Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SMD, mi a típusa?
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Máj 26, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 18
(#) ferci válasza hamby555 hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Szia!
Lehet, hogy egy 40 volt 1 amperes schottky. Nézd meg, mire dolgozik, milyen feszültségen ( elkó, vagy trafó..).
(#) ferci válasza hamby555 hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
SL 04 van a Hestore-ben.
(#) hamby555 válasza ferci hozzászólására (») Jan 24, 2022 /
 
Köszönöm szépen a segítséget. SR 240-et kaptam a boltban.
(#) dj_bundy hozzászólása Feb 24, 2022 /
 
Sziasztok!

Valamilyen konverter ic ( step down vagy step up), de hogy milyen?
Milyen smd alkatrész lehet M602 jelőléssel?
Lidl Parkside hegesztő pajzsban lakik.

Üdv.

L
(#) Chipmunk1960 válasza dj_bundy hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Szia, próbáltam már én is hasonlót javítani, reménytelen. Azon ráadásul az összes alkatrész le volt csiszolva, ezen talán M602, viszont az ilyen 5,6 lábú IC-kről nagyon kevés infó van. Szerintem nagyon sokat úgy gyártanak le az adott elektronikához, a gyártó kérésére, ezért be sem kerül az adatbázisba, mert nem is elérhető. Itt rengeteg ilyet kapsz olcsón. De, ha mégis javítani akarod, 3V ot kap, valószínű 5V kell az IC-nek,
(#) dj_bundy válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Köszi az ifót.
Kíváncsiságból is küzdök vele, meg persze egy kedves barátomé.
Pár adatlapot találtam már de ki tudja hogy milyen is van benne....
Persze google nem barátom ebben vagy csak rosszul keresek....
(#) Chipmunk1960 válasza dj_bundy hozzászólására (») Feb 25, 2022 /
 
Általában 2032-es elem szokott benne lenni, de ebben 2xAAA, mellette ott a tekercs, meg kis kondi, gondolom +5V-ot csinálna, de tudni kellen az IC-t beazonosítani, melyik a tápfesz lába.
(#) dj_bundy válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
Ilyen és ehhez ( 2032 ) hasonlókat találtam én is, amit sikerült kideríteni közben az az hogy
2 műverősítő van benne ami 5 V körüli tápról megy ( adatlap szerint ). A hef és MC-nek is belefér adatlap szerint.
Elkeztedtem kimérni és visszarajzolni, miután már kiesett a szemem így folyt köv.
Visszafejtés után már talán egyszerübb lesz.
(#) Aladdin25 hozzászólása Júl 13, 2022 /
 
Sziasztok. Szeretnék segítséget kérni tőletek van egy lcd kijelző nálam amin egy alkatrészt kéne cserélnem de nem találom mi lehet a pontos típusa ha valaki tudja mi ez pontosan segítsen nekem.
(#) antiktelefon válasza Aladdin25 hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
Jelölés alapján sokmindent nem tudni róla.
Ott van fölötte egy ugyanolyan, rakd át, mérd meg a kimenő feszültséget és utána bármilyen dcdc konverter ict rá tudsz építeni, aminek azonos a kiosztása,, ránézésre bemenet, GND, enable, tekercs, visszacsatolás. Csak ha a referencia feszültsége más, akkor a visszacsatoló osztót kell módosítani. Biztos ez a rossz, nem zárlat van a kimenetén?

Jelölés alapján amúgy SUNTO gyártmány, itt egy hasonló, ez is TCC kódú, de más kiosztású!!!
Bővebben: Link
Az átrakásos mószerrel derítsd ki a kimeneti feszt, aztán mouser vagy tme oldalán keress azonos pinoutjú darabot, lehetőleg azonos referencia fesszel és az a helyére megy probléma nélkül.
(#) Aladdin25 válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
Köszönöm szépen a segítséget megmérem ahogy mondtad es utána keresek valami hasonlót ami jó hozzá.
(#) antiktelefon válasza Aladdin25 hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Ha az adatlap jó, akkor 0.6V lesz a referencia (feedback láb fesz) és 3V3 lesz a tápod. Mondjuk a 3. láb elég érdekesen tűnik el a tekercs alatt.
Ha nem akkus cucc lesz, akkor akár egy nd0533ma modullal is kiválthatod vagy egy 3V3 stabkockával, csak mérd meg, labortápról mennyit vesz fel, de nem hinném ki van használva a teljes 3A és az enable jel.

De ha leszedted az ict, nézd meg, nincs-e zárlat a kimeneten, nehogy a másik ic is meghaljon ettől.
(#) elactrofan válasza dj_bundy hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
(#) Inhouse válasza elactrofan hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Nem valószínű, mivel az 5-ös lába hiányzik, a linkeltnek meg az a táp lába és attól, hogy NC még fizikailag is ott kéne legyen.
Esetleg ezek között ott lehet.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2022
(#) elactrofan válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 15, 2022 /
 
Nem a vita miatt, de amit én belinkeltem azon mind a 6 pin (láb) ugyan úgy megvan mint a kérdezett ic látható. Viszont amit te linkelsz azokon a hiányzik egy pin.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2022
(#) antiktelefon válasza elactrofan hozzászólására (») Júl 15, 2022 /
 
Szerintem nem nézte, mire válaszoltál, azóta volt egy 23-5 tokos kérdés is.
(#) elactrofan válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 15, 2022 /
 
Igen, mondjuk a bejegyzést nem is néztem mikor keletkezett. Azóta eltelt már pár hónap azóta már megoldhatta.
(#) szepi003 hozzászólása Márc 31, 2023 /
 
Sziasztok .Segítséget kérnék egy smd dióda beazonosításához sot 123 tokozás X3 jelölés és egy fektetett u betű.Ez egy indukciós lap IGBT bázisára megy .Próbáltam egy képet késziteni talán látszik .A dióda vagy zéner lehet ,kivéve szakadt.Hátha valaki tudna segíteni .Köszönöm
(#) dokidoki válasza szepi003 hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Passzolom, D jelölés miatt inkább dióda, de a R269 meg van égve. Másik igbt-nél meg kellene keresni illetve visszarajzolni, és értelmezni.
(#) szepi003 válasza dokidoki hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Köszönöm a válaszodat .Igen két ellenállás is meg van égve +egy 6cw smd tranzisztor rossz,de ezek beazonosíthatók kivétel a dióda ezt keresem.
(#) morgo válasza szepi003 hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
Szia!
Ezt találtam:

smd.jpg
    
(#) Teaway válasza szepi003 hozzászólására (») Ápr 2, 2023 /
 
Ezt találtam:
BZT52-C62 SOD-123 500mW silicon Zener diode

X3.JPG
    
(#) szepi003 válasza Teaway hozzászólására (») Ápr 2, 2023 /
 
Sziasztok. Mindenkinek köszönöm a segítséget .Sajnos nemsokkal lettem közeleb a megoldáshoz megpróbáltam vssza rajzolni ,és nem értem hogy mit keresne egy 62v os z dióda a IGBT bázisánál ,ha még 6,2 v os volna talán reális volna .
(#) kadarist válasza szepi003 hozzászólására (») Ápr 2, 2023 /
 
Szia! Egyébként az IGBT-nek nem bázisa, hanem gate-je van, mert ez egy hibrid eszköz. A be és kikapcsolási sebesség külön-külön való beállítása miatt szoktak diódát tenni a gate-hez azért, hogy gate töltő és kisütő áramát egymástól függetlenül lehessen beállítani. Kapcsolási példa: Bővebben: Link. Egyszerűen, számítással: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2023
(#) Remci hozzászólása Szept 30, 2023 /
 
Sziasztok!
Adott egy Nice szünetmentes elektronikája, amiben egy dióda zárlatos lett. A kód alapján én nem tudtam beazonosítani hogy milyen lehet,vagy mivel lehetne helyettesíteni. Ebben kérnék segítséget. AH 3 van ráírva és a mellette lévő kiforrasztott alkatrész egy BD139, aminek a C-B lába között van.Előre is köszönöm.

Dióda.jpg
    
(#) laccy88 hozzászólása Okt 29, 2023 /
 
Sziasztok!
Tudnátok segíteni a képen látható 3 SMD alkatrész (tranzisztor, dióda?)
Egy Blaupunkt autórádió előlapjának paneljén csücsülnek. Az egyik láthatóan elfüstölt, ennek sajnos nem is látni a kódját teljesen..
Köszönöm!
(#) niedziela válasza laccy88 hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
WR1 / BZX84-B5V1 / Z-diode /SOT-23/ 5.1V±2.5%, Zzt=60Ω, Izt=5mA, 250mW
1GW / BC847C / Si-npn / SOT-23/ 50V, 100mA, 250mW, B=420..800, >100MHz
(#) laccy88 válasza niedziela hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
köszönöm!
A harmadik ami talán 6NW, az mi lehet?
(#) krapulax6 válasza laccy88 hozzászólására (») Okt 29, 2023 / 1
 
Latom idetalaltal
(#) niedziela válasza laccy88 hozzászólására (») Okt 30, 2023 /
 
Azt gondolom, a 6N hasonló mint az 1GW csak PNP
Következő: »»   17 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem