Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   232 / 259
(#) palko0125 válasza nemo99 hozzászólására (») Júl 13, 2021 / 1
 
Igen, pontosan róluk van szó. Látszik is, hogy ki van fújva az ellenállás és a tekercs is.
(#) nemo99 válasza palko0125 hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
"Szuper", köszi, akkor nekiállok a cseré(k)nek!
(#) nemo99 válasza palko0125 hozzászólására (») Júl 19, 2021 /
 
Szia,

Sikerült kicserélni az IC-t és az ellenállást (ezeket kimérve egyébként az IC rövidre volt zárva, az ellenállás meg szakadás volt), sajnos pont ilyen induktivitást még nem sikerült beszereznem, de gondoltam teszek így egy próbát, (a tekercsen lévő cucc olyannak tűnt mintha csak valami külső ragasztó lötyi folyt volna rá).

Szóval most azt látom, hogy kap tápot, az állapotjelző zöld led világít, illetve az aktuális programjelző is, de ezen kívül semmi, a programváltó gomb nem csinál semmit, illetve az időzítő kapcsolója és kijelzője sem reagál.

Szerinted van értelme még induktivitást cserélni, annak a hibája okozhat ilyen zavart?
Vagy ha már kap tápot a processzor akkor mindegy, mert ilyen hibát az induktivitás nem okozhat és valszeg a proci nyiffant ki és gondolom akkor mindenképpen új elektronika kell(ene)?

Köszi!
(#) palko0125 válasza nemo99 hozzászólására (») Júl 19, 2021 /
 
Az induktivitás nem okoz ilyen jelenséget. Inkább azt kellene megnézni/mérni, hogy a főpanel és a kijelző/kezelő panel közti összeköttetés megfelelő e, nincs e szakadt vezeték vagy bármi. Tápegység eljut e oda is!?
(#) nemo99 válasza palko0125 hozzászólására (») Júl 19, 2021 /
 
Hát ez egy teljesen beépíthető gép, a kijelző egy mindössze 2-3 számjegyes valami, ami kizárólag az időzítést mutatja és ezen kívül csak állapotjelző ledek vannak az elektronikán, amik "fényvezetővel" vannak kivezetve látható helyre, valamint a 2 db gomb is fizikailag az elektronikán lévő 2 db mikrokapcsolót nyomja.

Csatolok egy képet, hogy kb. hogy is néz ki, a 2 hosszabb "rúd" az a gomb, a rövidebbek pedig a ledes fényvezetők. Szóval kábelezésről nem nagyon beszélhetünk, a gomb nyomásakor pedig hallom a mikrokapcsolót, szóval az inputot elvileg megkapja az elektronika.
Az állapotjelző led zöld, illetve az aktuális program is, csak éppen gombnyomásra nem vált programot (ekkor egy másik led váltana zöldre), illetve a start gombra felvillanna egy másik zöld, ez sem történik.

Amúgy a többi kábelt is bedugtam rendesen, ellenőriztem mindet, hogy esetleg nehogy valami másik komponens "hiánya" okozzon problémát, bár ekkor inkább valami hibajelzést vártam volna, nem ilyen "süketséget". Szóval lehet, hogy teljes elektronikát kellene keresnem?
Nem tudom, hogy van-e ezen még bármi amit "házilag" lehetne javítani...
(#) Josi777 válasza nemo99 hozzászólására (») Júl 20, 2021 /
 
Sajnos ebben az elektronikában nincs az 5V-os részen túlfeszültség védelem, így gyakran a táp meghibásodása viszi magával a processzort is. Nekem legalábbis szinte alig sikerült ezt a fajta elektronikát életre kelteni táphiba után. Megvan a táp, de semmire sem reagál. Attól tartok, hogy nálad is ez a helyzet.
(#) nemo99 válasza Josi777 hozzászólására (») Júl 20, 2021 /
 
Köszi a választ, valószínűleg akkor valóban ez a helyzet itt is, megpróbálok teljes elektronikát keresni akkor.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
(#) kaqkk hozzászólása Júl 29, 2021 /
 
Beépített mosógatógép olyan hibát produkál hogy egyre sűrűbben végig megy a programon de nem mosogat el . Vizet enged be és a végén ki is szivattyúzza , de a mosogatás az nem mindig sikerül neki . Van valami trükk , ki kell tisztítani benne valamit ?
(#) pipi válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 29, 2021 /
 
Forgómorgó spriccelő nem vízköves? Az ehhez menő csőcsatlakozás jó, nincs széthullva/kopva?
(#) kaqkk válasza pipi hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
Megnézem , de az a furcsa hogy "általában" teszi a dolgát ...
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2021
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
Nálunk is elő szokott fordulni, eddig három (nem géphiba) okot sikerült beazonositani:
- Ételmaradékkal együtt pakolnak be, és nagyobb darabok (ami még átfér a szűrőn), beragnak a fúvókába. A rizs ilyen szempontból (is) undok dolog. Én fogpiszkálóval szoktam visszatuszkolni, egy idő után feloldodik/eltűnik.
- Nem jól pakolnak be, és tipikusan az evőszköz tartó kosárból kilóg/lelóg valami. Nekünk van egy tipikus bajkeverő kanalunk, aminek a nyele rendszeresen kibújik, és nem engedi forogni a spricnit. Ha én pakolok be, akkor nyelével felfelé teszem be.
- Újabban olyan 3 az 1-ben tablettákat is árulnak, amit nem kell kibontani. Nagyon dekorativ, szines meg minden. Pont olyan hatalmas design ötlet mint a WC-n lehúzható WC papir guriga. Csakhát gyártó és minőségfüggó, hogy felodódik-e.
(#) Josi777 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 1, 2021 / 1
 
Azt nem írtad, hogy a hiba mind a 2 tálcára vonatkozik vagy csak az egyikre. Egy típus is segíthetne.
Az egyik leggyakoribb ok, amikor nem forognak a mosókarok. Ezt több minden okozhatja, leggyakrabban a fúvókák eltömődése, de az akna aljánál lévő szivattyúhoz menő cső nyílásához is beakadhat valami, ami miatt nincs meg a kellő nyomás. Volt már olyan is, hogy a szűrő volt annyira eltömődve, hogy nem tudott a szivattyúra elég víz ráfolyni. És nagyon ritkán, de a szivattyú lapátjai közé volt, hogy beakadt valamilyen celofán vagy hasonló fólia.
És még a fűtés hiánya is okozhatja a problémát.
így hirtelen ezek jutottak az eszembe.
(#) kaqkk válasza Josi777 hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Whirpool power clean a tipusa , és amint észere vettem egyáltalán nem forog a mosókar . A fúvókák tiszták (kivettem átmostam a kart és a szűrőt) szerintem a szivattyú nem megy .
(#) Dino71 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
A váltószelep kapcsolója szokott rendetlenkedni.
(#) Josi777 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
A szivattyúnak azért csak lehetne hallani a hangját. Ha gyorsan kinyitod az ajtaját menet közben, akkor még látszik a spriccelés a mosókarból?
Amúgy a víznyomást úgy szoktam ellenőrizni, hogy "átverem" az ajtókapcsolót és nyitott ajtóval megnézem a vízszintet ill. a víznyomást (már ha egyáltalán tapasztalok nyomáscsökkenést).
(#) Josi777 válasza Dino71 hozzászólására (») Aug 1, 2021 / 1
 
Szokott, de azt hibaüzenettel díjazza az elektronika.
(#) Macsek71 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Még egy nehezen megtalálható hiba :
A kihúzható kosáron lévő csatlakozó nem "rendesen" talál be a gép hátsó falán lévő aljzatába...
/ nem tömít rendesen, esetleg magasság-állítható kosárnál nyitva marad a másik magassághoz tartozó vízcsatlakozó. (mindkét eset előfordult nálunk ...) /
(#) Macsek71 hozzászólása Aug 12, 2021 /
 
Csontváz a szekrény mögött

Többszörös szerelési-telepítési* hiba miatt visszafolyt a mosogató vize a mosogatógépbe... ( az ajtó oldalánál folydogált)
Az eset óta a FI relé nem örül a bekapcsolási kísérleteknek Először csak a program indulásakor oldott le ( ki akartam szívatni a vizet..) később már a gép főkapcsolójára is "ugrik".

Beázott valahol a gép, ahol nem kellett volna ? Van esély, hogy kiszárad - megjavul ? ( beépített dög, a fél konyhaszekrényt szét kellene szedni a bontásához...)

*Kihagyta az "okos" ember a visszacsapó szelepként dolgozó gumilapkát a szifon feletti csatlakozóból,
A mosogató és a strang közt először kb 45° lejtéssel, majd közel vízszintesen ( még 30 cm) vitte a szennycsövet..
(#) pipi válasza Macsek71 hozzászólására (») Aug 12, 2021 /
 
Hali!
Szerintem az a gáz, hogy az nem tiszta víz, vagyis ha kiszárad is, marad utána trutyi, ami esetleg tovább "dolgozik"...
(#) kaqkk válasza Josi777 hozzászólására (») Aug 12, 2021 /
 
Köszönöm a segítséget , volt itt a szerelő kivette a helyéről a gépet és elindult . Azóta működik a gép . Vettem hozzá új szivattyút , majd ha végleg bedöglik ki lesz cserélve .
(#) Macsek71 válasza Macsek71 hozzászólására (») Aug 12, 2021 /
 
Hol lehet beázott alkatrész?
A gép belsejében annyi víz volt, hogy az ajtó oldalánál szivárgott...
Az ajtót talán szét tudom szedni. ( Az ajtó felső élén vannak a visszajelző LEDek, és a kezelőgombok..)
(#) pipi válasza Macsek71 hozzászólására (») Aug 12, 2021 /
 
Ha befolyt alulra, akkor motor, szenzor.... Ha csak az ajtóba akkor nem tom ott alul milyen elektromosság lehet, esetleg csatlakozó...
(#) Flashrider hozzászólása Aug 20, 2021 /
 
Sziasztok!

Lenne egy vízfalas technikãval mosó samsung mosogatógép. A pontos típusát sajnos elfelejtettem leírni. 2 évig állt a gép egy sufniban,hála nem fagyott szét a sótartálya,és szeretnénk üzembehelyezni.
Gondoltam kiszedjûk a sótartályt,mert biztos belevan rohadva a víz,meg átmossuk belül hogy tisztãn ûzemeljen. A kérdés,hogy két tartályt látok, a bal a só, a mãsik az mi? Van értelme szenvedni vele? Vagy elég ha leszívom a vízet,és feltöltjük új sóval?


Köszi a válaszokat!
(#) még1MbR válasza Flashrider hozzászólására (») Aug 20, 2021 /
 
Ioncserélő műgyanta van a másik tartályban. Ő végzi a vízlágyítást, a só pedig a gyanta regenerálását.
(#) Flashrider válasza még1MbR hozzászólására (») Aug 20, 2021 /
 
Értem köszi,és ennek ilyen zí űnek kell lennie? Nem mehetet tönkre az állásban?
(#) még1MbR válasza Flashrider hozzászólására (») Aug 20, 2021 /
 
Kis apró golyócskáknak kell lennie elvileg, a színével szerintem nincs gond, bár én nem vagyok mosogatógép szerelő
Csak van idehaza a mosógép elé kötve tartályos vízlágyítóm, amibe ilyen gyanta van.
Amíg nincs széttöredezve, szétmállva a sok kis golyó, addig jó elvileg. Az ioncserét/vízlágyítást csak egy bizonyos mennyiségű víz átfolyatásáig tudja elvégezni, utána regenerálni kell sóval.

Én időnként kiöntöm egy nagy tálba és átmosom aztán visszatöltöm.
(#) Josi777 válasza Flashrider hozzászólására (») Aug 20, 2021 / 1
 
A kép alapján ránézésre teljesen jó az a gyanta, nem kell vele semmit sem csinálnod. A sótartályt kell csak ellenőrizni, hogy történt-e sókristály lerakódás, ami áztatással, némi mozgatással szépen eltűnik. A huzamosabb állás után előfordulhat, hogy a szivattyúk nem indulnak el. A keringető szivattyú csak mechanikusan szokott "beragadni", azt a tengely elfordításával tudod ellenőrizni. Ha az ürítő szivattyú nem indul, akkor az viszont cserés, ne kísérletezz vele, hogy kézzel való mozgatás után működik, mert üzem közben újra meg fog állni.
(#) Flashrider válasza Josi777 hozzászólására (») Aug 20, 2021 /
 
Köszönöm szépen az építőjellegű hozzászólásokat!
(#) mammouth válasza palko0125 hozzászólására (») Aug 24, 2021 /
 
köszönöm a tippet palko0125!
időközben kicseréltem a reléket, sajnos eredménytelenül. aztán kicsit soká vettem újra rá maga, de bár előbb tettem volna, mert az általad javasolt X2-es kondenzátort kb egy hete cseréltem csak ki. na azóta hibátlanul működik a gép. köszönöm mégegyszer, ezer hála!
(#) palko0125 válasza mammouth hozzászólására (») Aug 24, 2021 / 1
 
Örülök, hogy megoldódott!
Következő: »»   232 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem