Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Energomat mosógép
 
Témaindító: Pethy, idő: Máj 6, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 21
(#) gurami válasza Gafly hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Gondolom az egyik szelep a mosáshoz a másik az öblítéshez való vizért felelős. (Ha nem jól gondolom, javítsatok ki). Mivel hogy pár program rendesen működik, ezért nem tartom valószínűnek a dugulást, illetve a szelep hibáját.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2019
(#) Bepisti hozzászólása Márc 5, 2019 /
 
Sziasztok!
Adva egy Energomat 750 tip gép, amely jól működik, csak centrifugáláskor szétveri saját magát.
Segítségül kaptunk egy hasonló, de (30 éves) Termal 770 tip gépet. Ez normálisabban centriz, viszont alatta működés közben 1-2 lit víztócsa gyűlik össze (az oldala körben kívül száraz)
Kérdések:
ez utóbbi gépet hogyan lehet menet közben leállítani? (a másiknál ugye csak lenyomni a gombot) Az alatta összegyűlő víz honnan jöhet? Érdemes lehet-e javítani? Vagy lehet ennek a Termálnak a felhasználásával megjavítani a "sima" 750-es gép centrifuga funkcióját?
Előre is köszi a válaszokat!
(#) botesz válasza Bepisti hozzászólására (») Márc 13, 2019 /
 
Az ugrálósba 4 db fékgyűrű kell.
(#) Bepisti válasza botesz hozzászólására (») Márc 13, 2019 /
 
Köszi! És mint megtudtam, a Termalt úgy a legegyszerűbb menetközben leállítani, hogy felnyitjuk a tetejét. (kivéve centrizés alatt)
(#) uA709 hozzászólása Márc 14, 2019 / 2
 
Üdv
Archivumban találtam, hátha valakinek hasznos lehet. Nem én csináltam, működéséről nem tudok semmit, ötelt adónak stb jó lehet.
(#) Patópali válasza Bepisti hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Szia!
A 750-es lábait kiszeded, szétszeded és a rugókat megnyújtod,(átkovácsolod). A törött kerekeket cserélni kell. Minél kevesebb a ruha töltet annál jobban ugrál!
A 770-es:
A mosás választót "0" állásba kapcsolod!
Másik kérdésre a válasz:
Lebontod a burkolatot és látható melyik részen van vízfolyás.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2019
(#) glazbox hozzászólása Ápr 8, 2019 /
 
Sziasztok!
Nyaralónkban van egy hajdu energomat mosógép, thermal komfort. Tehát hideg-meleg vizes.
Kitűnően mos, egyedül az a baj, hogy a vizet sem fűti fel, illetve nem is engedi be a meleg vizet a gépbe hiába van rákötve.
Mi mehetett benne tönkre a legnagyobb valószínűséggel? Ha egyszerű megjavítani pl csak ki kell cserélni a hőszabályozó kapcsolót, akkor megcsinálom, ha nagyon bonyolult akkor marad az eddigi megoldás, minden mosás előtt engedek bele egy vödör forró vizet.
Félek, hogy esetleg komplex a probléma és fölöslegesen szedném szét a gépet.
(#) Patópali válasza glazbox hozzászólására (») Ápr 8, 2019 /
 
Szia!
A gép aljában van egy műanyag doboz az a fűtés, hőfok elektronika. Lehet ez a hibás.
A rácsatlakozó vezetékek ellenőrzése.
A dob oldalán alul, gumigyűrűben van a termisztor, ez figyeli a víz hőfokot.

A meleg vízszelep tekercsét mérd meg Ohm-ra, nem szakadt-e? Esetleg vezeték szakadás?
A tekercs 220 Voltos.

De lehet még más is.

Sok sikert.
(#) dafyfy hozzászólása Aug 9, 2019 /
 
Sziasztok! Már kezdem kapizsgálni a Hajdu energomat (És társai) lelki világát, de aki jobban bele méllyedt... árulja már el, hogy az a-tól miben különbözik a "B" (BIO) mosás? Mit csinál másképp a gép?
(#) dchard hozzászólása Jún 13, 2020 /
 
Sziasztok!

770-es energomat thermál készülékünk idén ünnepli 34. születésnapját. Apró probléma merült fel vele kapcsolatban:

Amikor a mosási programja a centrifugához ér, abban a pillanatban lenyomja a FI relét (de csak azt). A motor mosás üzemben kifogástalan, szivattyúzás is megy, minden frankó, kivéve a centrifuga üzemmódot. És pontosan akkor csapja le, amikor mosási (lassú) fordulatról centrire kapcsol.

A következő dolgokat próbáltam:

1. Szédszedtem és a szivárgást, vezetékezési hibát kerestem, de semmi.
2. Lehúztam a motor érintkezőjét, és újrapróbáltam hogy kizárjam a program kapcslót és társait. Így nem veri le a FI relét.
3. Megmértem multiméterrel a motor pólusait a teshez képest, hátha kimérhető a földzárlat de semmi. mOhm-os állásban is minden póluson szakadást mutat.

Eddig jutottam el. Mit nézzek még meg?

Köszönöm előre is!
(#) Gafly válasza dchard hozzászólására (») Jún 13, 2020 /
 
Idézet:
„Eddig jutottam el. Mit nézzek még meg?”

Elöl, felül, kétoldalt a bimetálokat. Azok tipikusan centrifugázáskir vannak áram alatt, hogy ne lehessen kinyitni olyankot a tetőt (munka/asszonyvédelmi okokból).
(#) dchard válasza Gafly hozzászólására (») Jún 13, 2020 /
 
Szia!

Köszi a választ. Pontosan mit nézzek meg a bimetálokkal kapcsolatban?
(#) Gafly válasza dchard hozzászólására (») Jún 13, 2020 /
 
Szerencséd, hogy pont most van itt szétboritva megfigyelés céljából egy példány.

Tehát a képen látható eszköz centrifugálás alatt van áram alatt, és a felső lyukon keresztül összeköttetésben áll az üsttel és onnan kerülhet mosószeres viz oda, amitől akár leoldhat a FI relé.
Azt azért nézd meg (más okból sem haszontalan), hogy a gépen belül vannak-e viznyomok...
(#) dchard válasza Gafly hozzászólására (») Jún 13, 2020 /
 
Köszi!

Megnéztem, és nincs ilyen probléma, csont szárazon is csinálja.

Most annyit kipróbáltam, hogy úgy is megmértem a motor pólusokat a teshez, hogy közben lassan forgattam a motort, és láss csodát: a lassú részen továbbra is szakadás van mind a három érintkezőn, viszont a gyors fordulatú részen 3-5MOhm-ot mérek a test felé.

Éreztem én, hogy a motorral lesz valami, de mostmár biztos.

Tud valaki felújított motort? Vagy valakit aki foglalkozik ilyesmivel? Szinte biztosan át kell tekercselni, és egy csapágy csere sem ártana neki 34 év után
(#) Gafly válasza dchard hozzászólására (») Jún 13, 2020 /
 
Orczy?
(#) xxxyyy válasza dchard hozzászólására (») Jún 13, 2020 /
 
Merre laksz?
(#) dchard válasza xxxyyy hozzászólására (») Jún 14, 2020 /
 
xxxyyy:

Budapesten

Gafly:

Hétfőn felhívom őket, meg a Hajdu márkaboltot is, hátha lesz valami.
(#) Patópali válasza dchard hozzászólására (») Jún 14, 2020 /
 
Szia!
Ha eljössz érte adok egy használtat csak ki kell venned a gépből, de ha gondolod viheted az egész masinát. Keress privátban, ha érdekel.
(#) Gafly válasza dchard hozzászólására (») Jún 14, 2020 /
 
Közben megnéztem a neten, már nem nagyon van az akciójuk, beviszed a régit és kapsz (felújitott) cseredarabot.
Annó szvattyúval csináltam ezt...
(#) dchard hozzászólása Jún 22, 2020 /
 
No, sikerült szereznem motort, ami működik, csak éppen az egyik ventillátor lapátja félig leszakadás előtt van: ha belenézek és forgatom kézzel, szépen látszik a kezdődő törés nyom és az aszimmetrikus mozgás.

A régi motoron (ami csapkodja a FI relét) tejesen jó a ventillátor lapát, csak egy gond van vele: hogy a tökömbe kéne leszedni? A csapágy szépen lejött csapágyleszedővel, de ez meg se mozdul...

Csatoltam egy képet róla.

mosogep.jpg
    
(#) VIM válasza dchard hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Szia! Nem csereszabatos a két motor? Mármint a forgórészt nem lehet átcserélni? Az állórésszel szokott probléma lenni, abban van a tekercs. Ha pedig még nem tört el a lapát azt úgy tudod megjavítani, hogy tűzőkapcsokat kell belemelegíteni a repedt részekbe és a túloldalon elhajtogatni a kapcsokat. Előzőleg pillanat ragasztóval össze lehet illeszteni a felületeket. Ha vastag azon a részen a műanyag akkor vékony huzallal kell ezt megcsinálni, mintha "megvarrnád" a szétváló részeket.
(#) dchard válasza VIM hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
De igen, csereszabatos a kettő, jó gondolat. Megpróbálom akkor átcserélni. Majd beszámolok az eredményről.
(#) BBela68 hozzászólása Márc 26, 2021 /
 
Szerbusztok!
Van, egy Energomat 1012.5 mosógépem, ami mem szivattyúzza ki a vizet az üstből. Halk búgó hangot ad. Kitisztítottam, a szivattyút újjal meg tudtam forgatni. Utána elindítottam, egy gyors mosást rajta, de ugyan úgy nem szivatja ki a vizet, csak halkan búg. Szivattyú hiba lehet, vagy egyéb alkatrész produkálja a hibát? Merre keressem?
Köszönöm válaszotok.
Üdv, Béla
(#) granpa válasza BBela68 hozzászólására (») Márc 26, 2021 / 1
 
"Legyengült" a motor. Csere. Engem a Minimat szívatott: kivéve a szivattyút, pörög, vödörből vizet kitolja, a gépben nem. Baross utcában szokott lenni.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2021
(#) BBela68 válasza granpa hozzászólására (») Márc 28, 2021 /
 
Köszönöm! Meg is nézem náluk, hátha kapok.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2021
(#) Josi777 válasza BBela68 hozzászólására (») Márc 28, 2021 /
 
Imi vagy Evig szivattyúval szerelték, a jelenség pedig arra utal, hogy elkopott a csapágy. Kézzel forog rendesen, de amikor áramot kap, akkor a mágnesesség odahúzza a forgórészt az állórészhez és így nem tud forogni. Ha az Orczy-ba mész, vidd a rosszat is, mert akkor lehet kaphatsz helyette felújítottat. Illetve régebben ez működött, de mostanában nem tudom, hogy létezik-e még.
(#) BBela68 válasza Josi777 hozzászólására (») Márc 29, 2021 /
 
Köszi az infót, mindenképp viszem az eredetit!
(#) BBela68 válasza granpa hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
Szerbusztok!
Még egyszer köszi a segítséget, szivattyú cserével megoldódott a probléma.
(#) frank65 hozzászólása Jún 8, 2021 /
 
Tisztelt fórumozók!

Energomat 750 típusú mosógép problémával fordulnék hozzátok. Centrifugálás közben a centrifugálás kikapcsol, a szivattyú dolgozik. Visszaolvastam a fórumot, többen javasolják a kondenzátor és a bimetálos ajtóretesz ellenőrzését. A szűrő tiszta, a gép nincs túlterhelve. A kondenzátort ellenőriztem, 16µF megvan. Azt szeretném kérdezni, hogy a kiszerelt bimetálos ajtóretesz tesztelésére van-e valami bevált módszeretek? Előre is köszönöm a hozzászólásokat.
(#) Gafly válasza frank65 hozzászólására (») Jún 8, 2021 / 1
 
Próbaként rövidrezárva centrifugálni kell.
Sorba van kötve a motorral, ha megy a motor, felmelegszik, és nem lehet kinyitni az ajtót...
Következő: »»   18 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem