Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   104 / 131
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Dec 13, 2021 /
 
Ilyeneket használnak a sommer garázsnyitókba, ismerős , igazából a kérdező-é is ugyanez, csak le van relézve.
(#) tommeeka válasza uniman hozzászólására (») Dec 14, 2021 /
 
Próbáltam felcserélni a motor vezetékeit, de akkor is csak ment a motor folyamatosan, csak épp a másik irányba, de akkor sem állt meg a végállásnál. A kék és sárga vezetékpárok a reed relék kontaktusai.
Most már nagyon kíváncsi vagyok én is, hogy mi lehet a baj, mert minden alkatrész jó, de mégsem akar úgy működni a cucc, ahogy kellene.
A tulaj szerint úgy működött, hogy rátette a 24 Voltot, a motor elindult az egyik irányba a végállásig és megállt, majd amikor megfordította a motor polaritását akkor a másik irányba indult el végállásig.
Nekem Proteco van, de az más elven működik, annak ütközőt kellett telepíteni a két végpontba.
(#) uniman válasza tommeeka hozzászólására (») Dec 14, 2021 /
 
Ez egyszerű áramkör (mint egy faék)...csak ellenőrizni kell a reed, a relé (DC 6V?) működését (érintkezők?)...meg, azt, hogy kapnak-e tápot (stabkocka, graetz).
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2021
(#) tommeeka válasza uniman hozzászólására (») Dec 14, 2021 /
 
DC 6 Volt megvan, kap tápot a stab kocka. A reed relék rövidzárak, kivéve a végállásoknál, ott szakadást mérek.. A relék működnek, de nem jelenik meg rajtuk 6Volt.
Olyan, mint ha valami rosszul lenne benne, vagy nem jól van valami bekötve, nem tudom..
Amúgy értem a rajzot, amit felraktál, így már érthető az elve, köszi.
(#) uniman válasza tommeeka hozzászólására (») Dec 14, 2021 /
 
Na, ez már megint zavaros...
Idézet:
„A relék működnek, de nem jelenik meg rajtuk 6Volt”

A 6V a relék tekercseit táplálja...ha nem lenne, nem kapcsolna !!!
A "relék" (nem a reed!!!) érintkezői a 24 voltos ágban kapcsolgatnak, azaz az érintkezőkkel párhuzamosan kötött nagyáramú diódákat zárják rövidre...
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2021
(#) tommeeka válasza uniman hozzászólására (») Dec 14, 2021 /
 
A 6Voltos relére gondoltam, igen, de ránézek még egyszer, köszi!
(#) vadasz70 hozzászólása Dec 16, 2021 /
 
Sziasztok! Szerintetek a kétszárnyú kapunyitó menetes orsóját mivel érdemes kenni mert én zsír spray fújtam de egy idő után nagyon tapadóssá válik és nagyon fogja a kaput nyitáskor.
(#) SzilCsong válasza vadasz70 hozzászólására (») Dec 16, 2021 /
 
Pedig a zsírnnál nincs jobb. Én mégy egy kis hajtómű olajat is szoktam rácsorgatni.
Nyilván néhány évente kell csinálni karbantartást, főleg rácsos kapuknál az eső és a szél kimossa a kenést, valamint helytől függően, telemegy porral.
Ki kell mosni időnként, nem lehet megúszni a melót.
(#) tommeeka válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 16, 2021 /
 
Szia!
Annó mondtam, hogy jó lett triac (BT138B) cserére a kapunyitó, de sajnos két hónap után újra elfáradt.. Szerinted mit érdemes még ott cserélni? Vagy esetleg a motorral lehet probléma,
köszi
(#) SzilCsong válasza tommeeka hozzászólására (») Dec 16, 2021 /
 
Szia

Hacsak nem futottál bele hamisítottba (én már igen, aliról ne rendelj) akkor nagyon nem kéne tönkre mennie.
Nézd át az állórészt, nincs-e valahol zárlat. Ha minden ok, próbáld a BTB16-ot.
Én mindenhova azt teszek (sgs thomson) sosincs vele baj.
(#) vadasz70 hozzászólása Jan 7, 2022 /
 
Sziasztok! Kérdésem az lenne hogy telefonról sonoff relével tudom megoldani egyszerűbben vagy GSM kapunyitóval.
(#) SzilCsong válasza vadasz70 hozzászólására (») Jan 7, 2022 / 1
 
Szia
Bekötésileg mindkettő ugyanannyi munkát igényel.

A sim kártyát etetni kell, pénzbe kerül, de net-független, így megbízhatóbb.
A sonoff eWelink applikációval megy, lassan jön be, de ami a legnagyobb hátránya az, hogy bistabil állapotba kapcsolgatható, tehát, ki/be kapcsolgatható, az pedig kapunyitásnál elég gáz, ha vissza kell alaphelyzetre állítani, mert nem tud monostabil módot.
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Ezt rosszul tudod!Be lehet állítani: Ewelink "inching mode"...
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Erről tudnál egy képernyőképet küldeni, hol van? Mert 2x is átbogarásztam az aktuális eszköz lehetséges beállításait, de nem találtam.
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
"Automatikus kikapcsolási beállítások"-ban..."Inching (nyújtás)". 0,5 mp-ként állítható. Átállítás után "mentés" !
Erről a neten is van bőven infó...
Nálam nincs lassulás, azonnal kapcsol...persze nem árt, ha jó a wifi térerő a Sonoff modulnál. (Ezt egy kertkapunál nem mindig lehet biztosítani)
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2022
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Amíg az alkalmazás elindul, úgy értettem.
A legújabb fw van fönt, mégegyszer átbogarásztam a beállítások menüt, de még mindig nincs ilyen menüpont.
Neked, hol van ez?
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
"..."

pontok.JPG
    
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Mostmár tényleg kezdek agyvérzést kapni.
De hol van? Ebből semmit nem tudok kinézni. Eszköz beállítások? Ott nincs ilyen!
Egyáltalán eWelink appot használsz?
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
De mondjuk mutathatnál egy képernyőképet, hogy megírhassam, hogy ott fent a jobb sarokban van három pont.(Mikor egyetlen kapcsoló gombja van a képernyőn...) (Még 8 nyelven le tudom írni...ha kell) V.4.18.1 (Comprendeee...?) Nem értem mi lehet nálad a gond...
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2022
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Azért lett volna egyszerűbb, ha te le képernyőfotózod, pontosan hol van ez a menüpont, mert én csak azt tudom lefotozni, hogy hol nincs
(#) SzilCsong válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
még egy pár kép
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 7, 2022 / 1
 
Már 8:39-kor leírtam: "Automatikus kikapcsolási beállítások"-ban
...ahogy az az első képeden látható is!
Következő fotóid egyikén pedig ott van a 3 pöty (pont)... Sikerült?
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2022
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Idézet:
„Automatikus kikapcsolási beállítások”

Ember, nem gondoltam volna, hogy ide van eldugva, így már oké!
Egyébként nekem pont a legtávolabbi eszköz jön be a leggyorsabban, igaz, nem sonoff, de gondolom ez is ESP8266 -ra épül.
(#) bato.arpad válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 9, 2022 /
 
Szia! Erre a kérdésedre kaptál már választ?
(#) SSJ hozzászólása Jan 11, 2022 /
 
Sziasztok,

Adott egy társasház elektromos kapuja, amit a teraszról kihajolva néha ki tudok nyitni a távirányítóval.
Ismertek esetleg erősítőt vagy kapcsolási rajzot, amivel az alábbi távirányító jelét fel tudnám erősíteni és úgy kinyitni (akár a lakásból) a kaput?

A kapura tettem már egy külső antennát, amivel nyílt terepen drasztikusan nőtt a távirányító hatótávja, viszont az udvaron belül már árnyékolva van.

Távirányító

Üdv
Johann
(#) fecameca válasza SSJ hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Idézet:
„A kapura tettem már egy külső antennát, amivel nyílt terepen drasztikusan nőtt a távirányító hatótávja, viszont az udvaron belül már árnyékolva van.”

" A mór megtette kötelességét, a mór mehet..." Válaszolnám erre, mivel én is a vevőre javasoltam volna egy külső antennát. Esetleg nem lehetne azt az antennát áthelyezni oda, ahonnan rálátsz? Mert az adóteljesítmény növelése több oldalról is problémás. 1.: A megnövekedett fogyasztás - Nem győznéd a távirányítót elemmel. 2.: Az adóteljesítményt logaritmikusan kell emelni némi lineáris hatótáv többletért - Magyarra fordítva pár méter pluszért sokszorozni kellene a teljesítményt, amivel jelentősen túllépnéd az ilyen távirányítókra hivatalosan engedélyezett adóteljesítmény - szintet. 3.: Hogyan szeretnéd ezt kivitelezni? Ugyanis csak úgy erősítheted a jelet, ha az eredeti antennát eltávolítod, és teszel rá egy külső antennát. Különben csak gerjedés lesz a vége. - Ebből akkor milyen távirányító lesz? Szerintem maga a feltett kérdés eleve nonszensz. Kábelezés, vagy valami reflektor - tükör, vagy jobb hatásfokú antenna jöhetne itt egyedül szóba.
(#) uniman válasza SSJ hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Szaladj csak le a kapuhoz...úgy nyomogasd!
Ahogy te használod, nem biztonságos! Ugyanis illene működés közben rálátni a mozgó kapura...
(#) bbatka válasza SSJ hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Én még annyit hozzá tennék, hogy a jövőben csak rosszabb lesz a helyzet, amint újabb és újabb zavaró rádiófrekis zajforrások jelennek meg. Pl. Wifis kamera az én esetemben.
(#) pucuka válasza bbatka hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
433 MHz -en nincs WiFi -s kamera (2,4 GHz), semmilyen kamera, mert nem elég a sávszélesség. Ilyenformán nem is zavarhatják egymást. Másféle zavar azért lehet bőven. pl beragadt vezetéknélküli kapucsengő.
SSJ:
Új elem nem játszik? a távirányító adójának teljesítménye meglehetősen függ az elem állapotától.
(#) kaqkk válasza SSJ hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Ha néha nyílik akkor csak "kicsi hiányzik" tedd a homlokodhoz a távirányítót és úgy próbáld . Én autó távirányítóval próbáltam kb 5m + távolságot adott az új "antenna"
Következő: »»   104 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem