Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   113 / 130
(#) proba válasza VIM hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Ha mindenképp hibát keresnék, a beeresztő szelep rossz beállítása, vagy elzáródása ( esetlegesen hiánya) lenne. Ha túlmelegszik a rendszer, annak a dolga lenne az esetleges túlnyomás kezelése.
Ami még hibaként bevillant, az utóbbi időben gyakori a fűtőszál kirepedése. Mintha az nem okozna folyást, de nem biztos hogy lehetetlen.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2022
(#) Wind-Storm hozzászólása Máj 20, 2022 /
 
Sziasztok!

Mik a tapasztalatok, melyik típust lenne érdemes vezérelt áramra tenni, ami 100 liter fölötti?
Egy 95 literes rakéta Ariston cseréje van tervben.
(#) gyuszo válasza Wind-Storm hozzászólására (») Máj 20, 2022 / 3
 
120 literes magyar Hajdú bojlert.
(#) Wind-Storm válasza gyuszo hozzászólására (») Máj 25, 2022 /
 
Köszönöm válaszod. Ez jó is lehetne, de beszéltem azzal aki új bojlert szeretne, és a jelenlegi 95 literes hengeres Ariston helyett mindenképpen szögletest szeretne minimum 120 literesben. Nehéz kérdés lesz azt hiszem... Ariston velis evo így kilőve, ami elviekben jó lehetne. Ötlet?
(#) Wind-Storm hozzászólása Máj 25, 2022 /
 
Egyéb kérdés!
Hajdu FT 10 szerelése közben kiesett egy ilyen valahonnan. Mi ez és hová való?
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2022
(#) gyuszo válasza Wind-Storm hozzászólására (») Máj 25, 2022 / 1
 
Esetleg ez, de ez is 120 literes magyar Hajdú bojler .
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2022
(#) Rosszmáj válasza Wind-Storm hozzászólására (») Máj 25, 2022 / 1
 
Visszajelző lámpa (glimm) rögzítő.
De hogy esett le?
(#) Wind-Storm válasza Rosszmáj hozzászólására (») Máj 25, 2022 /
 
Az egyszerűen... Letört a piros műanyagnak a hangeres része a szögletes felületről...
A képen lévő véletlenül nem eladó?
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2022
(#) Wind-Storm válasza gyuszo hozzászólására (») Máj 25, 2022 /
 
Ez szimpatikus és a a lényeg, hogy több 100-nál, köszönöm!
(#) Wind-Storm hozzászólása Máj 25, 2022 /
 
Még egy kérdés... mi lehet a magyarázat arra, hogy az anód nélküli műanyag tartályos szabad kifolyású Hajdu FT 10-esben tizenéves távlatból egy borsónyi vízkövet ha találtam? A bojler termosztátját napi szinten ütközésig tekergette aki használta.

Ugyanebben a lakásban az Ariston Velis 80-ból kanalazni kellett a vízkövet...
(#) kaqkk válasza Wind-Storm hozzászólására (») Máj 25, 2022 / 1
 
Idézet:
„műanyag tartályos”
(#) karcsi43 hozzászólása Máj 28, 2022 /
 
Hali! Kérdésem az lenne hogy a bojler belsejében lévő műanyag csövet „melegvíz bekötőcső/merülő cső ki hogy nevezi, hogy lehet a legegyszerűbben kiszedni, interneten nem találok róla videót, tudom hogy egy kis fémkarikával van odaszorítva a csonkhoz, megkell vágni fűrésszel vagy csak egyszerűen belülről elkezdem ütögetni és ki is jön, nem cseréltem még ilyen, csak érdeklődöm aki már csinálta hogy jön ki a legegyszerűbben, hogy a csonkot ne barmoljam szét. (hajdú smiley bojler van szó, most fog lejárni a 2 éves szerviz már emlékeztetett és szeretném azt is ki cserélni nem akarom megvárni míg szétmegy majd valamikor, amúgy akinek van tapasztalata kb meddig bírja ez a cső)
Az előző bojlerünkbe nem volt ilyen cső ezért nem ismerem ennek a csere módszerét.
(#) pipi válasza karcsi43 hozzászólására (») Máj 28, 2022 /
 
2 éves? Miért kellene cserélni? Mi baja tud lenni annak a műanyagcsőnek? Szerintem túléli a bojler egyéb szerkezeteit
(#) Hp41C válasza pipi hozzászólására (») Máj 28, 2022 /
 
A műanyag cső megkeményszik, megreped, eltörik. Olyan furcsa íves "vízkődarabok" lesznek belőle.
(#) karcsi43 hozzászólása Jún 1, 2022 /
 
Hajdu Smiley szervizperiodus visszaállítása, nullázása, hogy kell tudja valaki? Állítólag kódot kell beírni csak nem tudjuk hogy is kell pontosan csinálni.
(#) klenósanyi válasza karcsi43 hozzászólására (») Jún 1, 2022 /
 
Gyerekzár kioldása után, 8369 és hosszan érinteni a középső gombot!
(#) karcsi43 hozzászólása Jún 2, 2022 /
 
Azt tudom, megtaláltam youtubon egy videó alatt van beírva, de lépésről lépésre kellene nekem hogy hogy kell csinálni mert ez így nagyon kevés, próbáltuk már többször is de nem működik. Melyik menübe kell bemenni hol kell beírni a törlés kódot stb... nekem ez kellene.
(#) karcsi43 hozzászólása Jún 2, 2022 /
 
Sikerült! A kód az helyes csak éppen nem mindegy hogy csinálod...........
(#) proli007 válasza karcsi43 hozzászólására (») Jún 2, 2022 / 1
 
Hello! Akkor már csak egy kérdés maradt. Miért nem írtad le, hogyan?
(#) Erici válasza karcsi43 hozzászólására (») Jún 12, 2022 /
 
Nekem is pont ez a problémám. Sikerült azóta a merülő csövet kicserélni a bojlerben? Ha igen milyen módszerrel?
(#) Gyilok hozzászólása Jún 13, 2022 /
 
Sziasztok!
Egy régi fajta 200 literes Hajdu bojlert szeretnék felújítani. Az lenne a kérdésem, hogy mi a különbség az egy csöves és a két csöves zárólap között. Nekem melyiket lenne érdemes megvennem? Segítségeteket előre is köszönöm! Viktor
(#) gyuszo válasza Gyilok hozzászólására (») Jún 13, 2022 /
 
A régi bojlernél a felfogató csavarok távolsága. Az, hogy 1 csöves nem gond. A fűtőbetét lyuk távolsága lehet más méret. Annak megfelelőt kell venni hozzá. Ez lehet 24 és 30 mm.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2022
(#) vlaszlo11 hozzászólása Jún 13, 2022 /
 
sziasztok ! Hajdú bojlert bekötöttem,egy hónapig működött ,de asztán nem melegített .a Bejövő betápban van áram sőt a próbalámpa is világít. A fűtőszál mindkét csatlakozásánál van áram de még a visszajelző lámpa kivezetésében is mind a kettőn. Mikor napali áramról vittem betápot akkor meg tökéletesen működik. Tudna segítsen valaki ?
(#) kadarist válasza vlaszlo11 hozzászólására (») Jún 13, 2022 /
 
Szia!
Pedig a kapcsolt áram is ugyanolyan, mint a normál áram. Ha a próbalámpádat a fűtőszálra kötöd, akkor az világít?
(#) vlaszlo11 hozzászólása Jún 13, 2022 /
 
Az egyiket a fűtőszálra a másikat hova ?
(#) granpa válasza vlaszlo11 hozzászólására (») Jún 13, 2022 /
 
Sorbakötöd a próbalámpát a fűtőszállal.
(#) tufatofu válasza vlaszlo11 hozzászólására (») Jún 13, 2022 /
 
A másikat is, hisz 2 kivezetése van a fűtőszálnak.
(#) tufatofu válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 13, 2022 /
 
Persze attól még világíthat a próbalámpa, ha megszakadt a fűtőszál, ezért ajánlatos megmérni egy ellenállásmérővel, hogy folytonos-e.
(#) vlaszlo11 hozzászólása Jún 13, 2022 /
 
csak azt nem értem hogy ha nem az éjszakai áramröl müködtetem akkor tökéletes lehet az óránál van a hiba?
(#) granpa válasza vlaszlo11 hozzászólására (») Jún 13, 2022 /
 
Ráakasztasz egy csengőt a vezérelt (már nem éjszakai) drótra és figyeled a mérőnél, mikor vált fényt. (ez naponta többször is előfordulhat) Ha nem jön a strom, akkor vezeték (mérő?) hiba.
Következő: »»   113 / 130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem