Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Opel Astra elektromos hibák
 
Témaindító: nrgie, idő: Júl 19, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   126 / 137
(#) atomgep válasza Tibi0001 hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Volt az autó BCM modul visszahívási akcióban? A facelift előttieknél előfordulhat olyan hiba, hogy a klíma kondenzvize ráfolyik a BCM-re, és zárlatot, korróziót okoz. Nyilván nem télen klímázol sokat, de ilyenkor is bekapcsolja a klímát automatikusan az ablak párátlanításhoz, és olyankor nem is ég a klíma visszajelzője. Na mindegy, én ránéznék, milyen állapotban van. Ha jól emlékszem, a rádió alatti kis polc alatt van és rohadt sok kábel megy bele.
BCM = Body Control Module = karosszéria vezérlő.
(#) kriszrap hozzászólása Feb 9, 2022 /
 
Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne hogy megcsináltam ezt BC ardunios változatott de nagyon zajos a táp mikor a generátor dolgozik.

Mekkora kondit tegyek az arduniohoz?

A kedves kinai rádiómnál se nagyon szűrik a dolgokat tápra mekkorát érdemes tenni?
(#) dB_Thunder válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 9, 2022 1 /
 
Ha választ is vársz, mi lenne ha normálisan közölnéd, mi a kócról beszélsz, mert mi nem fogtuk a kezedet az elmúlt napokban, emiatt nem tudom mit arduinozol egy opelben...
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2022
(#) moltam válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 9, 2022 /
 
F astra? A generátoron rajtavan a zavarszűrő kondi? Nekem le volt rohadva a saruja.
(#) kriszrap válasza moltam hozzászólására (») Feb 9, 2022 /
 
A lényeg megcsináltam az ardunios BC-t.
Google meg találod miről van szó.

Érzésem szerint olyan zavarjeleket vesz fel amikor jár a motor hogy automatikusan vált a menübe stb
Kína fejetsegnel azért gondolom mert tolatasnal a kamera jelene hullámokat fedezhető fel de ha leallitom az autó akkor szép tiszta .


Opel Astra g nél hol találom pontosan a zavarszuro kondit ?
(#) zolika60 válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 9, 2022 /
 
Mint a többi autón. A generátor fenekén.
(#) Gafly válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 9, 2022 / 2
 
Idézet:
„Google meg találod miről van szó.”

Linkelni is fáj.
De igy is kaptál tökéletes választ.
(#) dB_Thunder válasza Gafly hozzászólására (») Feb 9, 2022 1 /
 
Majd kiguglizza hol van a generátor feneke!! LOL

..Én meg tudod mikor segítek!! Ha majd kigugliz!!
(#) moltam válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 9, 2022 /
 
Én történetesen tudom miről van szó mert van egy astrám és én is tervezem a tid kijelzőt meghajtani valami kontrollerrel, forrasztottam bele wsakárhány rgb ledet is az izzó helyére, mondjuk egyelőre pihen a projekt. De a többieknek adhatnál több infót ha segítség kell, ne nekik kelljen már utánanézni hogy egyáltalán miről van szó. Emlékeim szerint ami kapcsolási rajzot láttam az elég primitív volt zavarszűrés ügyileg. Ez az? Eleve a 7809 szükségtelen, de ha van akkor kell rá gerjedésgátló kondi. Én egy 100mA ptc biztosítékon adnám neki a tápot, utána egy 16V TVS diódát tennék. Ezzel párhuzamosan egy 470mikros kondit meg egy 100nanosat.
(#) kriszrap válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
Hát oké.
(#) kriszrap válasza moltam hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2022
(#) Georgee válasza moltam hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
Ennek a leírásnak az eredetije fent van az opelfórumon. Anno sok mindent módosítottunk rajta az optimális működés érdekében Nekem mai napig jól dolgozik.
(#) Georgee válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 10, 2022 / 2
 
Mi is szoktunk nagyon finom palacsintát csinálni a feleségemmel, a googliba megtalálod a receptet, érdemes rákeresni, mert tényleg nagyon finom
Viccet félre, most 6 féle arduinos opel BC jött fel. Az évek alatt többen is fejlesztésbe kezdtek, mert sokan rájöttek, mennyire primitív az opel. Mondjuk úgy, annyi kapcsolási és működési rajz van fent, hogy lazán "open source" az opel astra, tehát már egy kezdő is tud pár sort írni egy mikrokontrollerre. Nekem például fogalmam sincs melyiket építetted meg. Így nehéz elmondani mit lehet a hiba, tehát konkrétumok nélkül a hiba nagy valószínűséggel az első és hátsó rendszámtábla között lehet/lesz. Most minden jóindulatommal azt tudom mondani 0-1Farad közötti kondenzátor kell, az megoldja a problémát. Ha esetleg részleteket megosztanál, mindenkinek sokkal könnyebb lenne a dolga és azt a 0-1F közötti értéket is be lehetne lőni egy konkrét értékre, ha tényleg az a hiba. Az hogy guglizzuk ki, most a munkaidőm azzal megy, hogy googleba szétnéztem. Írhatok akármelyikről, de lehet nem egyről fogunk beszélni és csak lopott idő lesz a beszélgetés.
megcsináltam ezt BC ardunios változatott de nagyon zajos a táp
Rendben, díjazzuk a kreativitást, ezért vagyunk itt és ezért hobbink az elektronika. DE! Nem tudjuk, hogy a NYÁK saját tervezésed, esetleg próbapanelon van összeszerelve. Mert itt is előfordulhat elkötés, forrasztási hiba is. Esetleg a NYÁK lapon egy alámaródás a vezetősávon vagy "parazita kapacitás" pl flux/folyasztószer miatt. Tehát most a csapat csak sötétben tapogatózik.

Nem csesztetésnek szántam az irományomat, de az orvoshoz se úgy megyünk, hogy beteg vagyok doktorúr! Mi a baja? Maga az orvos magának kell tudnia.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2022
(#) kriszrap válasza Georgee hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
Rendben elnézést kérek mindenkitől így lesz legközelebb.


Szabad elkérni a módosított kapcsolast hát ha tanulok belőle valamit. Szoftveresen lett módosítottva ?
(#) Georgee válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
Opel fórumon opel fedélzeti menedzsment néven egész sokat beszélgettünk róla Smith kollégával. Amit módosítottam nagymértékben az a feszültségosztó a fogyasztás és a kerék osztókör volt. 3 éve nem foglalkoztam már a témával, mivel van elég dolgom. Az optimalizálásnál ahány autó annyiféleképpen lett belejavítva. Ha jól rémlik az osztó az alap kapcsolási rajzon 300/100K arányban van, ez lett módosítva, ne kérdezd mennyire, a fórumon írtam róla és tán számítások is lettek levezetve. De fejből már nem tudom. Azt tudom hogy 300/100 esetében pontatlan volt a feszültségmérés. Szoftverbe is át kell írni. Illetve több oldalon keresztül ment a téma a módosításokról. 330µF van a bemeneti oldalon és 100nF 10µF a kimeneti oldalon, ha jól rémlik. Abszolút zajtalan a táp.
(#) kriszrap hozzászólása Feb 10, 2022 /
 
Amúgy igen azt a kapcsolast készítettem el amit linkeltem.
Ugye nincs szűrés a kapcsolasba de a kész nyak nak pedig rákot a kolléga csak passz hogy mekkora .

Idézet:
„Ezzel párhuzamosan egy 470mikros kondit meg egy 100nanosat.


De a választ megkaptam.
Rádióhoz is érdemes ?
Mert amikor 3000 fordulattal megyek van amikor a hangosíto és a halkito gomb nem mindig érzékeli ha alapjáraton megy akkor jó
Ezt lehet még azzal meg csavarni a történettet ha belső ventilátort Fulra bekapcsolom.

Kínai 1 din 7 colos fejetsegrol van szó.
Plusz abból gondolom hogy zajos hogy a toltato kamera jele zavaros nagyon de ha nem jár a motor akkor szép .

Megnéztem a generátor de semmi nem találtam .
(#) kriszrap válasza Georgee hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
Rendben utánna nézek
(#) kriszrap hozzászólása Feb 10, 2022 /
 
Megtaláltam köszi.
(#) Georgee válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
A rádióban azt lenne érdemes megnézni, hogy milyen állapotban van a kondenzátor. Ha lecsatlakoztatod az arduinot, akkor megszűnnek ezek a hibák? Ha ezek után továbbra is megvan a hiba, akkor nem az arduino körül lesz a gond.
(#) kriszrap válasza Georgee hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
Rendben köszönöm. Lehet tényleg az lesz a gond mindegy holnap neki esek szerintem .
(#) kriszrap hozzászólása Feb 13, 2022 /
 
Sziasztok sikerült úgy néz ki rádió is rendben .
(#) oszitrek válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 13, 2022 /
 
Szia,
Én próbáltam javítani több módon, de a végén csak ki kellett cserélni. Igaz azért mert nekitolattam egy korlátnak a kombival...
(#) kriszrap hozzászólása Feb 14, 2022 /
 
Sziasztok .
Annyit akartam még kérdezni hogy G astrához a kapcsolási rajzokat honnan szerzitek be??
(#) dj_bundy válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Német fórumokon nézz szét.
Melyik kellene?
(#) kriszrap válasza dj_bundy hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Ajtó/csomagtér nyitás érzékelők kapcsolas érdekelne leginkább.
Sajnos nem annyira értem a németet.
(#) Georgee válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Akad magyar is, ha gondolod megspórolok neked egy googlizást
(#) kriszrap válasza Georgee hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Ohh hát megköszönném
(#) dj_bundy válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Azok csak testelnek, és a multitimer megy be.
Ami nekem van az is német, de lehet hogy angolul is van benne.
Évjárat, motor kód?
(#) kriszrap hozzászólása Feb 15, 2022 /
 
Megkaptam a kapcsolás privátba köszönöm.
(#) dj_bundy válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Rendben.
Következő: »»   126 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem