Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   555 / 580
(#) palko0125 válasza rapido hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Javítható, persze, gép nélkül is. Lényeg, hogy tényleg hozzáértő legyen. Sok sikert a keresésben.
Üdv, Palkó.
(#) rapido válasza szepi003 hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Szia, köszönöm.
Az eddigi hozzászólásaimból is látható, hogy nem vagyok kifejezetten a téma hozzáértője. Ezért talán a mostani kérdéseim is idétlennek tűnnek, de azért neki futok.
- Úgy gondolod, hogy a mi mosógépünk elromlott vezérlőpanelje egy az egyben kompletten lecserélhető a te magasabb tudású paneledre és burkolatára, azaz
- a Siwamat XL1160-as vezérlés és burkolata fizikai méreteivel is illeszthető a mi régebbi XB861-es gépünk házára, figyelembe véve a mosószer adagoló tartályt is, és
- az XB861 hardver részei ugyanúgy tudnak a modernebb XL1160-as vezérléssel is működni?

Pl. a mi gépünk 800/600-as centrifugálást tud. A te vezérlésed tudna további két fokozatot is 1000 és 1100. Hogyan tudná ezt a mi gépünk motorja kezelni?
Hogy csak egyet említsek a kételyeimből.
De mint írtam is, én laikus vagyok és ebből adódóan meggyőzhető.
(#) szepi003 válasza rapido hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Szia A mosógép tipus gyártásnál megcsinálnak egy alap gépet ,az elektronikával a benne lévő programmal változtatnak a gép működését.Az alapgép egy olcsobbik változat,majd kibővitik pl hogy 1000 fordulat legyen,aztán tesznek rá kijelzőt több programot tud.Ezt mind a benne futó program csinálja ugy hogy az alp gép marad.Amikor már minden lehetőséget kihasznált,befejezi annak a tipsnak a gyártását ,és kezd egy ujjat.
(#) rapido válasza szepi003 hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Ha jól értelek, akkor:
- az XB861-es típus és az XL1160-as típus alapgép része azonos, azaz
- ugyanaz a motor (teljesítmény, fordulatszám, ...) van benne,
- azonos a vízbeeresztő mágnesszelep (elektromos része és paraméterei)
- azonos a szivattyú, ...
Jól értettelek?

Ezek szerint, ha az XB861-es vezérlést egy XL1160-asra cseréljük, akkor ugyanaz az alapgép ugyanolyan biztonságosan és a túlterhelés veszélye nélkül tud működni; de/és a többlet program lehetőségek miatt olyan a dolog, mintha felokosítottuk volna a készüléket?
(#) szepi003 válasza rapido hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Igen jol értetted. Én mosógép szerelőként már több gépet javítotam meg ilyen a cserével.
(#) rapido válasza szepi003 hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Tennél fel néhány képet, amin egyben is látszik az XL1160-as paneled, ahogy bele vannak illesztve a csatlakozók; illetve olyan képeket, amin látszanak a csatlakozók és vezetékeik önmagukban is.
A saját gépemnél ezeket már be tudtam azonosítani. Összevetném a két vezérlés csatlakozásait.
Egyúttal kérlek írd meg, itt vagy üzenetben, hogy mennyiért adnád át az XL1160-as vezérlést +kezelőburkolatát kompletten. Köszönöm.
(#) uniman válasza rapido hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
A panel címkéjén a lényeg...az "AKO" és a "BSH" (Bosch!) számok.

cimke.jpg
    
(#) rapido válasza uniman hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Ezt úgy kell értsem, hogy azok a vezérlő panelek kiválthatók (csereszabatosak) egymással, amelyeknek azonos az "AKO" és "BSH" számuk, vagy azoknak egy része?
(#) szepi003 válasza rapido hozzászólására (») Jan 16, 2022 /
 
A képek a vezérlőről
(#) rapido válasza szepi003 hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Köszönöm a képeket. Vártam, hogy árat is írsz.
A képeken látható vezetékek számát, színét tekintve, és a vezetékeken lévő csatlakozók alapján úgy tűnik, hogy fizikálisan összedugható az XL1160-as vezérlés a mi más szériájú gépünkkel.
Azt sajnos nem tudom, hogy ez elégséges feltétele-e annak, hogy a gép jól működjön és minden programot megfelelően hajtson végre; hogy esetleg nem kellenének-e még más hardverelemek, alkatrészek az alapgéphez. Ez még talány számomra, de etekintetben el kell fogadom, hogy te szakemberként azt mondod, tökéletesen működne a mi a gépünk a te más típusú vezérléseddel is.

Változatlanul keresem a meglévő vezérlőnk javíttatásának lehetőségeit is, de ha az általad kínált átadási ár kedvező lenne számomra, hajlanék rá, hogy megvásároljam tőled az XL1160-as vezérlést.
Ez esetben érdekelne, hogy:
- Hogyan tudnám úgy átvenni tőled, hogy átvétel előtt láthassam működés közben?
- Van hozzá köthető géped, amin tesztelhető a vezérlés?
- Ha mégsem működne a mi gépünkkel, visszavennéd árában a vezérlést?
- Bontott alkatrész lévén mennyi garanciát adnál rá?

Sajnos a köztünk lévő távolság (közel 200km) miatt azt nem tudnám megfinanszírozni, hogy a szerelést kiszállással együtt kompletten megrendeljem tőled, mert nagyon nem lenne költséghatékony a projekt.
A legolcsóbb a postai vagy futáros átvétel lenne, de jelenleg nem látom, hogy ezt hogyan lehetne összekötni azzal, hogy előzetesen lássuk működés közben. Érdekelne a véleményed.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2022
(#) szepi003 válasza rapido hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Szia Árat nem írtam mert ez a fórum nem erről szól ,ha privát -ba átmegyünk ott megbeszélhetjük a dolgot.Én nem akarom ráderöltetni ezt a vezérlő panelt csak egy megoldást ajánlottam amosógéped megjavításához.Ahogy kiszerelted ,és leirtad hogy milyen panelt keresel ,szerintem nem okoz gondot a csere panel beszerlése sem ,mert az összes csatlakozó ugyanoda megy mint a régi panelon.A többit privátba írom .üdv szepi003
(#) Zolika1974 hozzászólása Jan 26, 2022 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy 3 éves zanussi lindo 100 típusú mosógépet azzal a hibával hogy az indító gomb lenyomása után a kulcs kell fölötti led villogni kezd és a gép nem csinál semmit. Az ajtó reteszt már néztem az tökéletes. Hiba kódot kellene olvasni ebben kérnék segítséget. Köszönöm előre is
(#) Josi777 válasza Zolika1974 hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Kéne a PNC száma az adatlapról.
(#) uniman válasza Josi777 hozzászólására (») Jan 29, 2022 /
 
Szia! A "nem biztos" bejött...az extra garanciás szervizes fűtőbetétet cserélt. Miután szervizmódban "kivallatta" , meg a csere után törölte is a hibakódot.
(#) bobo36 hozzászólása Jan 31, 2022 /
 
Sziasztok!
a whirlpool awoe 7560 tip gépünk feladta a harcot.
F26 hibakódot ad a vezérlőn elszállt egy triac
valaki tudna segíteni hogy honnan lehetne ilyet beszerezni
Csatolok képet hozzá
Előre is köszi
(#) bodgabo válasza bobo36 hozzászólására (») Jan 31, 2022 / 1
 
Szerintem ez lesz az: ACT108W-600E
Beszerezheted pl. TME.hu
(#) bobo36 válasza bodgabo hozzászólására (») Jan 31, 2022 /
 
Köszi a választ

De sajnos az oldalukon azt jelzi hogy nincs jelenleg raktáron.
(#) elektronika95 válasza bobo36 hozzászólására (») Jan 31, 2022 /
 
(#) zolika60 válasza elektronika95 hozzászólására (») Jan 31, 2022 /
 
Nálam is azt jelzi raktárkészlet 0.
(#) vargaf válasza elektronika95 hozzászólására (») Jan 31, 2022 /
 
Ha a raktárkészlet=0, az nálam azt jelenti, hogy nincs készleten!
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Jan 31, 2022 /
 
Sajnos ennyit ér a szervizes "tudománya"...a lakásba visszaszerelve újra "dobta" a hibakódot! Ma már az ajtózárat is kicserélték...a hiba maradt!
Most már a panelcsere lesz a következő...(maj'd a jövő héten).
(#) palko0125 válasza bobo36 hozzászólására (») Jan 31, 2022 / 2
 
Szia!
Tegyél bele ACS1086S típust. Teljesen megfelel helyette és van is raktáron .
Korábbi modellekben egyébként ez volt a használatos.
Üdv, Palkó.
(#) elektronika95 válasza vargaf hozzászólására (») Feb 1, 2022 /
 
Valószínű másnál is azt jelenti.
Attól hogy azt jelzi nincs raktáron nem feltétlen jelenti azt hogy nincsen belőle egyáltalán.
Volt már rá példa máshol is hogy volt éppen csak nem frissítették a készletet
(#) bobo36 válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget

Egy ismerősömtől kaptam egy triacot de sajnos az is elszállt.
Indítás előtt a szivattyút megnéztem az nem szorúlt könnyen forgott.
Még egy próbát teszek hogy kicserélem a triacok meg van egy tartalék szivattyú a lányoméknál azt is kicserélem de lassan kifogyok az ötletekből
Valakinek ötlete hogy mit kéne még megnézni?
Köszi
Üdv
(#) uniman válasza bobo36 hozzászólására (») Feb 2, 2022 / 1
 
Ha egy triak rövidzáras lesz, a hálozati fesz rákerülhet a vezérlő lábára (5V helyett)...ami meg rá van kötve direktbe a procira (vagy régebben volt egy köztes kapcsoló IC). Ilyen esetben a procinak is "lő(he)ttek"...
(#) kovacspista hozzászólása Feb 3, 2022 /
 
Sziasztok! Adott egy Bosch WAE20365BY/34 mosógép. A hiba, hogy nem érzékeli az ajtó becsukását. Az
ajtózárat cseréltem, de nem változott semmi. Kábel nem szakadt. Nem tudok másra gondolni, mint a vezérlő. Kiszedtem , semmi sem látszik rajta, kimértem amit ki lehet , így nem találtam hibát. Volt már valakinek ilyen gondja? Új vezérlő kell vagy van megoldás? A képeken a típus és a vezérlő látható.
Köszönöm előre is.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2022
(#) palko0125 válasza kovacspista hozzászólására (») Feb 3, 2022 /
 
Mit értesz az alatt, hogy “nem érzékeli az ajtó becsukását”?
Ha elindítasz egy programot bezár a retesz vagy már az sem történik meg!. Ha bezár, akkor is azt jelzi nyitva az ajtó? Ebben az esetben egy idő után közöl hibát?
Üdv, Palkó.
(#) kovacspista hozzászólása Feb 3, 2022 /
 
palko0125 ! Becsukom az ajtót , de nem reteszel, kinyithatom. A program adatok, a kijelzőn, nem jelennek meg. A kulcs ikon villog és sípol . A hibát rögtön jelzi, ahogy egy programra hajtom. A kijelzőn --0-- látszik mindösszesen, ez is villog.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2022
(#) palko0125 válasza kovacspista hozzászólására (») Feb 3, 2022 /
 
Ebben az esetben azt kellene megvizsgálni, hogy az elektronika ad e feszültséget a retesznek (nagy eséllyel nem). Ha nem kap feszültséget a retesz, kövesd vissza, hogy melyik triak vezérli azt és azt kell tovább mérni/cserélni.
Üdv, Palkó.
(#) kovacspista válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 3, 2022 /
 
Köszönöm!
Következő: »»   555 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem