Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   430 / 441
(#) Alkotó válasza zamatőr hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
Ha csak gerbert generáltál, és nem módosítottál semmit a panelon, akkor a szinkron megmarad.

Ha a szinkronizálást nem akarod/tudod megcsinálni (kapcsolás és panelterv között), vagy csak nincs rá szükség, akkor a panelt nevezd át úgy, hogy azonos néven ne legyen sch. Ezt az átvenezett brd-t már tetszés szerint tudod buzerálni, tehetsz rá alkatrészeket, azokat kötözgetheted, stb. Ekkor annyival több a feladat, hogy előtte "gyalog" kell összekötni a kötendő pontokat a melléklet szerinti ikonnal.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2022

ezzel.jpg
    
(#) niedziela válasza zamatőr hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
Leirtam mit kell csinálni és hogyan.
Moért nem teszed meg ?
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
Miért kell kókányolni valamit ha annak van normális javitási módja.?
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
Dehogy kell, inkább csak lehet (ha nincs más megoldás).
(#) zamatőr válasza niedziela hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
Megtettem de valamit nagyon elronthattam mert nem sikerült a művelet.
Szerintem régebben is a tanácsod alapján sikerült visszaállítani de most nem -(sajnos elfelejtem a dolgokat).
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2022
(#) Monster02 hozzászólása Máj 5, 2022 /
 
A linken szereplő alkatrészt valaki esetleg nem rajzolta meg ?
Bővebben: Link
(#) niedziela válasza Monster02 hozzászólására (») Máj 6, 2022 /
 
Ebbe nézz körül.
(#) zamatőr válasza Monster02 hozzászólására (») Máj 6, 2022 /
 
Nem tökéletes de saját használatra jó lehet. Kinyomtatod a nyák tervet és ha ráteszed a kijelzőt ellenőrizheted a méreteket.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2022
(#) Monster02 hozzászólása Máj 6, 2022 /
 
Köszönöm a segítséget!
Most értem haza melóból csak később tudok válaszolni.
(#) Alkotó hozzászólása Jún 10, 2022 /
 
Az Eagle mellett létezik egy Fusion360 nevű program. Én még csak videón láttam ezt "működni", de a leírás és a mozgókép alapján egy teljes értékű paneltervező is bele van integrálva. Ezzel kapcsolatban két kérdés merül fel bennem:
1. Valóban benne van ez a paneltervező rész alapból, vagy ez valamilyen külön kiegészítő csomag?
2. Ez a paneltervező megjelenésében nagyon hasonlít az Eagle-re, ezért adódik a kérdés, hogy az Eagle van benne, vagy esetleg egy másik önálló paneltervező program.

Azért feszegetem a Fusion360-at, mert a propaganda szerint ez egy komplett, integrált elektromechanikai szoftvercsomag (is), ami a paneltervezésen túl a 3D-s megjelenítést is kínálja, illetve minden egyéb mechanikai részt is mellé lehet rajzolni, tervezni (pl. doboz, csatlakozók, stb.)
Próbált már valaki Fusion360-al panelt tervezni és modellezni? Ha igen, milyen tapasztalatai vannak, mekkora az átfedés az Eagle-vel?
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 10, 2022 /
 
Én azt hiszem együtt müködik az eaglevel az alkatrészek 3D megjelenitésében. Az hogy a Fusion tartalmazna külön paneltervezöt nem hinném. A fusion elvileg azért készült, hogy az autocad, inventor mellett egy árban kellemesebb elérhetöbb program legyen. Ha az eagle lib fájlt megnézed az alkazrészhez társul egy 3D model is, amit a fusiounra épitenek felhő alapon. Nagyvonalakban erröl van szó, lwgalább is ilyeneket olvastam róla mikor integrálták az eaglebe.
(#) Lucifer válasza niedziela hozzászólására (») Jún 10, 2022 /
 
Pedig az van, hogy nem lesz új "asztali" EAGLE kiadás, megy nyáktervező is a Fusion-be (ami egy electronba csomagolt webapp). Elvileg még ki lehet menteni a terveket EAGLE XML-be (a verziószám 9.6.2-nél újabb) de mivel ez egy felhőapp, sosem tudhatod mikor fogják ezt beszüntetni.

Ezek miatt elkezdtem az átállást Kicad-re. Fájdalmas a folyamat, de mivel nyílt forrású ezért lehetőség nyílik olyan dolgok kijavítására, amikre évek óta hiába várt az ember EAGLE-ben.
Pld a letett XREF címkék automatikus beforgatása: https://www.youtube.com/watch?v=CGyEttFy7PM
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Jún 10, 2022 /
 
Simán lehet, hogy így van, de ellentmondani látszik a leírás (képrészletet mellékeltem), és a program propaganda videója, amiből szintén mellékeltem két képkivágást. A videó lényege, hogy egy csomó területet érintve megkérdezi erre való-e a program, majd a végén megválaszolja, hogy mindegyikre egyszerre.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2022
(#) niedziela válasza Lucifer hozzászólására (») Jún 10, 2022 /
 
Ha ez igy lesz, akkor a jelenlegi eaglet meg kell becsülni rendesen.
Integrált CAD-, CAM-, CAE- és PCB-szoftver.
Ezzel vagy nagyot húznak, vagy nem.. majd az idő megmutatja.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2022
(#) Massawa hozzászólása Jún 17, 2022 /
 
Egy kérdés. Használt már valaki egy régebbi tipusu Molex 156-s csatlakozot?
A raszter 3,96 mm.
Támogatja ezt az Eagle illetve a gyártok tudnak ilyen furatokat csinálni?.
Egy régi berendezésbe kellene egy uj kártyát épiteni és ilyen csatik vannak a gépben. Már sikerült az USAban boltot találni, akiknek van raktáron igy uton vannak a csatik.
Az europai boltok ha ismerik is a csatit, de raktáron senkinek nincs. Nekem van még néhány a régi idökböl, de kisebbek mint kellene, ezért kellett Amerikábol rendelni.
Az Eagleben még nem kerestem, hogy van-e ilyen alkatrész.
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Jún 18, 2022 /
 
Jó lett volna egy kép vagy adatlap, mert amit én találtam Molex156 ahhoz semmi különleges furat nem kell.
Másrészt bármilyen furatot/kivágást lehet késziteni amit vagy fúrnak vagy marnak.
(#) Massawa válasza niedziela hozzászólására (») Jún 18, 2022 /
 
Kösz.

Pl itt vannak

Molex156

Nekünk most 9 meg 12 polusu csatik kellenek.
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Jún 18, 2022 /
 
Hozzátettem
C-GRID -09
C-GRID -12

con-molex.lbr
    
(#) Massawa válasza niedziela hozzászólására (») Jún 18, 2022 /
 
Kösz. Remélem nemsokára megérkeznek a csatik és eldöntik a kollégák mi legyen.
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Jún 18, 2022 /
 
Ha használod előtte ellenőrizd le azért.
(#) Monster02 hozzászólása Jún 22, 2022 /
 
Egy olyan kérdésem lenne hogy egy nyákot be tettem a szkennerbe. (egyoldalas)
Hogy tudnám a nyáktervezőbe illeszteni ? Nagy segítség lenne vissza rajzoláskor.
Képet csatolok.

0272_01-A.jpg
    
(#) niedziela válasza Monster02 hozzászólására (») Jún 22, 2022 /
 
Eagle-ben bonyolult, az ilyen visszarajzolásokra a sprint layout kiváló. Méretpontos, jó felbontású kép.
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2022
(#) Monster02 válasza niedziela hozzászólására (») Jún 22, 2022 /
 
Rendben köszönöm!
(#) Massawa válasza niedziela hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Természetesen ki fogom probalni mielött végleges lenne a terv.
(#) Monster02 válasza niedziela hozzászólására (») Jún 23, 2022 / 1
 
Végül nem hagyott nyugodni a dolog, némi utána olvasás meghozta várt eredményt.
Nagyon nem volt egyszerű!
(#) niedziela válasza Monster02 hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Ahogy gondolod.
A rögösebb utat választottad.
(#) Zarka90 hozzászólása Jún 23, 2022 /
 
Kedves Egybegyűltek!
Egy (remélem egyszerű) kérdésem lenne a schematic editorral kapcsolatban. Milyen módon tudnám elérni, hogy a "show" parancs használatakor egy kicsit távolabbról mutassa az alkatrészt?
(Nem szeretek nagyon sűrűn rajzolni, 0.1 inches rasztert használok, alkatrészek lábainál hagyok egy raszternyi helyet a köv kötésig, stb... Valahogy az én szemem így szereti, így látom át könnyebben a régi rajzaimat is.)
A gondom, hogy annyira ránagyít ilyenkor, hogy a keresett alkatrészen kívül jóformán semmi érdemleges nem látszik az áramkörből.
Lehet csökkenteni valahol ezt a nagyítást, vagy akár teljesen kikapcsolni?
A menükben nem találtam erre beállítást (bár sok minden nincs is bennük valamiért). Szövegesen kell átírni valamit, valahol (eagle.def?) ?
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2022
(#) niedziela válasza Zarka90 hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Program verziót is áruld el kérlek.
(#) Zarka90 válasza niedziela hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Bocsánat: 7.5.0 Professional
(#) niedziela válasza Zarka90 hozzászólására (») Jún 23, 2022 / 1
 
Az lehet probléma, hogy nem
show alkatrész név keresel, hanem show @alkatrész név
Következő: »»   430 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem