Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   111 / 119
(#) pedav hozzászólása Ápr 21, 2021 /
 
Sziasztok! Garry 1825 18" 8 Ohm hangszórónak valaki tudja az eredeti tekercs huzal átmérőjét és tekercselési magasságát illetve alu vagy kapton hordozó a gyári? Kaptam 1 pár javítani valót és össze-vissza van benne a tekercs egyik ilyen másik olyan viszont a huzal egyforma volt 0.35 mm a magassága pedig 12 mm. Ez egyezik a gyárival?
(#) Cinema válasza pedav hozzászólására (») Ápr 22, 2021 /
 
A Garry-cégnél biztosan tudnak segíteni, elvileg ingyen javítják a saját hangszóróikat.
Keresd meg őket!

Üdv!
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2021
(#) tothbela válasza Cinema hozzászólására (») Ápr 22, 2021 /
 
A Garry cég ingyen javította volna a cimborám Powercube PC1004 végfokát, mindössze az alkatrész árát kellett volna kifizetni. Persze ők nem cserélnek mosfetet, csak kész modult. Ez lett volna százegynéhány ezer forint. Inkább meegvettük hozzá az összes fetet, igbt-t, kondenzátort, és kicseréltük. Ez került tízenötezerbe postával. Azóta is tökéletes.
(#) HCsabi hozzászólása Júl 13, 2021 /
 
Sziasztok!

Van egy pár gyári világítással rendelkező hangfalam csak nem tudom mivel és mekkora krafttal tápláljam meg a világítását. Tudtok segíteni?
(#) HCsabi hozzászólása Júl 13, 2021 /
 
Amúgy asszem ledes és osaka os 2619 dlb-hez voltak passzív dobozok már próbáltam őket 3v-tal, 7.5v-tal meghajtani meg 12-vel dc-vel és ac-vel is de semmire sem reagálnak
(#) antiktelefon válasza HCsabi hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Ilyen szinten információt nem tartalmazó leírás alapján teljesen esélytelen a dolog, de ha nem vezérelhető led vagy led szalag, akkor cv forrással már rég kinyírtad az összes ledet.
(#) HCsabi hozzászólása Júl 13, 2021 /
 
Köszönöm már megoldódott. Zene is kell hozzá. Hangvezérléses
(#) HCsabi hozzászólása Júl 13, 2021 /
 
Amúgy bocsi ha nem tudom, de mi az a cv forrás?
(#) antiktelefon válasza HCsabi hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Constant voltage. Ha ledre feszültségforrást kötsz azonnal leég, áramgenerátorról kell hajtani vagy áramkorlátozással. De itt nem led volt, hanem egy elektronika akkor, de ez nagyon off itt.
(#) vandorbot hozzászólása Júl 13, 2021 /
 
Üdv ! 15 collos hangszókat újítok fel éppen. A memránszélt mivel és hogyan. Mert gondolom nagyon nem mindegy milyen keménységű és milyen vastagságú a felvitt csiriz.
(#) HCsabi hozzászólása Júl 13, 2021 /
 
Hogy érted hogy off? Amúgy egy 7.5 V-os 1 A-es kapcsolóüzemű zenével már megvillogtatja
(#) veroka válasza HCsabi hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
A hangszóró nem egyenlő a hangfallal. Ebben a topicban magukat a hangszórókat tárgyaljuk ki, azoknak az alkatrészeit és javításukat. Ami körülöttük van, doboz, hangváltó, ledek, tápok stb az ebben a topicban mind off.
(#) veroka válasza vandorbot hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Nekem a Palmatex bevált, száradás után is kissé rugalmas marad. Jól tapad a kosárhoz és a membránhoz is, ha betartod a használati utasításokat.
Persze nem egy gyári spéci ragasztó, de nem hiszem, hogy sok különbség lenne - elvileg maga a membránszél az, ami számít, a kosár merev és a membránnak is annak kellene lennie.
(#) vandorbot válasza veroka hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Azt én is azzal ragasztom. Pontatlanul fogalmaztam. A szövetszélt mivel szokás impregnálni és hogyan.
(#) msteve válasza vandorbot hozzászólására (») Júl 15, 2021 /
 
Ecsettel,vízzel hígított feketére festett papírragasztóval...
(#) vandorbot válasza msteve hozzászólására (») Júl 15, 2021 /
 
UHU ? No és D3-as faragasztó ? Az is vízbázisú. És mi legyen a fekete festék ? Attól tartok nem minden anyag bírja a gyűrődést, idővel kipereg, megtörik.
(#) Ge Lee válasza vandorbot hozzászólására (») Júl 15, 2021 /
 
A faragasztó még elvben sem jó, csontkemény lesz tőle. Szilikonnal szokták lekenni, nem csak rugalmas de védi is a papírt, annyi baj van vele hogy a tömeget is növeli.
(#) msteve válasza vandorbot hozzászólására (») Júl 15, 2021 / 2
 
Nem véletlenül írtam papírragasztót...
A faragasztó nem jó,mert az keményre köt.
A festék meg olyan ami oldódik a ragasztóban.
Ha nem túl sürgős,akkor nemsokára indul a webshopom,és onnan minden hangszórós cucc beszerezhető lesz
(#) msteve válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 15, 2021 /
 
A szilikon sem az igazi,előbb-utóbb felválik a vászonról
(#) vandorbot válasza msteve hozzászólására (») Júl 15, 2021 /
 
Planatol könyv kötészeti ragasztót javasoltak. Abból rendeltem 1 kilót, mert sürgős. De kíváncsian várom a webshopod. Köszönöm.
(#) Aladdin25 hozzászólása Júl 27, 2021 /
 
Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni tőletek egy Rft L3402-es páron szeretnék membránt cserélni de nem nagyon találok hasonlot sem, de most talán szerintetek ez jo lehet?
Bővebben: LinkSegítséget előre is köszönöm.
(#) Aladdin25 válasza vandorbot hozzászólására (») Júl 27, 2021 /
 
Szia. Bodócz Viktortol vettem én decis kiszerelesben van nála.Bővebben: Link
(#) orcika70 válasza Aladdin25 hozzászólására (») Júl 27, 2021 /
 
Amennyiben vásárolni szándékozol membránt a linkelt webhelyről, légykedves szóljál köszi.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2021
(#) Ronin válasza Aladdin25 hozzászólására (») Júl 27, 2021 /
 
Én Korant-tal kentem le, persze nem erre való, de gumisra szárad, jó cucc.
(#) Aladdin25 válasza orcika70 hozzászólására (») Júl 27, 2021 /
 
Szia. Szandekozom vásárolni mert van egy 3402-es párom amit felujítottak de gumi a pereme és vastag papír került rá szerintem, más lett a hangja az eredetire szeretném hasonlítson amennyire lehet. Van aki azt javasolta dobjam a kukába és vegyek másikat mert sose fog hasonlítani az eredetire a hangja.
(#) orcika70 válasza Aladdin25 hozzászólására (») Júl 27, 2021 /
 
(#) orcika70 válasza Aladdin25 hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Figyelmetlen voltam, a linkkelt termék 1db-ra vonatkozik. A helyreigazítás Bővebben: Link
(#) dB_Thunder hozzászólása Aug 11, 2021 /
 
Sziasztok!

Van egy Orinon HS280 Rumba mélyem aminek a pilléje kinyúlt, a membrán nyugalmi állapota valamiért kb 3mm-rel kijjebb van a normálisnál, a többinél. Emiatt kifele már nem nagyon akar mozdulni.

Eddig csak olyanokat láttam ami a kalaptartóba szerelés (és a ráesett kacatok) miatt beült, de ez pont a fordítottja.

Kibelezni, újraépíteni a lágy részeket nem akarom!
Van valami megoldás, hogy a pille alakját egy kicsit módosítsam?? Ott bent a helyén...
Mivel lehet az impregnálva?? Valami oldószere annak??

Csinált már valaki ilyet?

Köszi a válaszokat!
(#) Ronin válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 11, 2021 /
 
Én be szoktam állítani amilyenre szeretném súllyal, és megfújom hajszárítóval. Az idő kérdéses meddig kell, nyilván amíg be nem áll. Kihűlés után úgy marad.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2021
(#) msteve válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 11, 2021 /
 
Vedd le a porvédőt,központosítsd kb. 0.25mm-es lapokkal,állítsd be a magasságot,majd hőlégfúvóval fújd körbe a pillét. Figyelj a hőmérsékletre, és inkább tartson tovább, mint megégetsd. Ha keményíteni akarod,akkor denszeszben oldott spec. gyantával megteheted. De azt is hőkezelni kell. A gyanta rövidesen kapható lesz a weboldalamon. De ha sürgős,akkor el is jöhetsz érte....
Következő: »»   111 / 119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem