Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC táp javítása
 
Témaindító: burkus, idő: Jún 19, 2006
Lapozás: OK   111 / 117
(#) hege88 válasza pittti hozzászólására (») Ápr 7, 2021 /
 
Ez is megfordult a fejemben, de mivel egy full patinás Olivetti 386-os, (mai szemmel elég elborult egy konstrukció) próbálnám ezt az utat az utolsó helyre sorolni. Egyébként az is bonyolitja a dolgokat, hogy az előlap a fedő és oldallapokkal egybe van. Tehát valahogy barkácsolni kell...
(#) pittti válasza hege88 hozzászólására (») Ápr 8, 2021 /
 
Amit javasoltam, az egy megoldás arra, ha használni kell a gépet. Persze más a helyzet ha az eredeti állapot megőrzése a cél, akkor nem jó. Viszont a helyzet az, hogy ezt a szériát már kb. 20 éve ártalmatlanították és újrahasznosították. Esetleg aukciós oldalakon találsz ilyet vagy hasonlót (bontásra), de általában annyit kérnek érte hogy nem éri meg.
(#) hege88 válasza pittti hozzászólására (») Ápr 8, 2021 /
 
Van esetleg ilyen AT nyomógombod, ami négylábú? Illetve találtam egy TV panelen ugyanilyen gyártótól, de az 6 lábkiosztású. Az is jó, csak nem tudom a lábak kiosztását, mi hova kerül..
(#) pittti válasza hege88 hozzászólására (») Ápr 8, 2021 /
 
Van szabvány AT táphoz való kapcsolóm, de az köszönő viszonyban sincs azzal, amire szükséged volna. Majdnem minden AT házba ilyen volt beépítve. Egyébként négy kivezetése van, hiszen ez egy kétáramkörös kapcsoló.
(#) zoli0078 válasza Poli hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Sziasztok!

Terheléssel is ugyan az volt a helyzet. Végül meg lett a probléma, egy forrasztási hiba volt a 12V-os ágban ezt javítva szépen elindult a táp.
(#) zoli0078 hozzászólása Ápr 12, 2021 /
 
Sziasztok!
Volna egy újabb versenyző, egy Chieftec 700W-os tápegység. Alap probléma nemi indul. SB rész rendben van terhelhető, de még sem indul. A vezérlő IC megkapja a tápfeszültséget, az 1-es és 2-es pontoknál (ezek mennek az IC 2-es és 5-ös lábára) a GND-hez képest nulla érhető ha a zöld vezetéket földre húzom (ha nincs földre húzva a zöld vezeték akkor mérhető feszültség). amennyiben a 3-as ponton jelölt helyen a +hoz képest mérek akkor elindul a táp (PFC nélkül és valami kényszer üzem lehet mert a PG jel sem ok).
Első körben a vezérlő IC-re (CM6805) gondolok.
Jó a gondolatom vagy máshol lesz a hiba?
(#) Aang hozzászólása Ápr 15, 2021 /
 
Csatoltam 2 képet. Ez az érték jó ennek a cuccnak? Nem indul a táp csak meglibben a ventilátor.
(#) vargaf válasza Aang hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
Nem, az eredeti érték 220 nF, a mért érték 1,1 nF, tehát az eredeti érték töredéke. Cserélni kell az eredeti értékre.
(#) erbe válasza Aang hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
Mi köze ennek a ventilátorhoz?
Ez egy 220 nF-os zavarszűrő kondenzátor lenne. Jóformán semmit nem befolyásol, hogy töredékére csökkent a kapacitása.
(#) Aang válasza erbe hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
Az elkokat mértem, mind jó. Valami ötlet merre induljak? Egyik napról a másikra nen kapcsolt be. A zöld vezetéken nincs meg az 5V.
(#) zoli0078 hozzászólása Ápr 24, 2021 /
 
Sziasztok!

Egy HKC táppal küzdök ami nem indul. A SB rész oké 5V terhelve is fix. Első körben a primer oldalon a kapcsoló tranzisztorok zárlatosak voltak valamint a az egyik tranzisztornál lévő SMD ellenállás megégett (értéket nem lehetett róla leolvasni). A tranzisztorokat cseréltem de z után sem indult el a táp, ezek után a vezérlő IC-nél lévő két c945-ös tranzisztort cseréltem mert ezek is zárlatosak voltak. Ez után csak úgy indult el a táp ha az IC lábát közvetlen húztam földre, a zöld vezeték földelésével nem indult (ilyenkor van egy kis ellenállás a vezeték és a láb között) és a 12V jóval a határérték felett volt. Kicseréltem benne a vezérlő IC-t (WT7520), most a zöld vezeték földre húzásakor indul a táp (ahogy kellene) ezzel már nincs gond, de csak egy pillanatra indul meg és azonnal le is áll. Ilyenkor a 12V-os ágon ~6V-ot a 3.3V-os és az 5V-os ágban 0.5V-ot mérek. Ilyen pillanatra leindulással akkor találkoztam ha valami zárlatos volt a szekunder oldalon, de itt minden dióda és tranzisztor jónak mérhető.
Mi lehet a probléma merre induljak tovább?
(#) Inhouse válasza zoli0078 hozzászólására (») Ápr 24, 2021 /
 
Lehet, hogy kell neki egy minimális terhelés a +5V ágra...
Annyi mindent kicseréltél, hogy már csak a doboz, meg a trafó marad szinte...
(#) zoli0078 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 29, 2021 /
 
Sajnos nem elég a terhelés, kapott minden ága egy kis terhelést, de semmi nem változott.
(#) CsabiHT hozzászólása Máj 29, 2021 /
 
Sziasztok!

PC táp javításban kérnék segítséget. Van egy CoolerMaster MWE 500 W 80+ Gold tápom, amit 1 hónapja vettem hardverapróról, az elejétől kezdve nem tudtam alvó módból felébreszteni, csak a bekapcas gomb hosszú nyomásával kikapcsolni majd vissza a gépet, de ennek nem tulajdonítottam nagy jelentőséget, gondoltam ez szoftveres hiba, bár most már nem vagyok benne biztos. Majd eltelt két hét és már bekapcsolni se tudtam. Jelenleg úgy néz ki a dolog, hogy ha kapcsolgatom a tápon a kapcsolót akkor egyszercsak bekapcsol a gép és utána megy is stabilan, de nyilván tudom, hogy ez nem egészséges működés. Illetve hallok egy folyamatos cicergést is. Kipróbáltam a tápot másik gépbe ott is ugyanezt csinálja, szóval a házba minden oké a bekapcs gombokkal. Valaki tudna ötletet adni?
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) img válasza CsabiHT hozzászólására (») Máj 29, 2021 /
 
Nem ismerem azt a tápot konkrétan, de a tippem az, hogy a készenléti 5v-os köre térdelt le. Ha rámérsz, megvan az 5, vagy csak volt?
(#) kuzin hozzászólása Júl 7, 2021 /
 
Sziasztok,
sikerült beszereznem 2db ősrégi AT (~1993) tápegységet.
Az egyik "látszólag" működik megmérve a feszültséget, terheletlenül a -12V helyett -10V , meg a -5V helyett -4V körül van. Hol érdemes nekiállni? Gondolom a pufferkondicsere az alap..

A másiknak pillanatra elindul a ventillatora aztán megáll, a feszültség értékek nagyon alacsonyak.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2021
(#) Hp41C válasza kuzin hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
A régi PC tápok +5V -os kimenetét meg kell terhelni, hogy a feszültségek beálljanak.
(#) Gafly válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Döglött/nem sajnált vinyóval.
(#) Hp41C válasza Gafly hozzászólására (») Júl 7, 2021 / 1
 
6V -os izzóval. (Régebben könnyebb volt Trabantból megmaradt példányokkal.)
(#) kuzin válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Nagyságrendileg mekkora terhelés kell neki? Gondolkozom milyen USB cuccom van amiért nem kár átalakitásra.
(#) kuzin válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Találtam egy 10Ohmos 3W-os ellenállást, azzal már beindult

Mondjuk a feszélség értékek kicsit alacsonyak, a -4,32V és -10,7V van a -5 és -12 helyett. Ezzel lehet valamit csinálni?
A 12/5V páros rendben van.
(#) Gafly válasza kuzin hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Azok nem fontosak, lehet szükség sincsen rá...
(#) kuzin válasza Gafly hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
VesaLocalBus-s video kártya lesz majd benne, valahol azt olvastam az használja ezeket a feszeket.
(#) vision61 válasza kuzin hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Szia!

A negatív feszültségekkel ne foglalkozz, egyébként is csak pár száz mA terhelhetőségű segédfeszültség. Nem tudod állítani, azok csak úgy "melléktermékként ott vannak".
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2021
(#) kuzin válasza vision61 hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 
Több, mint 20éves tápegységek, fogalmam sincs az előéletükről. Az összes elkot nem gondoltam kicserélni benne, de van értelme a két nagy pufferkondit legalább kicserélni? Vagy amig nincs anomália, addig hagyni?
(#) Gafly válasza kuzin hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 
Ahogy vision61 mondja:
Idézet:
„The −12 V supply is primarily used to provide the negative supply voltage for RS-232 ports and is also used by one pin on conventional PCI slots primarily to provide a reference voltage for some models of sound cards.”

Nagyobb is emiatt a tűrése, meg mostanság semmi nem használja.

Miért pont azt a kettőt cserélnéd? Pont nem azokat szokta megenni a fene...
Én hagynám, ameddig megy rendesen...
(#) pittti válasza kuzin hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 
Nem vitatkozni kell, hanem ESR mérővel ellenőrizni a kondenzátorokat - hiszen 20 évesek.
Egyébként a primer pufferek kiszáradása elég gyakori a tápegységekben...

(20 éves kondit biztosan nem tűrnék meg semmiben sem!)
(#) kuzin válasza pittti hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 
Én is erre gondoltam hogy kiszáradtak, mondjuk a többi is.

Az ESR mérőzéssel az a bajom, ha kiszedem akkor már ki is cserélem

486-hoz alaphoz lesz táp.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2021
(#) airline hozzászólása Aug 14, 2021 /
 
Sziasztok.
Cooler Master MWe Gold 650 tápegység a következő hibát produkálja:
Gépen kívűl zöld-fekete zárása után elindul,megy nem áll le.
Bekötöttem egy nem nagy tápigényű gépbe,de csak a proci venti+táp venti felpörög 1-2 mp.-re aztán leáll.Táp kikapcs-bekapcs és megint csak annyi mint leírtam.
Olyan embert keresek aki vállalná a javítását.
(#) img válasza airline hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Azt a konfigot tesztelted másik táppal, hogy biztosan nem-e a lap / BIOS / CPU / RAM / stb. a hibás, amitől letilt?
Következő: »»   111 / 117
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem