Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   176 / 208
(#) david87 válasza david87 hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
A kép a hibáról.
(#) deebo válasza david87 hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Poros, penészes, vagy cigarettázott (belül).
(#) Egri Frédi válasza deebo hozzászólására (») Jan 27, 2022 / 1
 
Vagy belefolyt a kávé likőr ...
(#) deebo válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Dehogy.
(#) david87 válasza deebo hozzászólására (») Jan 28, 2022 /
 
Szét lett szedve belül ki lett pucolva.
(#) uniman válasza david87 hozzászólására (») Jan 28, 2022 /
 
...és ezután keletkezett a folt?
(#) david87 válasza uniman hozzászólására (») Jan 28, 2022 /
 
Nem igy kaptam mert ahonan jöt már ott is rajta volt látam én is.
(#) kovacspista hozzászólása Feb 1, 2022 /
 
Sziasztok! Régen jártam erre. Adott egy 32"-os LG tévé, led háttérvilágítással. Minden működik , a hiba, hogy erőtlen, homályos kép van rajta, minden inputon. Kellene még rá fény, meg talán kontraszt is. Gondolok a t-con-ra, de lehet a háttér is, de akár az alaplap is. Szerintetek hol kezdjem?
(#) proba válasza david87 hozzászólására (») Feb 1, 2022 /
 
Kosz, bármelyik fóliarétegen, illetve a háttér tükröző felület hibás, vagy valamelyik led fényvetője nem jól áll.
(#) david87 válasza proba hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Mint írtam a tv szét let szedve darabjaira a fólia rétegek is meg lettek törölve CFL csöves nem ledes.
(#) Ge Lee válasza kovacspista hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Egy képpel.
(#) kovacspista válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Igazad van , itt egy pár.
(#) kadarist válasza david87 hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Lehet, hogy az LCD-panel hátulja nem ltt megtisztítva.
(#) david87 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
De ablakpucolós rongyal ovarosan át lett törölve.
(#) kadarist válasza david87 hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Kizárásos alapon, ha LCD-panel nélkül egységes fényerejű volt a homogenizáló fólia felülete, akkor a panel lesz a rossz.
(#) uniman válasza david87 hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
"ablakpucolós rongyal...a fólia rétegek is meg lettek törölve"
Kívülról még "elmegy" éppenséggel, na de belülről...Bővebben: Link
Idézet:
„Nem igy kaptam mert”
Ez meg a vesszők hiánya miatt...
(#) david87 válasza uniman hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Én még nálunk a boltban nem látam még kimondottan monitorra kimondot tisztító szert Samsung tv hez kapot rongyal szoktam törölgetni a monitort is csak nem leltem meg.
(#) szs válasza david87 hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
-"látam" -láttam
-"kimondot" -kimondott
-"tisztító szer" -tisztítószer
-"tv hez" -tv-hez
-"kapot" -kapott
-"rongyal" -ronggyal

Vesszők. Pontok. Hogy értsük, mely mondatrész hová tartozik, és mi a másik mondat.

Talán...
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2022
(#) uniman válasza david87 hozzászólására (») Feb 3, 2022 /
 
Pedig van folyadék, hab, gél, spray, kendő... de ezek egyike sem a fóliák közötti felületek tisztítására való.
Ezeket sem a LCD-re fújjuk, hanem a törlőkendőre. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2022
(#) Ge Lee válasza kovacspista hozzászólására (») Feb 3, 2022 /
 
Ennyiből én meg nem mondom, de nem háttér mert itt a színek is elég érdekesen néznek ki hanem valami alaplapi vagy tcon hiba lehet.
(#) kovacspista válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 3, 2022 /
 
Köszi, kezdek a t-connal.
(#) fppetya hozzászólása Feb 4, 2022 /
 
Helló! A napokban nekem szaladt egy Sony bravia 55w955b amin se kép se hang! Nem világít a stand by led és nem is villogja ki mi a bánata! Aps 362 nevű táp van benne amin megvan a 3.3v stand by és meg is érkezik a mainbord ra! A tápot elindítva megjelennik a 12v is de csak akkor ha levan húzva a mainboard ról! Esetleg valaki közületek legozott már hasonlóval?
Köszönöm az értelmes használható válaszokat!
Üdv : Peti
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Feb 5, 2022 /
 
Sziasztok, LG 55UH950V Tv Led strip cseréhez kérnék segítséget, aki ismeri a típust. Nagyon közel van az LCD-fóliához, s nem mertem tovább feszegetni. Youtub-on nem találtam hozzá knowhow-t.
(#) kadarist válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
Szia!
Kifelé (felfelé) ki kell emelni az LCD-panelt, majd a homogenizáló lapokat és előtted is van a világítás.
(#) Chipmunk1960 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
Szia, Olyat már csináltam, ez hasonló az OLED-hez, egy vastag üveglap, és csak alulról van megvílágítás, ezt már megtaláltam hozza. Ott van a képen a csatija, 8 érintkezős, végig az élén egy acél-szerű szalag, gondolom a jobb hűtés miatt, azt nem mertem jobban feszegetni, mert nagyon közel van a szalagkábel.
(#) kadarist válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
Persze többféle keretet készítenek a paneleknek, de mindenképpen a panelt kell kivenni, az az első. Talán ez segít: Bővebben: Link
(#) kovacspista válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
Visszatérve az LG tv-re. Mivel a t-con integrált, így azzal nem megyek semmire, de megnéztem
a háttérvilágítást és kékes a fénye , meg gyenge is. Szerintem ez a gond, ez a szín megmagyarázza a szín problémát is.

DSCF8031.JPG
    
(#) Ge Lee válasza kovacspista hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
A ledek már a végüket járják amikor ilyen lilás fényük van, mind cserés. Vagy a fénykép nem adja jól vissza, vagy van azzal még más gond is, mert csak emiatt nem lehetne olyan kontrasztos és mosott a kép. Az ilyen ellilult ledekkel is normális színű és kontrasztú képnek kéne lenni, de majd kiderül ha kicserélted őket.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2022
(#) kovacspista válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
Addig nem leszek okosabb míg ki nem cserélem őket. Be kell szereznek, majd kereslek a tapasztalattal.
(#) antiktelefon válasza kovacspista hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
Volt pár ilyen durván lila leddel dolgom, de a képeden a megjelenített tartalom is határeset helyes lehet.
Ezt viszont sosem értem, nem tűnik fel senkinek, hogy egyre lilább a tv, hanem egyszer csak rávágják, hogy na most ez elromlott?
Következő: »»   176 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem