Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1593 / 1670
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 8, 2021 /
 
És akik az autóba fm transmittert használnak, azok annyira tekerjék be alufóliával, hogy a kasznin kívülre ne menjen a jel??
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2021
(#) sany válasza Gabó hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Szerintem nincs nagy teljesítményük. Ha nagy lenne, zavarná a többi közlekedőt is.
(#) Gabó válasza sany hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Itt írnak róla. Bővebben: Link Azért annyira nem kicsi a táv.
(#) K_Imre válasza K_Imre hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
A teljesítmény alacsony , készítettem egy rajzot rólla .
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2021

TSA5511.JPG
    
(#) Skori válasza K_Imre hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Nekem valahogy nem stimmel a rajzon, hogy az alsó BBY40 varikappal párhuzamosan van a c5 ami 1nF. Nem maradt ki valami a rajzból azon a részen?
(#) K_Imre válasza Skori hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Nem maradt ki c5 környékén semmi . A VFO szabályozó feszültsége van rajta.
(#) Skori válasza K_Imre hozzászólására (») Máj 9, 2021 / 2
 
A BBY40 varikap az adatlapja szerint kb 6...32pF közötti kapacitás tartományban működik. Ha a rajzod szerint az alsó diódával párhuzamosan van egy 1nF-os kondenzátor, akkor a kettő eredője alig változik. Tehát gyakorlatilag csak a felső varikap dolgozik, az alsót akár ki is lehetne venni az áramkörből, mert így semmit sem csinál. Már persze akkor, ha tényleg így van felépítve az áramkör. Ezért szoktak induktivitást és/vagy nagyobb ellenállást bekötni a varikap vezérlő körébe - be is rajzoltam a kapcsolásodba, hogy szerintem mi hiányzik...
(#) Udvari Zsombor válasza Gabó hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Nyilván meg van határozva az a maximum, amit ezek az otthoni cuccok kiadhatnak magukból, azt az általam nem ismert hatótávot nem szabad átlépni. Nyilván elkerülhetetlen, hogy kicsit kijut a telek területéről a jel, de nem szabad "zavaró hatásúnak" és/vagy engedély nélküli műsorszórásnak minősülnie. Gabó linkeli az igszságot. Az ilyeneket akár szigorúan is vehetik.
(#) tomi52 válasza K_Imre hozzászólására (») Máj 9, 2021 / 2
 
Klassz! Valahol nekem is hever egy IC, amivel ha jól emlékszem sztereó adót lehet csinálni. De hasonló céllal vettem transzmittert is, van sok gyűjtött tranyós rádióm, egyszer talán annak is eljön az ideje, hogy azokkal foglalkozzam, akkor majd jól jöhet egy kis hazai adó. (A rádiók egyelőre dobozokban helyhiány miatt.)
Ami viszont nagyon meglepett - pozitívan - az a demonstrációs zene. Kütyü bemutatókon nem emlékszem, hogy eddig hallottam volna ilyen műfajú zenét.
(#) hg6dab válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Bluetooth előtti idők kényszermegoldása volt. Lakáson és autón belüli felhasználásra szánták a mellékletben lévő IC-t is. A 16.-ik oldalon látható táblázatból látható, hogy a sávok végeire rakták a
beállítható frekvenciákat. Az akkori időkben nem nagyon voltak ott adók, amiket zavarhatott volna.
Ettől még a felhasználásra vonatkozó aggályok jogosak lehetnek.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2021
(#) K_Imre hozzászólása Máj 14, 2021 / 14
 
Óra DS3231 - vel, DHT22 hőmérővel .

Egy év alatt 10 másodpercen belül van a pontossága .


DS3231
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2021

Névtelen.jpg
    
(#) Marko Ramiusz válasza K_Imre hozzászólására (») Máj 14, 2021 / 1
 
Jó szerencsét! Az sok (kevés), minek annyi?
(#) pipi válasza K_Imre hozzászólására (») Máj 14, 2021 / 1
 
Mihez képest? A tv órája a digitális tömörítés/sugárzás miatt akár 8-10mp-t is késhet a valós időhöz képest. Eszerint akár tök pontos is lehet az órád
(#) madzagos hozzászólása Máj 14, 2021 / 18
 
Ezek is elkészültek.
(#) TAttila77 válasza madzagos hozzászólására (») Máj 15, 2021 / 1
 
Egészen jók főleg a háttérben a három főtt kolbász a lapka sajttal.
Idézet:
„Ezek is elkészültek.”

Akkor van több is. Ha az összeset egymás mllé-
elé tennéd egy kép erejéig, még jobb lenne a látvány.
(#) CIROKL válasza madzagos hozzászólására (») Máj 15, 2021 /
 
Középső milyen csövekkel van ,látom valami vaskosabb?
(#) madzagos válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 15, 2021 / 1
 
Zm566
(#) engineerman válasza TAttila77 hozzászólására (») Máj 15, 2021 / 1
 
madzagos
Szépek! Nekem főleg a középső tetszik!

Idézet:
„Egészen jók főleg a háttérben a három főtt kolbász a lapka sajttal.”


Én is kiszúrtam kaja előtt

(#) madzagos válasza engineerman hozzászólására (») Máj 15, 2021 / 1
 
Köszi azt a lapkasajtot én nem enném meg. Miután pici jegyzettömb.
(#) TAttila77 válasza madzagos hozzászólására (») Máj 15, 2021 / 1
 
Hú ez nagyon jó!
(#) granpa válasza madzagos hozzászólására (») Máj 15, 2021 / 4
 
Amíg nem vagy nagyon éhes!
(#) K_Imre hozzászólása Máj 17, 2021 / 15
 
Mp3 lejátszó Fm rádióval.
Vs1011e dekóder ic .
RDA5807m Fm rádió .
PIC32MZ2048EFM100
32 GB SDHC


Vs1011 Mp3

XC32 Kód : https://github.com/Imre3231/Stonr

FAT32 saját fejlesztés

MP3.jpg
    
(#) pipi válasza K_Imre hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Szép munka
Egy apró programozási szépséghibája van....
Include (*.h) fájlokba nem illik programot/függvényt tenni, kizárólag definiciókat.
A program/függvény *.c, *.cpp fájlban legyen...
(#) TAttila77 hozzászólása Máj 17, 2021 / 12
 
Kellemes estét!
Bemutatom újabb épített készülékemet. Csak egy hibrid RIAA korrektort csináltam a tavasz végén.
(#) sany válasza TAttila77 hozzászólására (») Máj 17, 2021 / 1
 
Nagyon szép lett. Gratula!

Idézet:
„Csak egy hibrid RIAA korrektort csináltam a tavasz végén.”

Csak?
(#) TAttila77 válasza sany hozzászólására (») Máj 17, 2021 / 2
 
Szebb is lehetne, ha a vágyott fa fajtàm vékony lapja lenne az oldalán és a porfestett nyák pingálás postaláda bronzra bevált volna. De végülis bár mikor lecserélhetem festhető lapokra az oldalakat.
(#) TAttila77 válasza sany hozzászólására (») Máj 17, 2021 / 2
 
Idézet:
„Csak?”

Épült még e COVID hullám alatt egy akár 2x50W-nyi tudományú Push-pull, illetve egy 2x16W különleges Tim De Paravicini féle EAR869 SE végfok is. Ami még többet is tud, mint az eredeti 1,5% torzítással. Jelenleg erre kötve hallgatom a RIAA-t.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2021
(#) bbalazs_ válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 21, 2021 / 9
 
A korábbi, kis(tömör)kerekű roller eléggé rázott a rossz úton, átalakítottam 12 collos, tömlős kerekűre. A talapzatot - amin állni lehet - kiszélesítettem, egyéb paraméterek változatlanok.
A végsebesség 31km/h (kizsírozott szakadékban, hátszéllel
(#) K_Imre hozzászólása Máj 23, 2021 / 10
 
Labortáp mérőműszer Oled kijelzővel ssd1306, PIC24EP64GP206.

Műszer
(#) TAttila77 hozzászólása Máj 25, 2021 / 19
 
Szép jó estét!
Újabb leendő készülékem szeretném bemutatni. Régebben írtak páran, hogy akkor csináljak képet, amikor még jól látható a beltartalom. Hát kívánságotok teljesűl. Elkezdtem dobozolni lassan a tavaszi “Nagy dágvány” alatt kiötlött néhány csöves cucom soron következő darabját. Ez egy különleges SE végfok, Tim De Paravicini EAR 869 a pontos típusa, álltalam más kabátba öltöztetve. Tudománya 2X16W/6-8ohm/ 0,5% torzítás, 2x18W/6-8 ohm/ 1,5% torzítással.
Íme, így fog kinézni a belső, tegnap szereltem fel ideiglenesen a 2-es alu fenékkapra.
Ha elkészült, akkor majd még megmutatom a végleges dobozolt formáját is.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2021
Következő: »»   1593 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem