Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   349 / 360
(#) bubuszoft hozzászólása Jan 16, 2022 /
 
Sziasztok.
Flowcode 5-el írom a progikat, és most egy órát szerettnék készíteni. Pontosabban egy öntözésvezérlő lenne. Rtc-t még soha nem használtam, és nem találtam 100%-ban műlödő Flow forrásfilét. Van itt esetleg olyan fórumtárs, aki feltenne egy 100%-ban működő flow progit. Vagy elég lenne nekem egy 4Mhz kvarc 22pF kondikkal? Ilettve egy 4 soros lcd kijelzőt hogy-milyen bekötéssel kill a pic lábaira kötni? Úgy mint a kétsorosokét 2*16 karakter?
Köszönöm előre is.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2022
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 16, 2022 /
 
Milyen PIC-re kéred? Valamelyik nap összedobok neked egyet mert ezt a szenvedést már nem bírom nézni.

Mindegy, hogy milyen a kijelző, úgy kell bekötni, mint a 2 x 16 karakterest. A Flowcode-ban kell beállítani a megfelelő méretet.
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
Köszönöm
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Jan 19, 2022 /
 
Sziasztok. Tudna valaki tanácsot vagy segítséget adni abban ,hogy an lehetne kiolvasni a DS 18 B 20 Hőmérővel kapcsolatban? Konkrétan az ID számokat szeretném kiolvasni belőlük. Készítettem egy progit ami nekem nem megy , vagyis nem értem a menetét. Megnézné valaki és elmagyarázza , hogy melyik makró mit is csinál .

Flowcode1.fcf
    
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Lásd melléklet, valós HW-en tesztelve. A kapott számokat decimális számrendszerben kell érteni. Ha az utolsó szám 40 ( = 0x28 ), akkor nagy valószínűséggel jól működik a program DS18B20 esetén. Természetesen ez változik más OneWire eszköz, pl. iButton használata esetén.

Flowcode + OneWire: Minimum 8 MHz-es órajel kell a helyes működéshez de nagyobb mindenképpen ajánlott. Perpillanat PIC18F14K22-es kontrolleren tudtam tesztelni.
(#) Horváth P Tamás válasza Bakman hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
Köszönöm szépen a segítséget . De én azt szeretném elérni , hogy 2 Db 18b 20 -nak a Rom kódját szeretném kiolvasni egyvezetékes rendszerben.
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
Nem lehetséges mert majd egyszerre akarnak reagálni. Lásd adatlap.

szerk.:
Tulajdonképpen lehet csak elfelejtettem az opciót, lásd itt: 1-Wire Search Algorithm. Ha működik, kíváncsi vagyok a kódra.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2022
(#) bubuszoft hozzászólása Jan 22, 2022 /
 
Sziasztok

Ezzel a Pic-el szemezgetek. Mi a véleményetek róla. Egy öntözésvezérlő lenne. Vagy egy Rtc vel, vagy 4Mhz kvarcal.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2022
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
Usb kell neked? Mert ha nem akkor felesleges, Bőven elég PIC18F4520-I/P is.. Sőt.. Egy öntözésvezérlőhöz "szinte" bármilyen pic megfelel.. Nem kell nagy memória, nem kell gyorsaság. Nem egy atomóra...
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 22, 2022 / 1
 
Egy mikrokontroller annyit tud, amennyit megtanítanak neki illetve amennyit meg tud jegyezni.

Otthoni/hobbi körülmények között érdemes rászokni egy-két családra/típusra. Kevesebbet kell variálni a kódokkal, az ember jobban fejben tudja tartani, mit tud/nem tud stb. Könnyebbé válik a tervezés.

Én Flowcode v5 mellé az alábbiakat tudom javasolni:
8 láb: 12F1840
14 láb: 16F1825
20 láb: 16F1829 / 18F14K22
28 láb: 18F26K22
40 láb: 18F46K22

Kb. ezek azok, amelyeket a v5 még ismer és a legnagyobb memóriaterületekkel rendelkeznek
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
Nagyon köszönöm. Megfogadom a tanácsodat
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
DS3231 és DS1307 kezelő programkezdemény a mellékletben.

Csak az alábbi adatok vannak kezelve:
év, hónap, nap, óra, perc, másodperc
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Jan 24, 2022 /
 
Nagyon szépen köszönöm.
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Jan 29, 2022 /
 
Sziasztok . Szeretném megkérdezni , hogy hogyan lehet át konvertálni a DEC . számokat Pl. ( 142 = 8 E) HEX számok formátumba amit a LCD kijelzőn szeretnék megjeleníteni.(Fowodoe ban INT= 142 DEC a kijelzőn én a 8E HEX szeretném látni.
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Jan 29, 2022 /
 
Ha minden igaz, a NumberToHex függvény ezt csinálja.
(#) bubuszoft hozzászólása Feb 21, 2022 /
 
Sziasztok.
Nem programozói kérdés, és lehet, hogy megszőltok emiatt, de kérlek nézzétek el nekem.
Mikrovezérlők (pic, Avr stb) milyen tápot javasoltok. Én eddig trafós szürt tápot 7805 ic-vel csináltam. Mennyire érzékenyek a kapcsüzeműre? Hisz a kapcsüzemű nagy frekivel dolgozik, nem zavar bele a kontroller működésébe?
Köszönöm, és elnézést, ha butaságot kérdeztem.
(#) mhatalyak válasza bubuszoft hozzászólására (») Feb 21, 2022 /
 
Ha rendesen szűrve és stabilizálva van semmi gondja nincs vele. Viszont erről bővebben a PIC kezdőknek nevezetű topikban sok jó tanácsot lehet találni.
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Feb 27, 2022 /
 
Sziasztok, tudna valaki tanácsot , vagy segítséget adni . Fowcode megcsináltam egy LCD kijelöt . De viszont a Proteuszban valamiért nem megy .
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
Csak tanácsot: Flowcode-ban kerüld a grafikus kijelzők használatát, katasztrófa. Kivéve akkor, ha te magad írod meg hozzá a makrókat.

Lassú / felzabálja az összes memóriát / nem jól működik / eszement módon gondoltak a kijelzőre. Ezek tetszőleges kombinációival lehet számolni. Elég csak szétnézni a Matrix fórumain és látható, hogy mennyire nem jól működnek a gLCD makrók.

Kukkantsd meg a Nextion kijelzőit, azokhoz csak UART kapcsolat kell. Igaz, a kijelzőhöz is kell programot írni, ha mást nem, a grafikát elkészíteni.
(#) Horváth P Tamás válasza Bakman hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
Mit tudok tenni , hogy ezt a progit tudjam futtatni ?
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
A Proteus-ben nincsenek bekötve a tápfeszültség lábak és más típusú kijelző van ott csatlakoztatva, mint amilyen a Flowcode-ban kiválasztva.
(#) Horváth P Tamás válasza Bakman hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Nem tudom, hogy ehhez a kijelzőhöz a Flowcod ban mi Állítsak be . Ezeket szeretném föléleszteni.
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Milyen kijelződ van egyáltalán?
(#) Horváth P Tamás válasza Bakman hozzászólására (») Márc 19, 2022 /
 
Szia . Tudnál abban segíteni , hogy a csatolt progiban amikor beírok egy "1" karaktert Akkor nekem az X értéke 49 lesz .Szeretném azt elérni , hogy amikor beírok egy "1 vagy 2,3,4,5,25, vagy123, akkor az X értéke is ez az érték legyen.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2022

Motor.fcf
    
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Márc 19, 2022 /
 
Nincs ezzel semmi gond. az "1"-es karakter ASCII kódja 49. Tehát a kapott kódból (már ha az csak számokat tartalaz. egyszerűen ki kell vonnai 48-at.

Amit te 1-esnek látsz az nem biztos, hogy a porgramban is 1. Az egyik szöveg, a másik szám.

"1" = 49 [0x31]
1 = 1 [0x01]

"9" = 57 [0x39]
9 = 9 [0x09]
(#) kaqkk válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Márc 19, 2022 /
 
A tulajdonságoknál be tudod állítani hogy karaktert vagy bit- ot akarsz küldeni fogadni ha számot küldesz akkor a bit os beállítást válaszd és már meg is oldódott a probléma .
(#) Horváth P Tamás válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 19, 2022 /
 
Köszönöm a segítségeteket.
(#) Horváth P Tamás válasza Bakman hozzászólására (») Márc 19, 2022 /
 
Köszi a segítséget ,de szeretnék 2. vagy 3 karaktert kiirtani az X változóba . Most ha beírok egy 12
akkor csak az 1 jelenik meg, utána a 2. Hogy lehetne az X változóba belevarázsolni pl. 12 vagy a1234.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2022

Motor.fcf
    
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Márc 19, 2022 /
 
Ez már egy kicsit összetettebb, lásd melléklet. A program az alábbi formátumot tudja fogadni:

#327$ [327 lépés]
#002$ [két lépés]
#092$ [92 lépés]

#: kezdő bájt, kötelezően kettőskereszt
327: lépésszám, kötelezően három számjegy
$: befejező bájt, kötelezően dollár jel

Pár bájt fogadására jó ez a módszer, sok bájthoz már nem mert az áthelyezések is időt vesznek igénybe.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2022

Motor.fcf
    
Következő: »»   349 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem