Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   100 / 131
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 22, 2021 /
 
Passz...talán mint, mikor a teljes kapunyitásra tanítottad a távirányítókat?
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Okt 22, 2021 /
 
Meg van! Köszönöm!
(#) patexati hozzászólása Okt 24, 2021 /
 
Sziasztok! Most készülök a vadi új WING KIT 300 PRO KÉTSZÁRNYÚ KAPUNYITÓ SZETT kapunyitót felszerelni egy OBI-ban vásárolt 2x2 méteres kapura mit 80x80x2mm zártszelvény oszlopok tartanak..A kérdésem az lenne,hogy a kapunyitó motort ha vízszintesen rakom fel akkor félek,hogy idővel a víz bele tud folyni így arra gondoltam enyhén lejtetem a kapuszárnyak felé így a víz nem képes belefolyni a tolórudazaton.. Szerintetek ez járható út vagy muszály tartani a vízszintet??
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2021
(#) uniman válasza patexati hozzászólására (») Okt 24, 2021 /
 
Idézet:
„"Muszály"”

TILOS! ...bár én csak a "sima" Wing 300-ról hallottam, "PRO" nélkül.
Kíváncsi leszek az "x" méretet be tudod-e tartani...
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2021
(#) lelkes amatőr válasza patexati hozzászólására (») Okt 24, 2021 /
 
Tizen-x éve van felszerelve nálam kapunyitó motor, még nem tapasztaltam, hogy befolyna a víz a rudazatnál. Pedig néha slaggal is mosom a kaput.
(#) uniman válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Okt 24, 2021 /
 
Nem a felszerelés, hanem a "vízszintesség" a lényeg...ja , meg nem mindegy milyen motor...de ami késik, az nem múlik.De perzse meg lehet egy kicsit gyorsítani, ha a motor felé lejt a rudazat...
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2021
(#) patexati válasza uniman hozzászólására (») Okt 24, 2021 /
 
Hát az x méret az nem tudom mennyire kritikus..Ha középre hegesztem akkor 60mm..Ha a pára lecsapódik az csordogál..Ezért kérdeztem..
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2021
(#) uniman válasza patexati hozzászólására (») Okt 24, 2021 /
 
Nagyon "kritikus" ! Nem véletlenül adják meg a gyártók...persze sokan figyelmen kívül hagyják! Bővebben: Link
Aztán csodálkoznak, ha mozgás közben "rángatózik" a kapu...meg a motornak sem válik hasznára. De van aki utólag rájön a hibára!
Már rengetegszer emlegettük a "geometria" fontosságát...
(#) SzilCsong válasza patexati hozzászólására (») Okt 24, 2021 /
 
Ezekbe szokott lenni egy O gyűrű tömítés céljából.
Amúgy vicc, de neves "szép" gyártónál is befolyik a víz, ami akkor gáz, ha nem tud kifolyni.
Volt rá esetem, hogy úgy megzsíroztam a motort, hogy a pici lyuk, ami ezért lenne, az is kapott a zsírból.
2 hónap múlva vágta a fí relét, mehettem ki garanciába.
(#) patexati válasza uniman hozzászólására (») Okt 24, 2021 /
 
Na nálam nem lesz ilyen gond.. Már legyártottam a tartókonzol illesztést hozzá..160 az Y akkor legyen az X is ennyi..Holnap hegesztem fel ha nem esik..Magamnak csinálom így tökéletesnek kell lennie..Köszi,hogy figyelmeztettél!Akkor 2 cm lesz a szintkülönbség úgy rögzítem majd fel..
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2021
(#) patexati válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 24, 2021 /
 
Van is ,de kis kosz odamegy az máris beszivárog..
(#) truebaba8 hozzászólása Okt 24, 2021 /
 
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni egy megbolondult BFT Libra C-MA vezérlőhöz, PHOBOS -BT 24v-os 2db kapuszárny motorhoz.
Bármilyen megoldás érdekel (akár, ha le kell másra cserélni), kifizetem, Jászberényben vagyok, én már feladtam vele
Fogta magát egy esős hét után, és nem érzékeli a végállapot mágneseket, valamint ellen nyomásra sem áll le.. konkrétan letépte magát az egyik emiatt a konzoljáról, kiszakítva a betonból a felfüggesztését. Hát igen, elég erős a motor, 40W-os! (mondjuk 2600NM)
Tud valaki segíteni? Ez egy 14 éves cucc már, kettő kapu van, a másiknál is előfordult ez régen , de magától megjavult pár hét után.
Előre is köszönöm szépen!
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2021
(#) uniman válasza patexati hozzászólására (») Okt 24, 2021 /
 
Ez esetben lehetséges, hogy így meg nem fog teljesen kinyílni a kapu.../Más 300-as motor leírását csatolom/
"A rögzítő kengyelek felfúrása / hegesztése előtt javasoljuk, hogy
rögzítse a motort pillanatszorítók segítségével és próbálja ki a teljes
nyitást és zárást!"

...de a motortartón van több lyuk is, valószínűleg majd le kell belőle vágni.

Hivatalosan 1°-os lejtést ajánlanak a motor rudazatánál...a 2 cm az soknak tűnik!

meretek.JPG
    
(#) patexati válasza uniman hozzászólására (») Okt 25, 2021 /
 
Köszönöm a tanácsaidat!Gondolkoztam rajta én is és fúrok lyukakat a 140mm felfogatáshoz is.A motortartó kengyelen csak egy lyuk van ha azon is lecsökkentem 140mm távolságra az Y távolságot akkor le kell vágni mert a motor nem tud elfordulni.A kapura a kengyel pillanatszorítóval lesz még a beállítás nem tökéletes..
(#) uniman válasza patexati hozzászólására (») Okt 25, 2021 /
 
OK! Összekevertem egy drágább motor konzoljával...ott gondolnak erre is.

Konzol.jpg
    
(#) mraulajos hozzászólása Okt 25, 2021 /
 
Hali!
Csak nem birok ezzel az átkozott DITEC vezérléssel. Nem tudom feltanítani, a CH2 (részleges nyitás) csatornát.
(#) patexati válasza uniman hozzászólására (») Okt 25, 2021 /
 
Felhegesztettem ma X 140 Y160 ..Stabil könnyen mozgatható ha kioldom..a lökethoszot kb 95%-ban használja ki..Holnap ha az idő engedi folytatom a vezérlést és majd kiderül..Ha kész majd készítek videót..
(#) vadasz70 hozzászólása Okt 27, 2021 /
 
Sziasztok! ***
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) Moderátor hozzászólása vadasz70 hozzászólására (») Okt 27, 2021
 
Na, ennek fuss neki még egyszer, de úgy, hogy az ős-ork nyelven értőkön kívül más is megértse, amit írni szerettél volna!
(#) vadasz70 hozzászólása Okt 27, 2021 /
 
És azt tudja valaki hogyan tudom működtetni infra sorompó nélkül a kapunyitót?
(#) lelkes amatőr válasza vadasz70 hozzászólására (») Okt 27, 2021 /
 
A megfelelő pontok áthidalásával.
(#) uniman válasza vadasz70 hozzászólására (») Okt 27, 2021 /
 
"Tudja"...miután megadod a "kapunyitó"-motor/motorok vezérlőjének a gyártóját/típusát (esetleg elég az infrasorompó vevő típusa).
(#) vadasz70 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Okt 27, 2021 /
 
Ès az hol van konkrètan?
(#) uniman válasza vadasz70 hozzászólására (») Okt 27, 2021 /
 
(#) lelkes amatőr válasza vadasz70 hozzászólására (») Okt 27, 2021 /
 
Legalább egy képet csinálj a vezérlő csatlakozó részéről.
(#) vadasz70 válasza vadasz70 hozzászólására (») Okt 27, 2021 /
 
Mièrt nem egyforma elven működik ?
(#) lelkes amatőr válasza vadasz70 hozzászólására (») Okt 27, 2021 /
 
Sok gyártó sokféle vezérlője létezik.
(#) Remci válasza vadasz70 hozzászólására (») Okt 27, 2021 /
 
Például úgy, hogy ha a vezérlő panelon van Foto1 és Foto2 sorkapocs, akkor mindkettőt rá kötöd a Com feliratú csatlakozóra. De van olyan vezérlő is, amin csak elég 1-2 Dip kapcsolót átbillenteni és nem kell kötözgetni. Ezért kellene valami kép,vagy tipus a vezérlőről. Mert itt senki sem látnok.
(#) vadasz70 hozzászólása Okt 27, 2021 /
 
Rendben, Nem tudom de itt nem sok minden van a vezèrlőn.
(#) Remci válasza vadasz70 hozzászólására (») Okt 27, 2021 /
 
Na,ilyet még nem láttam. A BUS feliratú csatlakozóból a vezeték a fotocellába megy? Ha igen,akkor az előbbi hozzá szólásom érvénytelen. Meg kell próbálni kiprogramozni belőle ha lehet,hogy ne figyelje a fotocellát.
Következő: »»   100 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem