Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   264 / 276
(#) fastaction hozzászólása Jan 11, 2022 1 /
 
Sziasztok ! Régi problémával fordulok hozzátok . Egy 380 V - os CO hegesztő transzformátort szeretnék bekötni , mert nem jól kötötte be " valaki " . Gyárilag hét fokozat van , de nekem elég lenne kevesebb is . A trafó három oszlopos , középen elválasztva a primer tekercsek . Alul a szekunder alatt van a primer egy része , ezek a tekercsek össze vannak kötve alul . Képen jól kivehető , hogy honnan indulnak a megcsapolások , illetve a tekercsek kezdetei - végei . Ti melyik fokozatkapcsolót ajánlanátok , illetve hogyan kössem be ? Köszönöm szépen !
(#) mpisti válasza fastaction hozzászólására (») Jan 11, 2022 / 1
 
Először is fel kell bontani a kábelkötegelős lekötést, hogy az egyes oszlopok kivezetései jól beazonosíthatók legyenek. Mivel oszloponként 3 megcsapolás van, így a maximálisan kihasználható fokozatszám 7. Én a te helyedben kihasználnám mind a 7 fokozatot, mert sokkal jobban használható gép az ahol sok a fokozatszám. Ránézésre nem túl nagy a trafó, szerintem 20A-es fokozatkapcsoló jó lehet hozzá. Én a GN20-7116 típust javasolnám hozzá, Ez kifejezetten hegesztőgépekhez való és 7 fokozatú. A bekötését most fejből meg nem mondom, de holnap ha lesz időm lerajzolom .
(#) fastaction válasza mpisti hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Köszönöm Mpisti ! A trafó 300 A - es , de lehet , hogy , csak 280 . Nagyon szuper , hogy segítesz .
(#) mpisti válasza fastaction hozzászólására (») Jan 12, 2022 / 1
 
Szia Itt a kifejtési táblázat.
(#) fastaction válasza mpisti hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Köszönöm !
(#) Remci hozzászólása Jan 15, 2022 /
 
Sziasztok!

Van egy IWELD GORILLA POCKET MIG185 IGBT tipusú hegesztő. A tulaj elmondása szerint, előző nap dolgoztak vele,majd este lekapcsolták. Másnap, mikor ismét akarták használni, már a pisztoly gomb nyomására nem forgott a huzaltoló motor. Volt egy másik kábelük, azt rátéve ismét működött. Majd egy idő után pukkant benne valami és azóta nem működik. Bekapcsoláskor a ventilátor forog, de gomb nyomásra semmit nem csinál, valamint a huzal végén folyamatosan kint van a hegesztő feszültség. Szemre semmilyen hibát nem lehet felfedezni,nem látni kidurrant alkatrészt. Elméletileg ív hegesztést is tud,de a tulaj szerint már az a funkciója régóta nem működik. Esetleg tudna valaki segíteni,hogy hol kezdjem a hiba keresést? Vagy létezik erről valami rajz,leírás, ilyesmi? Előre is köszönöm a segítséget.
(#) frob válasza Remci hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
Szia
Esetleg a relé ami a kondifeltöltés után zárja rövidre a feltöltő kört?
Most csak ez egy tipp persze de...
(#) frob hozzászólása Jan 21, 2022 /
 
Sziasztok
Adott trakiszos 180A es hegesztő trafó, szép jó hegeszt meg minden...
Az új elektronikus jószágokkal viszont sokkal fröcsögés mentesebben lehet művelni a melót, van mód arra hogy valami viszonylag egyszerű módival, javíthassak az eredményén?
Pl: jobb fojtótrafó, valami plusz fesz az ívtartáshoz... stb

Előre is köszi!
(#) Régi motoros válasza Remci hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
Idézet:
„...valamint a huzal végén folyamatosan kint van a hegesztő feszültség...”

Nem tudom ez mennyire üzemszerű állapot, de ha nem az, elképzelhető,
hogy egy-két power fet sunyi módon (látható külsérelmi nyom nélkül) átment zárlatba...
(#) hulala válasza Régi motoros hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
"egy-két power fet sunyi módon (látható külsérelmi nyom nélkül) átment zárlatba... " de hát a kimenet és a fetek között még lenni kell egy trafónak is ami csak akkor tud adni a kimenetre feszt ha működik az inverter.
(#) Remci válasza Régi motoros hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
Lehet. De hál' Istennek nem nekem kell vele foglalkoznom, elküldték egy hegesztés technikai szervízbe,szenvedjenek vele ők
(#) fastaction válasza mpisti hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
Kedves Mpisti ! Sikerült a kapcsolót beszerezni . A megadott átkötesek készen vannak , ill. a három fázis a mágneskapcsolóról . A trafóm kilenc kivezetését kiválogattam . A három leghosszabb (tekercsvég) kivezetést bekötöttem . 7-es fokozatban ez a három kivezetés kap csak áramot . A többi hat kivezetés bekötésében akadtam el . 6-os fokozatban is kap áramot az egyik direkt oszlop ( képen zöld szig.) .
(#) fastaction válasza fastaction hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
A kapcsoló másik oldala .
(#) mpisti válasza fastaction hozzászólására (») Jan 21, 2022 / 1
 
Szia!
Mellékelem a trafó képét a ráírt kapcsoló számokkal. A "C" oszlop zöld kivezetését nem tudtam feliratozni, az a kapcsoló 14-es számú érintkezőjéhez megy. Az általad berakott piros színű vezeték áthidalásokat dobáld ki, mert a kapcsolóban azok benne vannak, csak nem látszanak.
(#) fastaction válasza mpisti hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
Köszönöm ismételten ! Már kötöm is !
(#) meno.mano1967 válasza Bubu54 hozzászólására (») Jan 30, 2022 /
 
Hello!

lehet 2 év telt el de egy Lengyel oldalon megtaláltam a V7 panel rajzát.

Co hegesztő fotó rövidre zárása kezdeti "durrogás" elkerülésére.

ESAB MIG 405,505 manualban van.

http://www.ozas.com.pl/files/DTR/MIG-MAG/ESABMig%20405%20-%20505/Ozas Esab 405,505

Üdv.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2022
(#) fredy23 hozzászólása Feb 8, 2022 /
 
Üdv! Egy T.I.P tronic 140 gépet kaptam egy barátomtól. Vett újjat, mert ezzel "lett valami". Ránéztem multi csipogóval és a benne lévő 230v/12v trafó primer oldala szakadást mutat. Van itthon egy Makrai biztonsági leválasztó trafó 230/12v 45 VA, ezt beépíthetem nyákon kívül? Ezeknek a transzformátoroknak van valami "polaritása" vagy mindegy hogy kötöm a primert és a szekunder részt? A szekunder résznél a kettes sorkapocs felett "0" és "12v" -ot ír. Ez lényegében mindegy akkor a nyákon lévő szekunder forrfuratoknál? Kicsit összezavart az info.
(#) tufatofu válasza fredy23 hozzászólására (») Feb 8, 2022 /
 
Nincs polaritása, beépítheted. Arra azért ügyelj, hogy a primerje a 230V pontra csatlakozzon a szekunder pedig a 12V-ra! Valamitől viszont eldurranhatott a benne lévő trafó, ezért nem ártana körbenézni, hogy mi zárlatos....
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2022
(#) fredy23 hozzászólása Feb 8, 2022 /
 
Köszönöm! A primer sekunder oldal tiszta, állítólag ez típushiba több emberkénél is tönkrement. De attól még lehet valami bibi.
Ezt még lehet megvalósítom benne ez jó ötletnek tűnik:
youtube
(#) fredy23 hozzászólása Feb 8, 2022 /
 
(#) AndrisBp hozzászólása Feb 15, 2022 /
 
Sziasztok!
A képen látható W22 tolópanel van a gépemben. Az a gondom vele, hogy a T3 tranzisztort kivégzi valami. Mi szokott ilyet okozni? Még nem volt időm jobban belemerülni.

Névtelen.png
    
(#) CIROKL hozzászólása Feb 20, 2022 /
 
Kellene egy előtoló motorhoz egy kis egyszerü elektronika , egy bevált kapcsolási rajz jól jönne hirtelen.

Einhell sga 150 hez kellene pici motor van benne ,jelenleg egy valami barkacsolt valami van bent de nem ok
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2022
(#) tufatofu válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 20, 2022 / 1
 
(#) CIROKL válasza AndrisBp hozzászólására (») Feb 20, 2022 /
 
Amennyiben azt kivégzi ott a kimeneten valami zárlat van ,megkell lesni a motort a vezetékeket .
(#) CIROKL válasza tufatofu hozzászólására (») Feb 20, 2022 /
 
Köszönöm ,titokban erre gondoltam de több ember többet tud.
Anno csináltam ilyen kis vackot de fet volt benne ha jól emlékszem ,a tekercselő gépembe van három is.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2022

pwm555.gif
    
(#) tufatofu válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 20, 2022 /
 
Nekem is 555 PWM van a tekercselőben FET-el. Pár éve már teszi a dolgát...
(#) uniman válasza AndrisBp hozzászólására (») Feb 20, 2022 /
 
Homályos kép! Mégis melyik a "T3" ?
(#) bistvan196700 válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 20, 2022 / 1
 
Szia ezt csináltam meg jól működik.
(#) JZoli válasza bistvan196700 hozzászólására (») Feb 20, 2022 /
 
Szerintem a kép lözepén a 100u-s kondi felett van.
(#) mpisti válasza AndrisBp hozzászólására (») Feb 20, 2022 /
 
A T3 kapcsolja a relét. Ha az elszáll, akkor a relével párhuzamos dióda szakadt lehet,és emiatt megy tönkre a tranzisztor, ugyanis nincs ami levágja a relé kikapcsolásakor keletkező feszültséglökést. Vagy menetzárlatos a relé, de ez eléggé ritka eset.
Következő: »»   264 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem