattam. 5,-Ft körül volt egy kiszajú tranyó. Egy nagy rakással vettem. Itt voltak a problémák.
Amikor '77-ben elmentem dolgozni, ott már nem voltak ilyen problémák. Volt minden, mi sze-szájnak ingere. tranyó, ic, VAC vasmagok, stb. Potikat rendeltem a Bourns-től és mindenféle fusira való ic-t.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2021
(#) pucuka válasza compozit hozzászólására (») Feb 25, 2021 /
 
Az igaz, hogy boltban nem lehetett hozzájutni. Akkoriban az ilyen dolgok cserekereskedelemben cseréltek gazdát, értékmegjelölés nélkül.
Az ML magnókban a forgókondis megoldás nagyon bevált, igen érzékenyen lehetett beállítani a szalagfeszítő erőt, sőt még állítani is lehetett.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2021
(#) compozit válasza pucuka hozzászólására (») Feb 25, 2021 /
 
Gondolom, egy rugó húzta be a kondit egy alaphelyzetbe, a szalag meg vissza. Ehhez tartozott egy helyzete a kondinak. A rugó erejével lehetett szabályozni a feszítőerőt. A kondi volt a helyzetérzékelő. Aztán egy PI szabályzó elintézte a többit, ugyanarra a helyzetre szabályozta a kondi állását.
A jelentéstárolókban is ilyesmi volt, csak a helyzetérzékelő egy rés optokoppler volt, amiben egy háromszögletű lemez volt a résben. Mindkettőnek az a lényege, hogy analóg jel volt a visszavezetés, vagyis az ellenörzöjel.
A kondi csapágyazása elkopott, a résoptocsatoló meg elkoszolódott... De gondolom, nem volt akkoriban még HALL elem. Mert azzal még egyszerűbb lehetne.
De mehet ez digitálisan is, egy érintkezővel, de ez gyorsan elkopik. Vagy gyorsul a motor, vagy lassul. A rendszernek úgyis van jó nagy tehetetlensége, úgyhogy a kapcsolóüzem nem hiszem, hogy látszana. És akkor elég egy rés optocsatoló is. A pwm vagy bekapcsolja a motort, vagy nem, de ezt gyorsan. Vagyis kétállapotú szabályozó. Mint a vasaló...
Azt sem értem, hogy miért kellett ilyen bonyolult, mechanikus fékeket beépíteni. Egyszer volt egy magnóm, abban egyszerűen DC-t kaptak az aszinkron motorok. Úgy megállt, mintha gyökeret eresztett volna. Ezt aztán nagyon könnyen lehet szabályozni, akár pwm-ben is. De akkor még nagyon hátulgombolós voltam és anyagot persze nem lehetett beszerezni.
(#) OFK válasza mackopajtas hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
Köszönöm!
(#) pucuka válasza compozit hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
Az STM magnókban a csévélő motorok aszinkron motorok voltak. A szalagfeszesség érzékelő forgókondi szerűség egy oszcillátor frekvenciáját állították, a csévélő aszinkron motorok egy frekvencia váltó szerűségen keresztül kaptak táplálást.
(#) compozit válasza pucuka hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
Igen, olvastam a szervízkönyvét.
(#) pucuka válasza compozit hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
Én nem olvastam a szerviz könyvét, de "nyúkáltam" benne karbantartás céljából, és dolgoztam is rajta.
(#) Directors hozzászólása Márc 15, 2021 /
 
Sziasztok!

Hozzá jutottam ismét egy Akai GX 4000D készülékhez. Amennyire tudtam rendbe tettem. Olyan problémával szembesültem most hogy nem mindég hajlandó felvenni a szalagra. A "Monitor" kapcsolón kívül van más kapcsoló ami a felvételért felel ? Gondolok itt a "Track Selector" kapcsolóra.
(#) mohinger válasza Directors hozzászólására (») Márc 15, 2021 /
 
Gyakori ok a felvétel lejátszás tolókapcsoló kontakthibája.
(#) Directors válasza mohinger hozzászólására (») Márc 15, 2021 /
 
Ha benyomom akkor a bemeneti hanganyagot hallom a kimeneten, ha nincs benyomva akkor pedig a szalagon lévő hanganyagot hallom. Ha ezt tapasztalom attól eltekintve még simán lehetséges hogy kontaktos a kapcsoló és nem vesz fel ?
(#) compozit válasza mohinger hozzászólására (») Márc 15, 2021 / 1
 
Köszönöm a szíjkirály ötletet! Az első szíjat legyártották. Alakul a gyümölcsöző kapcsolatunk.
(#) mohinger válasza Directors hozzászólására (») Márc 15, 2021 /
 
Nem a source/tape nyomógombra gondoltam, hanem az alsó, nagy panelon lévő tolókapcsolóra, amit felvételkor eltol a mechanika.
(#) Directors válasza mohinger hozzászólására (») Márc 15, 2021 /
 
Jaaa, értem. Megnézem akkor ezt a kapcsolót is. Köszi!
(#) Directors válasza mohinger hozzászólására (») Márc 15, 2021 /
 
Ez volt a gond. Most már működik. Köszi! Ha rossz minőségű a szalag akkor lehet hogy nem szép tiszta a hang ? Elég halk a felvétel és nem igazán vannak magas hangok ? Amit nem én vettem fel a szalagra az is így szól. Viszont ha a bemenetre küldök jelet akkor az szépen szól.
(#) mohinger válasza Directors hozzászólására (») Márc 15, 2021 /
 
Lehet attól is, persze. Mindig legyen egy megbízható, jó minőségű tesztszalag, ha magnót akarsz javítani.
(#) Directors válasza mohinger hozzászólására (») Márc 16, 2021 /
 
Hát ha kapok még ilyen magnót akkor biztosan beszerzek majd. Köszi!
Kész lett ez a magnó is.
(#) kdbcz hozzászólása Márc 17, 2021 /
 
BRG SHR 400-hoz elérhetô valahol kapcsolási rajz vagy valami doksi?
(#) sarygm hozzászólása Márc 17, 2021 /
 
Kedves Fórum Tagok,

AKAI GX 280D SS lejátszófej beállításához a szervízkönyv 250Hz, "0" VU beállítószalagot ír elő, ami nincs. Vennék beállítószalagot, de nem tudom, mekkora ennek a gépnek a fluxus (nWb/m) referencia jele. Van 514, 320, 257, 250 értékű. Tudtok segíteni?
(#) sarygm válasza Directors hozzászólására (») Márc 18, 2021 /
 
Kedves Directors,
a GX 4000 felújításakor a fejeket hogy állítottad be? Kissé lejjebb írod, hogy majd a jövőben szerzel szalagot, ezek szerint nem kellett/nem volt?
(#) Directors válasza sarygm hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Kedves sarygm !

Nem állítottam a fejeken semmit még.
Van több szalagom most már.
(#) Directors hozzászólása Ápr 1, 2021 /
 
Sziasztok!
(Akai GX 4000D)
Ezek a fejek mennyire tűnnek kopottaknak ? Átlagosak, vagy átlagtól jelentősen rosszabbnak tűnnek ?
(#) VIM válasza Directors hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Szia! Nem látszik rajta különösebben semmi komolyabb elváltozás, hacsak nem a kosz. Ezek az üveg fejek 150 000 üzemórát bírnak ki, napi 8 órát hallgatva cca. 50 évet. Demagnetizálni szokták ha valami gond van a felvett anyag minőségével. Bővebben: Link
(#) Directors válasza VIM hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Köszönöm!
Az a problémám hogy a felvett anyag, és a korábban mások által felvett hanganyag lejátszásakor a hangminőség nem túl jó. Halkabb mint a bemenetre adott jel(jelentősen), illetve mint ha nem lenne benne annyi magas hang. Vágva lenne a felső frekvencia.
A felvételkor a bemenetre küldött hanganyag a Line RCA kimeneten szépen és tisztán szól. A végerősítő így biztosan rendben van.
Mi okozhatja ezt a hibát ? Okozhatja ezt a hibát a T6,T7,T19,T20 tranzisztor ? Vagy hol kellene a hibát keresni ?
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2021
(#) Gafly válasza Directors hozzászólására (») Ápr 2, 2021 / 1
 
Ferdén áll a fej. Vagy Te tekergetted el, vagy aki a felvételt csinálta annó, tekergette el. Tranzisztorokat ne kezdjed el emiatt cserélgetni.
Ámbár Mohinger gyakorlati tapasztalatát sem dobnám a kukába.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2021
(#) Directors válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
Rendben, akkor nem méregetem meg cserélgetem az alkatrészeket.
Nem állítottam a fejen. Hogyan lehet állítani a fejen ? Illetve hogyan jó a fej beállítása ?
(#) mohinger válasza Directors hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
Szia!

A lejátszófej kuka sajnos. A képeken jól látszik, hogy jelentős mértékben kitöredezett a felülete. Sajnos a 150 ezer üzemóra csak az Akai SRT-F szalaggal 9,53 cm/s sebességgel és erősen elméletben igaz(MARKETING). A gyakorlat azt mutatja, ha nem olyan tökéletesen polírozott szalagot használunk, mint az SRT-F, pláne polírozatlan stúdiószalagot, akkor az szabályosan lesmirglizi a fejeket. Erről anno írtak a HiFi Magazinban is a Mechlabor mérnökei.
(#) Directors válasza mohinger hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
Uhh, ennek nem örülök. A terv az volt hogy szépen rendbe teszem és eladom, de így akkor ez sajnos csak alkatrésznek lesz. Bízom benne hogy így olyan 15 ezret kapok majd érte. Vagy többet is érhet így "hibásan" ? Egyébként szépen rendbe tettem, csak hát akkor a fej elfáradt ezek szerint.
Köszönöm szépen a segítségedet!
(#) Lázár Péter hozzászólása Ápr 2, 2021 /
 
Üdv, a képen látható BASF tokok magnószalag tárolására valók, vagy valami más funkciót töltött be a maga idejében?

IMG_9994.JPG
    
(#) Saggitarius válasza Lázár Péter hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
Szerintem adattarolo szalaghoz valo >> Bővebben: Link
Következő: »»   99 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem