Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   128 / 138
(#) Neubauer hozzászólása Feb 25, 2022 /
 
Sziasztok!
Nálam is kilyukadt a mikró antennája. Le tudtam húzni, rátettem egy másikat. Kimértem a trafót, egyik tekercse sem zárlatos sem szakadt. Kondi nem zárlatos 10,3 MOhm és 970 nF. A régi dióda is jó de inkább cseréltem mindjárt. Biztosíték is jó.
Bekapcsolás után rendesen "búg" ha csökkentett teljesítményre teszem akkor kimondottan lehet hallani a magnetron bekapcsolását, és a háza szépen "melegszik". Tehát kap delejt.
Csak éppen nem melegíti fel a vizet (sem)!
Valakinek van ötlete?
(#) Egri Frédi válasza Neubauer hozzászólására (») Feb 25, 2022 / 1
 
A magnetron melegedése normális dolog - ésszerű keretek közt.
Nézd meg a mágneseket, ha valamelyik meg van repedve -> kuka. (Legalább is én még nem láttam törött mágnessel jól működő mikrót. ) Az antenna is ilyenkor szokott "kiégni".
(#) Neubauer válasza Egri Frédi hozzászólására (») Feb 25, 2022 /
 
Köszi!
Azt hogy tudom megnézni belül? A külső részt könnyen meglesem de belül már elég nehéz
(#) Egri Frédi válasza Neubauer hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Nem tudom milyen a magnetronod felépítése. Amelyek a kezemben voltak, azoknál 2 oldalról 20 - 25℅ látható. A maradék részt próbáld egy vastagabb 1-2 mm -es réz dróttal "végigkaristolni". Ha valahol akad a drót vége, ott el van repedve a mágnes. Nem tudok olyan esetről, hogy ezt valaki "házilag" meg tudta volna javítani.
De, ha nincs elrepedve még akkor is lehet más baja, amit szintén nem valószínű, hogy házilag lehet javítani.
Amiket én megbontottam, még összerakni se tudtam, megfelelő célszerszámok híján. Másnak lehet több szerencséje/tudása volt hozzá ...
(#) FAZ1 válasza Neubauer hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Gyakorlatilag nekem is ki van lyukadva a mikró magnetronjának antennája.
De attól az még jól működik, ráadásul kinn a telken, ahol egy évben talán ha 5x használom.
No meg - olyan típus, amit Magyarországon sohasem forgalmaztak.
Sose baj.
(#) Neubauer válasza Egri Frédi hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Megleshető, ha nehezen is. Eddig nem találkoztam még ilyen repedéses problémával. Ez új számomra.
Ha lesz rá időm tüzetesebben megnézem.
(#) Gafly válasza Egri Frédi hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Ezen kicsit elgondolkoztam, hogy a mágnestöréstől miért lyukad ki az antenna?
(#) zolika60 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Tán mert a mágneses tér iránya megváltozik?
(#) Hutty válasza Gafly hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
A kilyukadástól törik a mágnes? A kilyukadás jelentős hőtermeléssel jár, ami túlmelegíti a mágnest?
(#) Gafly válasza Hutty hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Idézet:
„Nézd meg a mágneseket, ha valamelyik meg van repedve -> kuka. (Legalább is én még nem láttam törött mágnessel jól működő mikrót. ) Az antenna is ilyenkor szokott "kiégni".”

Egri Frédi állitása mögött keresem a racionalitást.
Mert vagy az van, hogy:
- Eltörik a mágnes és emiatt kilyukad az antenna,
- Kilyukad az antenna, és emiatt eltörik a mágnes.
Mindkettő igaz lehet, csak meggyőző szakmai magyarázatot nem látok egyik mellett sem.
(#) Egri Frédi válasza Gafly hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Amég egy mikró jól működik, senki nem szokta szétszedi.
[ Ha nem romlott el, nem kell megjavítani ...] Ha meg elromlik, lehet vitatkozni rajta, mi volt előbb: A tyúk vagy a tojás ...
Én nem állítottam, hogy ez a baja. Azt viszont határozottan ki tudom jelenteni, hogy ami a kezemben volt magnetron és el volt repedve a mágnese, az nem üzemelt NORMÁLISAN. Begerjed, de "veri a szikrát". Azt sem állítottam, hogy egy magnetron nem javítható, de NEKEM nincs megfelelő szerszámom/felszereltségem hozzá. Ha szét is szedtem, nem tudtam még összerakni sem. Akinek vannak megfelelő eszközei hozzá, az nyugodtan fogjon hozzá a javításhoz és ossza meg a tapasztalatait velünk. Hátha ragad ránk is valami - a koszon kívül ...
(#) Gafly válasza Egri Frédi hozzászólására (») Feb 27, 2022 / 1
 
Köszönöm a magyarázatot, igy már minden világos.
Angolul.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2022
(#) pajkos66 hozzászólása Feb 27, 2022 /
 
Sziasztok.
Olyan gondom akadt a mikróval,hogy két másodperc után kikapcsol.
Levettem a burkolatot róla,működik.Visszateszem a burkolatot megint csak két másodperc.Mi lehet a hiba?
(#) zolika60 válasza pajkos66 hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
Ajtózár kontakthiba.
(#) pajkos66 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
Köszönöm,ellenőrzöm.
(#) pajkos66 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
Ellenőriztem a kapcsolókat,jók viszont ha ráteszem a burkolatot ahogy a magnetron közeléhez ér már csak két másodpercet megy.
(#) Neubauer válasza Egri Frédi hozzászólására (») Feb 28, 2022 /
 
No, meglestem a mágneseket. Nem látok/érzek rajtuk repedést. Az átvezető kondiknál lévő réztekercsek viszont szépen amper árnyalatúak. Szerintem a magnetron lelke mielőtt kilehelte a lelkét, még fogyasztott egy nagy adag áramot.
Más nem maradt mint a magnetron elhalt
(#) Egri Frédi válasza Neubauer hozzászólására (») Feb 28, 2022 /
 
Így jártál ...
Én nem mondtam egy szóval se, hogy nálad is el van repedve a mágnes. Más is okozhat gondokat.
Viszont, ha kell 2db. jó erős mágnes, akkor azokat bontsd ki a magnetronból.
(#) Neubauer válasza Egri Frédi hozzászólására (») Feb 28, 2022 /
 
Nem is hibáztatlak. Sőt hálás vagyok, hogy felhívtad a figyelmem.
Igen, majd szétkapom
(#) Neubauer hozzászólása Feb 28, 2022 /
 
Még annyi, hogy Galanz M24FB-210A helyett Galanz M24FA-410A berakható?
Tudom elvileg igen, csak a nálam tapasztaltabbak véleményére is kíváncsi vagyok.
(#) uniman válasza Neubauer hozzászólására (») Márc 1, 2022 /
 
Fotózd csak le mindkettőt egymás mellett...és máris látni fogod a választ!
(#) Gafly válasza Neubauer hozzászólására (») Márc 1, 2022 /
 
Ha ezen a két vezetéken akkora áram folyik, hogy "lebarnul", akkor 4 kV-on még Paks is megérzi.
Fűtőárama persze sokkal nagyobb, csatlakozót érdemes megnézni.
(#) Neubauer válasza uniman hozzászólására (») Márc 1, 2022 /
 
Ja igen már látom! Este írt rám egy ismerősöm van ilyenje. Nem is néztem a felfogatást, csak a típus alapján gondoltam nem lehet nagy különbség. De mégis!
(#) Neubauer válasza Gafly hozzászólására (») Márc 1, 2022 /
 
Nem ilyen szép fényes. Az egész olyan mint a tiéden a cső felöli részen, a végén.
Nem lehet, hogy az antenna kilyukadáskori túlzott éhsége barnította le?
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2022
(#) Gafly válasza Neubauer hozzászólására (») Márc 1, 2022 /
 
Nagyfeszültségen szerintem nem tud akkora áram folyni.
(#) bodgabo válasza Gafly hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
600...900mA körüli bizti szokott lenni a nagyfesz körben, ami valóban nem tudná megsütni azt a drótot.
(#) Neubauer válasza Neubauer hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Egy Samsung om75s(31)-et sikerül beszereznem ha megerősítést kapok, mert ez elvileg méreteiben és teljesítményében is szinte ugyan az.
Ez akkor mehet bele?
(#) Egri Frédi válasza Neubauer hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Ha "fizikailag" befér - nem kell fúrni-faragni próbáld meg. Rosszabb nem lesz, mint volt. De "mechanikai" átalakítást nem javaslom. A mikrohullám téged is megsüt, nemcsak a csirkét ...
(#) Neubauer válasza Egri Frédi hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Beraktam és tökéletesen működik!
(#) ordas52 hozzászólása Jún 7, 2022 /
 
Üdv.
Régi Whirpool AVM-445 mikróhullámú sütő ajtót keresnék, sajnos a külső üveg összetört.
Lehet, hogy még valakinek van?!
Köszönöm
Következő: »»   128 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem