Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   182 / 196
(#) SzervízMacska válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 16, 2021 / 1
 
Annak idején sikerült teljesen zavarmentes rendszert összehoznom hátsó testeléssel. Két erősítővel, kondival és három sztereó jelkábellel. Az áramfelvétel 90 A fölött volt. Ne mondd, hogy csak szerencsés vagyok. Emlékszem, nagyon nehezen fértem el vele a két küszöbben. Még egy 50- es tápkábel biztos nem fért volna el…
(#) Ge Lee válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
Én meg soha nem küzdöttem semmiféle zavarral semelyik erősítő beépítése után sem... Pedig kellet beépítenem házilag készültet is, ami igazán brutál volt, 2db 30 centis mélynyomót hajtott a ládában, és én (pedig bírtam a zörejt) nem bírtam a zárt autóban bent maradni 5 másodpercnél tovább mert átlépte már a fájdalomküszöbömet.
(#) Suba53 válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
Ezt soha nem értettem, hogy mi abban a jó.
Egy autó végképp nem egy tökéletes akusztikus környezet zene hallgatásra.
Aztán azt vontam le, hogy ez egyfajta, ki tud brutálisabb hangerőt belepréselni egy autó által nyújtotta környezetbe. Semmi köze a zenehallgatáshoz, csupán erő, és pénztárca fitogtatás.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2021
(#) dB_Thunder válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
Idézet:
„erősítő tápja az összes áramforrás által modulálva lesz”

Ez így van! A 12V modulálva lesz pár 10mV-nyi feszültséggel! Amit még 12 volton megfogunk egy fojtóval és rendes kondival, aztán abból csinálunk x voltot, amit szintén kondiba pumpálunk! Aztán jön még az erősítő tápfesz oldali zavarelnyomása sok-sok decibellel!
Tehát ebből pont nem fogsz hallani semmit, sokkal inkább más (gyártói) trehányság okán a bemenetre jutó jel lesz már zajos. Na ezt hallani fogod!! Talán éjjel, mikor csönd van, és átnyomod a füled a hangszórón!

Idézet:
„sikerült teljesen zavarmentes rendszert összehoznom hátsó testeléssel.”

Macsek!
Szerencsére többen is vagyunk így!!
(#) pucuka válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
Idézet:
„Egy autó végképp nem egy tökéletes akusztikus környezet zene hallgatásra”

De. Mert tulajdonképpen benne ülsz a hangdobozban. Hasonlóan, mit egy fejhallgató, de csak hasonlóan, és a belső kárpit is sokat csillapít.
Az más kérdés, hogy eléggé értelmetlen, inkább a vezetésre kéne figyelni.
(#) dB_Thunder válasza pucuka hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
Nem is értem miért nem építenek hangstúdiókat, nagyobb autókba, kisbuszokba!!
(#) pucuka válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
A fej/fülhallgató miért olyan jó (általános) megoldás? Mert kiküszöböli az estleg változó környezet akusztikai hatásait. Egy nagyobb tér az akusztikája miatt jelentős hatást gyakorol arra, hogy mit hallasz.
Egy személyautó a maga nem túl nagy belterével, és az akusztikus csillapításával, amit más okból, a jármű saját zajának csökkentésére készítenek, megfelelhet a zenehallgatásra is. Ez minél nagyobb tér, annál kevésbé hatékony.
Biztos láttál jól megépített hangstúdiót, ott az akusztikus teret hangelnyelő, hangterelő megoldásokkal állítják optimális helyzetbe. Ez azért nem olcsó mulatság.
(#) Suba53 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
Én azért nem ülök ki az autóba téli estéken, amikor egy kis zenehallgatásra támad kedvem.
(#) SzervízMacska válasza pucuka hozzászólására (») Aug 17, 2021 /
 
Így van, minimum az ajtókat szokták szigetelni. Vagy jobb helyen az egész bódét…
(#) pucuka válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 17, 2021 /
 
Egy szóval sem mondtam, hogy ez a legideálisabb megoldás. Az autó lehet meleg garázsban is, bár ha már van garázs, én biztos abból alakítanám ki a zeneszobát, már ha a lakásban nincs egy üres, erre a célra kialakítható szoba. Voltak, akik megtették. Nekem sajnos az első emeleten 51 m2 -en igazán van lehetőségem.
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2021
(#) Directors válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 18, 2021 /
 
Megjött az erősítő. RCA föld , és a táp GND közt majd nem 4k ohm az ellenállás.

A hosszú hétvégén neki esek. Kíváncsi leszek.
(#) Suba53 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 18, 2021 /
 
Zeneszoba?
Fiatal koromban álmodoztam róla, hogy ha lesz egy házam, lesz benne zeneszoba.
Most van egy házam, de a realitások felülírták az álmokat.
Sajnos nem sikerült olyan vastag pénztárcát találnom mint Lölő, így az álom álom maradt csupán.
(#) dB_Thunder válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 19, 2021 /
 
Önálló zene szobát és sem engedhetek meg magamnak, de van egy garázs-műhelyem, amolyan "kanbunker", némi extra térrel, még akkor is ha bent áll a kocsi. Van még hova fejlődnie, de mostmár 1 pár HS500, meg 1 pár HS280 elég jól bezenéli. Tegnap 1 óra Queen után már csengett a fülem! Ez mellett van mégy egy elektronikai műhely-hálóm, (alias kupisszoba) ott egy HS501 zenél..
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2021
(#) dB_Thunder válasza Directors hozzászólására (») Aug 19, 2021 /
 
(#) pucuka válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 19, 2021 /
 
Nekem is csak vágyálom a zene szoba, de legalább kiélhettem magam rádiós koromban. Csakhát régen volt.
(#) Directors válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 26, 2021 /
 
Sziasztok!

Nos bekötöttem a Sony erősítőt a kocsiba. Mindenféle zaj és hercehurca nélkül üzemel.
Nagy az öröm és a boldogság.
Tényleg nem túl jó ez a SAL erősítő.
(#) dB_Thunder válasza Directors hozzászólására (») Aug 26, 2021 /
 

Ennyi az egész! És sok agysejt, idő, életkedv, ami megmaradt!
(#) Directors válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 27, 2021 /
 
Ahogy mondod! Köszönöm mindenki segítségét!
(#) misi93 hozzászólása Szept 11, 2021 /
 
Sziasztok!
Próbálok javítani egy Philips autós erősítőt.
A hiba jelenség az az, hogy ha rákötöm gépre és elindítok egy zenét, csak csúnya sistergés, sercegés van néha ki lehet hallani a zenét.
Addig eljutottam, hogy a mellékelt kapcsolási rajzon lévő 2db pirossal bekarikázott kondit kiemelem és ide forrasztok RCA csatlakozót (az árnyékolás ilyenkor az erősítő betáp minusz kivezetésére van kötve) tökéletesen működik.
Visszaforrasztottam a kondikat és az az előtti részre koncentráltam.
Rájöttem időközben, hogy az RCA árnyékolása és az erősítő betáp minusz pontja teljesen független.
Addig addig mókoltam vele, hogy összekötöttem próbából az RCA minusz és az erősítő betáp minuszát és láss csodát tökéletesen müködik.
Kérdéseim:
1. A Q101 Q201 Q301 és környéke hogyan működik, mert véleményem szerint itt lesz valami probléma. Vagy hogyan keressek rá, milyen megoldás ez, miként működik? Illetve kipróbáltam, és mindegy, hogy az erősítő betáp plusz vagy minusz oldalára kötöm az RCA csatlakozó árnyékolását, mindkét esetben működik szépen az erősítő.
2. Mi lehet a probléma? milyen irányba nézelődjek?
Segítségeteket köszönöm!
(#) dB_Thunder válasza misi93 hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
Az erősítőnek kutya baja, direkt van így megcsinálva!!
Ahova szánták (a kocsiba!!!!!) ott működni fog tökéletesen mindenféle mókolás nélkül!
Javaslom használd ott!
Ha mégis szobában akarod használni, akkor kívülről, hogy megszüntethető legyen, kösd össze az RCA földjét a táp csatlakozó GND-jével!
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2021
(#) misi93 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
Ohh ezt nem tudtam!
Igazából a fejegységen keresztül lesz összekötve a táp negatív és az RCA árnyékolás, jól gondolom?
Ilyennel még nem találkoztam ( bár kb csak 4-5 autós erősítőt javítottam).
Köszönöm a segítséget!
(#) dB_Thunder válasza misi93 hozzászólására (») Szept 13, 2021 /
 
Jól gondolod!
Ez a "csóró mérnök" földhurok mentesítője!
Ettől függetlenül a gyártó is összeköthette volna egy párszáz ohmmal, de az még pár század euró cent/db gyártási költség, és nehogy már benne maradjon az a haszon!!
(#) misi93 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 15, 2021 /
 
Köszönöm szépen!
beleraktam egy 200Ohm-os ellenállást így tökéletes, de valószínű kocsiba fog üzemelni.
(#) árpád30 hozzászólása Dec 5, 2021 /
 
Sziasztok.
Van egy Mac mp mono 1000
Az a probléma hogy amikor meg kapja az áramot bekapcsol de nem szólal meg csak pukan a hangszóró vagy recseg és mást nem csinál.
Mi lehet a baj?
2x30amperes bizti van benne.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2021
(#) dB_Thunder válasza árpád30 hozzászólására (») Dec 5, 2021 / 1
 
Macdöglött!!
(#) bajuszrichard hozzászólása Dec 20, 2021 /
 
Sziasztok.
A kocsimban lévő Blaupunkt EMA455 erősítő már 2szer elnémult/letiltott/kikapcsolt menet közben. Első alkalommal elég nagy hangerőnél csinálta. Gondoltam biztos túlmelegedett. Legközelebbi alkalommal bekapcsoltam és minden oké volt. Aztán tegnap este megint letiltott viszont most normál lágy használat mellett. Totál hideg volt a burkolata, biztos nem melegedett túl. Mi okozhatja ezt a problémát? Miután letilt egy darabig nem birom működésre bírni. Aztán meg mintha semmi nem történt volna működik.
(#) bajuszrichard válasza bajuszrichard hozzászólására (») Dec 22, 2021 /
 
Nem lehet hogy a tápkábel biztosítékja rossz?! Tegyük fel van egy hajszál repedés a bizti két végének valamelyikénél. Ránézésre jó a bizti adott esetben folytonosság is mérhető rajta. Viszont a motortérben ahol a bizti van ingadozik a hőmérséklet. Induláskor hideg aztán meleg van. Ez befolyásolhatja ,hogy éppen szakadást vagy folytonosságot produkál a bizti.
(#) bajuszrichard válasza bajuszrichard hozzászólására (») Dec 22, 2021 /
 
Jé. Igazad volt! Pont ez volt a probléma. Mostmár minden oké ahogy kell. Köszi a tippet!

(#) dave500 hozzászólása Feb 15, 2022 /
 
Sziasztok! Kaptam egy erősítőt úgy, hogy ha megtudom csinálni megtarthatom.. egy dls ca 30 típúsú erősítőről lenne szó, a probléma pedig az, hogy protect LED világít, majd kialszik, és természetesen semmit sem csinál. Állítólag működött, csak szerelés közben rövidre lett zárva az akku saru.. mérgettem, a tap része működik, és megy akkor is, amikor a protect LED nemis világít (zöld lenne, ha jó lenne), tehát a LED egyáltalán nem világít, viszont a táp rész megy, és a TL494 9es és 10es lábán is ott a jel, vezérli a táp FETeket, és a protect led kialvása után is. Zárlatot nem találtam sehol, OPTOT cseréltem, mert csak az egyik oldalán (táp rész) mértem feszültséget, az opto mésik 2 lábán nincs feszültség. 14V-ról 0,8A vesz fel, ha kap remote jelet.
Illetve a képen bekarikázott FET/tranzisztor nagyon forró, de csak az egyik. Mellékeltem egy kapcsolási rajzot is, hol keressem a hibát?
(#) 187BodyGuard válasza dave500 hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Én a rajz szerint megnézném a Q1P-t és a Q3P-t Illetve a tápban az összes teljesítmény félvezetőt lecsekkolnám. Ha Azok mind jók akkor még a TL494 is lehet ludas, SAL erősítőben szivatott meg már nem egyszer pont akku táp zárlat miatti javítás után. Azt célszerű egyébként Foglalatba tenni majd a későbbiekre való tekintettel.
Az a TO-220 amelyik a kettő közül melegszik az milyen pozíció számot visel?
Következő: »»   182 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem