Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   546 / 580
(#) még1MbR válasza bobo36 hozzászólására (») Ápr 30, 2021 /
 
Ezek alapján célszerű megnézni, mielőtt bevásárolsz csapágyból, szimeringből.
Nyilván attól is függ az állapota a csapágynak, ki meddig kínozta, miután már hangja kezdett lenni.
Vannak nők, akiket nem zavar a pokoli hang... és idővel a tengelyt teljesen tönkreteszi a rossz csapágy.
(#) bobo36 válasza Josi777 hozzászólására (») Ápr 30, 2021 /
 
Köszi szépen a választ!
Csináltam már ilyet tehát a technikai része nem probléma.
Majd átgondolom a javaslatodat és megbeszélem a gazdával.Egy nagyon kedves ismerősöm é a gép tehát ez szívesség lenne ami ugye sose éri meg de a barátságba sok minden belefér.
Köszi még egyszer
(#) bobo36 válasza még1MbR hozzászólására (») Ápr 30, 2021 /
 
Köszi neked is a választ.
Nem ismerem az előéletét a gépnek hogy meddig ment így élőben még nem is láttam csak hangfelvételről.
Majd alszok rá egyet és meglátjuk hogy mi lesz.
Köszi még egyszer
Üdv
(#) még1MbR válasza bobo36 hozzászólására (») Ápr 30, 2021 /
 
A dobot is meg kell nézni, milyen, hol érdemes szétvágni.
Nekem az electrolux dob simán szétvágható volt az eredeti összeragasztási ponton, még a csavarhely felöntések is megvoltak.
Így aztán kis fordulaton, vékony flexkoronggal pikk-pakk ketté tudtam vágni, DE előtte a csavar felöntésekbe behajtottam a vásárolt csavarokat, majd kivettem. (pozicionálás)
Csapágy csere után FBS paszta felkenése és visszacsavarozás... innentől bármikor újracsapágyazható a dob.

Más doboknál ez problémás lehet a légcsapda miatt állítólag, erre fontos odafigyelni!
(#) uniman válasza még1MbR hozzászólására (») Máj 1, 2021 / 1
 
Te kevered a dolgokat!
A "dob" forog és fémből készítik...az "üst", pedig a "kád", amit szét kell 2 részre bontani/vágni.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2021
(#) még1MbR válasza uniman hozzászólására (») Máj 1, 2021 /
 
Lehet rosszul fejeztem ki magam, de csak megértik
(#) bitmixer hozzászólása Máj 4, 2021 /
 
Úgy néz ki, hogy kifog rajtam a mosógépünk (Bosch WAN28260BY). A kifolyó szűrőt szerettem volna kivenni tisztítás céljából. Elolvastam a kezelésit, a neten is megnéztem sok infot. Ahogy kell, elforgatom CCW 90 fokkal, majd próbálom kihúzni. Na ez az, ami nem megy. Kombináltfogóval is próbálom, már félek, hogy valamit eltörök, de nem jön. Oda-vissza sem forog elég könnyen, és mintha homok-súrlódást hallanék, amikor tekerem.
Szerintetek elképzelhető, hogy annyira összegyógyult vagy berágódott, hogy szétszedhetetlen? Az igaz, hogy 3 éves, és még nem volt tisztítva ez a szűrője
Kösz, üdv.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2021
(#) palko0125 válasza bitmixer hozzászólására (») Máj 4, 2021 / 1
 
Szia!
Nagy eséllyel van benne valami, ami keresztbe van akadva (pl.: fogpiszkáló) és nem tudod kihúzni. Volt már ilyen nem egy, hogy annyira összeállt benne a mindenféle “kosz”, hogy nem tudod kivenni. Én ebben az esetben azt szoktam csinálni, hogy inkább leveszem a szivattyút a házról, és hátulról is hozzáférek kiszedni a benne levő dolgokat, vagy bátor vagy és megrántod erősebben magát a szűrőt.
Üdv, Palkó.
(#) stenglt válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 4, 2021 /
 
Szervusz !
Abba az irányba indulj amit Palkó mondott, szereld ki a komplett szivattyúházat, vedd le róla a be- és kifolyó csövet. Ha szerencséd van a befolyó csonknál be tudsz nyúlni és ki tudod venni a fogpiszkálót (hajcsattot, szöget, melltartó merevítőt, aprópénzt). Ha így sem sikerül kivenni, szivattyú nélkül az egész házat tedd valami olcsó vízkőoldóba ázni egy pár órára. Utána próbáld kicsavarni.
(#) bernics hozzászólása Máj 7, 2021 /
 
Sziasztok,

Úgy tűnik előbb - utobb kénytelen leszek venni egy új gépet, csapágyhiba miatt.

Létezik még olyan tipus, ahol nem integrálták a dobot a külső házhoz, illetve esetleg nem kell kiszedni a csapágycseréhez (oldaltöltős fér csak el)?

Köszönöm,
Gábor
(#) tibec válasza bernics hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
Szia! Elvétve még léteznek szerelhető üstös gépek, de egyre ritkább. Ne szereld, vegyél másikat elv. A Samsung egyes típusai talán még szerelhető üsttel jönnek ki, de már az sem biztos. Mielőtt gépet vennél, hívj fel egy ilyen alkatrészeket árusító üzletet, kérdezd meg, hogy az általad kinézett típushoz kapható-e dobcsillag, esetleg azt is megmondják, szerelhető-e az üstje. Ha kapható hozzá külön dobtengely, akkor valószínű, hogy szétszedhető.
(#) bernics válasza tibec hozzászólására (») Máj 11, 2021 /
 
Sziasztok,

Köszönöm mindenkinek a segitséget (ideértve azokat is, akiktől privát üzenetet kaptam).

Van egy ilyen gépem, gondolkodtam rajta, hogy vegyek-e újat vagy szánjak időt a javitásra.

Egyáltalán nem tűnik hosszútávú befektetésnek egy új, ezért inkább szétszedem ezt.

Szép napot,
Gábor
(#) még1MbR válasza bernics hozzászólására (») Máj 11, 2021 / 1
 
Fotózz le mindent, mi hogy volt aztán bátran neki lehet esni...
(#) Sendi hozzászólása Máj 14, 2021 /
 
Sziasztok. Van egy Electrolux L76489 mosógép. E5F hibát ad ki. (motor meg sem mozdul) Másik invertert rakva rá, szintén, tehát valószínűleg a fő panel a gond. Az írják, hogy a FCV panel folyamatosan kéri a konfigurációs adatokat.
Mi lehet a gond? Találkozott már valaki hasonlóval?
(#) langabo hozzászólása Máj 17, 2021 /
 
Sziasztok, segítségeteket kérem. Naggggyon hálás lennék! AEG mosó-szárítógépben egy dióda megsült egy vezérlő elektronikán, de nem tudtam kideríteni a tipusát. Az ugyfelszolgalat@electrolux.com sem tudott segíteni, viszont küldött két kapcsolási rajzot, hátha segít.... Részletek:
Kisfiam nyomkodta a mosógép gombjait, egyszerre többet, mikor a mosógép leállt, elsötétedett. Megnézve az elektronikát, van egy szembetűnő égésnyom az egyik alkatrésznél.... presze nem zárja ki, hogy más gond is legyen....
A teljes panel csere, okosba kb. 60.000 Ft..... annyit nem ér a gép... viszont bevállalnék néhány forrasztást.
AEG Lavamat 16950A3 Model
Prod No. 914605512 00
Ser No. 140 00060
Készülék nyomógomb panelján ( Elektrolux 132541770 Boot ver. B040009 B 40/2011) egy D7 jelű dióda elfüstölt (képet mellékelem).
(#) még1MbR válasza langabo hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Ha más ötlet nincs, nézni kell a jófogást folyamatosan, mindig akad csapágyhibás gép aprópénzért, amiből ki lehet belezni a panelt. (Ragasztott üsttel készült már ez is gondolom)
(#) Bacsa1976 hozzászólása Máj 19, 2021 /
 
Sziasztok. Van egy AEG kombi mosógépünk ami 3 éves és sajnos már nem garanciás. Nemrégen elkezdett menet közben ki-be kapcsolni a kijelzője. A mosás ment tovább program szerint. A tanácsotokra lenne szükségem a hibakereséssel kapcsolatban. Esetleg valakinek csinált már ilyet.
https://photos.app.goo.gl/gFnnYyCdPbk7ti5j7

Ez egy videó a hibáról amit kb 56mp-nél kezd produkálni.
És az adat tábláját is belinkelem.

Köszi előre is.
(#) noi hozzászólása Máj 21, 2021 /
 
Sziasztok! Nem találtam szárítógépes topikot, így jobb híján ide írok (ha lenne, küldjetek linket kérlek).
Van egy AEG Protex Lavatherm hőszivattyús szárítógépünk (T76385AH3). Egy ideje azt csinálja, hogy a program felétől sípol, és E60 hibakódot jelez, de a program végig megy (igaz, ilyenkor a végén nem forgatja még után a dobot 30 percig). Azt találtam a neten, hogy ez fűtési probléma. Ha újraindítom a programot a már szárított ruhákkal, akkor nem fut újra E60-ra.
Mi lehet a gond?
A user manual szerint tisztítható szűrők tisztítva vannak.
(#) vargaf válasza noi hozzászólására (») Máj 21, 2021 /
 
(#) noi válasza vargaf hozzászólására (») Máj 21, 2021 /
 
köszi! rossz helyen, csak az értesítéseim között kerestem
(#) FerencziJ hozzászólása Máj 24, 2021 /
 
Tisztelt Hozzáértők!

Lehet volt már szó erről a témáról, de had' ne olvassam végig a topicot. Szóval röviden-tömören az a kérdésem, hogy egy mosógépnek hogyan lehet kikapcsolni (kiiktatni) a kiegyensúlyozottság érzékelését. Hogyan néz ki és hogyan működik? Amennyiben ez egy eszköz...

Köszönöm!

Üdv: fj
(#) Josi777 válasza FerencziJ hozzászólására (») Máj 25, 2021 / 1
 
A kiegyensúlyozatlanság érzékelése szoftveresen történik, nincs semmilyen eszköz, ami ezt külön érzékelné. A paramétereket pedig tudtommal még nem sikerült megváltoztatni amatőr módszerrel.
(#) FerencziJ válasza Josi777 hozzászólására (») Máj 25, 2021 /
 
Köszönöm a választ, bár ettől nem lettem boldogabb
(#) még1MbR válasza FerencziJ hozzászólására (») Máj 25, 2021 /
 
Mi a baj a kiegyensúlyozottsággal amúgy?
Ha nagyon ráz a gép, lehet csak ki kell cserélni a lengéscsillapítókat és újra jó lesz.
Ellenőrizted ezeket?
(#) FerencziJ válasza még1MbR hozzászólására (») Máj 26, 2021 / 1
 
Már az első mosásnál csepegővizesen hagyta a ruhát a gépben, holott a maxra állítottam be. Most kb másfél éves a gép (Candy) azóta folyamatosan idegesít, hogy olyan fordulaton centriz, ahogyan neki tetszik (természetesen a beállított érték alatt), vagy csepegővizesen hagyja. Nagyon sok alkalommal a program vége után ki kell szedni a ruhákat, átrendezni a dobban, és egy centri progot lefuttatni, talán az már jobban sikerül. Több mint szánalmas ez a gép, már rég kiraktam volna a ház elé "működik, ingyen elvihető" szöveggel, csak az asszony nem engedi
(#) Mateo122112 hozzászólása Máj 27, 2021 /
 
Sziasztok
Adott egy whirlpool awt 2274/3-as mosógép.
Elsőkorben a kapcsoló csak körbe forgott majd megállt.
Kicseréltem a zener diódat. (régi poszt alapján)
A forgás abba is maradt.
Mosást elindítom és az ajtó lezáródik.
Szivattyú elindult. Miután a szivattyú megállt pár relé kattanás és ennyi.A program kapcsoló kattan eggyet és vége. Elkezdtem kimérni a kábeleket, de rendben vannak.
Motort cseréltem (volt egy ugyan ilyen mosógépből ami működött) de továbbra sem indul el.
Kezdem feladni
Valakinek lenne valami tipp?
Előre is köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2021
(#) zolika60 válasza Mateo122112 hozzászólására (») Máj 27, 2021 /
 
Nekem a kép alapján úgy tűnik a kapcsoló fogaskereke elkopott. Gondolom megakad és ezért nem megy tovább.
(#) Mateo122112 válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 27, 2021 /
 
Előtte simán körbe tekerte. Épp azért gondolok arra, hogy nem ez a hiba. Miután a diódát kicseréltem azóta nem megy :/
(#) palko0125 válasza Mateo122112 hozzászólására (») Máj 28, 2021 /
 
Szia!
A 1,5µF-ot cserélted? (Kék színű X2-es kondenzátor) Ezeken a panelokon az a lelke a tápegységnek. Javaslom, hogy azt cseréld azt is és vsekkold újra a zenert, mert egy “rossz” kondenzátor megeszi a zenert. Ha ezután sem megy, akkor majd megyünk tovább.

P.S.: az a fogaskerék valóban ramatyul néz ki, de ha körbe forgatja, akkor nincs gond.

Üdv, Palkó.
(#) Mateo122112 hozzászólása Máj 28, 2021 /
 
Kicseréltem. A kondenzátort. Jelenleg ott tartunk, hogy az ajtó lezárul és kész. A szivattyú motor sem indul.
Következő: »»   546 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem