Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   356 / 371
(#) kaqkk válasza taresz hozzászólására (») Máj 26, 2021 /
 
A lézer ttl- vagy PWM bemenetét vezérelni kell a panelról , vezérlés nélkül 100% on megy .
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2021
(#) KKobra válasza taresz hozzászólására (») Máj 26, 2021 /
 
Mindenképpen legyen csatlakoztatva a PC-hez és fusson a program. Megkérdezhetem honnan vetted és mennyiért a lézert? Mire akarod használni? 30W az már szép teljesítmény.
(#) KKobra válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 26, 2021 /
 
Mondjuk én feltételeztem, hogy megfelelően van telepítve a CNC-re
(#) taresz válasza KKobra hozzászólására (») Máj 26, 2021 /
 
Minden csatlakoztatva van, fut is a program, csak éppen áll a gép, nem csináltatok vele semmit.
Ali-n vettem 129 USD volt, ha jól emlékszem. Lehet,nem kellett volna ekkora,de ahogy a mondás tartja:"A van-tól nem kell félni!"
(#) taresz válasza KKobra hozzászólására (») Máj 26, 2021 /
 
Lehet itt a gond nálam is. Pontosan mit értesz ez alatt?
(#) taresz válasza taresz hozzászólására (») Máj 27, 2021 /
 
Köszönöm. Úgy fest, megoldódott a gondom!
(#) KKobra hozzászólása Máj 27, 2021 /
 
Tudtam én hogy valami nem stimmel a 30W-os leaser modul körül. Feltűnő volt az ára!!
"Technikai paraméterek
Modul bemenet : 20-30W
Optikai teljesítmény: 7,5 W (7500 mW)
Hullámhossz : 445-450nm "
Akkor mennyi is a teljesítménye? Valójában 7,5W
Bocsi de ez úgy kikívánkozott!
(#) GPeti1977 válasza KKobra hozzászólására (») Máj 27, 2021 /
 
Azzal már vágni is lehet(ne).
(#) KKobra válasza GPeti1977 hozzászólására (») Máj 27, 2021 /
 
Pont ott van! A határon. Lehet is nem is! Én azért örülnék nekei ha az enyém tudna 7,5W-ot.
Nekem "csak" 2,5w de ez is szépen dolgozik
(#) scooby_ válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 29, 2021 /
 
Gondolom ugyan az, mint a legtöbb embernek -köztük Nekem is- aki megvásárolta.
Instabil szerkezet, ha csak ránézel a 3018 (és nem a PRO változat)-as felépítésére. Nálam eredeti felépítésben a Z tengely konkrétan 5mm-t is képes...nevezzük kotyogásnak? Szerintem nem kotyog, ez szó szerint deformálódik, miközben dolgozik, annyira instabil az eredeti felépítés, és pontatlan is.
(#) KKobra válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 30, 2021 /
 
De milyen jó videók vannak fenn a neten. Ezekkel a gépekkel nem lehet marni a gyengeségük miatt. Játékok! Leaserrel jól dolgozik.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2021
(#) Marty McFly válasza nemgyuri hozzászólására (») Máj 31, 2021 /
 
Üdv!
Olyan kérdésem lenne hogy esetleg azt meg tudom szabni hogy hányszor menjen végig ezen az adott cikluson?
(#) nemgyuri válasza Marty McFly hozzászólására (») Jún 1, 2021 /
 
Szia! Ha GRBL-el használod nem sok lehetőséged van. 1. újra lefuttatod, 2. Szövegszerkesztővel copy-zod a ciklust. (A grbl-ben tudomásom szerint nincs ciklus-szervezési lehetőség, de ha van remélem engem is felvilágosít valaki!)
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2021
(#) kameleon2 válasza taresz hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
A lézer csak akkor éget, ha van a fókuszában valami. Emeld feljebb a fejet (Z tengely). Ugyanígy fog dolgozni is. Amíg emel a fejen, addig nincs égetés, ha leengedi - igen. Azt is megteheted, hogy a kezdő g-kódot átírod, hogy ne 0-ról induljon.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2021
(#) KKobra válasza Marty McFly hozzászólására (») Jún 4, 2021 /
 
Igen leser gravírozásnál lefuttathatod többször is. Vagy a másik lehetőség hogy lassabban csinálod.
A marásnál a menetek számát meghatározhatod. Minden menetnél megadhatod külön a paramétereket. Én az "Aspire" programmal csinálom a GRBL kódot.
(#) sargarigo hozzászólása Júl 14, 2021 / 1
 
Emberünk nem kispályás! Betonból építi a gépét Bővebben: Link
(#) benko_balazs hozzászólása Júl 19, 2021 /
 
Gondolom, nem lesz problémája a merevséggel
(#) kameleon2 válasza sargarigo hozzászólására (») Júl 22, 2021 /
 
Ahogy elnéztem nehéz dolga lehetett egy ennyire felszerelt gépműhellyel. Már annak és a felhasznált anyagoknak az ára is jól jönne!
(#) albinolynx hozzászólása Aug 8, 2021 /
 
Sziasztok!

Nyákmaráshoz vásároltam egy 3018 pro típusú cnc gépet. Candle programot használok az autoleveling lehetőség miatt. Ez a felület letapogatása, majd összegyúrása az izolációs gcode fájllal csak ennek a programnak a kiváltsága? Offline verziós kivitelt kértem. Lehetőségem van egy microSD kártyáról futtatni programokat. Össze tudom valami módon kombinálni a letapogatott felület koordinátáit az izolációs gcode fájllal? Egy fix pc-t nem szeretnék beáldozni, raspberry pi 3-ból van pár használaton kívül. Bcnc-re átváltanék, ha tud valami úton-módon működni az autoleveling.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2021
(#) pont válasza albinolynx hozzászólására (») Aug 8, 2021 /
 
Direkt nyákgyártásra találták ki a Flatcam ingyenes programot, az abban generált g code-t fel lehet tölteni chandlerrel, de nagyobb probléma, hogy ez a "cnc" inkább csak lézerre való, a marómotor a rezgés miatt 3-4 tizedeket üt, elvékonyodnak a vezető sávok.....
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2021
(#) KKobra válasza albinolynx hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
Ne ess kétségbe ha a 3018-ra ráköltessz még egy 60 ezret sikerülhet szép nyákot marni.
Én nem vettem meg, de a 3018 mintájára építettem.
Az öszes lineális csapágyat kidobtam, Átalakítottam. Olyan csapágyakat tettem fel ami teljes hosszban alá van támasztva. A spindli felfogatás is egyedi. így már lehet nyákkal próbálkozni.
Sajnos Az SMD-s nyákot így sem tudom elkészíteni vele. Kd 0,05-0,1 még igy is a rezgés miatti eltérés.
Program. Én az "Aspire" programmal készítem el a G kódot. Minden paramétert pontosan be lehet állítani. A furat fájl-t is el tudom készíteni.
A Candle elfogadja és tökéletesen megcsinálja
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2021
(#) albinolynx hozzászólása Aug 10, 2021 / 1
 
Második próbálkozásra. Elsőnél valamiért megállt a marás felénél a berendezés. Fúró fájlt még nem sikerült előállítanom (sprint layout 5). Nem tűnik olyan lehetetlennek. Teljesen gyári állapotú 3018 pro verzió. 14 perc alatt készült el a gravírozás. A kontúrt kétszer járta be (nem töröltem). 66x23mm területű nyák. 15 fokos tűhöz készült eredetileg, de 45 fokossal gyártottam. Szóval nem tökéletesek a beállítások, de szerintem nem rossz. Raspberry pi 3 + bCNC páros.
(#) mnyugger válasza albinolynx hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Állj át sprint layout 6-ra. Azzal könnyű gerbert és fúrófájlt generálni.
(#) pont válasza albinolynx hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Szerintem azért látszanak a hibák, szinte nincs is egyenes vonal, a körbekerítésből néha alig maradt valami, szóval működni működhet, de ....... A SL5-el készítsd el a fúró file-t, (vigyázz a tükrözésre) ezt be lehet tölteni a flatcam-be az készít g kódot, és fúrni tényleg lehet a 3018 -sal.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2021
(#) zombee hozzászólása Aug 16, 2021 /
 
Sziasztok!
CNC maróhoz keresek valami használható asztalféleséget, amire be tudom fogni a munkadarabokat. Többnyire textilbakelit és GFK lapokat fúrok, illetve a kontúrt néha körbe kell marni. Jelenleg húzott alumínium "nút" van benne, három darabban, két oldalt 1-1 alumínium L profillal vannak összefogatva. A legnagyobb probléma, hogy ezt a három különálló részt nem lehet egy szintbe hozni, és már amúgy is le van amortizálva.
Egy esztergályos ismerősöm T-nút asztalt ajánlott, egy másik mezei bútorlapot használ. Persze beszerzési forrást azóta se találok. Ha nem T-nút, akkor mit ajánlatok? A kívánt (magassági) pontosság 5 századmilliméter.
A jelenlegi asztal mérete (összefogó idomokkal együtt) 644x440mm, természetesen az egy daraban érkező asztalt már összefogó idomok nélkül tervezem beépíteni. A szomszédban van plazmavágó, így a nagyobb méret nem probléma.
(#) tiborati válasza zombee hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
Itt van T-nut asztal.
(#) Pali79 válasza zombee hozzászólására (») Aug 16, 2021 / 1
 
Minden asztal csak akkor lesz pontos ha magával a géppel síkba marod, másként nem fog menni.
(#) zombee válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
A kívánt pontosságban (~0.05mm) be tudom mérni a magasságot, és az asztal rögzítési pontjain (4db.) kihézagolni. Nagyobb pontosságot ezzel a géppel nem lehet elérni.
Eddig is így csináltam, minden egyes munkadarab befogatásnál tengelyirányú beállítás és magasságok hézagolással. Darabonként kb. egy óra extra munka amit egy EGYENES asztallal meg tudnék spórolni.
(#) Pali79 válasza zombee hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
Ezt értem, de a nagy gyári, ipari gépekkel is így csinálják. A saját asztalukat munkálják síkba gyárilag és szükség esetén is. A gyári asztalok nem véletlenül kisebbek mint a gépek mozgási tartománya. De láthatod lehet kapni kész megoldást, kérdés, hogy megér-e neked 100+k forintot.
(#) pont válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
Mivel alapvetően minden munkadarab felrögzítés más-más, ipari méretekben ha ezredes pontosságról van szó, a munkadarabot marják először síkba, (Ha már asztalt marnak, akkor azt köszörülik is+edzés) az lesz a nulla.
Következő: »»   356 / 371
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem