Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kávéfőzőgép hiba
 
Témaindító: patexati, idő: Nov 3, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   57 / 72
(#) hzsiga hozzászólása Jún 14, 2022 /
 
Üdv Mindenkinek. Aeg cafamosa 784 automata kávéfőző kávészem őrlés finomságának beállítására lennék kíváncsi. "A teljes kávéaroma kivonásának érdekében a
kávészemek őrlésének finomsága beállitható. Az
őrlési fok beállító szerkezet a tartály hátsó,
jobb oldali részén található.
Figyelem: Az őrlési fok elállítását csak Üzemelő
őrlés közben szabad elvégezni.
A gyári, közepes beállításról kiindulva forgassa
az állító gombot az óra járásával egyező irányba
a sötétebb kávészemek felé (nagyobb őrlési
fok), Vagy a világosabb kávészemek felé
(finomabb őrlési fok).
Tanács: A végleges íz megtalálásához
próbálkozzon többféle őrlési beállítással! Ez a gyári beállítási lehetőség, viszont igy is elég nagy a szemcse mérete. Van-e más lehetőség még az állításra vagy daráló csere? A kis állítókar a képen pont nem látszik de aki javított vagy látott már ilyen gépet tudja miről beszélek.
A segítséget előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2022
(#) btamas81 válasza hzsiga hozzászólására (») Jún 15, 2022 / 2
 
Én ilyet ugyan nem javítottam, de leírom a saeconál hogyan csinálom.
Mikor már nem lehet tovább finomítani, akkor kihúzom az állító kart fordítok rajta és úgy dugom vissza.
Boschnál nem tudtam mert ott az állító csak egy helyen megy vissza. Ott kivettem az állító alatti kis fogaskereket és a darálón kattintottam kettőtt hármat.
(#) hzsiga válasza btamas81 hozzászólására (») Jún 15, 2022 /
 
Szia. Köszönöm a segítséget erre én is gondoltam de szeretek biztosra menni ezért kérdeztem. A kérdezés nem kerül sokba, de ha valamit tönkreteszek az elég sokba kerül ezeknél a gépeknél.
(#) david87 válasza kávészem hozzászólására (») Jún 15, 2022 /
 
A hiba szerintem az a krémszelep lesz mert ha azt ki veszem akkor müködik de azt ha vissza teszem akkor nem jó.
(#) Troy19 hozzászólása Jún 19, 2022 /
 
Sziasztok valaki nem tudja mi lehet adott egy Saeco Royal professional kávéfőző egyik reggelre ez fogadott nem reagál semmire aramtalanitani próbáltuk akkor se semmi
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2022
(#) kávészem válasza Troy19 hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Szia! A panelen lévő biztosítékok ellenőrzése, a kazánokon lévő hőmérők ellenőrzése kb 2 kiloohm 20 celziusfokon az értékük, a stabilizátor ic után 5v megléte, szükség estén a stabilizátor előtti, és utáni elkók csere. Első körben ennyi, remélem elekrtomos végzettséggel rendelkezel. Minden közvetlen ,galvanikus kapcsolatban van 230v-os hálózattal!! üdv, sikeres hibakeresést.
(#) Troy19 hozzászólása Jún 19, 2022 /
 
Biztosíték csere volt viszont azóta ki írja ventilate és megy a szivattyú de nem ad vizet
(#) Galgy hozzászólása Jún 27, 2022 /
 
Üdv Mindenkinek! Már megint baja van a Melitta Caffeo Solo gépemnek. Most olyat produkált, hogy bekapcsolás után semmit se csinál (nem öblít) csak villognak a kávészemek. A központi egységet alig bírtam kivenni, vissza már nem megy mert szerintem rossz pozícióban állt meg a meghajtóegység. Mi a probléma ilyenkor? A mikrokapcsolók (kimértem őket kapcsolnak), vagy valami megkopott és ezáltal később áll meg, vagy panel hiba? Valaki találkozott már ilyen hibával? Tanácstalan vagyok, ha valaki tudna segíteni jó lenne.
Köszi,
(#) btamas81 válasza Galgy hozzászólására (») Jún 28, 2022 / 1
 
Próbáld meg, hogy a központi egység mikrokapcsolóját kitámasztod (mintha benne lenne a központi), ajtót rázárod és elindítod. A bekapcsolás utáni tesztnél a tengelynek be kellene állni a jó helyre. Utána mehet bele vissza a központi.
Ha így nem menne, akkor ha van szervíz mód benne, akkor azzal is vissza lehetne állítani a központi tengelyét.
(#) Galgy válasza btamas81 hozzászólására (») Júl 1, 2022 /
 
Rendben megpróbálom.
Köszi,
(#) zaza99 hozzászólása Júl 11, 2022 /
 
Sziasztok!
A képen milyen anyagot használ a kenéshez?
(#) Gafly válasza zaza99 hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Ránézésre szilikonzsír.
(#) kendre256 válasza zaza99 hozzászólására (») Júl 11, 2022 / 1
 
Valami élelmiszeripari szilikonzsír
Én legalábbis ilyet használok...
(#) Hutty válasza zaza99 hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Gyógyszertári fehér vazelin. A Saecco ezt adta a géphez. Pár száz forint.
(#) zaza99 válasza Hutty hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Sokkal folyékonyabbnak tűnik.
(#) kendre256 válasza Hutty hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
Hááát... A hivatalos márkaszerviz szilikonzsírt árul a gépekhez, 5g-ot potom 4247 Ft-ért...
Bővebben: Link
(#) btamas81 válasza zaza99 hozzászólására (») Júl 12, 2022 / 2
 
Én ezt használom. De nem csak kávégéphez, mindenféle gumi, műanyag kenéshez. A víz sem oldja olyan könnyen. Ha meleg helyen tartod elég folyós ez is. Ja 60gr 500Ft volt legutóbb.
(#) zaza99 válasza btamas81 hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
Én is, pont azt néztem hogy kávéfőzős boltokban árulják hozzá és pont van is ittthol. Köszi szépen.
(#) Hutty válasza kendre256 hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
Mikor én ezzel a szettel találkoztam, az kb. 20 éve volt.

Ellenpélda.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2022
(#) zaza99 hozzászólása Júl 12, 2022 /
 
A képen látható DELONGHI Dynamica ECAM elakat főzés előtt azt írja, hogy töltsem fel a szemes kávétartályt. Próbálgattam a kávédarálás finomságát feljebb állíta /most egyesen van/ hármasnál már működik.
A káféfőző részét szétszedtem a szűrőt lemostam az o gyűrűk kicsit kopottak veszek bele másikat, de gondolom nem ez lehet a gondja.
(#) zaza99 válasza zaza99 hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
Tudtok segíteni hogy mi lehet vele?
(#) cupika97 hozzászólása Júl 13, 2022 /
 
Sziasztok. Vetem egy Gaggia Titanium kávéfőzőt. Sajnos a kijelzője nem működik rendesen. Kijelző csere, vagy mi lehet a baja?
Üdv Tomi.
(#) StMiklos válasza cupika97 hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
Szevasz!

Ez egy 20x2 LCD kijelző (ez persze látszik is).
Hogy azután ez vezérlési (inkább arra tippelek) vagy kijelző hiba az kérdőjel.
Nekem is van több ilyenféle (sor+karakter más).
Ilyen karakterszámú is van, de nincs rajta a szalagcsatlakozó.
Itt is van, adatokkal.
https://www.hestore.hu/prod_10028476.html

Üdv: StMiklos
(#) cupika97 válasza StMiklos hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
Helló. Próbaképpen ilyet rendeltem. A bekötéssel lesznek problémáim, mivel a rossz LCD-n szerintem értelmetlenül van feltüntentve, 16 szál kábel jön ki belőle, de a táblázatben meg csak 12 van.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2022

pin.jpg
    
(#) btamas81 válasza zaza99 hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
Mi a konkrét probléma vele?
(#) Jonni válasza cupika97 hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
Ki kéne mérned a kábeleket, hogy nincs-e szakadás. Ránézésre az adatkábelek szakadása is lehet hiba de elöször ki kéne mérni.
(#) zaza99 válasza btamas81 hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
Nem darál, kiírja hogy töltsem fel a szemes kávétartályt. Hiába van tele nem indul.
(#) StMiklos válasza cupika97 hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
Szevasz!

Szerintem a 4 hiánya nem gond, ezeket a kijelzőket lehet 4 (pontosabban 2 részben küldeni a 8 adatot) vagy 8 bites vezérléssel használni. A 8-as egyidejűség miatt gyorsabb.
Ezzel nem lehet gondod..

Üdv: StMiklos
(#) btamas81 válasza zaza99 hozzászólására (») Júl 14, 2022 / 1
 
Valami teszt módja van ennek? Le kellene futtatni, hogy ne e hoz a darálóra hibát.
Nekem volt olyan saecoval, hogy a daráló motorja nem volt százas és folyton dobta a hibakódot. Fordítottam kicsit a tengelyén és ment valameddig.
Ki kellene mérni a darálómotort.
(#) btamas81 válasza btamas81 hozzászólására (») Júl 14, 2022 / 1
 
Jut eszembe. Először ki kellene takarítani a kávécsatornát. Darálót szétszeded kompresszorral vagy porszívóval az összes régi kávét takarítsd ki belőle. Amire figyelni kell az, hogy az örlésállító ugyanoda kerüljön vissza. Youtubeon biztos találsz videot.
Következő: »»   57 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem