Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videomagnó problémák
Lapozás: OK   56 / 64
(#) kadarist válasza RockFonok hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Maradjunk annyiban, hogy átvertek a Sony-val. A nyomógörgő kopása, vetemedése, kikeményedése szokott szalagsérülést okozni. Ezenkívül a szalagvezető babák rossz beállítása is okozhat ilyet, de akkor képhiba is van.
(#) RockFonok válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 13, 2022 /
 
Ha kikapcsoló gombbal kapcsolom ki a Sony-t akkor sípul, egy kicsit meg fura szaga van mintha táp szaga lenne
https://www.youtube.com/watch?v=yTAByUM0dwA
Ugyan úgy cakkozza a szalag szélit mint a Philips-em, nem tudom mit csináljak velük, jó lenne megmenteni őket a szervizzel de sajnos a Philips-nél hiába csinálták meg a cakkozást rew visszapörgetést kazetta behelyezést akkor is búg és kikapcsol néha.
https://www.youtube.com/watch?v=7PLJ-QG_ISU
(#) RockFonok válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
(#) kadarist válasza RockFonok hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Mint már írtam, én nem vennék Sonyt, az érzékeny mechanikája miatt. A vásárlás a te döntésed, az eladót nem ismerem.
(#) RockFonok válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Most próbálom hogy jó lett e a tegnap tisztításom e, de sajnos így is cakkozza, de még mikkor dörzsöltem a nyomógörgőt jött le róla a feketeség, de hát csinálhatnám egy napon át is szerintem akkor is jönne le róla.
De már unom a pénzek mennek de nem járok sikerrel, se használt vásárlásnál se szerviznél se.
(#) CHZ válasza RockFonok hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Vedd ki a nyomogorgot, furogeppel megforgatva csiszold fel a feluletet, nagy eselye van, hogy jo lesz.
(#) RockFonok válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
De lehet vissza tér pár honnap után mint a VR550-nemnél szerviz után. Szerintem cserélni kellene mint anno Philips-nél is amit egy másik szerviz csinált 24 ezerért.
(#) CHZ válasza RockFonok hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Akkor csereld ki, gorgo talan kaphato meg hozza..
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2022
(#) RockFonok válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Tudsz hozzájuk keresni?
Kellene a Philips vr550-hez és a Sony SLV-SE10EG
(#) CHZ válasza RockFonok hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Ha otthon leszek, de mereteket kernek.
(#) RockFonok válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Elég nagy baj van a Sony-val LP lejátszásokat úgy játssza le mintha csak SP módot tudna a lejátszó, a hang az már elfogadható, SP jól lejátsza, de lehet látni lejátszás közben gyűri a szalagot mint a Philips-m 2012-ben.
Akkor szerintem fej hibája is lehet.
Eddig képileg nem tudtam tesztelni.
Meg nem tudom miért pörög fel a fejdob bekapcsolásnál kazetta nélkül.
A készülék nem is jelzi hogy steros a felvétel pedig az.
(#) CHZ válasza RockFonok hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Szalag nem fut a helyen akkor CTL jel sem
Stabil igy Lp es a sztrreot sem ismeri fel.
(#) RockFonok válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Láttad már a Philips-es videóimat?
Ott se stabil az LP de az SP jó, de ott rendesen ki írja hogy stereo de van hogy el megy vissza jön, a szerviz állított fejen stb rajta de nem lett így se olyan jó mint mikkor hiba mentes volt.
Samsung SV261GX is le teszteltem képileg az jól működik így széjjel se szedtem hogy meg pucolom a fejét stb, csak az SP játssza le kár LP nem játszik le.
(#) CHZ válasza RockFonok hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Nem kell bonyolitani, szalagfutast kell rendberakni, jo lesz!
(#) RockFonok válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Akkor szerinted vigyem el őket javíttatni?
Philips-et is hátha meg tudnák már csinálni?

Gyűrött cakkozott szalagok szerinted kárt tesznek egy jó videomagnóban?
Pl: Arra gondolok be piszkosítsák a fejet stb részeit vagy ez miatt el kezd cakkozni mert szalag már olyan?

Régen mindig ki dobtam a gyűrött szalagokat kazettás magnós szalagokat is ez miatt.
(#) CHZ válasza RockFonok hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Ahova eddig vitted ott csak atvertek, nem javasolnam.
Csinald meg magad, nem nagy munka.
(#) RockFonok válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 18, 2022 /
 
Hát pedig a DVD recorderemet mind a kettő szerviz meg csinálta tökéletesen ugyan azzal a hibával, tálca nem jött ki meg nem kapcsolt be pár honnap után meg adta magát a táp és büdös lett. meg a mini hifimet, micro hifimet is meg csinálták, monitort.

De a Philips vhs-t és a Yamada mélynyomómat nem tudták meg csinálni jóra.
(#) Fidel hozzászólása Ápr 25, 2022 /
 
Sziasztok!
Van egy panasonic 6 fejes vhs lejátszó, amit kb 10 éve nem használtak.
Tegnap elővettem, hogy összehangolom a tv-vel, ami nagy kínlódás után sikerült, mert nem láttam a filmet, csak szürke homogén kép volt.
Ha pausét nyomok, egy rövid időre előjön valami kép a felvételből.
Ez mitől lehet, gondolom, nem a fej koszos, ékszíj lehet, vagy nem forog a fej, bár gondolom, ott nem olyan a csapágy, ami megragad!? Van valami ötlet?
(#) kadarist válasza Fidel hozzászólására (») Ápr 25, 2022 /
 
Szia! Vedd le a fedelét és kukkants bele működés közben. Egy fejtisztítás pedig csodákra képes.
(#) Fidel válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 25, 2022 /
 
Gondolod, hogy a poros fejtől csak egy szürke kép lenne?

Leveszem, csak ha nem szemmel látható a hiba, akkor mi lehet gyanús?

Én kezdésnek valami szíj problémát vízio álnék, de ki tudja!
Hang van, volt benne egy kazetta is, de gondolom, ennek nincs nagy jelentőssége!?
(#) Pityu9 válasza Fidel hozzászólására (») Ápr 25, 2022 /
 
Szia!
Ha lapostvre (modernebb LCD TV) kötötted, akkor előfordul, hogy a videómagnónak semmi baja, mindössze a tv nem bírja feldolgozni a videómagnó labilis videójelét (tapasztalat). Ha van rá lehetőséged, próbáld ki a videót egy CRT TV-n AV-ről és RF-ről is.
A TV-den nincs AV vagy Scart csatlakozó? Mert az összehangolás alatt gondolom azt érted, hogy a videó RF kimenetével csatlakoztál a tv-hez és analóg tuner módban behangoltad a tv-t a videó modulátorára, ami nem a legoptimálisabb összeállítás.
(#) kadarist válasza Fidel hozzászólására (») Ápr 25, 2022 /
 
Ha hang van, akkor a szíj is jó. Pucold csak meg a forgófejeket.
(#) Fidel válasza Pityu9 hozzászólására (») Ápr 25, 2022 /
 
Sajnos ezeken a készülékeken csak hdmi és komponens bemenet van!

Van szerencsére egy régebbi, aminek van scart, meg av bemenete is, de azt ki kell bányászni. Az volt a terv, hogy a TV egyből fel tudja venni, de az rf csatlakozón keresztül nem szép az osd nek sem a képe.
Egy darab kazettát kellene megmentenem digitálisra, de elég kalandos lesz így!
Van egy panasonic dvd-m, ami tud felvenni hdd-re, de azt meg ki kell írni CD-re, hogy át tudjam tenni pc-re.
Van még egy lg gyenguszka dvd lejátszó, amivel működik a tv, ha erre rá tudom kötni a vhs-t, azzal tovább tudnám küldeni a tv-re a jelet felvételhez talán. Csak így már sok dolog kerül összefűzésre, félek, hogy ez sem túl optimális!
AV és scart ugyanaz a jel csatorna, csak más a csatlakozó, ugye?
Scart ban nincs komponens kivezetés?
(#) Udvari Zsombor válasza Fidel hozzászólására (») Ápr 25, 2022 /
 
Nevelőapám már próbált LCD TV-vel VHS-t felvenni digitálisra, kiderült, hogy semmi más nem tudta visszajátszani, csak az a TV, amivel felvette, úgyhogy erősen kétesélyes.
(#) Fidel válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 25, 2022 /
 
Milyen tv márka volt?
Valószínű, vagy a dvd felvevő marad, vagy van egy pci-os pinacle kártya, azzal fogom összedugni .
Nem érdemes felfűzögetni ennyi eszközt egymás után!
(#) Massawa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 25, 2022 /
 
A jelszo a DRMI….
(#) Udvari Zsombor válasza Fidel hozzászólására (») Ápr 25, 2022 /
 
Nyugodtan összekötheted azzal a "pinacle" kártyával, legfeljebb kellhet egy "scart→RCA" közdarab is (amennyiben csak scart van a videomagnón), mert a számítógépes kártyáknak csak kompozit bemenetük van, tehát RCA kábelekkel lehet hozzájuk csatlakozni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2022
(#) Fidel válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 25, 2022 /
 
Azt hiszem, van kompozit kimenete a videónak, de van scart kábelem kompozit ki-be menetes is.
Azt nem tudom, hogy minőségben mit fog tudni az a kártya, nagyon régi már, talán MPEG4 formátumot tud, ha jól emlékszem. D,m hogy az mi, azt nem tudom már, veszteség mentes a tömörítése?
(#) bbb válasza Fidel hozzászólására (») Ápr 25, 2022 /
 
Ha csak egy kazettád van, akkor ne szenvedj vele, vidd el oda, ahol ezzel foglalkoznak: Bővebben: Link
(#) Fidel válasza bbb hozzászólására (») Ápr 25, 2022 /
 
Én nem így működöm! Itt vannak az eszközök, van pár variációs lehetőség, azokat összelegózom, és a végén az lesz, amit én akarok! Legalább ebben!
Következő: »»   56 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem