Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos fűnyíró probléma
 
Témaindító: Vadmagyar, idő: Jún 28, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 24
(#) VIM válasza hg6dab hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 
Szia! Ugyanúgy működik mint a többi csak ebben a fejben nem alulról felfelé, rugó ellenében old az adagoló retesze, hanem a belül lévő dob mozog lefelé ha "lekoccintod" a talajra és azon vannak a reteszek. Ha leveszed a védőkupakot ( be kell nyomni oldalt azt a kettő nagy fület és lefelé kivenni) akkor látni fogod, hogyan is működik. Ez a megoldás damil takarékos, mert nem tud egyszerre
túl hosszú és felesleges damil kiadódni. Ehhez az átmérőhöz amúgy sincs erre szükség.
(#) hg6dab válasza VIM hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Köszönöm a választ. Remélem jobb is lesz mint a korábbi megoldás. Volt olyan készülékem ahol a túl kemény rugó miatt nem tudtam használni munka közben, mindig meg kellett állnom manuálisan igazítani. Aztán a rugógyüjteményemből sikerült megfelelő cseredarabot találni.
(#) VIM válasza hg6dab hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Viszonylag szilárd felületre kell lekoccintani, mert csak akkor tud kioldani a retesz és csak kevés damilt kiadni. A gyenge rugó akkor is engedi kioldani a reteszt amikor azt nem kellene. Máskülönben a damil menetek a dobon összeszorulnak a használat során és van mikor nehezen tud kijutni a megfelelő hosszúság, hogy a penge méretre vágja azt. A szögletes damilok (négyzet, csillag) jobban összekapaszkodnak mint a kör alakúak de az utóbbiak nem is vágnak olyan szépen és könnyen. Ha kőszegélynél vágsz vagy fugák közötti gyomot távolítasz el, használj aluporos damilt, mert az kopásállóbb mint a többi.
(#) Pixi hozzászólása Máj 29, 2021 /
 
Sziasztok,
Valaki tud segíteni, hogy a képen látható késtartó hogy jön le? Beállt alatta a csapágy és ki kellene cserélni.
Köszi!
(#) Bakman válasza Pixi hozzászólására (») Máj 29, 2021 /
 
Ha nincs látható rögzítése akkor könnyen lehet, hogy sajtolva van a tengelyre. Vagy nem jön le egészben vagy nem lehet visszarakni úgy, hogy stabil is maradjon.
(#) ferci válasza Pixi hozzászólására (») Máj 29, 2021 /
 
Tengelyirányból is feltehettél volna egy közeli képet, mit lehetne látni.
Ha semmi, akkor csinálnék 2 db fél bilincset vaslemezből, ami passzol a széles részre, 2 csavarral rászorítani, a tengelyt megfogatnám és menetirányban megpróbálnám mozdítani. Hátha menetes.
Lehuzatáshoz a műanyag és a fémrész közötti részt körben kifűrészelgetném, aztán két ívesen kivágott fémlemezzel teljesen alátámasztva próbálkoznék.
(#) Bakman válasza ferci hozzászólására (») Máj 29, 2021 /
 
Félő hogy a tengely bordázott, ezzel ledarálhatóak a műanyag késtartóról a belső bordák.
(#) ferci válasza Bakman hozzászólására (») Máj 29, 2021 /
 
Lehet... ha nem mozdul semmit, jöhet az utolsó mondat.
(#) zolika60 válasza Pixi hozzászólására (») Máj 29, 2021 /
 
Elég viseltesnek néz ki. Nem vacakolnék vele, vennék másik késtartót ezt meg lefaragnám flexel. Egyébként egy csapágylehúzó segíthet.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2021
(#) hg6dab válasza Pixi hozzászólására (») Máj 30, 2021 /
 
Az nem egy önzáró alátétféle a tetején? Nem nagyon látszik, lehetséges-e, hogy a végét aláfeszítve elforgatni?
(#) FAZ1 válasza Pixi hozzászólására (») Máj 31, 2021 /
 
Szerintem egy sima csapágylehúzóval meg lehetne próbálni. Persze kellő képen alátámasztani valami fém alátéttel, hogy húzás közben ne kenje szét a műanyagot magát.
Úgy néz ki, mintha ricnis tengelyre lenne rásajtolva, tehát mindenképpen le kell jöjjön.
(#) FAZ1 válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 31, 2021 /
 
"vennék másik késtartót" -
Na persze! Feltéve, ha minden gazdabolt csak ilyenekkel van tele.
Nekem nemrég egy régebbi sövény-nyíróban kopott le villanymotorja forgó részéről a hűtőventilátor. Az nélkül meg - hosszú távon nem kimondottan életbiztosítás a további üzeme.

Elmentem egy háztartási kisgép-motorokat tekercselő műhelybe (valahol Angyalföldön) és megkérdeztem - van ilyenjük?
Nem volt! De elém tettek egy nagy dobozt, hogy akkor ebből válogassak. Volt ám ott vagy 200 féle. Többet kinéztem magamnak, mivel pont ugyanolyan nem volt.
Amikor megkérdeztem, mivel tartozom érte - azt mondották - használjam csak egészséggel.
Nekik ez már mind csak szemét, de még nem dobták ki.
Hát köszönöm!
Most működik, így van egy majd 20 ezres bolti értéket képviselő felújított sövény-nyíróm!
(#) zolika60 válasza FAZ1 hozzászólására (») Máj 31, 2021 /
 
Nem gazdaboltban kell az ilyesmit venni. Típus alapján keresnék hozzá alkatrészt, valamelyik kertigép javítónál biztosan van. Például így is kereshető.
(#) erbe hozzászólása Jún 4, 2021 /
 
Nem fűnyíró, gyepszellőztető. 4 éve vettem, akkor 80 e.- áron találtam, negyedéért vettem használtan. 1300 W aszinkron. Súlya alapján semmi rosszra nem gondoltam. Kétökölnyi a motorja. A barkács ágaprító 2400 W-os S6-os motorja jóval nagyobb és nehezebb. Nem teljesítményarányosan. Eddig ~3-szor használtam. Ma pár perc után lefulladt és nem indult többet. 16 µF üzemi kondin 35,.. nF-ot mér a műszer. Több műszerrel ellenőrizve (más kondit pontosan mérnek). Biztos jó volt, mert meleg volt, mikor kiszereltem. No persze éppen ilyen kivitel és méret nem volt a fiókban, hétfőn mehetek a boltba.
(#) uniman válasza erbe hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Kár, hogy a motor képét nem mutatod...a "google" mást mond: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2021
(#) erbe válasza uniman hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Szerinted mit mond a gugli?
Írtam, hogy aszinkron 1300 W-os.
Pontosan azt a típust most nem találtam. Csak rámutattam az éppen elérhető 1300 W-os Alko gyepszellőztetőre.
Egyébként a talajjal volt a gond. Nagyon száraz volt és kemény. A motor gyakori megfojtása és újraindítása erőltette a kondenzátort. A belső biztosítékja megszakadt. Szétszedtem kíváncsiságból. A kondi egység jó, de a bekötő huzal egy ponton el volt vékonyítva. Ott elolvadt. Ha roncsolás nélkül szét tudtam volna szedni, akár jó is lehetne.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2021
(#) proba válasza Pixi hozzászólására (») Jún 6, 2021 /
 
Kérdés , miben van. Ha viszonylag nagy erőt kell átvinni, akkor általában éket szoktak használni, ebből következik, a végében lenni kellene valamiféle csavarnak, azután tengely irányba lehúzni. Vagy esetlegesen menetes, akkor meg a forgás irányába tekerve le kellene lazulnia. Következő a gép nevére rákeresve, lehet más is verte már szét.
(#) uniman válasza erbe hozzászólására (») Jún 9, 2021 /
 
Ha nem azt linkeled, amiről írsz, akkor az félrevezetés!
(#) erbe válasza uniman hozzászólására (») Jún 9, 2021 /
 
Mindent leírtam, ami fontos.
(#) FAZ1 válasza hg6dab hozzászólására (») Jún 9, 2021 /
 
Nekem is valami hasonló gépem van (a Lidl-ben vettem), de nem igazán adagol,
viszont a kilógó és vágáshoz szánt damilszálak elég hamar eltűnnek.
Akkor a dobot rögtön ki kell szedni, majd a damilt kézzel újra kihúzni és helyrefűzni, tehát nekem az lett a meglátásom erről az egész gépről - hogy így nem igazán normális.
Ráadásul maga a damil beszerezhetőségi utánpótlása?


Épp a neten nézegettem - majdnem 3000 forintba fáj egy új dob, ámde nem igazán ér annyit, hisz ha nálam minden egyes fűszél-nyírásra elmegy a teljes dobnyi!
(#) hg6dab válasza FAZ1 hozzászólására (») Jún 9, 2021 /
 
Még csak egyszer használtam, úgyhogy nincs sok tapasztalat. Kiegészítőnek kell kisebb, szűkebb helyekre, ahol nehéz a motorossal forgolódni.
(#) Busz válasza Elektro.on hozzászólására (») Jún 10, 2021 /
 
Azok sem mindig élik meg a csapágykopást, menetzárlatos lesz. Az 1500W-os agrimotor pl nekem is leégett. De lehet gyári hibás vagy gondok vannak a hűtésével...
https://www.arukereso.hu/funyiro-c4185/agrimotor/kk4015-20b-b2g-700...menyek

Vettem egy 1600W-osat agrimotort szintén, kicsit más a kialakítása. 2 éve bírja, idén 3000nm2-t vágtam le vele 3-szor.
3000nm2-t egy délután, szinten pisiszünettel. Nem égett még le, pedig olyan a terep hogy kést már kellett cserélni.

Szóval még direkt meghajtással is mellé lehet nyúlni, de gondolkodtam én is márkás, pl Makita szénkefés fűnyíróban is. Mondván Makita nem szokott bóvlit adni. De nem mertem megvenni, inkább vettem agrimotort, nem sokkal kevesebbért. Nem bántam meg.
A szénkefe meg a por amúgy sem barátok...

Ui: az unió is nemhogy az ilyenekre szállna rá, bezzeg a szívószál az a bolygó ellensége.
(#) Elektro.on válasza Busz hozzászólására (») Jún 11, 2021 /
 
Idézet:
„az unió is nemhogy az ilyenekre szállna rá, bezzeg a szívószál az a bolygó ellensége”

teljesen igazad van. saját munkám közben is van épp most olyan amivel nem értek egyet. Rövidlátóan kezelik a dolgot. illetve csak addig a pontig vizsgálják környezet terhelés szempontjából amíg anyagilag megéri nekik. Sajnos itt publikusan nem írhatok le konkrétumot, mert az egész fejlesztés alatt van.
(#) küzmös Gergely hozzászólása Jún 22, 2021 /
 
Sziasztok! Picikét hátraolvastam a témában, és amit "hoztam", úgy látom hogy nem ismeretlen, a "rossz" , kerülendő kategóriából való fűnyíró. GARDENA, szíj hajtású kisgép, ami szerintem nincs 5 éves. Jelenség a következő. A motor furcsa magas hangon kezdett csilingelni. Forog a kés, de nyilván azonnal hagytam. Szétszedve olyan mintha a kés nehezen forogna. Az egy kis csapágy benne, ami beállt? Sötétben is beindítottam egy pillanatra, és láttam hogy a motor veri a kék szikrákat rendesen, mintha szorulna. A csapágyazás megfogta, és kínlódik az egész, ez lehet az ok? Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) elektrorudi válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Jún 23, 2021 /
 
Szia! Szerintem leégett a motor. Az oka, szinte mindegy. Nem kifejezetten ez a "márka" kerülendő, hanem általában a kefés motoros fűnyírók. Nekem pl. egy Bosh nem bírt ki két évet.
Az aszinkron motoros gépeknél általában elég csapágyat cserélni, de azt is csak 5-10 évenként.
(#) fastaction válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Jún 23, 2021 /
 
Szia ! Sajnos a csapágyak mennek tönkre általában , főleg a motor alsó (ventilátoros) részén . Azonnal megolvad a csapágyház is , így nem javítható . A fevillnek van kefe nélküli motorral szerelt fűnyírója még . Üdv.
(#) küzmös Gergely válasza fastaction hozzászólására (») Jún 23, 2021 /
 
Igazad lehet, terheletlenül is nyüszít, és a ventilátort körbe lehet forgatni erővel, de a tengely nem fordul vele. A tengelyt meg nagyon nehéz kézzel megmozdítani is. Hát ez a motor kakás, akarom mondani kukás.

P1150808.JPG
    
(#) fastaction válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Jún 23, 2021 /
 
Naponta szedek szét , ilyeneket (Hect , bosch , MTD , Gardena , Makita , wolfgarten , stb mind egyforma) , talán húszból egy menthető sajnos .
(#) küzmös Gergely válasza fastaction hozzászólására (») Jún 24, 2021 /
 
Le lehet húzni azt az ékszíj vezető kis vackot a tengelyről, vagy esélytelen?
(#) mikrodigit válasza fastaction hozzászólására (») Jún 24, 2021 /
 
Az ember esze megáll, miket gyártanak manapság.
27 éve vettem egy (aszinkron motoros) Alko fűnyírót, abban eddig egyszer kellett kondenzátort cserélni (500 Ft), évente egyszer megköszörülöm a kést, megolajozom a kerekeket - és ennyi.
Nem tudom, most mit vennék helyette, ha cserélni kellene.
Következő: »»   18 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem