Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp vétel, mit gondoltok?
Lapozás: OK   150 / 168
(#) Ge Lee válasza Massawa hozzászólására (») Szept 18, 2021 /
 
Épp arra akart utalni, hogy tökmindegy hogy ha nem éppen 230 az a 230, mert a kapcsitáp ami ma már a legtöbb készülékben van, elmegy többről is meg kevesebbről is. De szerintem még egy hajszárító is. A gond a közvetlen trafós táplálású készülékekkel van (pl. erősítő) de annak is tolerálni kell ha a hálózati fesz néhány %-kal több vagy kevesebb.
(#) Massawa válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 18, 2021 /
 
Valahol elvesztettem a fonalat. Eddig azt tárgyaltátok miért mér a DVM hamis feszültséget. ( ami vonatkozhat a 80-270V-l is megbirkozo hálozattal, amire viszont nem vonatkozhat a DVM hamis mérése, mert az abban levö trafon a DVM-l nem is ildomos mérecsgélni.)
A mai modern erösitök többségében sincs már klasszikus trafo.
A kapcsitáp szinte bármit tolerál hiszen egy önbeállo kapcsolásrol van szo.
A klasszikus hálozati trafoknak van némi tartaléka, sajnos a nagy teljesitményeknél gyakran a vasmagot terhelik tul, amitöl aztán leégnek. ( sok amerikai konstrukcio gyakran elfelejtkezik a frekvenciárol, és a 60 Hzre tervezett trafo 50Hzen tönkre megy, hiába stimmel a tekercselés.).
(#) Skori válasza Bakman hozzászólására (») Szept 18, 2021 /
 
Azért mert a vasmagot leföldelte a kolléga, és a vasmag (és a föld) felé mutatott kapacitás valószínűleg eltérő a két tekercs esetében.
(#) Bakman válasza Skori hozzászólására (») Szept 18, 2021 /
 
Kapacitás van 'A' tekercs és a vasmag, 'B' tekercs és a vasmag, 'A' és 'B' tekercs között. Mitől változik ezek eredője, ha 'A' vagy 'B' tekercset tesszük meg primerré?
(#) Skori válasza Massawa hozzászólására (») Szept 18, 2021 /
 
Így igaz, a leválasztást is nagy valószínűséggel kapcstápos készülékhez fogja használni a kérdező a leggyakrabban. Ezért írtam hogy a feszültség pontos értéke nem igazán probléma - ezt továbbgondolva felcserélhető a primer-szekunder, egy közelítőleg (de nem pontosan) 1:1 áttételű trafón.
(#) Skori válasza Bakman hozzászólására (») Szept 18, 2021 /
 
Nem az eredő változik, hanem az így kialakuló kapacitív osztó osztásaránya.
Egy feszültségosztó bemenetét és kimenetét felcserélve, általában nem lesz ugyanakkora az osztásarány - kivéve ha tökéletesen szimmetrikus felépítésű. De mivel nem azonosak a szórt kapacitások...
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2021
(#) Bakman válasza Skori hozzászólására (») Szept 18, 2021 /
 
Ha egy kapacitásmérőt ráteszel a primer és a szekunder oldalra, az mutat egy fix értéket, ami a kapacitások eredője. Hol változik ez vagy bármelyik osztásarány? Ha a primer van távolabb pl. a vasmagtól, akkor a szekunder közelebb. Nem?
(#) Skori válasza Bakman hozzászólására (») Szept 18, 2021 /
 
Csatolom, hogy miről beszéltem. A szekunder elvileg földfüggetlen, a kapacitív osztó, mint egy sima feszültségosztó, részben meghatározza a földhöz képest kialakuló feszültséget. Ez nem egyformán viselkedik ha fordítva van megtáplálva.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2021

Image2.png
    
(#) Bakman válasza Skori hozzászólására (») Szept 18, 2021 /
 
Meggyőztél.
(#) SALáta válasza Skori hozzászólására (») Szept 28, 2021 /
 
Nem pont 1:1 az áttétele. Rendeltem leválasztót. Bár jelölt volt a primer és szekunder de fel kellett cserélnem. Nem tolerálja a szabályzó a túlfeszültséget.
(#) Tomi94 hozzászólása Okt 11, 2021 /
 
Sziasztok!

Munkahelyemről hozzájutottam egy régi analóg oszcilloszkóphoz, ami önmagában véve rendben van, a hozzá tartozó szintén 30+ éves mérőfej viszont eléggé elnyűtt (néha kontakthibás, és a hátrahúzható része is szorul). Ez a mérőfej vajon jó lehet ilyen régebbi műszerhez? Nyilván nem csúcsminőség ennyiért, és az sem baj, ha 100 helyett csak 10 MHz-et tud a valóságban, de kíváncsi lennék, hogy van-e esetleg tapasztalata valakinek ezzel a kategóriával?
(#) Bakman válasza Tomi94 hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
10 MHz-ig, illetve nem ultrapontos mérésekhez bőven jó, nyugodtan vegyél ilyet.
(#) Gafly válasza Tomi94 hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
Ahogyan Bakman is mondja, nagyjából egy kaptafára készülenek.
A forditás kicsit "gépi".
Ami fontos, kalibráld be, ha van a műszereden erre szolgáló kimenet. (Ha nincs, akkor is, csak bonyolultabb.)
Jellemzők:
Model6100
SávszélességC-6MHz DC-100MHz
Csillapítási Adag:1:10
Bemenet ellenállás:1M?:10M?
Bemeneti kapacitás:1X:85pF-120pF 10X:18.5pF-22.5pF
Kompenzációs tartomány:10pF-30pF
Kifejlődési idő:3.5ns
Dolgozó Feszültség:1X:200vDC+ACPeak 10X:600vDC+ACPeak
Kábel hossza:120cm
Hőmérséklet opertating:-10? ~ +50?
(#) nagym6 válasza Tomi94 hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
Nem tudjuk milyen szkóp, csak akkor jó ez a mérőfej, ha 1MΩ a bemenete. Van néhány szkóp típus, amelyik nem 1MΩ bemenetű.
(#) Tomi94 válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
EMG 1564-es (TR-4660) a műszer, sajnos bemeneti impedanciát nem találtam róla, azt igen, hogy elméletben 30 MHz-es. De ha 10-es lenne, az se lenne gond. Igazából csak a gyűjteményben levő régi analóg eszközökhöz fogom használni, ha épp szükséges (nehezek és nem feltétlen akarom bevinni a laborba) a munkahelyi feladatokra, vagy a könnyen hordozható modern modulokhoz meg ott van bent a cég 1 GHz-es digitálisa..
(#) Gafly válasza Tomi94 hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
Ezt a pénzt szerintem ráköltheted...
(#) nagym6 válasza Tomi94 hozzászólására (») Okt 11, 2021 / 1
 
Ennek a TR-4660 -nak 1MΩ a bemenete, tehát jó az a mérőfej. Csak azért mondtam, mert pld.: az itt is elterjedtebb N313 szkóp nem 1MΩ bemenetű (impedancia), az 1/10 mérőfejnél nem lenne pontos a feszültség szint, nagy hibát adna.
(#) VJ72 válasza Tomi94 hozzászólására (») Okt 11, 2021 / 2
 
Itt az adatlapja.Bővebben: Link
(#) Gafly válasza VJ72 hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
3.000 Ft-ot rákölthet, legalább a kábel nem lesz kontakthibás.
Köszönjük az adatlapot, pont ezt nem találtam.
(#) Tomi94 hozzászólása Okt 11, 2021 /
 
Köszönöm mindenkinek a megerősítést / infókat, akkor rendelek is belőle holnap.
(#) freeJoco hozzászólása Nov 13, 2021 /
 
Sziasztok!

Oszcilloszkópot szeretnék vásárolni otthoni használatra. Az OWRON, HANTEK és a RIGOL közép, ill. alacsony kategóriás márkák ismertek számomra, használtam már őket. Azonban van most a Banggood- on egy olcsó tipus a FNIRSI-1014D 7 hüvelykes TFT LCD-képernyő 2 az 1-ben kétcsatornás bemeneti tároló oszcilloszkóp digitális jelgenerátorral. Valaki ismeri, a fentiekhez képest milyen minőség?
https://hu.banggood.com/FNIRSI-1014D-7-Inch-TFT-LCD-Display-Screen-...search
(#) csuhi17 válasza freeJoco hozzászólására (») Nov 13, 2021 / 1
 
Felejtsd el, hulladék.
Fele annyit sem tud mint akit írnak róla, egyel én is befürödtem.
Legalábbis a tabletes verzióval.
A paraméterek amiket ír nem valósak, a tabletest max 20MHz-ig tudom használni.
Az 50mV érékenység meg vicc. Egy adott időalap alatt meg elég hulladék a kijelzése.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2021
(#) freeJoco válasza csuhi17 hozzászólására (») Nov 13, 2021 /
 
Köszi! Akkor marad a HANTEK!
(#) Ge Lee válasza freeJoco hozzászólására (») Nov 13, 2021 /
 
Abból a felsorolásból épp annak a kategóriának a legjobbját hagytad ki, a Siglent-et. A Fnirsi-ért én sem adnék egy forintot se, de a Hantek-ért se sokat, az a legalja.
(#) freeJoco válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 13, 2021 /
 
Csak azért hagytam ki, mert azzal még nem dolgoztam, nem ismerem. Egy Rigol 1054Z-vel dolgoztam legutóbb, egy olyat bevállalnék, csak kissé húzós az ára.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2021
(#) Cinema válasza freeJoco hozzászólására (») Nov 13, 2021 /
 
Rigol helyett Én is a Siglent valamelyik verzióját tudom javasolni. Nekem a 100MHz-es van, 14M-memóriával, nagy érzékenységgel és jó kezelhetőséggel. Megbízhatóan működik már harmadik éve.

Üdv!
(#) nagym6 válasza freeJoco hozzászólására (») Nov 13, 2021 /
 
Még egy szavazat a Siglentre. Normálisan tervezett, minden paraméterét szépen teljesítő márka.
(#) img válasza Cinema hozzászólására (») Nov 13, 2021 /
 
+1 a Siglentre. Mondjuk a logikai analizátor moduljának az árából még egy szkópot lehetne venni, de valamit valamiért.
(#) vorosj hozzászólása Nov 13, 2021 / 1
 
Nekem Siglent SDS 1202X-E van, nagyon elégedett vagyok vele. 200MHz-es, nagy memóriával, gyors képernyő frissítéssel, sokoldalú trigger lehetőségekkel. Meg lehet látni, és el lehet kapni vele ritkán jelentkező, pár ns-es glitcheket egyéb jelbe keveredve. Erre nem minden szkóp képes.

Alapból tartalmazza az i2c, serial stb dekódereket. Ugyanez több más szkópmál becsapós, mikor megveszed még tudja, aztán egy idő után letiltja, és fizetni kellene.
(#) nagym6 válasza vorosj hozzászólására (») Nov 13, 2021 /
 
Idézet:
„Ugyanez több más szkópmál becsapós, mikor megveszed még tudja, aztán egy idő után letiltja, és fizetni kellene.”
Igazából nem becsapós, azokat a funkciókat opciósan külön pénzért lehet megvenni, szkóp leírásában szerepel. Csak bemutatóra odaadják egy kis időre, vagy valahány bekapcsolásig használatra.
Következő: »»   150 / 168
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem