Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2313 / 2484
(#) trickentrack válasza reloop hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Szia! Odáig még nem jutottam el, hogy összehasonlítsam a jeleket, viszont lehet, hogy meg van a hiba oka. Lehetséges, hogy a bekarikázott nyomókapcsoló kontakthibája okozta a problémát? Megütöttem üzem közben a panelt amin rajtavan a kapcsoló és akkor jott elő a probléma. Átmozgattam a kapcsolót és most úgy néz ki, hogy rendesen működik. Viszont valószínű, hogy én vagyok béna, de a rajzon nem találok SW3 nevezetű alkatrészt.
(#) reloop válasza superlac hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Az eleje hibátlan. A TDA melletti C102 47 µF kondi gyanús, hogy elvesztette a kapacitását, a C109 10 µF is megér egy cserét, illetve ki is mérheted őket. A C102 20µF méréshatárnál túlcsordul, már jónak mondható.
Az TDA7296 hatástalanítása mindössze abból áll, hogy C103, C104-et rövidrezárod és kiemeled C101-et. Apropó C101 kapacitása sem lehet 2u2 alatt.
(#) reloop válasza trickentrack hozzászólására (») Ápr 3, 2021 / 1
 
A bemeneti panel rajza nincs a doksiban.
(#) trickentrack válasza reloop hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Akkor jol gondoltam, mindegy hasznalat kozben kiderul, remelem csak ennyi volt a baja. Kicserelem majd a kapcsolokat. Koszonom a segitseget.
(#) superlac válasza reloop hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Mindhárom kondi oké, a javítás előtt kicseréltem, de most kiszedtem és lemértem újra. Kapacitásuk közel tökéletes, ellenállásuk pedig nincs, így tuti nem ereszt egyik sem. Csak érdekességképp kiszedtem C103-102-t is ők is rendben vannak, bár az csak a STDBY-ba szólnak bele. Ahogy a rajzot elnézem már csak az IC maradt mint gyanúforrás. Valami más ötleted van még? Én kifogytam :/
(#) reloop válasza superlac hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Az végfok erősítését R103, R104 határozzák meg. Nem volt még rá példa, hogy ezek menjenek tönkre, de nem sokból tart lemérni őket.
Megnyugtató volna ha üzemi állapotban legalább +4 V lenne a 10-es MUTE lábon.
Hangszórót próbáld le másik erősítővel és ellenőrizd a bekötő vezetékeit!
(#) gépromboló hozzászólása Ápr 4, 2021 /
 
Sziasztok, olyan kérdésem van, hogy valaki felismeri-e ezt az erőlködőt? Magyar gyártmány, nem valószínű, hogy házilag tákolt valami, de érdekesnek találom, hogy nincs rajta se potméter, se kapcsoló. Bárkinek valami tippje?
(#) reloop válasza gépromboló hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Szia! Valószínűleg kisiparilag gyártott zenegépben szolgált.
(#) tothbela válasza gépromboló hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Szia!
A TDA előtti műveletiket körítő alkatrészek két eltérő kapcsolást mutatnak, ezért gyanúsan egy sztereó aktív hangváltós rendszernek tűnik. Éttermi zenegépekben voltak hasonló erősítők.
(#) gépromboló válasza tothbela hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Köszi mindkettőtöknek, én is valami professzionális felhasználást tippeltem, mint iskolák hangosítása vagy ilyesmi. Azért még várok tippeket másoktól is, hátha valaki találkozott már vele...
(#) djwhiteman válasza gépromboló hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Szia! Én is zenegépnél láttam ilyesmi erősítőket. Nem lehet rossz cucc.
(#) gépromboló válasza djwhiteman hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Hát, a 250 wattos toroid láttán nekem is megugrott a pulzusom, az biztos! És ebben a cuccban van tartalék is rendesen, a végfok TDA-k elméletileg 100 wattosak, de a feszültség alapján olyan 4x50wattra tippelem a cuccost. Még nem mertem hangfalat rádugni, talán majd holnap.
Amit eddig tudok, hogy a trafó él, kimenő feszültség van, a biztik után 65 voltot mértem üresben.
(#) superlac válasza reloop hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Ellenállások okésak. Arra gondoltam, ha a mute lábat egy 1k ellenállással felkötöm +tápra (+35V), akkor a mute áramkört kiiktatom ugye? Mert ezen agyaltam most az elmúlt két napban, hogy mi van ha ott a gebasz, érzi hogy van bemenő jel, az IC-t bekapcsolja a kör, de közbe testre is húzna.
(#) reloop válasza superlac hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
A némítás és a készenlét +3,5V és afölött kapcsol ki, tehát ekkor szól az erősítő.
(#) Tonybacsi hozzászólása Ápr 12, 2021 /
 
Sziasztok!

A mellékelt IC ből szeretnék "kihozni" kisszintű (kb 200-500mV-os) hf jelet erősítő számára.

Jelenleg egy TV ben működik, és 2db 6 Ohm os kis hangszórót hajt az IC.

Elég, ha csak a kimenőt leosztom (2-Vrms/600 Ohm Load) 1/10 edére?
Mondjuk 10k/1k....?!

Köszönöm a válaszokat!
(#) btamas81 hozzászólása Ápr 12, 2021 /
 
Üdv! Újra itt vagyok a hülyeségeimmel... Szóval vettem egy jóárasított Nad7020 receivert, aztán mikor megjött rájöttem miért volt annyi. Szóval végfok, egyenírányító, hangszínszabályzó kifűrészelve(!) A panelból, a phono bemenetből, minden alkatrész kiszedve. Sajnálom, mert amúgy szép. Viszont a trafója jó, és a hűtőbordán ott van 4db 2n3442, amiből ráadásul kettő motorolla.
Gondoltam egy merészet és meg szeretném építeni hozzá, a végfokot.
Ha lenne valaki kedves átnézné az én kapcsolási rajzomat, illetve a nyákterveket. A normal bemenetet direkt hagytam el, mert az a lemezjátszóhoz való inkább, nekem az meg nincs. Mit rontottam el nyákterven, illetve mit kellene máshová tenni?
Itt vannak a rajzok.
(#) reloop válasza btamas81 hozzászólására (») Ápr 12, 2021 /
 
Szia! Az R605 kimaradt. Ha mind a négy végtranzisztorod NPN, akkor kvázi-komplementerre kéne átrajzolnod.
(#) reloop válasza Tonybacsi hozzászólására (») Ápr 12, 2021 /
 
Szia! Leoszthatod, de kisebb arányú leosztásra lesz szükséged. A gyakorlat majd megmutatja.
(#) Tonybacsi válasza reloop hozzászólására (») Ápr 13, 2021 /
 
Szia reloop!
Köszönöm válaszod.

(#) btamas81 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 13, 2021 /
 
Most nézem a táp rajzát tettem be... Nem tudtam, hogy az R605 kell, azt hittem az még a másik bemeneté. Hova tegyem a másik lábát? A Q601 bázisára? Nem használom fel mind a négyet, a Q617 MJ2955 lesz. Amúgy a nyák nagyjából rendbe van?
(#) reloop válasza btamas81 hozzászólására (») Ápr 13, 2021 /
 
A táprajz a NAD3020-é. Csatolom az általam fellelt rajzot.

nad_7020.pdf
    
(#) btamas81 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 13, 2021 /
 
Ez az. Reggel óta pont a tápot rajzolgattam , meg szerkeztgettem.
Kész van az is. Már csak a hangerő/balance meg a hangszínszabályzó áramkör kell.
Még egy kérdés. Elvileg a rádió része megvan. Az R501/502 nél keressem a jelet igaz?
Egyébként ilyen szegény.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2021
(#) btamas81 hozzászólása Ápr 13, 2021 /
 
Még valami eszembe jutott. A L601 az melyik legyen?
Az utolsó vagy az utolsó előtti?
Bővebben: Link
(#) kzozo hozzászólása Ápr 15, 2021 / 1
 
Sziasztok,
Egy DENON AVR2106-os erősítőt javítok éppen. Az egyik csatorna végfok tranzisztorai elszálltak, pár ellenállás megszakadt. Ezeket kicseréltem, és próbálom éleszteni a service manual szerint.
A nyugalmi áramot az emitter ellenálláson első feszültségből számolom. Ez a feszültség a manual szerint max 2mV lehet. Nekem kb 7mV, teljesen lecsavart potinál, és ezt csak növelni lehet, csökkenteni nem.
Van valakinek ötlete, mitől lehet ez?
Csatolom a végfok rajzát, és a beállítás menetét.
Előre is köszi.
(#) deebo válasza kzozo hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
Mérd meg az összes ellenállás értékét, megnyúlni is szoktak ilyenkor, különösen a Q103 környékén.
(#) Cannon hozzászólása Ápr 15, 2021 /
 
Sziasztok! Hozzám került a mai napon egy Yamaha RX-V357 erősítő. A hibajelenség az volt, hogy a képernyő hol működött, hol nem. Állítólag ütögetés után néha helyre jött, most viszont már egyáltalán nem működik. Mértem a VDD és VSS között a kijelző meghajtó IC-n, az 5V feszültséget megkapja. Mi miatt lehet az, hogy egy része se világít? A kontakt hibákat keresem továbbra is, mivel nagy valószínűséggel az lesz(egyébként az ICről a kijelző lábaihoz vezető sávokon nem mérek szakadást). A keresgélés mellett kíváncsi lennék a tippekre!
(#) kzozo válasza deebo hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
Ok, megnézem. Köszi.
(#) Lengyelzolika01 hozzászólása Ápr 16, 2021 /
 
Üdv a tagoknak egy yamaha erősítőről lenne szó amit úgy vettem hogy a végtranzisztorok meghajtóit kiforrasztották...az eggyik oldal- 2csatornás erősítő.. szól. A másik oldal néma a végtranzisztorok jók! (2SA1491,2SC3855) csak a meghajtóik hiányoznak és eredetit szeretnék bele tenni lehetőleg a meghajók(2sa1708, 2sc4488) szeretnék segítséget kérni hátha valakinek épp laulna a fiókban és odaadná nekem! Persze nem ingyen! Köszi!
(#) Sword hozzászólása Ápr 20, 2021 /
 
Sziasztok!

Nem építéshez, hanem valamiféle hibakereséshez kérnék szépen tanácsot.:

Adott egy régi Onkyo hifi erősítő. A bal csatornája már jóideje recseg, elhalkul, néha teljesen elnémul. Ha jobban odatekerem neki a hangerőt, vagy aktív loudnessel használom, akkor időszakosan megszűnik a probléma. Hangerő poti, vagy végfok lehet a ludas? Nem sokat ér, de elég megkímélt állapotú. Minimális összegért eladnám, de előtte szeretném gatyába rázni, ha érdemes még.
(#) reloop válasza Sword hozzászólására (») Ápr 20, 2021 / 1
 
Szia! Lehet forrasztási hiba, fóliaszakadás, vagy rossz alkatrész. A panel enyhe nyomogatássával próbáld behatárolni!
Következő: »»   2313 / 2484
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem