Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   106 / 131
(#) kaqkk válasza 444Tibi hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Vagy nagyon gagyí a kapu antennája ....
(#) mraulajos válasza mikroferi hozzászólására (») Jan 24, 2022 /
 
Hali!
Ahogy visszább, mintha uniman már javasolta volna, én ki próbálnám a belső kis 17cm es antennával minkettőt.
Egyébként, én is raktam már egymástól távolabb lévő kapukra, ugyan azt az adót. Eddig még nem volt probléma.
(#) mikroferi hozzászólása Jan 24, 2022 /
 
Úgy néz ki, megoldódni látszik a helyzet. Érdekes módon, miután kikötöttem az antennát, már jobb lett a helyzet, majd újra bekötöttem, de máshol vezettem el a vezetéket, és alacsonyabbra helyeztem, így már egész távolról megy. A napokban kiderül mennyire stabilan működik így.
(#) uniman válasza mikroferi hozzászólására (») Jan 24, 2022 /
 
Reméljük bekötötted a koax "harisnyáját" is ?
(#) mikroferi válasza uniman hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Be persze, az eddig is be volt, csak azt nem tudtam, hogy a "szoknyáját" le kell-e testelni pluszban.
(#) uniman válasza mikroferi hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Még mindig nem érted!:
Semmi "plusz", csak a két sorkapocsba kell bekötni rendesen a koaxot.
Sajnos, sok eddig leírt kérdésemre továbbra sem kaptam válasz...pl.
Itt az utolsó mondatok!!!: https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2478884.html#2478884
(#) mraulajos válasza mikroferi hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
A szoknyáját is be kell kötni!!!

antenna.jpg
    
(#) Andrei1181 hozzászólása Jan 28, 2022 /
 
Üdv

Tud valaki segíteni, hogy milyen nyitók ezek? Eléggé elhasználódtak és cserélném a készletet.

Semmi azonosítót nem látok rajtuk.

Előre is köszönöm.

knyito.jpg
    
(#) uniman válasza Andrei1181 hozzászólására (») Jan 28, 2022 /
 
Először is nem ártott volna leírnod, hogy mihez (típuszsám!) használatosak!
Az, hogy így néz ki "kívülről" az egyik...de mi van benne?
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) pipi válasza Andrei1181 hozzászólására (») Jan 28, 2022 /
 
Az első Gardengate-es, ha elviszed hozzájuk segítenek... A bele többféle verziójú tudású lehet, ők tudják mit adjanak helyette...
(#) vargagerp hozzászólása Feb 6, 2022 /
 
Szaisztok

Talán ti tudtok segiteni ár érték arányban melyik a legjobb választás! Ezek a 100 ft ig kategória nagyon felejtős?
(#) uniman válasza vargagerp hozzászólására (») Feb 6, 2022 /
 
Ezt le tudod írni magyarul (érthetően) is?:
Idézet:
„100 ft ig”
(#) vargagerp válasza uniman hozzászólására (») Feb 6, 2022 /
 
100000 Ft-ig
(#) uniman válasza vargagerp hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Most már csak a kérdésed tárgyát kéne bővebben "kifejtened": Ok, hogy "kapunyitó"...de bizonyára sejtelmed sincs, hogy ezekből is van vagy 1-2 tucatnyi fajta és kivitel: Pl. a haveromnak lesüllyed a földbe a kertkapuja.
A motorok száma sem mindegy az árban.
Az ár-érték arányt meg a matematikusok számolják!
Minket (engem) csak az érdekel, hogy sokáig megbízhatóan működjön a felszerelt cucc...minél később kelljen viszontlátni!
De, ha te szereled fel magadnak, akkor én nem bánom, ha akár minden hétvégén eltöltesz pár órát a kapud problémáival.
De komolyra fordítva: Vannak egyszerű kapuk, amelyre a legócskább szett is bőven több, mint jó...viszont vannak bonyolultabb esetek, ahol nagyon nem mindegy, hogy az adott funkcióra milyen megoldást választunk a számtalan kinálatból.
(#) vadasz70 hozzászólása Feb 8, 2022 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnèk kérni mert látom ön hörmann kapunyitokkal foglalkozik. Kaptam egy kapunyitó igaz egyszarnyu ès arra lennék kíváncsi hogy a vezérlése alkalmas esetleg ha veszek hozzá egy másik motort ketszarnyukent üzemeltetni. Az van rá írva hogy rotamatic2 . Előre is köszönöm
(#) vadasz70 hozzászólása Feb 8, 2022 /
 
Be másolt szöveg hátha itt tud baki válást adni.
(#) 444Tibi válasza vadasz70 hozzászólására (») Feb 8, 2022 /
 
Ez gyárilag kétszarnyú. Működni fog az elképzelés szerint.

Jo ez a google hangforditó, aki esetleg nem érti, a "baki válást"= bárki választ
(#) SzilCsong hozzászólása Feb 8, 2022 /
 
Sziasztok
Találkozott-e valaki már ezzel az ipari hulladék Sommer A550?
Bővebben: Link
Lefut a betanítás, a végén (oda-vissza-oda vissza) amikor kész lenne és befelyJezhetné, mert már kész van. Elkezd hármakat villogni a lámpa, jelezve, hogy gond van.
A leírás alapján a fénysorompó nincs rendbeN, n. Nos, ha ez lenne a gond, akkor bele se szagolt volna az egész tanítási ciklusba, ami pedig lefutott.
A poén az, hogy amivel eredetileg behozták, táphiba volt, aminek semmi köze nem lehet ehhez.
Attól félek, hogy valami hülyeséget eltárolt az epromba.
Az is lehet, hogy a memória reset, amit lefuttattam, nem töröl ki mindent.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) SzilCsong válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 9, 2022 / 1
 
Megoldódott, nem volt elég törölni az eeprom tartalmat, hanem szerezni kellett egy jó vezérlést, annak kiolvasni az eeprom tartalmát, majd erre áttolni. Kicsit bonyolította a dolgot, hogy smd 64kbites, nem DIP, ami további örömöket okozott
(#) 444Tibi válasza uniman hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Szerintem kapukat. Automata szókiegészítés gyakran csodákat művel.
Ha ez akkor persze, minden gond nélkül.
Pár buktató van és a motorok teljesítményének összhangban kell lenni a vezérlővel, bár ez manapság nem gond. Pl. a fotocella már más tészta.

Nálam noname mechanika+motor, Nice vezérlő, Slavebox rádió és kukázott fotocellák dolgoznak össze a legteljesebb egyetértésben.
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
Megmutatom az általam nemrég felszerelt 230V-os kétszárnyú kapumotor egyikének a sorkapcsát...(egy ideig pislogtam, mikor megláttam) Ezzel tényleg lehet "variálni"...
(#) Moderátor hozzászólása vadasz70 hozzászólására (») Márc 10, 2022
 
Na ennek fuss neki még egyszer, de most már érthetően megfogalmazva a kérdésedet! Ellenkező esetben ne várd, hogy segítsenek, senki nem gondolatolvasó.
(#) SzilCsong hozzászólása Márc 10, 2022 /
 
Nem érte, hogy miért az én hozzászólásom lett kimoderálva... Pedig volt benne tartalom
(#) Moderátor hozzászólása SzilCsong hozzászólására (») Márc 10, 2022
 
Azért, mert különben egy értelmetlen fél-beszélgetésfolyam maradt volna.
(#) vadasz70 válasza 444Tibi hozzászólására (») Márc 12, 2022 /
 
MI a problémád?
(#) 444Tibi válasza vadasz70 hozzászólására (») Márc 12, 2022 /
 
Nekem..? Nem értem.
(#) SzilCsong válasza 444Tibi hozzászólására (») Márc 13, 2022 /
 
MI, tehát a mesterséges intelligencia
(#) Skori hozzászólása Márc 13, 2022 /
 
Hol találok leírást arról, hogy milyen kódolással küldik ki ezek a távirányítók a nyitás/csukáshoz a jelet? Esetleg arduinoval szeretném a későbbiekben dekódolni.
(#) pipi válasza Skori hozzászólására (») Márc 13, 2022 /
 
Meg kell nézni a kérdéses vezerlő ic dokujában.
(#) increduluszoltan hozzászólása Márc 20, 2022 /
 
sziasztok+ Twist 230-as elektronikát vezérlő Master slep távirányítót próbálunk átmásolni.feltanítani Proteco angie távkapcsolóra....sikertelenül.pedig azt csináljuk,amit a Proteco ír....van valami trükkje,vagy nem kompatibilisek? Mind kettő 433,91 MHZ-es...
Következő: »»   106 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem