Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bluetooth kérdések
 
Témaindító: Gory, idő: Szept 13, 2005
Lapozás: OK   19 / 19
(#) nedudgi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 9, 2022 /
 
Csinálj listát arról, milyen moduljaid vannak. Lehet szó egy másik modulról?
Olyat kell keresni, ami konfigurálható, rendekezik soros porttal.
Például JDY-67
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2022
(#) dB_Thunder válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 9, 2022 /
 
Ehhez milyen progi kell amivel lehet benne turkálni??
Én azt néztem korábban, hogy a legtöbb kínai BT modul "programozható", beállítható, csak nem találtam hozzá okosságot!
(#) nedudgi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 9, 2022 /
 
Bármelyik terminálprogram megfelel, például a PuTTY.
Elő kell ásni az internetből az adatlapot, ami tartalmazza az AT+ parancsait.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2022
(#) hmzs válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 9, 2022 /
 
Olvasd el kérlek még egyszer, amit írtam. Hang átvitelnél a BT modul hangkimenete kb egy erősítő kimenete, kb fél táp környékére áll. Mindegy milyen digitális áramkör van előtte, a kimenete kvázi analóg. És mint analóg erősítő, a kimeneti kondi előtt jelentős dc fesz lesz jelen aktív állapotban az aszimmetrikus táp miatt. Ha nincs aktív BT átvitel, a kimenet "inaktív" állapotba áll. Vagy testre zár, vagy nagy impedanciásra vált, de biztosan detektálható az állapot váltás.
Persze ez csak egy ötlet.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2022
(#) Inhouse válasza hmzs hozzászólására (») Aug 10, 2022 /
 
Miért állna egy analóg audio kimenet "inaktív" állapotba, vagy zárna testre, vagy "nagy impedanciásra?" azért mert a bemenetére nem érkezik hang? Te ezt tippeled, persze meg kell nézni, de szerintem ennek nem sok értelme van. Én meg azt tippelem, hogy a bekapcsolt, de még nem kapcsolódott/már kapcsolódott BT eszköz esetén az audio kimeneteken DC-ben nem lesz eltérés.
(#) pajti2 hozzászólása Aug 10, 2022 /
 
Sziasztok!

Dev boardra / breakout boardra szeretnék tippet kérni.

Egy szem kimeneti pwm jelet állítanék elő, ami ráadásul lassú (50Hz vagy kisebb freki). A generált minta típust szeretném távolról vezérelni. BT 4+ kellene energiatakarékosság miatt, jó lenne megmaradni 1 mW adóteljesítménynél. Kommunikációs távolság 1 méteren belüli.

Az egyik lehetőségem valamilyen BT modul csak kapcsolatra + egy elégséges teljesítményű mikrovezérlő a pwm-et legyártani. Reménykedem benne, hogy léteznek mostanra integrált asic-ok valamilyen korlátos teljesítményű mikrovezérlővel egybe építve, noha eddig nem találtam nyomukat.

Emberi számítás szerint mi a legjobb lehetőségem?

A tanácsokat köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2022
(#) hmzs válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 10, 2022 1 /
 
Mert olcsó kínai vacakról van szó. Legalábbis a képen egy adatlap nélküli kínai gyártmány van.
A legtöbben van valamilyen zajcsökkentés, gyakorlatilag automatikus némítás.
(#) pajti2 hozzászólása Aug 15, 2022 /
 
Még mindig kotrom a használható eszközt. Emberi számítás szerint léteznek integrált / custom programozható modulok, mint például ez: BLE-6, de a leírásukból éppen a programozhatóság kimaradt. Írtam kérdést a Mikroe információs címre, még nincs válasz. Ha valakiben még élnek friss emlékek, mi tudott megoldás lenni, a felvilágosításnak örülnék.
(#) hmzs válasza pajti2 hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Érdemben nem tudok hozzászólni.

Ha támogatás is kell, akkor miért nem valamelyik magyar forgalmazó? Pl Chipcad
(#) dB_Thunder válasza pajti2 hozzászólására (») Aug 16, 2022 /
 
Az egészről fogalmam sincs, csak a lapon olvasgattam, találtam egy PDFet amiben ez található:
Idézet:
„3.1 Software development kit
The BlueNRG-M2 module embeds the BlueNRG-2 application processor. Refer to the BlueNRG-2 web page
(http://www.st.com) to get access to:
• BlueNRG-2 datasheet
• development kit
• Application notes
• User manuals
Tools and software
• Design note and tips
Software and firmware should be configured taking into account the BlueNRG-M2 specific configuration as
described in Section 2 Block diagram.”


Ehhez kellett kb. 20 másodperc...tehát az ST oldalán kinyalják a hátsódat is, ha felkeresed!
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2022
(#) bbalazs_ hozzászólása Ápr 2, 2023 /
 
Sziasztok!
Hoztak hozzám egy airpod jellegű, kínai, fehér fülbedugható párt azzal, hogy nem működik (piacos cucc, ők sem látták működni még). Rövid szétszedés után kiderült, hogy mindhárom elem teljesen döglött, nem érdemes újakba beruházni, így megkaptam. Kitaláltam, hogy beépítem egy fejhallgatóba, nagyobb akksival, lenne egy bluetoothos fejhallgatóm, hehe. Itt kezdődtek a gondok.
Elsőként a kis fülesek tápját kötöttem rá jóval nagyobb, telefonból berhelt lipo akksira. A csatlakozásnál külön-külön látja a két eszközt (nevük ugyanaz) , bármelyiket választom ki, nem szól a másik. A működőnek meg nincs stereo módja, mindkét csatorna szól benne. Akkor visszatettem a tokjába, az is kapott új akksit, tölt, minden ok, van egy gomb a dobozon, de az csak a töltést kapcsolja. Mindenféle kombinációban próbáltam, de nem tud az egyik a másikhoz bejelentkezni.
Természetesen kipróbáltam a rendes módszert, amikor mindkettő a tokban van, és a dobozuk gombját nyomom. Volt rajta USB töltő és anélkül is kipróbáltam.
Bármilyen kombináció (van/nincs töltés, bent/kint vannak a tokban, röviden/hosszan nyomom a gombot, töltés után kiveszem, egyiket először felismertetem, utána próbálok a másikkal, stb. Nem és nem. Ha kapcsolatra vár, szépen villog felváltva a kék/piros, utána ha kapcsolódik, akkor a kék időnként villan. A chip benne egy JL ac19-el kezdődő, 16 lábú ssop, neten erről nem találtam semmit.

Egy másik régi, szintén olcsó kínai airpodomat szétszedtem, beépítettem, az gond nélkül megy.

Találkozott-e már valaki ilyennel?
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2023
(#) bbalazs_ válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 2, 2023 /
 
Válaszolok magamnak. Megoldódott.
A neten kutakodva kiderült, hogy hogyan kellene, persze nem igaz, mikor a másikat párosítom, az olyan, mintha kikapcsolna, de valójában nem
A leírás szerint ilyenkor villognia kellene...
(#) Macsek71 hozzászólása Ápr 2, 2023 /
 
Mesterek !
~10 éves autó gyári rádiója "tud" BTn kapcsolódni a telefonhoz...
Ez a kapcsolat csak a telefon kihangosítására - bejövő hívás hangja - korlátozódik. (Teló navigációs hangok, esetleg médialejátszás sajnos nem...
Abban az időben ez volt a természetes ?
(Van a rádión AUX, legfeljebb használjuk azt, de BT szebb lenne
Köszi M.
Következő: »»   19 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem