Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   116 / 137
(#) Elektro.on válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Okt 21, 2021 /
 
Szia!
meg lehet. Ha vissza olvasol icserny hozzázólásai közt megtalálkod a saját oktató anyagának a linkjét. nagyon szépen kidolgozta. Olvass bele.

https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2451516.html#2451516
(#) H2opok hozzászólása Okt 21, 2021 /
 
Üdv
Kis segitség kellene.
A linken látható matrix órát,, gondoltam összetakom, volt is itthon hozzá 2db matrix modulom. D1 minit itthon rendeltem. Mobilról, otg n keresztül, a Letölthető appal lehet programozni, beállitani. Program fel is megy rá, viszont a wifi csatlakozás nem megy. Pillanatra hálózatok közt megjelenik, majd el is tünik. Jó páran megépitették már ezt, gond nélkül megy. Kifogtam volna egy rossz D1 et?
matrix clock

Esetleg valaki kipróbálná, neki megy e?
Köszi
(#) szidom válasza H2opok hozzászólására (») Okt 21, 2021 /
 
Üdv!
Kipróbálni nem tudom, mert nincs itthon wemos d1 modul.
Azt írtad a modul wifije megjelenik, majd eltünik, nem lehet hogy csak a telefonod dobja el mivel nincs rajta internet elérés?
(#) pipi válasza H2opok hozzászólására (») Okt 21, 2021 /
 
Nem tudom kipróbálni...
De szerintem a wifi-t be kell állítani valahogy, fel kell csatlakoztatnod a saját wifis hálózatodra, és nem a esp adja a wifit...
(#) szidom válasza H2opok hozzászólására (») Okt 21, 2021 /
 
Ha jól értelmezem program feltöltés után AP módban indul, akkor tudsz hozzá csatlakozni. Majd a programon keresztül be tudod állítani a saját wifi hálózatodra.
Viszont lehet hogy a telefonod autómatikusan a routeredhez csatlakozik mivel az esp-n nincs internet elérés. Próbáld kikapcsolni kis időre a routered, amíg beállitod a modult.
(#) H2opok válasza szidom hozzászólására (») Okt 21, 2021 /
 
Kipróbáltam, töröltem a wifi hálózatom. Videon, képeken látni, ha tápra dugom vagy resetet nyomok, utána megjelenik a listában, em-9d61 néven. Csatlakozik, menti, majd eltünik. Ezután csak reset után látszik újra. De a telefonnal nincs kapcsolat, igy a beállitásokat sem lehet elvégezni.
Bővebben: Link
(#) szidom válasza H2opok hozzászólására (») Okt 21, 2021 /
 
A videón azt látom hogy mikor megjelenik az esp wifi (mentve) akkor nem az esp wifi re böksz rá, hanem az alatta lévő UPC wifire.
Téhát nem csatlakozol .
Próbáld meg az esp wifire bökni.
(#) H2opok válasza szidom hozzászólására (») Okt 21, 2021 /
 
Ott a listában arra nyomtam. Egyből el is tünik.
A képen meg szerintem ( a forrás linken is igy látom) az otthoni hálózatot kellene beállitani. (?) Mivel netről frissiti az időt, stb.
(#) szidom válasza H2opok hozzászólására (») Okt 21, 2021 /
 
Bocs, megnéztem mégegyszer, a videót, csak már nem tudtam módosítani a hozzászólásom.
Próbáltad másik eszközről figyelni, hogy azon is eltűnik ha a másikon próbálod beállítani?
(#) szidom válasza H2opok hozzászólására (») Okt 21, 2021 /
 
Nézted ezt a videót?
Bővebben: Link
Hátha segít.
Engedélyezted a programnak a tartózkodási helyhez való hozzáférést?
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2021
(#) H2opok válasza szidom hozzászólására (») Okt 21, 2021 /
 
Persze néztem. Ott van a linken.
Addig el sem jut, mivel nem csatlakozik a mobil az esp hez
(#) H2opok válasza szidom hozzászólására (») Okt 21, 2021 /
 
Kipróbàlom.
Meg már ez alapján is próbáltam. Ez az EM-xxxx kód amihez csatlakozni kéne, de nem teszi.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2021
(#) Elektro.on hozzászólása Okt 21, 2021 /
 
Bocs, hogy bele kotyogok, de ahogy én gondolom.
Esp indítása után indít egy AP -t.
Erre csatlakozol a telefonnal, megadod neki a Routered hozzáférését.
Utána az ESP kikapcsolja az AP -t mert már kliensként csatlakozik a routerhez.
Tedd ezutan a telefonoddal is ezt.Tehat csatlakozz a ruoterhez.
Azután a router hálózatan kerestesd meg az eszközt a programmal.

Én is hasonló beállítási megoldáson gondolkodtam saját projektnél.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2021
(#) Sly hozzászólása Nov 3, 2021 /
 
Sziasztok.Esp easy p2p komunikácioban jártas valki?Elakadtam és nemjövök rá a megoldásra...
(#) nedudgi válasza Sly hozzászólására (») Nov 9, 2021 /
 
Miért nem a problémát írod ide?
(#) sdrlab hozzászólása Nov 17, 2021 /
 
Nem találtam ESP32-es topikot, így itt kérdezek rá....

Vettem egy ESP32-CAM modult Kínából. OV-2640 kamera van hozzá.
Feltöltöttem rá a gyári mintaprogramok közül a CameraWebServer nevű alkalmazást.
Működik is, bejön a weboldal, be lehet kapcsolni a kamerát..., viszont a színekkel nincs minden rendben, olyan, mintha formátum hibás lenne valami beállítás! És véletlenszerűen vannak a képen olyan blokkok(8x8 pixelnyi), amik teljesen szét vannak esve, mindenféle vonalak, meg sakktáblák láthatóak bennük, különböző variációkban.
Próbáltam a beállításokkal variálni, de se a színhiba, se a blokkhibák el nem tűntek egyik esetben sem.
Találkozott már valaki ezzel?
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2021
(#) vargham válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 17, 2021 /
 
Én nagyjából 10 darabot vettem. Ebből egy egyáltalán nem működött. A többi viszont rendben, ilyennel nem találkoztam.
(#) Elektro.on válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 17, 2021 /
 
Szia!
A tápod rendben van hozzá?
(#) sdrlab válasza Elektro.on hozzászólására (») Nov 17, 2021 /
 
Egyelőre csak odáig jutottam, hogy rendes táppal is kipróbáltam, nem csak az USB-RS232 átalakítón keresztülivel..., de semmi változást nem adott! Este ránézek a modul belső tápjaira is szkóppal, hátha valamelyik gerjed....
(#) sdrlab válasza vargham hozzászólására (») Nov 17, 2021 /
 
A neten én se nagyon találtam ehhez hasonló hibajelenséget...
Van egy másik, elvileg szintén OV-2640 es kamerám, de abban nem vagyok biztos, hogy valóban ez a típusa neki, mert nem látom ráírva. Az eladótól ekként vettem, de ugye az még semmit se jelent ) Jó lenne valahogy működésre bírni ezt is, hogy kiderüljön, a kamera rossz, vagy a panel...?!
(#) sdrlab hozzászólása Nov 17, 2021 /
 
Megnéztem szkóppal a tápokat, mind a 3 rendben van, nincs gerjedés, megfelelőek az értékek is.
Sajnos a másik kameráról kiderült az nem OV2640, hanem OV7670, átvert a kínai... Ehhez pedig nem találtam egyelőre semmit se, amivel kipróbálhatnám...
Csatoltam egy képet, milyen jellegű a hiba. Ez a bekapcsolt ColorBar üzemmódból származik.

Viszont, lett egy gyanúm, ha jól értelmezem a kamera I2C buszon keresztül konfigurálódik fel?! Ha igen, akkor valószínűleg maga a kamera lehet a hibás, hiszen konfigurálódik rendesen, de még a mesterségesen előállított, ám a kamera által tömörített adatfolyam is hibásan jön át...

Rendeltem néhány kamerát..., ha nem lesz több ötlet, marad az ezekre való várakozás... :/

capture.jpg
    
(#) pipi válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 17, 2021 /
 
Hali!
Van ilyen kamera modulom, ha nem vagyok messze, csinálhatunk egy keresztpróbát... Kispest
(#) Sly válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 17, 2021 /
 
A mellékelt wifis termosztáttal kapcsolatban lenne egy problémám...P2p -vel oldottam meg hogy a modul egy másik helyiségben levö relét kapcsoljon,ugy hogy létrehoztam egy switch változot ami a modulban levö relé állapotát figyeli és ezt a switch változot klónozom a másik espre...Ha a relé BE állásba van akkor a switch#state 1 ha a relé KI állásban van akkor a switch#state 0..Itt jön a probléma...Ha áramtalanitom a vezérlőt akkor amikor ujra beindul akkor a switch#state értéknél 22-t ir(akármelyik módban is indul be a készülék mivel 3 mód van rajta,automata,manual és a teljesen kikapcsolt.)...Ha ezután akár egyszer is módot váltok a vezérlön akkor már vagy 1-es vagy 0-a állapotot ad a state...És utána már jo...Csak bekapcsoláskor ad 22-t vagy 21-t vagy volt hogy 32 -is adott...Igy a másik esp nemtud mit kezdeni mert a relé kapcsolás szabályát a state-hez kötöttem ami vagy 1est vagy 0-át adhat vissza...Viszont itt 22-t ad..Amit változtattam,a vezérlö egy wemosd1 mini a táp 5v 500mA...Kondi a tápon legközelebb a wemoshoz100n+220uf...Valami ötlete valakinek esetleg van e?
Köszönöm!
Termo
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2021
(#) vorosj válasza Sly hozzászólására (») Nov 20, 2021 /
 
Nem ismerem az ESPEasy-t, bocs, ha hülyeséget írok.
Látok egy ilyen sort:
on System#Boot do

Nem lehet itt egyszerűen megadni a kívánt kezdőértéket a változónak?
(#) Sly válasza vorosj hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Szia.Köszi a választ.Nemis tudom hogy az ugy müködne e...Mivel kezdöérttékként nemmindig 0 kell és nemis mindig 1...Ez a vezérlőtöl függ...Ha pl ugyvolt áramszünet hogy a fütés ment,akkor kezdöértékként nemlehet hogy 0át kapjak,akkor 1 kell...Ez az érték a relé állapotátol kell hogy függjön...Nemfér a fejembe hogy honnan jön ez a 21 vagy 22 vagy valami random szám,mikor elvileg csak 1 és 0 lehet...
(#) Imtilk válasza Sly hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Egy ötlet. Mi lenne ha boolean típusú változót használnál. Az csak true vagy false lehet, két állapot, az neked elég. Így nem lehet semmilyen talányos egyéb adat.
(#) Elektro.on válasza Sly hozzászólására (») Nov 22, 2021 / 1
 
Én is valami hasonlót tervezek csinálni egy ideje. Sajnos folyamatos idő hiányom van.
De én más módon oldom meg. Kicsit hasonlítani fog az ELMŰ vezérelt mérő kapcsolgatásához.
Nagyjából 30 másodpercenként küldök egy bekapcsoló üzenet a relés egységnek, illetve ha ki kell kapcsolni akkor legalább egy kikapcsoló üzenet. Ha a bekapcsolási üzenetek kimaradnak mondjuk 2 percre, a relé lekapcsol. Így a termosztát nem tervezett leállásakor nem marad bekapcsolva a fűtés, vagy amit éppen vezérelni szeretnék. A termosztát újra indulásakor nem vizsgál előző állapotot. Egyszerűen csak megnézi, hogy éppen az adott pillanatban kell e fűteni, és ez alapján ad ki utasítást a relés egységnek.
Azért a biztonság kedvéért a relés egységben lesz egy DS18B20 ami a termosztáttal való kapcsolat hiba esetén nem engedi a benti hőmérsékletet 10-15°C alá esni.
(#) vargham válasza Elektro.on hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Sajnos ezt a biztonsági funkciót kihagyták egy rádiós termosztátból, ami ma Magyarországon boltban megvásárolható. A beállított hőmérséklet átlépésekor üzenetet küld a kazánnak. Se ismétlés, se nyugta.
(#) Moderátor hozzászólása Dec 1, 2021
 
Idézet a HE Használatának feltételeiből, melyet a regisztrációkor valamennyi felhasználó elfogadott és tudomásul vett:
Idézet:

6. A Moderációs döntések véglegesek, észrevételt tenni kizárólag megalapozott és a szabályzatban is megengedett módon a „Hiba jelentése” opcióval lehetséges, más módon és helyen tett észrevételt az Adminisztrátorok törölhetnek, illetve annak szabályzatba ütköző módja miatt, nincs lehetőségük sem figyelembe venni.”
(#) Firefighter1 hozzászólása Dec 22, 2021 /
 
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata? (Vagy ismer olyat aki hallott màr róla? )
Hogy egy külső antennás Wemos D1 minivel mekkora távolságot lehet áthidalni, ha a minin és a routeren is egy irànyitott 2,4 van! És tökéletes a ràlátàs?
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2021
Következő: »»   116 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem