Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HiFi javítás
Lapozás: OK   66 / 69
(#) CHZ válasza bitboy95 hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Szia!
Szerintem FM demodulátor tekercse hangolódott el. Óvatosan hangolva beállítható...
(#) bitboy95 válasza CHZ hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Magát a tekercset nyomjam összébb, vagy valami trimmer kondit?
(#) Gafly válasza bitboy95 hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Kalapáccsal nagyjából mindegy, csak gyorsan és erősen, hogy ne szenvedjen sokat.
(#) CHZ válasza bitboy95 hozzászólására (») Aug 14, 2022 / 1
 
Nem!
FM demodulátor fémházas tekercs, vasmaggal hangolható.
Egy fotót kérnék a panelről és megkeressük melyik tekercs ..
FM KF IC mellett van, beépített kondival, kondenzátor kapacitás vesztése miatt hangolódik el.
Ha vasmag felső felében van, akkor picit befelé tekerve lehet optimálisra hangolni...
Ha mélyebben van a vasmag akkor picit felfelé.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2022
(#) bitboy95 válasza CHZ hozzászólására (») Aug 14, 2022 / 1
 
A tekercset megtaláltam, köszönöm, sikerült meg javítanom, mostmár szépen rááll a frekvenciára sztereóban, RDS-el együtt.
A nyákon fel volt tüntetve hogy FM IF, azt tekertem el.
Mégegyszer köszönöm!
(#) CHZ válasza bitboy95 hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Szívesen, gratulálok!
(#) CHZ válasza Gafly hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Szerintem FM modulátor tekercseire gondolt, ezek légmagosak, ami széthúzással, vagy összenyomással hangolhatók. Ezek a tekercsek nem okozhatnak elhangolódva sem ilyen hibát, rossz helyen kereste, de mégis sikerült rávezetni a hiba okára..
(#) Miki-B hozzászólása Szept 26, 2022 /
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem!
Az alany egy Panasonic SA-AK28 mini hifi. Használtan vettem, mikor kicsomagoltam és tesztelgettem kiderült, hogy a CD lejátszó nem jó. CD-váltó megy, beveszi a lemezt, de fel se pörgeti, kidobja a “No Disc” feliratot.

Van itthon egy Panasonic SA-AK200, aminek a CD lejátszója kifogástalan. Mivel pontosan ugyanúgy néznek ki a hifiben lévő lejátszók, és ugyanolyan 19 eres szalagkábelekkel csatlakoznak a hifi további paneljeihez gondoltam átrakom a 200-asból a 28-asba a jó CD lejátszót.

Jött a koppanás, CD-tálca beveszi a lemezt, majd a motor felpörgeti a lemezt, de egyre gyorsabban pörgeti. Sohasem várom meg mi lesz ezután, nyomom az open gombot, és kiadja a CD-t. A CD ilyenkor még forog a tálcában és karcolódik. Van amikor bedobja a “No Disc” feliratot is felpörgetés nélkül.

Ez a CD lejátszó tuti jó, mert egy SA-AK44-ben is működött.

Bennem 2 dolog merült fel:
1. A hifiben valami motorvezérlő adta meg magát (hol lehet az AK28-ban?), kazetta rész hibátlan, bekapcsoláskor önteszt lefut…
2. Valamelyest eltér az AK200-as optikája, megegyezhet az AK44-esével, de a 28-as CD része másabb.

Szervízkönyven tudnátok valami segítséget adni? Összehasonlítani az AK200/AK28 CD részét vagy nem tudom…

Előre is köszi.
(#) Miki-B válasza Miki-B hozzászólására (») Okt 4, 2022 /
 
Annyira halott ez a fórum, hogy szinte felesleges ide írni. Így hát szereztem egy másik Panasonic AK28-as hifit, és a kettőből összegyúrtam egyet.
A rossz CD lejátszó a másik hifiben is csak egyre gyorsabban pörgette a lemezt. Valószínűleg tervezetten nem ebbe a típusba való.
A bibi az, hogy a második készülékben is rosszalkodik a CD lejátszó, itt folyamatosan NO DISC felirat van, nem olvas. Iszonyat piszkos volt a mechanika, még alapos tisztítás után sem vagyok vele megelégedve.
(#) Gafly válasza Miki-B hozzászólására (») Okt 4, 2022 /
 
Idézet:
„Annyira halott ez a fórum, hogy szinte felesleges ide írni.”

Akkor ne erőlködjél, nyissál másik fórumot.
(#) Miki-B válasza Gafly hozzászólására (») Okt 4, 2022 / 2
 
Mert nem igazam van?
Ha meg nem tudsz szakmailag hozzátenni, akkor más okból se erőlködjél.
Köszi.
(#) Gafly válasza Miki-B hozzászólására (») Okt 4, 2022 /
 
Igazad van, mester.
(#) Lengyelzolika01 válasza Miki-B hozzászólására (») Nov 8, 2022 / 1
 
Szia! több oka lehet nem pörgeti fel a lemezt láthatatlanban csak találgatni lehet pl: poros a fej, cd karcos,esetleges beázás okozta oxid a csatlakozóknál vagy csak egyszerűen a lézer fej megadta magát! Érdemes lenne burkolat nélkül is megnézni hogy lézer világít e stb.
(#) Miki-B válasza Lengyelzolika01 hozzászólására (») Nov 9, 2022 / 1
 
Azóta már szereztem egy másik ugyanilyen hifit, és átraktam belőle a működő CD lejátszót. Ez beolvassa a lemezeket, de gyatrán. Nyöszörögve, lassan. Ha negyed hangerőnél feljebb tekerem a hangerőt megakad, vagy ugrik a lejátszás hiába tisztítottam meg a lézerfejet. Ritka már ebből tökéletesen működő CD lejátszóst találni.
(#) Vales válasza Lengyelzolika01 hozzászólására (») Nov 10, 2022 / 2
 
A lézer a CD és DVD meghajtókban általában 750-830nm hullámhosszú, tehát inkább infravörös (a 800nm és hosszabb hullámhossz biztosan), így nem feltétlenül látható szabad szemmel, vagy csak halvány nagyon sötét vörösen.
FONTOS!!!
Közvetlenül/szembe semmi képpen se nézz bele, mert bár infravörös tartományban is lehet, de a retinádat akkor is károsítja, így tartós látássérülést, akár vakságot is okozhat!
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2022
(#) Lengyelzolika01 hozzászólása Nov 11, 2022 /
 
Nekem is lenne egy kérdésem tisztelt Hobbielektronika tagok. van egy panasonic SA-AK48 hifim. a hifi tökéletesen működik gyári hangfalaival egy funkciót kivéve. Kb 1 hónapja működött a gombok között található s.woofer gomb és egyszer csak nem. A hiba leírása így szól: Megnyomom a gombot világít bekapcsolja a mély hangok kiemelését 1es fokozatra de a kijelzőn nem jelenik a korábban megszokott (MID) ismételt megnyomásra (MAX) felirat sajnos és nem is emeli meg a mély hangokat a korábban megszokott módon a gomb világít és picit ad hozzá a mély hangokhoz. Hol induljak el a hiba keresésben ?
(#) Lengyelzolika01 válasza Vales hozzászólására (») Nov 11, 2022 / 1
 
Én sem néznék bele természetesen. Érdekes amit leírsz! Eddig nem is tudtam ezeket a dolgokat köszi! Én arra gondoltam hogy csak a burkolatot levenni és felülől bele nézni mit csinál a cd mehanika nem e beragadt vagy valami egyszerűbb hiba van. Tapasztalatom egyébként az hogy nagyon érzékenyek a porra szennyeződésre panasonic ak45 hifinek megbízható cd mehanikája van 48nak hajlamosabb a meghibásodásra.
(#) Miki-B válasza Lengyelzolika01 hozzászólására (») Nov 14, 2022 / 2
 
Talán az előlapi panelt elég megtisztítani száraz ecsettel, gombot WD40-el fújd be. Az viszont aggályos, hogy egy picit ad hozzá a mélyekhez. Nekem AK28-as van, az kb. ugyanaz mint a tied Piezo szupermagas nélkül, de már MID fokozatban is sokat hozzátol a mélyhez, a MAX meg dönget az egész 120 m2-es házban. Valami nem okés, ha a kijelződ nem jeleníti meg, és csak picit ad a mélyhez (lehet nekem is annyit, csak soknak érzem). Végok forrasztás baja is lehet akár.
Ilyen hibát még nem láttam, olyanokat szokott csinálni, hogy más funkciókat kapcsol egy adott gomb.

CD: nekem meg ugrál akadozik nagyobb hangerőnél. Ezért vagyok kénytelen kikapcsolva hallgatni a “Super Woofert”
(#) Lengyelzolika01 válasza Miki-B hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
Gombot kiszereltem beáztattam vd 40be az nem segített (nagyon remélem hogy nem vágtam haza a vezérlő ic agyát elvégre működik. Egy fontos dolgot elfelejtettem megemlíteni ugyanis amikor gomb vd40ezeés után visszaforrasztottam összeraktam érthetetlen módon kiírta az F61 es hibát(Végfok, hangfalkábel zárlat) átellenőriztem nincs e zárlat:nincs:. Többszöri próbálkozás után meg bekapcsolt működött! Lehet hogy igazad van a forrasztást tekintve láttam már szétszedésnél is a kiöregedett (határeset) forrasztásokat a trafó melletti végerősítő panelre nem néztem rá. Van gyanúm a puffer kondenzátorokra. Rá nézek utánna jelentkezem!
(#) CHZ válasza Lengyelzolika01 hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 
Panelek csatlakozóinál sok forrasztás megreped, ezeket nézd át, típus hibája.
(#) Lengyelzolika01 hozzászólása Nov 18, 2022 /
 
Végfok mudult átellenőriztem forrasztásokat pufferelkókat jók! Megnéztem ismét a gombokat de azok is jók! a hiba továbbra is fent áll sajnos valószínűleg a vezérlő csippben ment tönkre az a rész ami a mély hangokat kapcsolná be! Esetleg lenne valakinek bármi ötlete szívesen fogadom!
(#) ONKYOS válasza bitboy95 hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
FM IF.tekercs, az az FM.kf.tekercs,amivel a10,7MHz es szűrőt állítod be,a kf,erősítő bemenetén van..
minden jót.
(#) ONKYOS válasza Vales hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
sajnos az öregedés is károsítja,egyébként igazad van 5mW.nál több,az ártalmas lehet,bizonyos idő után..
(#) Miki-B válasza Lengyelzolika01 hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Ha tetszik a gép és jó állapotban van, mellékesen szerezz hozzá egy donort.
(#) zeman hozzászólása Nov 27, 2022 /
 
Sziasztok!
Vásároltam egy PHILIPS FR975 rádióerősítőt.
Minden működött rajta hibátlanul, egyedül a hátsó AC dugaljakban nem volt áram (ezt jelezte is az eladó, gondoltam, ez nem olyan nagy baj, enélkül is tudom használni). Aztán otthon szétkaptam, láttam hogy hiányzik belőle az AC panelen a bizti, meg hogy valszeg volt javítva, mert 1-2 csavar hiányzik belőle belül. Raktam is bele biztit, de az összererelés és első bekapcsolás után azt láttam, h a külső csatlakozók fém részén, illetve a csavarfejeken világitott a fázis cerka (óvatos duhaj vagyok, ezért ellenőriztem).
Multiméterem egyik felét a konnektor földjéhez csatlakoztatva, a külső burkolat csavarjain és a csatlakozók fém részén 80-110V AC feszültséget mértem!
Csoda, hogy elsőre nem csapott meg...
Na, az én hobbista tudásom itt véget ér, szóval egy szakember segítségét kérem.

A kérdés: keresek valakit, aki vállalja ennek szakszerű javítását, lehetőleg Pesten vagy a keleti/északi aglomerációban... A cél, hogy biztonságosan működjön a cucc, mert nagyon a szívemhez nőtt ez az erősítő...

A részleteket privátban egyeztessük, kérlek, aki vállalkozna ilyenre, pü-ben keressen. Köszönöm!



Hálásan
(#) proli007 válasza zeman hozzászólására (») Nov 27, 2022 / 2
 
Hello! Nem biztos hogy itt bármit is javítani kell.
Mert a modern erősítőkben ma már kapcsolóüzemű tápegység van. (Nem ismerem az erősítődet, de ha nincs benne egy böszme nagy trafó, akkor kapcsolóüzemű.) Nos azokban zavarszűrés jelleggel van a hálózat két pontja és a készülékház között két kiskapacitású kondi. Ez "felezi" a 230V feszültséget és így világíthat a fázisceruza mérhet a műszer. De akkora áramot nem szolgáltat hogy az életveszélyt jelentene.
De kipróbálhatod, hogy a védőföld és a készülékház közé beteszel egy hagyományos 25..40W-os izzót. És ha ezek után nem mérsz feszültséget a védőföld és a készülékház között, akkor nincs probléma. Ha mérsz, akkor kell javítani.
Egyébként az ilyen kéréseket az apróhirdetésben kell feltenni, nem a fórumon"
(#) Lengyelzolika01 válasza Miki-B hozzászólására (») Nov 29, 2022 /
 
Eddig nem jutott eszembe hogy lehet távirányítóval is kezelni. Talán azzal lehetne ki be kapcsolgatni a mély hangzást Viszont sajnos az nincs hozzá
(#) frenkiboy80 hozzászólása Dec 1, 2022 / 2
 
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem van egy Sony HCD-RG220 hifim és a következő hibajelet produkálja...
Bekapcsolom és automatikusan kitolja a cd tálcát és hiába nyomom a tálca forgatást vagy hogy húzza be a tálcát nem reagál rá, először arra gyanakodtak hogy a cd olvasó fej hibás, vettem kicseréltem. De ugyanezt produkálja mi lehet a probléma, a mikró kapcsolók jók az előlapon kimértem őket. Cseréltem ékszíjakat is. Előre is köszönöm a segítségeteket.
(#) proba válasza frenkiboy80 hozzászólására (») Dec 1, 2022 /
 
Lehet a kitoló motor vezérlése ment tönkre, vagy esetleg átvezet a kiadató gomb...
(#) frenkiboy80 válasza proba hozzászólására (») Dec 1, 2022 /
 
A kiadó gombra gyanakodtam én is, de kimértem zárt, nyitott állapotában, a jelensége bármilyen funkción van a hifi bekapcsoláskor pl.: Tuner akkor is kitolja.
Következő: »»   66 / 69
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem