Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző vezérlése, életre keltése
Lapozás: OK   67 / 71
(#) kapu48 válasza moltam hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Nem tudom milyen környezetben programozol?
Hirtelen ezt találtam: Bővebben: Link
Ez kezeli a T6963C-t.
(#) kapu48 válasza kapu48 hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Vagy a direkt arduinos változat: Bővebben: Link
(#) kapu48 válasza kapu48 hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
"Még több Duma" LCD Library T6963c : Bővebben: Link
(#) moltam válasza kapu48 hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Köszönöm. Ezt a libaryt használom. Arduino keretrendszer nélkül, GCC, Atmel Studio. Semmi extra nincs benne, a karakterkódokat bármely más libary így küldené ki, sajnos nem ez a gond.
(#) kapu48 válasza moltam hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Ez a lib csak belső font generátort tud használni! Ezért nem boldogulsz vel!

Amiket én javasoltam azok külső font táblázatokat használnak, és saját font->pixel kirakó rutinjuk van. Ott tudod szabályozni a rajzolás irányát.
(#) kapu48 válasza moltam hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
A 44. oldalon magyarázza a karakterek kirajzolási irány beállításáról.
Bővebben: Link
(#) moltam válasza kapu48 hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Már piszkáltam a libaryt is, a dual mode miatt változtatni kellett némileg rajta, ha kell beleírom a cgram feltöltést is. Szerintem tükrözött font set nincs a komolyabbakban sem, azt nekem kell megalkotnom hacsak nem találok valahol egyet. Bár az u8glib tudja a horizontal flip et de szerintem grafikus módban rajzolja a karaktereket, a cgram megoldás jobban tetszik. A rajzolás iránya oké azt viszonylag egyszerű megfordítani, persze a home akkor is jobb fent lesz, emiatt bonyolódik némileg, visszafelé kell írni.
(#) kapu48 válasza moltam hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Szerintem a font generátorban tudsz választani többféle rajzolás irányt.

De a már kész fontkészlet tükrözése 1 rutinnal sem nagy ördöngösség.

A kezdőpontot kérdést pedig a kurzor pozíció számítás módosításával tudod megoldani.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2022
(#) moltam válasza kapu48 hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
"De a már kész fontkészlet tükrözése 1 rutinnal sem nagy ördöngösség. " Ez lesz. Nincs kedvem rajzolgatni, kontrollerbe meg bőven belefér.
(#) moltam hozzászólása Jan 28, 2022 / 1
 
Köszönöm a segítséget mindenkinek, végül sikerült használhatóvá tenni.
(#) Mészy hozzászólása Feb 19, 2022 /
 
Üdv Mindenkinek!

Egy kis segítséget szeretnék kérni és ez tűnt a legmegfelelőbb topic-nak.
Adott a képeken látható kis kijelző. Van rajta egy típus szám, de sajnos erre vajmi kevés találatot kapok.
Gyakorlatilag semmi infóm róla azon kívül, hogy saccolás alapján valahol 64x64 és 128x128 képpont között van a felbontása és monochrome.

A kérdésem az, hogy ismeri-e esetleg bárki? Bármilyen infót szívesen fogadok róla.
(#) Lucifer válasza Mészy hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Miben van?
(#) Mészy válasza Lucifer hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Egy RFID olvasó készülékben NEDAP gyártmányú. (Nedap VP 5004 VELOS)
(#) spenyo hozzászólása Máj 26, 2022 /
 
Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni. Van egy 18f47q10 kontrollerem és egy SLC2004C (18x9cm) 4x20-as LCD-t szeretnék róla életre kelteni. Sajnos már második napja küzdök vele és semmi nem jelenik meg a kijelzőn. Elvileg HD44780 kompatibilis, tehát mennie kéne, de nagyon nem akar elindulni.
Van valakinek tapasztalata 4x20-as kijelzővel?
Előre is köszi a segítséget ...
(#) nagym6 válasza spenyo hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
Kontraszt állítással egyik véghelyzetben kellene karakterméretes kockáknak látszani. Majdnem ugyanaz mint a 2x16-os kijelző, illetve ha a 2x16 szerint van inicializálva, 2x16 karakternek akkor is kell működni.
(#) Josi777 válasza spenyo hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
Ha a V0 (3. kivezetés) pontjára egy potméterrel adsz feszültséget, amivel a kontrasztot állítod, akkor ha "túltekered", meg kell jelenniük az 5*7-es pixeleknek. És amint látom, mintha a háttérvilágítás LED-je fordított lenne a kis méretű "mezei" LCD kijelzőkhöz képest.
(#) GAnna válasza spenyo hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
Nem kell ezt túlragozni, valamit elkötöttél.(vagy rövid zár esetleg szakadás van valahol a nyákban) (vagy a programod hibás)
100R, 1K a megfelelő helyre bőven elég.
Régebben a 4 bit data, 2 bit vezérlést használtam, de most már áttértem a 3 wire vezérlésre (+40174 IC) lábkímélés céljából
Mindig működik.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2022
(#) nagym6 válasza GAnna hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
Idézet:
„100R, 1K a megfelelő helyre bőven elég.”
Hova?
(#) GAnna válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
V0 és + közé 1K, V0 és test (-) közé 100R
(#) Josi777 válasza GAnna hozzászólására (») Máj 26, 2022 / 1
 
Zseniális meglátásaid vannak. Szóval vagy a hardver, vagy a szoftver, vagy a kontraszt lehet a hiba, de amúgy meg érthetetlen, mert neked mindig működik, tehát másnak is működnie kell
Sokat segítettél
(#) GAnna válasza Josi777 hozzászólására (») Máj 26, 2022 1 /
 
Ez egy egyszerű kapcsolat mikrokontroller és LCD közt ami már rengeteg embernél százezerszer működött.
Szerinted mi lehet a hiba zsenikém ?
(továbbiak: rossz a mikrovezérlő kimenete, rossz az LCD (talán ezt is ki lehetne próbálni (olyan portra kötötte ami open kollektoros stb.))) Te mit tanácsolsz a háttér világításon meg a kontraszt szöszmötölésen kívül (mivel ezeknek semmi köze hozzá) (ha helyesen köti be és az alkatrészek jók, rohadjak meg ha nem indul el)
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2022
(#) kaqkk válasza spenyo hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
A kontrollerbe betöltötted a hex et ? Tehetnél fel rajzot a bekötésről .
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2022
(#) nagym6 válasza GAnna hozzászólására (») Máj 26, 2022 / 1
 
Idézet:
„rengeteg embernél százezerszer működött.”
Akinél nem, az kér segítséget.
(#) nagym6 válasza GAnna hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
Ennek állíthatónak kell lennie, azonos kijelzők esetén sem azonos osztásarány kell. Trimmer lényeges.
(#) spenyo hozzászólása Máj 28, 2022 /
 
Nos az LCD-t rendesen bekötöttem - szereztem egy 2x16-ost is, de azt sem tudom életre lehelni..
Próbáltam 8 és 4bites vezérléssel is de mindegyiknél ua. a probléma.... semmi reakció.
A kontraszt működik, de mindkét kijelzőnél csak minden második (2x16 : második sor, 4x20: 2 és 4.) sor kockásodik be a végállásnál.
Nos mivel fejlesztő környezetem van megpróbálok kivonatos rajzot feltenni ahogy sikerül..
Azt tudja valaki, hogy bekapcsoláskor 4 vagy 8 bites üzemmódba áll fel az LCD rendszere - én a 4 bitesre saccolok, de nincs infóm róla.
A rendszeren tudom ellenőrizni az adatbiteket - oktatásra terveztem ezért minden egyes portkimenetre van akasztva egy-egy LED... ami lekapcsolható a vonalról (ez sem segített eddig).
Ha valaki nagy spíler a dologban és budapesti szívesen elugrok hozzá, mert már egy hete csak szívok .
Megpróbáltam ennek az oldalnak a programját átalakítani : https://electrosome.com/lcd-pic-microcontroller-ccs-c/ , és tenni bele visszajelzést, hogy mikor hol kolbászol a program, de az lcd_init() parancs után úgy tűnik valahol beáll a program mint a szög, mert az utána levő LED be-ki kapcsolás már nem történik meg...

LCD_PIC.JPG
    
(#) spenyo hozzászólása Máj 28, 2022 /
 
Csináltam néhány képet a rendszerről és az LCD-kről ...
(#) nagym6 válasza spenyo hozzászólására (») Máj 28, 2022 /
 
Inicializálási hiba lesz nagy valószinüséggel. Azaz programban van bibi. Próbálj hosszabb időket állítani, inicializálásnál hosszabb idők kellenek mint üzemben.
(#) kissi válasza spenyo hozzászólására (») Máj 28, 2022 /
 
Szia!

45. oldal: Bővebben: Link
(#) Bakman válasza kissi hozzászólására (») Máj 28, 2022 /
 
Valószínűleg ez nem fog spenyo kollégán segíteni. Az általa linkelt oldal alapján a CCS által megírt, beépített lcd_init() függvényt használja. Nem ismerem a feljesztőkörnyezetet de könnyen megeshet, hogy bele sem lehet nézni, mit tartalmaz nevezett LCD könyvtár.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2022
(#) nagym6 válasza spenyo hozzászólására (») Máj 28, 2022 /
 
Még egy ötlet. Esetleg a proci gyorsabb órajelen megy, mint a programban kalkulált. Próbáld lassú órajellel.
Következő: »»   67 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem