Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   103 / 131
(#) vadasz70 válasza uniman hozzászólására (») Nov 29, 2021 /
 
Ès így már tudod?
(#) uniman válasza vadasz70 hozzászólására (») Nov 30, 2021 /
 
Ezt a kérdést nem értem! ...de válaszolok!
(#) vadasz70 hozzászólása Nov 30, 2021 /
 
Ha valaki nem tudja a típus nèlkül akkor típus meg adásával sem fogja tudni. De még kèrdeztem egy ezzel foglalkozó szak embert azt mondta hogy jónak kell lennie.
(#) SzilCsong válasza vadasz70 hozzászólására (») Nov 30, 2021 /
 
Akkor biztos, hogy jó is lesz
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Nov 30, 2021 /
 
Viszont, ha a "szakember" anélkül mondta ezt, hogy a fotocella típusára rá sem kérdezett...akkor bizonyára bármelyik "bus"-os Nice jó a Moovo-hoz.
(Sőt bizonyára a Mhouse is jó hozzá...vagy nem?)
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2021
(#) Remci válasza uniman hozzászólására (») Nov 30, 2021 /
 
Már csak az a kérdés, hogy a Nice - nak ezt meg mondták-e?
(#) Gafly válasza vadasz70 hozzászólására (») Nov 30, 2021 /
 
Idézet:
„Ha valaki nem tudja a típus nèlkül akkor típus meg adásával sem fogja tudni. De még kèrdeztem egy ezzel foglalkozó szak embert azt mondta hogy jónak kell lennie.”

Akkor tedd közé a listát, hogy itt ki a "szak" és ki a "nem szak". Javasolt harmadik oszlopként az "ember" is.
(#) vadasz70 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 30, 2021 /
 
Azt hittem itt szakemberek vannak de ezek szerint csak műkedvelők
(#) Gafly válasza vadasz70 hozzászólására (») Nov 30, 2021 /
 
Ez igy van, és én vagyok itt a legnagyobb fémsz.
(#) 444Tibi válasza vadasz70 hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
Arra próbálnak rávezetni, igaz kissé talán cinikusan hogy eltérő gyártók buszrendszerű fotocellái nem kompatibilisek.
Amúgy abban igazuk van a tanácsadóknak, ha egy szaki állítja hogy kompatibilis, akkor megveszed és beépíted.
Ha nem fog működni az egyéni pech, ezesetben a szakihoz fordulhatsz verni a tamtamot.
Hogy mennyi eredménnyel az kétséges.
(#) uniman válasza vadasz70 hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
Hobbielektronika...tudod értelmezni?: "HOBBI"
Ennek ellenére bizonyára páran már estünk pofára a "szakemberek" tanácsai után...

Viszont ezek után már tényleg megnevezhetnéd a fotocellapár típusát...köszi! Hadd okuljon az utókor belőle. (Persze csak akkor, ha már valóban működik is a Moovo-val.)
(#) vadonrobert hozzászólása Dec 7, 2021 /
 
Sziasztok!
Új vagyok a fórumon, nem szaki.
Segítséget kérek, egy 20 éve működő szárnyas kapunyitó most nem indítja el a nyitást. Kézzel rásegítve el-elindul, a zárás pedig mindig elindul. Azt gondoltuk, hogy mechanikus a hiba, elkopott valami, ezért szétszedtük az egyik oldalt. Csatolok képeket és egy videót.
Kérdések: 1/ Normális-e, hogy ilyen nagy játéka van az orsónak a műanyag belső menetes távtartóban (nem tudom, mi a neve). 2/ Ha nem, akkor valószínűleg cserélni kell a műanyag alkatrészt, de hogyan kell tovább szétszedni (a kar kapuszárny felőli vége préselve van)? 3/ Egyáltalán jó irányba indultunk-e el, vagy inkább a kondenzátorokat, vagy más egyebet kellene megnézni.
Előre is köszönöm, ha valakinek van ötlete.
(#) SzilCsong válasza vadonrobert hozzászólására (») Dec 7, 2021 /
 
Kondenzátorokat mérném első körbe, az, hogy nyitásnál nem tud elindulni, az azért is lehet, hogy pl záráskor jobban ráfeszít, mint nyitási véghelyzetbe, de mivel nem látom így nem tudom kitalálni.
Video hol van?
Ha jól emlékszem itt a fórumon már valaki csinált már ilyet, talán Uniman, de nem biztos, azt hiszem le kell fúrni a préselési pontokat úgy lehet szétszedni, majd csavarral rögzíteni, de nem vagyok biztos benne, majd megmondja, ha itt lesz.
(#) Gafly válasza vadonrobert hozzászólására (») Dec 7, 2021 /
 
20 év után esélyes, hogy vesztett a kapacitásából a kondenzátor.
Nekem kevesebb is elég volt hozzá.
Szoruló mechanika, hideg és elgyengült kondenzátor szerintem valami ilyesmi tüneteket okoz együtt.
Legalábbis nálam ez volt.
(#) mraulajos válasza Gafly hozzászólására (») Dec 7, 2021 /
 
Kondival kezdeném én is.
(#) vadonrobert válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 7, 2021 /
 
Köszönöm az eddigi válaszokat, szuperek vagytok.
A videó nagy méretű, először rosszat csatoltam. Itt van egy link, remélem, működik: https://app.box.com/s/nspr1gxq2tywngyzcoij3rp0w5znjlup.
Számomra az a kérdés, nem azért szorul-e meg esetleg, mert túl nagy az orsó járása a műanyagban, vagyis ki kell-e cserélni a műanyagot, és persze lehet-e ilyet kapni valahol?

Az eddigi ötletekre reflektálva még annyi plusz infóval terhelném a Fórumot, hogy van egy pár kapunyitó amelyik a garázsajtókat nyitja, és egy pár, amely a feljáró tetején egy könnyű, sodronyos kerítéskaput nyit, na ez romlott el. Egyformák, egyszerre szerelték be őket, mindkét kapu vezérlése védett, meleg helyen, a garázsban van. Eddig semmi probléma nem volt egyikkel sem. Lehet, hogy két kondi most egyszerre adta meg magát? Megpróbálom majd valahogy kimérni...
Köszönöm még egyszer.
(#) SzilCsong válasza vadonrobert hozzászólására (») Dec 8, 2021 /
 
Attól, mert szét van kopva, nem kellene megszorulnia, így is tud működni, de ha tudod, akkor cseréld ki.
Nem egyszerre szokott tönkremenni a 2 szárnyú kapu kondija, de ha pont az döglik meg amelyik rácsuk a másik szárnyra, akkor nem fog kinyílni.
Ráadásul, ált. az van sűrűbben nyitva, ha ki van használva a személyi bejárú funkció.
(#) tommeeka hozzászólása Dec 11, 2021 /
 
Sziasztok!
Egy ismerősömnek a kutya sajnos elrágta a kapunyitó vezetékeit, azóta nem működik.
Típus Sommer-TWIST 200E. Kétszárnyú kapunyitó.
Mindegyikben van egy 2 relés, diódás, greatz hidas, 6Voltos stab kockás panel, amire a kapumozgatóba található két db reed relé van rákötve, illetve a 21Voltos DC motor, és két ér az elektronikából.
A kapu csak egy irányba indul el, vissza nem akar menni.
Tudja esetleg valaki, hogy milyen fajta feszültség mehet az érpáron a vezérlőpaneltól a nyitóig?
Panelokon mindent jónak találtam, motor is és a reed relék is jók.
köszi
Képek alatta
(#) tommeeka hozzászólása Dec 11, 2021 /
 
Képek
(#) uniman válasza tommeeka hozzászólására (») Dec 11, 2021 / 1
 
Nem 24 akart lenni az a "21Voltos" ?
Az "érpáron" a motorhoz bizonyára DC 24V "megy". A másik irányhoz meg fordított polaritással küldi az "elektronika" (fotó??). Ezt ellenőrizni kellene...
De mit is rágott el a kutya...azt a 2-2 szál drótot? Ha zárlatot okozott...van benne 1(?) bizti a DC 24V-hoz, az túlélte, vagy cserélni kellett? A vezérlőn vannak a DC 24V polaritásváltó reléi...
A reed relék működését sem ártana leellenőrizni...
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2021
(#) tommeeka válasza uniman hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Köszi! 21Volt van a motorra írva.
Még csak a kis panelt és a szárnyas kapu mechanikát kaptam meg. Reed relék jól működnek.
Jobb idő lesz, ránézek az elektronikára.
Kispanelt kirajzoltam. Minden működik rajta, de polaritás megforditasa után nem indul el másik irányba a motor...
Képet csatolom.
Köszi
(#) tommeeka hozzászólása Dec 12, 2021 /
 
Ez lesz.
(#) uniman válasza tommeeka hozzászólására (») Dec 13, 2021 /
 
Szépen lerajzoltad...de érted is a működési elvét?
Az egyik reednek zártnak kell lennie mikor a betáp polaritását megfordítod. A másiknak meg mikor eléri az ellenkező végállását a motor..
Nekem van olyan motorom, amelyben a relék helyén mikrokapcsolók működnek, 1-1 párhuzamosan kötött nagyáramú diódákkal.
(#) tommeeka válasza uniman hozzászólására (») Dec 13, 2021 /
 
Azért vagyok itt, mert nem értem, hogy mi lehet a gond.
Mindkét reed relé zárt, az egyik végállásnál az egyik, a másik végállásnál a másik nyit ki.
Ha te érted, akkor meg tudod mondani hogy működik?
Simán adok be neki 24Volt egyent, a motor elindul az egyik irányba és nem áll meg, hiába éri el a a reed relé behúzási pontját, ha megfordítom a beadott tápfeszt a motor nem indul el a másik irányba(se). Mi lehet a gond?
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2021
(#) SzilCsong válasza tommeeka hozzászólására (») Dec 13, 2021 /
 
Az lehet a gond, hogy meg van cserélve a forgásirányhoz tartozó végálláskapcsoló.
(#) tommeeka válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 13, 2021 /
 
köszi!
Próbáltam felcserélni, de nem történt változás. Végállás kapcsoló elvileg reed relékből van.
(#) SzilCsong válasza tommeeka hozzászólására (») Dec 13, 2021 /
 
A végálláskapcsolók a rajz szerint NO, de azoknak elvileg NC kontaktba kellene lenniük.
Leellenőrizted?
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 13, 2021 /
 
Szerintem azok a relé kontaktusai...a reed kapcsolók nincsenek lerajzolva. Kék és sárga vezetékpárok (a fotón nemlátható) végén lehetnek.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2021
(#) uniman válasza tommeeka hozzászólására (») Dec 13, 2021 /
 
Idézet:
„"nem áll meg, hiába éri el a a reed relé behúzási pontját"”

Valaki hozzányúlt a vezetékekhez? Talán fordított irányba pörög a motor... A motor kábeleit a sorkapocsban felcserélve mit csinál?
(#) uniman válasza tommeeka hozzászólására (») Dec 13, 2021 /
 
A "hogy működik" megértéséhez ez a rajz segíthet.
Ha valamelyik kapcsolót megszakítjuk, akkor már csak a megfelelő polaritással kapcsolt tápfeszültséggel fog műköködni a motor a dióda miatt...
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2021

Ennyi.jpg
    
Következő: »»   103 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem