Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kazettás magnó (deck) javítása
 
Témaindító: damien, idő: Júl 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   167 / 181
(#) Klxx66 válasza burgdavid hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Üdv burgdavid! Az érdekes az hogy van egy másik Technics RS-X11 deck is, megnéztem ma és ugyan az a jelenség ott is ugyan az a kettő alkatrész (tranzisztor) melegszik. Az nem lehetséges hogy ezek így vannak tervezve hogy ilyen hőt termelnek? Nagyon kezdő szinten vagyok az elektronikában, szóval ez csak egy feltételezés nem tudom mennyire reális elképzelés. Mikor megérintem erősen érezhető a hőtermelés a bekapcsolástól kb 30 másodperc és meleg. Minden funkció működik csak attól félek tönkremegy, mert még ilyen jelenséggel deck esetében nem találkoztam.
(#) Massawa válasza Klxx66 hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Miért nem ugy fényképezed, hogy láthato legyen a szám vagy jel a tranzisztor körül.
(#) Klxx66 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Készítettem képeket
(#) Klxx66 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Q604 jelölés van mellette feltüntetve, típusa D2037 E N típusú
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2022
(#) Massawa válasza Klxx66 hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Ha nincs lemezjátszod, akkor ez a Q604-s tranyo teljesen felesleges. (Azt hivatott inditani, ha felvételre kapcsolsz). Ha van kedved akkor mérecsgélhetsz a kollektoron 0 és 6,2V-t mérhetsz STOP ill REC üzemmodban. A kimenet egyenesen a TURNTABLE. SYNCHRO csatlakozora megy. Ha ott nincs semmi, gyakorlatilag csak egy R629 8k2 ellenállást füt. Ettöl még nem kellene melegednie. Ha nem a 2 feszültség valamelyikét méred, akkor megunta magát. Ki kell cserélni vagy ignorálni, ha nincs lemezjátszod.
(#) Klxx66 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Nagyon köszönöm a választ!
(#) vision61 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Teljesen helyénvaló a megállapításod.
Csak egy gond van, a kérdezőnek a Technics RS X-933 magnó deck-re vonatkozik a kérdése, viszont Gafly a Technics SU X-933 doksiját tette fel.
A deck esetében a Q604 egy stabilizátor áteresztő tranzisztora, ami melegedhet is üzem közben.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2022
(#) Massawa válasza vision61 hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Azt én honnan tudjam?
(#) vision61 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Pl. a kérdező nyitó hozzászólásából.
(#) Massawa válasza vision61 hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
(Arra miért nem reagáltál, amikor láttad, hogy rossz manuált raktak be?)

Akkor kérdezö is szolhatott volna, hogy nem annak a készüléknek a rajzát rakták be, amiröl ö beszél. Amugy 5 dolcsiért letölthetö az igazi.
(#) vision61 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Idézet:
„(Arra miért nem reagáltál, amikor láttad, hogy rossz manuált raktak be?)”

Talán azért, mert csak most olvastam a topikot?
De kötekedős kedvedben vagy.
(#) Sipi68 válasza soos csaba hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Gönczi Ákos +36307007027

IMG_2495.JPG
    
(#) Klxx66 hozzászólása Jan 8, 2022 /
 
Köszönöm mindenkinek a válaszokat és a segítséget.
(#) Mind Killer válasza Klxx66 hozzászólására (») Jan 8, 2022 / 1
 
Üdv Klx66!Hö!Ha van egy ugyan ilyen tipusú magnódeckje,s ugyanezt a jelenséget produkálja,valószínű hogy ugyanaz lehet mindkettőnél a probléma forrása.Ez a tápegység is lehet akár.Ha jól értesült vagyok ennek a tipusnak nincs saját beépített tápegységük..Hogyan oldotta meg a táplálást?Ha ugyanazon tápegységgel akkor az is lehet a ludas,ha magasabb a szolgáltatott feszültség valami okból a kelleténél,attól is símán túlmelegedhet valami,nem feltétlenül alkatrész hiba a magnóban meg hasonlók,főleg hogy mindkettőnél pont ugyan az a jelenség,ami nagyon érdekes..Egyetért nézetemmel....támogatja?Próbálja ki kisebb feszültséggel,esetleg ha van jól állítható tápja avval érdemes lehet próbálni.Ha ez egy meglévő toronyban van,s olyan szallagkábeles dologgal csatlakozik hátul a rendszerhez,vagy hasonló megoldással,érdemes arra is rámérni,lehet ott a gond a feszültséggel,ezért is csinálhatja ugyanazt mindkettő,hajtsa meg külső állíthat tápról fokozatosan,de szerintem nem a deckben lesz a gond,Majd számoljon be mire jutott,nagyon penge a téma,avasson be fejleményeibe mi re jutott!
(#) Klxx66 válasza Mind Killer hozzászólására (») Jan 9, 2022 /
 
Megoldódott a probléma, köszönöm a segítséget.
(#) kistee válasza Klxx66 hozzászólására (») Jan 9, 2022 /
 
Leírnád néhány szóban, hogy mi volt a probléma és hogy mi volt a megoldás? Csak, hogy tanuljunk belőle... Elvégre ez a fórum lényege.
(#) Klxx66 válasza Mind Killer hozzászólására (») Jan 9, 2022 /
 
A szóban forgó alkatrészre, tranzisztorra (D2037) hűtő felületet erősítettem egy csíptetős megoldással, és csökentettem a tápfeszültséget így megoldódott a probléma. Köszönöm a hozzászólásokat, ötleteket.
(#) Sipi68 hozzászólása Jan 9, 2022 /
 
Sziasztok!Technics rs-m216-hoz kellenének ékszíjak.Hol vegyek,kinek van információja?Talán pontos méretek?
(#) Mind Killer válasza Klxx66 hozzászólására (») Jan 9, 2022 /
 
Csökkentette a tápfeszt?Akkor az volt valamiért magasabb ha jól értem,evégett melegedett annyira.Remek! Akkor indulhat a kazettára másolás ezerrel!
(#) metabo123 válasza Sipi68 hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Szia!
Pontos méretet talán a Service Manual-ban találhatsz, vagy ha nem szakadt, vagy málott a szíj, akkor esetleg leméred és az alapján keresgélhetsz mondjuk ITT.

Én úgy szoktam csinálni, hogy lelapítom az asztalra és megmérem a hosszát, ügyelve, hogy ne nyújtsam meg. Ez az érték felszorozva kettővel a kerület, amiből már visszaszámolható az átmérő. Ezen adat alapján lehet már keresni az említett cégnél. Persze kicsivel kisebbet választva, az új még úgyis nyúlik picit.
(#) Tomi94 válasza Sipi68 hozzászólására (») Jan 10, 2022 / 1
 
Szia!

HQElektronikában találsz ilyesmiket, nekem a következő méretek vannak felírva hozzá:

Lapos szíj - 81 x 3.5
Ékszíj 1 - 38.0 x 1.2
Ékszíj 2 - 30.0 x 1.0
Ékszíj 3 - 58.0 x 1.0
(#) doktor válasza Sipi68 hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Szia!Irjál nekik, vagy hivd fel őket.

https://www.ekszijkiraly.hu/
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2022
(#) Tomi94 válasza doktor hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Szia!

Nem kötekedésnek szánom, de más fórumokon több rossz tapasztalatot is olvastam velük kapcsolatban (méretpontatlan, nyúlós anyagú, esetleg vastagságban egyenetlen - tehát újonnan is rögtön nyávogást okozó - példányok).

Szerintem a HQ, vagy esetleg Árwill még mindig megbízhatóbb (6-8 év alatt, 100-as nagyságrendű rendelésből tán két esetben volt ottani áruval gond, azt is visszavették), ráadásul 5-600 Ft egy darab szíj, nem 1500.
(#) doktor válasza Tomi94 hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Szia!
Nem tapasztaltam a megjelölt forrásból ilyet.
Jelenleg a készletek, ára az itthoniak közül a legalacsonyabb.
Az általad megjelölt forrásokkal kapcsolatban, nekem eltérő a tapasztalatom.

Kíváncsiságból, melyek ezek a más fórumok?
(#) gépromboló válasza Tomi94 hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Én is rendeltem már az ékszíjkirálytól walkman szíjakat, az összes a kukában végezte, mert egyenetlen volt a felületük és nyúltak, illetve borzalmas nyávogást produkáltak. Reklamáltam, a tulaj készségesen válaszolt, majd visszatérítette a vásárlásom teljes összegét és (most figyelj!) törölte a teljes walkman szíj kategóriát a webshopból! Én ezt korrektségnek veszem és annak, hogy ígéretéhez híven valóban átvizsgálta a teljes készletet és az egészet visszavonta, nehogy más is pórul járjon és rossz hírét keltse. Az említett szíjkategória azóta sem létezik, pedig eltelt bő egy hónap azóta.
doktor: a facebookon valamelyik kazettás csoportban sikerült pont én kirobbantsak a fentebb említett esettel kapcsolatban egy komoly pro és kontra vitát, amibe beszállt az ékszíjkirály tulajdonosa is, ha fontos neked, szólj és visszakeresem.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2022
(#) PeachMan hozzászólása Jan 23, 2022 /
 
Sziasztok.
Tudtok esetleg olyan forrást, ahol lehetne beszerezni kazettás magnó javításhoz referencia kazettát? Főleg 0dB beállításhoz. 160nWb/mm és 250nWb/mm szintezéssel is jó. 315Hz vagy 333Hz.
Sajnos az ANT nem reagál megkeresésre így nem tudom honnét lehetne hozzájutni.
Sejthetőleg mindegyik magnóm playback szint problémás, így megközelítőleg sem tudok valami hasonlót sem előállítani egyikkel sem.
(#) PeachMan válasza PeachMan hozzászólására (») Jan 24, 2022 /
 
Közben reagáltak és kaptam egy árlistát.
Hát, nem olcsó mulatság, de szerintem talán kicsivel "olcsóbbak" másoknál.
Csak azt a szállítási költséget tudnám feledni
Nem tudom VÁM is lesz-e még rajta.
(#) megott válasza PeachMan hozzászólására (») Jan 24, 2022 /
 
Arról ne feledkezz meg, hogy az összes ref. kazetta, csakis kizárólag megadott számú lejátszásig használható "hitelesen", gyorscsévélni pedig szigorúan tilos.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2022
(#) PeachMan válasza megott hozzászólására (») Jan 24, 2022 /
 
Igen, ezt tudom. Mondjuk sebesség kalibrációs kazettát nem nehéz a referenciáról készíteni egy jól bekalibrált magnóval. Szóval azzal lehetne kímélni a "gyárit".
De a többi beállításához már nem nagyon sajnos.
Bár még a PB Gain beállításhoz még azzal is előrébb lennék, ha valami kalibrált magnóval lenne negyedsávos felvétel. A semminél több lenne.

Azzal az elméleti megoldással vagyok megkeveredve, hogy mondjuk eltérő szabványú (160, 200, 250 nWb/m) referencia jelnél hogyan kell átszámolnom más referencia értékre.
Például: Van egy TC-MF31 kazettám (315Hz, 3150Hz, 10kHz, -20dB) Ha jól tippelem, akkor ez 200mWb/m talán. Akkor hogyan kell a jelszintet átszámolnom más normákra? Illetve mit jelent ez az adott deck kimeneti jelszint mérésekor?
Csak digitális multim van. (True-RMS-t tud és freki mérést 20MHz-ig.)
(#) Massawa válasza PeachMan hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Na azzal a müszerrel jobb, ha neki sem fogsz. Az nem audio jelek mérésére lett gyártva.
Következő: »»   167 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem