Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1626 / 1670
(#) Udvari Zsombor válasza yodee hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
Az egyik kábel a tápfesz, de hova megy a hátlapról a másik kábel?
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
DCF antenna?
(#) Udvari Zsombor válasza Gafly hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
Arra a fehér kábelre gondoltam (feltételezem, hogy az az), a fotón úgy tűnik, mint ha olyan vastag lenne, mint a TV koax.
(#) Egri Frédi válasza yodee hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
Mi tagadás, igen jól néz ki !
De a NYÁK lap az "bóti" ! Ez valami KIT eredetileg ?
(#) yodee válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
Az a fehér kábel egy 5 eres szigetelt riasztó kábel is és dcf antenna van a végén. Az egész óra úgy ahogy van saját gyártmány, aki szemfüles a qr kódban meg is találta a neveket akik rajtam kívül segítettek még.
(#) llaczo válasza yodee hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
Nekem is a Vicsys neve tünt fel. Ránézésre azt hittem Ebay-s cucc.
(#) yodee válasza llaczo hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
Bizony Vicsys volt az alap készítő, Én csak tovább fejlesztettem.
(#) MrBrown válasza yodee hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
Nagyon szép munka, ráadásul megtaláltad hozzá szerintem az ár/érték/méret/karakter rajzolat/tartósság szempontjából legjobb csövet.
A jobb szélen az a feleslegesnek látszó piros pötty gondolom a DCF vétel meglétét indikálja.
(#) MrBrown válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
Ja és nem utolsó sorban a kép bal szélén hátul megbújva jól kivehető a Z537M-ből készülő kistesója!
(#) yodee válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
Igen, a sárga kis INS-1 azt jelzi, hogy volt e sikeres vétel az elmúlt 24 órában. Bekapcsoláskor 5 percig keres, eközben villog, amúgy csak éjjel 2 és 5 között szinkronizál. Valamint manuálisan, gombbal is indítható szinkron napközben. A vezérlő panel univerzális, van hozzá 566,573 és 568 cső panel.
(#) Alkotó válasza yodee hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
Szép a kivitel.
Nekem bántja a szépérzékemet a készülék indokolatlanul nagy mélységi mérete. Erre csak azért volt szükség, mert az egyik panel ekkora, tehát ilyenkor jogos igény lehet a panel áttervezése, hiszen az alakjának változása jelentős hatással van a végeredményre.
(#) yodee válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
Sajnos így is alig fértem el rajta. Amennyiben van kedved hozzá szívesen fogadom a segítséget Mellesleg a Z568 csövek alatt elveszik a vezérlő
(#) Alkotó válasza yodee hozzászólására (») Márc 25, 2022 /
 
Nem látom a kapcsolást, de ha a most közel négyzetes panel, hasonló méretű lenne mint ami a csövek alatt van közvetlenül, akkor a felület kb. azonosnak tűnik, tehát jó eséllyel elfér rajta ugyanaz az alkatrészmennyiség.
Egy ilyen manőver hatására, a beépítési mélység jelentősen csökkenhetne.
(#) soos csaba hozzászólása Márc 26, 2022 / 11
 
Sziasztok!

Ma készen lettem az R Ludwig Quad 405-el, már csak a mérések hiányoznak, és utána a meghallgatás.
(#) lukacsp hozzászólása Márc 26, 2022 / 2
 
Ingyen-energia eszköz...na jó nem.

Egy kis inverter van benne a kapcsolás szerint meg egy fehér LED. Használati értéke nemigen van, de nekem tetszik.
Sajnos elfelejtettem lőni róla egy fotót mielőtt visszaragasztottam volna a burát.
(#) pipi válasza lukacsp hozzászólására (») Márc 26, 2022 / 1
 
Nagyon snassz az a kapcsoló , semmi mitikus nincs benne tegyél bele reed csövet, és mágnessel tudsz bűvészkedni
(#) Gafly hozzászólása Márc 27, 2022 / 4
 
Elkészült a "nagy mű".
Külön köszönet az
- insprációért:
-- gg630504
-- Kera_Will
-- sdrlab
- ingyen vihetős cuccokért:
-- bitmixer
-- Hutty
(#) bbb válasza Gafly hozzászólására (») Márc 27, 2022 /
 
S mit detektál ez a detectorscope?
(#) mohinger hozzászólása Márc 27, 2022 / 31
 
Sziasztok!
Tegnap készültem el egy újabb csöves erősítővel, egy 6L6GC PP-vel.
A tervet CHZ fórumtársunk készítette az ARC VT60 továbbfejlesztésével. Az eredeti NYÁK-tervet is ő készítette, amit egy másik fórumtársunk még továbbcsiszolt. A NYÁK Kínában készült, a hálózati és kimenőtrafók Fleta mester fórumtársunk keze munkája, a fedlap lézervágása egyik helybéli, a trafóburkolat és fenéklemez egy másik helybéli cégnél készült. A dobozt egy kedves asztalos rokonom készítette. Az előlapi feliratos lap egy helyi gravírozó barátom keze munkája, míg a hátlap CNC vágása és feliratozása zoli_bacsi fórumtársunk munkája. A tervezés és összeszerelés az én művem.
A technikai paraméterei: 2x25W szinuszos kimenőteljesítmény, a teljesítmény-sávszélesség 30-68kHz. Ezt tudja a maximális kimenőteljesítményen is. Ultralineár bekötésű a kimenő, a tápfeszültség 400V. A bemeneti csövek E88CC-k, a meghajtó csövek 6N6P-k, a végcsövek 6L6GC-k. A kapcsolás és a NYÁK terv a csöves topikban megtalálható.
Köszönöm, hogy megnéztétek.
(#) sany válasza mohinger hozzászólására (») Márc 27, 2022 / 1
 
Ez igen! Aztamindenit!
(#) Gafly válasza bbb hozzászólására (») Márc 27, 2022 / 2
 
Harci kunkort.
Az egyik kép kicsit átverés, mert ott nem (csak) kristálydetektor van.
Csabai találkozóra elviszem, szerintem granpa fogja külön asztalon hitelesiteni vele a detektorokat.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Márc 27, 2022 /
 
A belsejét is! A belsejét is!
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Márc 27, 2022 / 1
 
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Márc 27, 2022 /
 
Aha.
Majd a csabai találkozón meglesem közelebbről is.
(#) Frankye válasza mohinger hozzászólására (») Márc 28, 2022 / 1
 
Gyönyörű munka, szívből gratulálok hozzá! Használd egészséggel!
Különösen tetszik a "kivarrt" vezetékelés.
(#) mohinger válasza Frankye hozzászólására (») Márc 28, 2022 /
 
Köszi szépen!
A vezetékelés szépségét "fokozta", hogy van, ahol 1.5cm-t kellett beletoldani a kimenő kivezetéseihez...
(#) sonajkniz válasza Frankye hozzászólására (») Márc 28, 2022 /
 
Tényleg szép.
De hol látsz te varrott vezetékelést?
(#) Gafly válasza sonajkniz hozzászólására (») Márc 28, 2022 /
 
Szerintem Frankye (vagy Te) arra gondolhatott (vagy Te), hogy gyorskötözővel nem szerelünk csöves cuccot.
(#) Frankye válasza Gafly hozzászólására (») Márc 28, 2022 /
 
Kicsi volt a felbontás, ezért benéztem, hogy varrott a vezeték-köteg...
(#) Suba53 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 28, 2022 /
 
Ez csak amolyan halat halkéssel eszünk szabály?
Mert én sem pepecselnék kábelzsinórral adott esetben.
Következő: »»   1626 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem