Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   170 / 199
(#) SzilCsong válasza attika hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
Szerintem nem szívatlak.
De nem látok olyat, hogy first layer speed, vagy ezzel rokonértelmű kifelyezés.
Amire gondoltam, az nem az.
Melyik az?
//tényleg nem vágom

sim.png
    
(#) Monster02 hozzászólása Feb 27, 2022 / 1
 
Mert amit keresel az a Layer fülön van!
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2022

Névtelen.jpg
    
(#) SzilCsong válasza Monster02 hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
Köszönöm, azonnal leesett.
//nagy okosság volt, ezt egy külön oldalra tenni
(#) Alkotó hozzászólása Márc 1, 2022 /
 
A téma technikai részleteit egyáltalán nem ismerem, ezért kérdezek.
Most konkrétan 7 szegmenses számkijelzőkhöz illeszkedő "szerelőkeret" gyártására keresek megoldást. Felmerült a 3D nyomtatás. Ezt végezheti itt is valaki, akinek van alkalmas berendezése, de számos helyen kínálják a lehetőséget "bérnyomtatásként". Például a JLCPCB panelgyártó cégcsoport is kínál ilyen nyomatási lehetőséget, számos opciós lehetőséggel.
Alapvető információkra lenne szükségem:
1. Egy vékony keret mennyire marad alaktartó? Itt most fontos, hogy az élei ne horpadjanak be, illetve ne csavarodjon el a keret. Továbbá a méretnek is illeszkedni kell, de ha tudjuk pontosan a zsugorodás mértékét, akkor az alaptest ennyivel eleve módosítható.
2. Mennyire jó a felület minősége? Indokolt-e utólagos csiszolás, vagy egyéb felületsimítás?
3. Választható színekben lehet nyomtatni?
4. Egy "normál" grafikus tervezővel készült térbeni testből hogyan lehet olyan információkat generálni, amit fogadni képes a 3D nyomtató? Ezt adja meg a gyártó: "File types: [STL Recommended], STP, STEP, OBJ, MatPart, 3MF."
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 1, 2022 /
 
A saját kérdéseim közül a 3.-ra és a 4.-re önerőből találtam választ illetve megoldást.
De a rendelő felületen felkínál nekem 5 fajta anyagminőséget, amikről nem tudok semmit. Lehet ezekről bővebben tájékozódni valahol (az egyes anyagminőségekre kattintva előjön egy információs ablak, mégis jól jönne egy két gyakorlati tanács.
Felmerült egy újabb kérdés, mennyire lehet ezeket hatékonyan és tartósan festeni, és ha lehet akkor mivel?
(#) cua válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 1, 2022 /
 
Anyagok, osszehasonlitas:
Bővebben: Link (van tovabbi link reszletes leirassal mindegyik filament-hez)
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2022
(#) Alkotó válasza cua hozzászólására (») Márc 1, 2022 /
 
Köszönöm.
(#) Alkotó hozzászólása Márc 1, 2022 /
 
Nem tudom mennyire része ennek a témának az alkatrész konstrukciója. A műanyag, mint alapanyag igényel néhány speciális ismeretet -ami nekem még nincs meg-. Azt nem érzem mennyire tekinthető rugalmasnak, mennyit tud hajolni, milyen "pattintós" fülecskéket lehet/szabad beletervezni.
Első körben, teljesen találomra rajzoltam egy keretet, ami akár már működhetne is, de még több ötletem is van amit bele fogok kombinálni.
De más véleményét is érdeklődve olvasnám, akár erről a keretről, akár általában az ilyen alkatrészek helyes tervezési elveiről.
(#) cua válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 1, 2022 /
 
Ezek nem egyszeru kerdesek, mert ugye mindenkinek mas a rugalmas/hajlekony/vekony/vastag szavak jelentese
Tavaly tavasz/nyar kornyeken meg rendszeresen tettem fel kepeket arrol amiket csinalok, de aztan elfaradtam az ekezetek uldozeseben.
Teszek fel par kepet, ami erdekes lehet: Ahol dot-matrix kijelzot latsz, ott az elolap homogen(nincsenek 'lyukak'), 0,2mm vastag, a negy oldalfal pedig tizedmillimeter pontossaggal nyomtatva, a kijelzo panel siman 'bepattan' es nem esik ki, stabilan tart.
Szerintem - ismerve az eddigi munkassagod - neked igazan kellene egy kozepkategorias (hobby) nyomtato, jo dolgokat csinalnal vele.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2022
(#) cua hozzászólása Márc 1, 2022 / 1
 
Kepek
(#) cua hozzászólása Márc 1, 2022 /
 
A fenti ^^ targyak tobbsege prototipusnak keszult, inkabb gyors, mint preciz nyomtatassal. Ez gyakorlatban 0.2-0.4mm layer vastagsagot jelent es relative nagy sebesseget. Minoseg tekinteteben az adott printer kepessegei a meghatarozoak (feltetelezve, hogy nem gond ha peldaul 8 ora helyett 10-12 orat nyomtat).
Igyekeztem a kepeken lathatova tenni a layerek talalkozasat, a fej iranyvaltasat, lehetne meg rajta javitani, akar utolag is.
Nagyon sokfele kemiai es/vagy fizikai utomunka lehetseges.
(#) img válasza cua hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Szia! Ezeket a Sharpie ezüst, stb. tollakat itthon vetted vagy kintről vannak?
(#) MCMLXXXII válasza cua hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Szia!
Az órákról lenne linked, vagy hól lehet fel lelni ezeket a projekteket?
(#) Alkotó válasza cua hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Pont azt említed, amit én is jó megoldásnak érzek, csak nem világos hol a határérték. Nekem 7 szegmenses kijelzők elé tehető előlap készítése lenne a cél, ami szintén kínálja az "áttetszőség" kihasználását. De ezek a kijelzők változatos fényerővel rendelkeznek, és jogos elvárás lenne, hogy világosban is leolvasható legyen, és sötétben is elviselhető legyen a fényességük. (Most egy olyan belső peremet alakítottam ki, ami képes egy áttetsző fóliát fogadni, de az eleve átlátszó homogén előlap sokkal szakosabb lenne.)
Hogyan lehet azt előre megtervezni mennyire lesz áttetsző egy számomra ismeretlen anyag? Honnan tudom milyen vastagsággal érem el a kívánt hatást? Tudom, a próba lenne a leginkább ígéretes, de itt erre nincs lehetőség, hiszen lerajzolom, legyártják, aztán megkapom a vagy jó, vagy rossz eredményt.
Másik kulcskérdés, a vastagság technikai korlátja. A gyártó egy határadatot megad, de éppen a nyomtatható minimális vastagságot azt nem (vagy csak én nem találom a sok adat között). Mindenesetre a melléklet szerinti főlapon lévő adatok látszólag kizárják a 0,2 mm vastag nyomtatást (vagy félre értem?).

korlát.png
    
(#) pont válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Úgy gondolom, hogy az elérhető árú 3D nyomtatások nem fogják tudni azt a minőséget pontosságot amit Te szeretnél. Alap probléma, hogy ez technika hőre lágyuló, hurkák egymásra helyezésével operál, így sohasem lesz polír felület, természetesen a nyomtatók árával egyenesen arányos a minőség javulás. Ha meg csiszolni, festeni kell, megette a fene. A legkisebb méret, az a fúvóka méretétől függ, de igazából tartós anyag csak több réteg egymásra merőleges nyomtatásával hozható létre. Pontosság az elég jól tartható, legfeljebb az első darab után, korrekciózni kell egy kicsit, de szabadon lehet egy kattintással tized millimétereket állítani.
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Azt 3D nyomtatóval nem lehet megcsinálni.
Ilyen előlapnak vékony lexan, vagy lcd monitorból bontott fólia jó.
(#) cua válasza img hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
De jo szemed van Ezeket itt vettem kint NZ-on de az USA-ban gyartottak.
(#) cua válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Ezeket csak jatekbol csinaltam, sose lett keszen mint termek
Igazabol arra voltam kivancsi, hogy mennyire jarhato ut atvilagithato elolapot nyomtatni. Mint a mellekelt abrakon latszik anyagtol fuggoen 0.1 es 0.4mm kozott jol mukodik, kiveve mondjuk a fekete PETG-vel.
Az ora egyik esetben egy intel 8085-os procival epetett szamitogep (csak probapanelen, mint a kep sakaban latszik), a masik esetben egy arduino uno hajtja a dot-matrix kijelzot.
Kijelzore volt par probalkozas, a kepen latszik egy atmeneti eprom egeto is
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2022
(#) cua válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Az en tudasom nem elegendo ahhoz hogy kiszamoljam a vastagsagot, en kiprobaltam.
Az alapanyag meghatarozo, van amibol nem lehet egy-ket 0.05 vagy 0.01 mm-es reteget nyomtatni. Sok basic printer eleve keptelen szep first layer-re.
En kb 4-5 kulonfele anyagot probaltam ki aztan maradtam a legolcsobb PLA-nal, de aztan megse lett belole egy 117-dik ora
A mellekelt kepet ha figyelmesen megnezed, akkor latni, hogy a sarga doboz elolapja (az az elso layer, az fekszik a targyasztalon) attetszo. Ha moge rakom a kezem latom az ujjaimat. gyakorlatilag ket lehetvekony reteg PLA. Ha nem fekudne ra hatulrol a kijelzo panel, akkor beszakadna amkor valaki hozzaer. Szoval sok mindent lehet, es meg csak millios printer se kell hozza.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2022
(#) Elektro.on válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Szia!
A műanyag mint olyan több ezer fajta létezik.
Lehet vele számolni, interneten vannak adatok/képletek. Figyelembe lehet venni a be és kiszerelési erőt, vagy kell -e egyáltalán kiszerelni. Mennyi ki/be szerelési ciklust kell kibírnia. Relaxáció, hogyan befolyásolja a darabot, esetleg hőterhelés...
Becsatolok egy képet, hogy mi ,hogyan kalkulálunk. Sajnos az excellt nem küldhetem el, de megpróbálhatok keresni neked valami publikus anyagot amikor lesz időm.

Szerk.:
Esetleg ebből el tudsz indulni. természetesen vedd figyelembe, hogy a te darabod nem "homogén" fröccsöntött darab. A te felületed durvább lesz, és a rétegek másképp tapadnak egymáshoz.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2022
(#) Alkotó válasza Elektro.on hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Köszönöm, tanulmányozom a linket.
(#) Elektro.on válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Ha van lehetőséged otthoni nyomtatásnál, akkor még a bepattanó nyomtatásának a szálirányára figyelj. Ha úgy akar hajolni az adott geometria, hogy a rétegeket szétfeszíti, az könnyen töréshez vezet. de ha van lehetőséged úgy nyomtatni, hogy a szál irány a bepattanóra nem keresztben hanem hosszában van az javít a helyzeten.
nem tudom érthető-e amit leírtam, ha nem akkor próbálok egy magyarázó ábrát csinálni.
(#) Elektro.on válasza Elektro.on hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Összedobtam egy magyarázó képet.
Ha a nyomtatási rétegek a képen lévő "X-Y" síkon lesznek nyomtatva, akkor a bepattanó feszítésekor azok könnyebben szétválhatnak/törhetnek.

De amennyiben nyomtatáskor a rétegek "X-Z" vagy "Y-Z" síkon lesznek akkor erősebb a bepattanó, mert gyakorlatilag egy extrudált szálat hajlítasz.
(#) Monster02 válasza Elektro.on hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Alkotó által csatolt kép szerint neki nincs ilyen. Nem fogja befolyásolni a nyomtatást amit szeretne.
(#) Alkotó válasza Monster02 hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Még nincs, de van néhány egyéb gondolatom is, amik ha megérnek, akkor ilyen opciók is szóba jöhetnek.
(#) img válasza cua hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Igen, azt tudtam, hogy Made in U.S.A., csak azt nem, hogy te meg "Z" földön élsz.
(#) attika válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Neked SLA nyomtatóra van szükséged ha ilyen igényeid vannak.
(#) Gafly válasza img hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Idézet:
„hogy te meg "Z" földön élsz.”

De az mekkora szivás már, hogy minden fejjel lefelé van, és még a 3D nyomtatót is a plafonra kell csavarozni.
Leggyorsabb indián óta szivem csücske.
(#) img válasza Gafly hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Következő: »»   170 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem