Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   601 / 607
(#) zsozso17 hozzászólása Okt 24, 2021 /
 
Üdv!
Segítséget kérnék, hogyan tudom a két E_2 panelt hidalni?
Köszönöm előre is a segítséget!

Hid2E_2.jpg
    
(#) reloop válasza zsozso17 hozzászólására (») Okt 24, 2021 /
 
Üdv! Mellékelem.
(#) krapulax6 hozzászólása Nov 2, 2021 /
 
Sziasztok.
A foton lathato fejhalgato erositonek szant aramkort szeretnem hasznalni a tda7294 es pc hangkartya kozott.
Osszekotve proba keppen megfelelo az erosites eskivezerelheto a vegfok.
Hangero szabalyzo potit tennek es a kerdesem ,hogy mekkora ertekut es hova kossem?
A hangartya es az eloerosito vagy az eloerosito es vegfok koze celszerubb?
(#) Potkiller válasza krapulax6 hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Szia! Általában az előfok és végfok közé teszik. Szerintem 20k mindenre is elég, de majd a szakik javítanak ha szükséges. A hangkártya elé inkább egy (2) 10k trimmert tennék, ha esetleg túlvezérelné az előfokot, de szerintem vonal szintű kimenet elé felesleges. Üdv Potkiller.
(#) krapulax6 válasza Potkiller hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Szia.Megoldodott a problemam ,koszonom.
Negycsatornas erosito keszul a haloba ketto “mezei” es ketto a subra ,ezekre kell hangeroszabalyzo
,hogy ne a hangkartyan allitsam a hangerot.
De kozben nem hasznalt erositombol bontottam hangeroszabalyzos eloerositot.
Koszonom meg egyszer.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2021
(#) Alkotó válasza krapulax6 hozzászólására (») Nov 7, 2021 /
 
Én szintén 4 db TDA7294 meghajtására ezt a komlett 2.1-es meghajtó fokzatot használom. A keletkező hangerő talán túlzás egy hálószobába, de én nem is ott hallgatom.
(#) krapulax6 válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 7, 2021 /
 
Nem baj ha van benne tartalek,mert hamarosan hosszabb idokre leszek egyedul itthon.
Kint is hidegek vannak
(#) Lacaboy hozzászólása Jan 13, 2022 /
 
Sziasztok! Tanácsot kérnék, hogy mivel lehet elszigetelni az ic-t a hűtőbordától? Ekkora méretben nem találtam csillámlemezt.
(#) Hutty válasza Lacaboy hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
(#) krapulax6 válasza Lacaboy hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
Szia.Csillamot hasznalok ala en is.Par mm-el nagyobb mint a tokozas.A furat is stimmel.
Viszont nem emlekszem hol vettem.Ret.hu vagy arwill..

Rovid kereses utan meg ez is jo lehet de azert ellenorizd le:

https://www.conrad.hu/o/szigeteloanyagok-csillamlemezek-0205110
(#) kistee válasza Lacaboy hozzászólására (») Jan 14, 2022 /
 
Én ilyent vettem alá: csillám
(#) lobbooo hozzászólása Feb 9, 2022 /
 
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy egy híd verzióhoz tennétek DC védelmet, és ha igen milyet?
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Feb 9, 2022 /
 
Szia! Akkor tennék védelmet, ha a hangszóró drágább mint egy relé és pár apró alkatrész
Bővebben: Link
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
Szia! Ez jó volt Teljesen igaz! 7db híd tda lesz egy dobozban, 7 külön tápfeszültség lesz mind a héthez, ehhez kellene nekem egy DC védelem, vagyis 7db. Tudnál ebben segíteni?
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2022
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
Mekkora a tápfeszültséged, illetve segédtápra van-e lehetőséged?
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
2x36V lesz a tápfesz. És tudok bele tenni segedtapegyseget, mert a fő transzformátorról csak a végfokozatokat akarom működtetni, amúgy egy 24V-os DC segéd tápegység biztos lesz az erositőben.Minden csatornának külön tápja lesz. 7db diódahid, 7x2x 15 000µF szűréssel.
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
Látom nincs garasoskodás
A Kopp_4 és Kopp_5 24V-os, amit az első válaszban linkeltem. Ez maga a kapcsolás.
A Kopp_5 azt szemlélteti, hogyan lehet két hidat egy védelemre kötni.
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
Nincs garasoskodás, mindent megadok neki amitől a maximumot tudja adni. Panel tervezésben nem vagyok a legjobb, nagy kérés lenne, hogy egy csatornát megrajzolj nekem, én meg 7db-ot egymás mellé raknék? Sprint layout programot használok, amivel még tudom nyitni. A föld a híd végfokpanel testjére van kötve, a két IC kimenete meg a két végfokozat pontra kapcsolódik?
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Feb 10, 2022 / 1
 
Van erről a projektről valami tömbvázlatod, vagy leírnád mi lesz a jelforrás?
A testpontok összekötése lenne érdekes, hogy honnan kaphat referenciát a DC védelem.
Nem kell feltétlen hétszer megépítened az áramkört. A tizennégy kimenetet elég három egyenfeszültség érzékelőbe kötnöd. AC érzékelőből csak egy kell. A MOSFET akár egy tucat relét is elvisz, de ide elég három két morzés és egy szóló, mivel a hídnak csak az egyik ágát szakítjuk meg.
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Rajzoltam egy csúnya tömbvázlatot, remélem kivehető. Minden alkatrész el lesz szigetelve a háztól, még a hűtőborda is teljesen le lesz választva a háztól, csak és kizárólag az RCA gnd része lesz közösen rákötve a házra, mind a hét csatornának. Egy Onkyo RZ800 lesz a processzora a pre out kimenetével lesz összekötve. Így is megoldható ezzel a kapcsolással?
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2022
(#) Suba53 válasza lobbooo hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Az a brutális méretű zöld ELKO tetszik nagyon!
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Jobban beleélve magam a feladatba, pusztán a huzalozhatóság kedvéért, javaslom kerüljön fel a védelem a végfok panelra, akár még a tápot is oda tenném. Átméretezem a kapcsolást 36 V-ra.
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Köszi szépen! A vegfok panelok már megvannak, meg arra a hely szűkössége miatt nem lenne lehetőség. Két hűtoborda lesz, 215mm hosszú 120mm magas. A vegfok panelok állítva lesznek feltéve, 3db az egyikre, és 4db a másikra. Nem baj ha kabelezni kell, a hangfal csatlakozás 6.3 saruval van megoldva az erősítő panelen, meg a tápellátás is, ilyen csatlakozás szeretnék a védelemre is ha lehetséges. Jó lenne mindenképpen a külön álló védelem.
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Csatolom a kapcsolási rajzot.
NYÁK tervezésre mostanában aligha lesz időm. A hangszóróvédelem témában Képek/Kopp keresésre találsz pár mintát az alkatrészelrendezésre. A rendelkezésre álló helyet és a relék lábkiosztását úgy is csak Te ismered.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2022

Kopp_7.pdf
    
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Hiányzott egy csomópont.

Kopp_7.pdf
    
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Köszi szépen! Megpróbálom megtervezni, majd átküldöm ha kész, hogy legalább leellenőrizd mit alkottak A földelés mehet akkor oda ahol az RCA-földelése van?
(#) Karesz 50 válasza reloop hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
És mi történik akkor ha meghibásodás esetén a teljes híd egyik félhídja pozitív tápra ül ki, a másik meg negatívra? Mert az ördög nem alszik.
(#) reloop válasza Karesz 50 hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Sportember a hangszójavítónak is ad esélyt.
(#) Karesz 50 válasza reloop hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Ez így hülyeség?

belekotty.JPG
    
(#) reloop válasza Karesz 50 hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Nagyobb biztonságot ad, jó ötlet.
Következő: »»   601 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem