Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   261 / 277
(#) mraulajos válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Win+P természetesen beállítva. Eszközkezelőt nem néztem. Most, nem is tudom. Nem vagyok ott.
(#) mraulajos válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 2, 2021 / 1
 
Az eszközkezelőn nem jelenik meg ilyen, hogy HDMI.
(#) antiktelefon válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
Nem a HDMI jelenne meg, hanem a monitoroknál látszódna ...
(#) mraulajos válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
A monitoroknál, ennyi jelenik meg. Általános PnP képernyő.
A Win.+P-n. A kettőzést, vagy a kiterjesztést jelöljem?
(#) antiktelefon válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
A kiterjesztés a praktikusabb, ha különbözik a felbontás. De ha nem jelenik meg, akkor nézd át a csatlakozót, hogy látsz-e fizikai sérülést, koszt benne, esetleg az alaplapra menő forrasztásokon van-e repedés. Ha érzékeli a kijelző és a gép egymást valamennyire, de nincs kép, akkor ez a legvalószínűbb.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2021
(#) mraulajos válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
Köszi. Próbálkozok. A laptop kivételével,minden új.
(#) bbalazs_ válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
Esetleg a tv oldalon nem kell engedélyezni vagy bekapcsolni?
(#) macsaba hozzászólása Ápr 6, 2021 /
 
Sziasztok! Az Asus GL552vw laptopomban egyszer csak elromlott a HDMI, a monitor no signalt jelez az OS meg nem írja hogy csatlakoztatva van monitor. Szoftveresen semmi változás nem történt, egyik nap ment másik nap nem. A forrasztást tökéletes, bedugtam egy kábelt és rámértem minden szálra.
5V van a táp(18) és a DDC(15) lábakon. Ami viszont furcsa, hogy rámértem "terhelés" alatt (rádugtam egy monitort működés közben) és néhány lábon (1, 4, 5), ezek TMDS lábak 6.2 voltot mértem, viszont a lábak között nincs zárlat.
A többi láb okésnak tűnt, 0, 2, 5 voltos értékeket mértem.
Néhány hónapja elejtettem a laptopot a HDMI-s oldalára és további furcsaság, hogy a tőle kb 5 cm-re lévő USB mint ha kontaktos lenne, hol működik, hol nem.
Valakinek van valami ötlete, mit mérjek, merre keresgéljek?
(#) antiktelefon válasza macsaba hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Az első mindig a fizikai sérülés, ha le volt ejtve. Nézd meg az usbn amikor eldobja a tápfesz tűnik-e el, vagy az adat. Van ilyen gépem, és ha volt beledugva valami amikor leesett, simán leválhatott a vezetősáv a hdmi lábával együtt. Amúgy gl553-hoz biztosan van boardview, ha ehhez nem találnál valamiért, nem ellenőriztem.
(#) Udvari Zsombor válasza macsaba hozzászólására (») Ápr 7, 2021 /
 
Láttam már olyat, hogy laptopban néhány csatlakozó segédpanelen van az alaplap mellett, melyeket szalagkábel köt össze. Nem ismerem a szóban forgó laptopot, de minden lehetséges eshetőséget ki kell zárni, valamint vigyázni kell, hogyegy laptop sose eshessen le. Ha valami leesik, akkor az elsőnek az ellenőrzésnek kellene lennie, hogy megsérült-e valami.
(#) macsaba válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 7, 2021 /
 
Találtam hozzá bordview-t, szóval valamikor a napokban végigmérem a pad-eket ahova befutnak hogy jók-e, meg az usb-t is megnézem, bár az elég random hol jó hol nem jó.
(#) villanyipi hozzászólása Ápr 10, 2021 /
 
Üdv!
Tudom hogy hanyag és kókler megoldásra készülök, de volna nekem egy cp274384 lcd fénycső inverterem amit bele szeretnék fénycsővel együtt operálni, egy kijelzőbe ami már újabb fajta led-es volna, ha a ledek nem égtek volna ki.
Nos tehát a kérdésem az hogy, volna-e valakinek ehhez valami kapcsolási rajza amin látszik a panel melyik csatlakozó lábon milyen jelet , feszültséget kap meg.
Nem ragaszkodom a működéséhez kíváncsiság és szükség szülte gondolat ez , ugyanis megállt a laptopom, ezen a gépen meg csupán a fény ment el
(#) antiktelefon válasza villanyipi hozzászólására (») Ápr 11, 2021 /
 
Egyszerűbb, ha elmész egy szervizbe és kérsz egy törött kijelzőt, és arra átrakod az lcdt. De ugye ellenőrizted a backlight feszültséget a backlight on és a dimm jelet, mielőtt hibásnak mondtad az lcdt?
Ledesben nincs hely fénycsőnek, esélytelen belerakni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2021
(#) villanyipi válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 11, 2021 /
 
Megvariáltam a fénycső befér szépen kérdés bevilágít-e mindent, mert ugye keskenyebb, de mivel a hétvége letelt, körbe ledezem az élén mint a régit, mert ledem van itthon de pénzt már nem ér meg a kijelző sem törött, új használt lényegtelen, csupán előtétet kell számoljak és megy direktben a tápról az "új" backlight, az inverterhez meg nem találván semmilyen dokumentációt megy a veszélyes hulladékba
(#) antiktelefon válasza villanyipi hozzászólására (») Ápr 11, 2021 /
 
Ha direktbe kötöd, 0-24 menni fog, mert a backligt fesz direktben a fő tápbuszról megy...
Pár kapcsoló tranyó még fog kelleni a backlight enabletől.
Szerviz biztosan adna ingyen törött kijelzőket, én lomtalanításról is hoztam egy doboznyit még, nem tudnak mit kezdeni vele...
(#) villanyipi válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 11, 2021 /
 
Természetesen kompletten raknám össze a dolgot , bár lehet beruházok egy új működő laptopra és nyugdíjazom a 10-en éves cuccaim had nyugodjanak békén.
(#) antiktelefon válasza villanyipi hozzászólására (») Ápr 11, 2021 /
 
Használós gépet nem gányolnék, annak megbízhatónak kell lennie. Olcsó és megbízható gép win10-re minimum kategória: T410, napi használatra teljesen alkalmas kategória: T430. Ha ennél gyengébb specifikációjú a gép, érdemes cserélni, ha nem műhelygépről van szó.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2021
(#) villanyipi válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 11, 2021 /
 
Ez egy esti anime nézős ágyban fekvős gépecske volt, természetesen nem ezzel állok neki játszani, és a megbízhatóság végett a paneleim sem ezen készülnek el , régi gép volt viszonylag gyors de ennyit még megér, ha teljesen meghal akkor viszont megy a szekrény tetejére a többi, hátha kell belőle valami géphez
Mióta az új vga-mon nincs a monitoromhoz megfelelő kimenet , és a tv van rá dugva, őszintén szólva elvesztette a szerepét a laptop, ez részemről már csak szakmai dac, mert megtehetem így megteszem alapon, de nem szükségszerű. Másoknak ilyen, és még csak hasonló dolgot sem követek el.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2021
(#) sysa hozzászólása Ápr 28, 2021 /
 
Tud-e valaki segíteni?
Adott egy E-machine e723 Acer laptop.
Egyszercsak nem érzékeli az akksit.Hálózatról kifogástalan.
Akksi csere nem használt, nem az a probléma.
Mit lehet tenni?
(#) Udvari Zsombor válasza sysa hozzászólására (») Ápr 29, 2021 /
 
Jó eséllyel elhasalt az akkumulátorhoz tartozó elektronika a laptopban. Ha kihúzod a töltőt a laptopból, akkor mi történik? Ha úgy nem indul, akkor vidd szervízbe.
(#) sysa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 4, 2021 /
 
A töltőt kihúzva nem megy.
A szerviz nem tud vele mit kezdeni.
(#) zolika60 válasza sysa hozzászólására (») Máj 4, 2021 / 1
 
Idézet:
„A szerviz nem tud vele mit kezdeni.”
Az milyen szerviz?
(#) Udvari Zsombor válasza sysa hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Ha megér annyit a laptop, akkor kereshetsz hozzá utángyártott akkumulátort (én már jártam úgy, hogy eredetinek tűnő akksi jó, de % töltöttségi adatot nem közöl a rendszerrel)...
(#) sysa válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Pc
(#) sysa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Akksit cseréltem, mert azt gondoltam, az a hiba.
(#) Udvari Zsombor válasza sysa hozzászólására (») Máj 6, 2021 / 1
 
És bejött?
(#) elactrofan válasza sysa hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
BP-n vagy? akkor megtudom neked nézni.
(#) Epu2 hozzászólása Máj 6, 2021 /
 
Üdv! Van valami esélyem, hogy egy régebbi HP laptop BIOS-ához hozzáférjek, ha nincs saját billentyűzete? Az USB billentyűzet nem működik BIOS alatt. Sufni gép, de i5 2,5GHz procival 8 GB memóriával még használható (lenne). Van 2 db újabb HP billentyűm, de még közel sem egyforma a csatija.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2021
(#) zolika60 válasza sysa hozzászólására (») Máj 6, 2021 / 1
 
Abból van rengeteg. Keress egy olyat aki tud vele mit kezdeni.
(#) sysa válasza elactrofan hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Ha postára tenném?
Következő: »»   261 / 277
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem