Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   179 / 197
(#) vision61 válasza bbb hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Idézet:
„Ha igazán hőálló kell, akkor a fémet válaszd...”
Igaz itt, nem lényeges a hőállóság, de kb. 8-10 évvel ezelőtt, amikor beérkeztek hozzánk az első "műanyag" (PEEK) , és fém (~titán) nyomtatott implantátumok tesztelésre, én is meglepődtem.
(#) bbb válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Lefolyni nem fog, viszontmeglágyul, deformálódhat. Ezt az egyik termékbemutatón szemléltették is a közönségnek, behozták azt a modellt, amit kint felejtettek a kocsiban nyáron... Ez már ugyan tizen éve volt, de sokat nem változott az anyag.

Ami téged érdekel a táblázatból, amit linkeltem:
heat deflection temp - ennyit még ki fog bírni, nem fogja elveszteni az alakját (viszont a határ közelében már kezd lágyulni)
surface - a felület milyensége, na ebből egyedül a smooth, ami tényleg sima, a többi már kicsit szemcsés lehet

Neked talán a legkevesebb macerát igénylő választás az SLS a 3201PA-F Nylon anyaggal. Ez kevésbé merev, mint mondjuk a PLA, viszont kicsithőálló (legalábbis a kocsi belterének melegét elvileg kibírja). A felületet viszont lehet, hogy utángondoznod kell, azaz kicsit megcsiszolni és alapozó után festeni.

A JLC 3D nyomtatós részlegén egy kis séta: Bővebben: Link
(#) bbb válasza bbb hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Még egy videó, talán itt láthatod milyen a felületi minőség: Bővebben: Link
(#) Alkotó válasza bbb hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Köszönöm a tanácsot és a videókat. Az idegenvezetőset már láttam korábban, de annyira "túlzás" volt számomra az idegenvezető hölgy formája, hogy borzongva néztem.
Most, a rendelés küszöbén talán az lesz a legreálisabb, ha kipróbálom az SLA-t és az SLS-t is. Aztán ha már a kezemben lesznek a darabok, akkor lesz támpontom a jövőre nézve.
(#) Alkotó válasza bbb hozzászólására (») Aug 25, 2022 / 1
 
(#) Régi motoros hozzászólása Szept 3, 2022 /
 
Valaki meg tudná mondani, hogy keressek a thingiverse-n kábel bevezetőt, vagy kábel törésgátlót?
Nem tudom van e egyáltalán... A google fordítóval nem találtam egyet sem...
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2022
(#) MCMLXXXII válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 4, 2022 /
 
Szia !
Pontosan mit keresel és mihez ? Esetleg egy képet tegyél fel!
(#) MCMLXXXII válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 4, 2022 /
 
Azt hiszem meg van mit keresel !

https://www.thingiverse.com/search?q=Rift+Strain+Relief&page=1&...levant

Rift Strain Relief
(#) Régi motoros válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Szept 4, 2022 /
 
Egy lemezdoboz 14 -es furatába 230V -os 7mm -es kábel bevezetéséhez kellene valami tömszelence. Gondoltam van valami, de ha nincs összedobok egy sima karikát bele. (Vagy max veszek.)
Csak nem tudom milyen néven kellene keresni angolul. Amit próbáltam a közelében se voltak.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2022
(#) dB_Thunder válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 4, 2022 /
 
Számítógép tápokban van ilyen!
(#) Régi motoros válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 4, 2022 /
 
Igen, mivel hogy ez is az volt. De ha épp nincs most a fiókban...
(#) MCMLXXXII válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 4, 2022 /
 
Így keress rá

Rift Strain Relief
(#) Régi motoros válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Szept 4, 2022 / 1
 
Kerestem úgy is, de nem nagyon találtam. Úgyhogy összedobtam két karikát, és kinyomtam...
(#) SzilCsong válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 5, 2022 /
 
Jól tetted. Az ilyesmit nem szabad a thingiverse-re bízni. Nekem a múltkor 10-es pvc cső rögzítőket kellett gyártani. találtam is, de kár volt. Valószínűleg 1mm-es szögekkel gondolták a rögzítést, nem reiser csavarral.
(#) bbb hozzászólása Szept 5, 2022 /
 
Sziasztok!

A Geeetech MeCreator 2 nyomtatóját ismeritek? Van vele tapasztalat? A youtube feldobott pár videót, ami alapján szimpatikus gép, s 125$-os áron nem tűnik vészesnek.
(#) Alkotó válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 5, 2022 /
 
Annak képét lenne jobb megmutatnod amit nyomtattál. A terv az általában szebb mint a valóság.
(#) bbatka válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 5, 2022 /
 
Én is hasonlót gyártottam. A baloldali részt hasítottan készítettem, de végül össze lett ragasztva, mert a hasítás miatti szorítóerő gyenge volt. Túlságosan spóroltam az anyaggal.
(#) Régi motoros válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Nem gondoltam, hogy ennyire érdekes lehet a végeredmény is...
Ez 1mm -es fejjel van nyomtatva, azért ilyen "mócsingos".
Nem szépségversenyre készült, itt most csak a funkciót tartottam szem előtt.
(#) Régi motoros hozzászólása Szept 14, 2022 /
 
Új kérdés, szokott valaki marlin firmware-t gyúrni? A kijelző egy AnetA8+ gépről van. A piros nyíllal jelölt folyamatjelző sáv feletti eltelt időd, ki lehet valahogy cserélni a hátralevő idő, vagy százalék kijelzésre?
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2022
(#) Alkotó válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Köszönöm.
Nem kritikai célzattal javasoltam a produkciót megmutatni a terv helyett. Inkább a tájékozódás miatt hasznos ez, mert a tervek mindig nagyon szépek, és az eredmény ehhez képest kisebb-nagyobb mértékben el szokott térni.
A funkciónak való megfelelés szempontjából mindig a felhasználó tud véleményt formálni.
(#) Alkotó hozzászólása Szept 14, 2022 /
 
Próbáltam a JLCPCB-nél a panelrendeléseim mellé 3D nyomatokat is rendelni. Legnagyobb meglepetésemre ezt nem lehet megtenni. Kizárólag külön lehet 3D nyomatot rendelni, és a paneleknél megszokott szállítási módokhoz képest más opciók szerint. Így most ez nekem kimaradt. Viszont most itt állok "3D nyomattalanul".
(#) pipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 15, 2022 /
 
Ezt konkrétan nem tudom, de pl Curaban lehet az extension menüben post process-t állítani,
ami tulajdonképpen a gcode-ba "belerondít", és piszkálja a kijelzést a gcode-on keresztül
nekem pl a kijelző alsó sorába kiírja a fájlnevet, meg hogy hány layer van, és hányadiknál jár...
Nekem ez lényegesebb infó mint a hátralévő idő.
Már nem tudom honnan gyűjtöttem be a scriptet, meg kicsit bele is piszkáltam...
Az hogy mennyi van idő van hátra, erősen saccolóka, pl nekem amit cura saccra számol erősen lefelé sántít akár 20%-ot is
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2022
(#) pipi válasza pipi hozzászólására (») Szept 15, 2022 /
 
vannak rá gugli találatok: Bővebben: Link
(#) Régi motoros válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 15, 2022 /
 
Nos ez a szálnyomós technika velejárója, el kell fogadni.
A gyantás nyilván jobb, meg nagyságrenddel drágább technológia is.
(#) Régi motoros válasza pipi hozzászólására (») Szept 15, 2022 /
 
Repetiert használom, igaz cura enginnel, de ott fele annyi beállítás sincs, mint a normál cura -ban.
(#) Régi motoros válasza pipi hozzászólására (») Szept 15, 2022 /
 
Közben meg is találtam, csak a curát át kellett írni marlinra a keresésben.
(#) zenetom válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 15, 2022 /
 
Idézet:
„A gyantás nyilván jobb, meg nagyságrenddel drágább technológia is.”

Már a gyantás nyomtatók ára is lecsorgott szinte az FDM nyomtók árához. Picivel drágább, de nagyságrendileg hasonló. Az igaz, hogy macerásabb, illetve mire mindent megveszel hozzá (UV szilárdító, stb), már nem csak picit drágább De még úgy se vészes.
Én inkább a vele járó macera miatt válaszottam a filamentes technológiát. Sokkal kevesebb vele a macera, és ami nekünk kell pontosság, oda bőven elég.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2022
(#) Régi motoros válasza zenetom hozzászólására (») Szept 15, 2022 /
 
Hát nem tudom, én eddig azt hittem, hogy beöntöd a gyantát (ami eleve drágább mint a szál),
nyomtatsz egyet, kiveszed a nyomatot és kész. Nem kell asztalt szintezni minden nyomás előtt,
nem kell fúvókát cserélgetni mikor milyen a célszerű, nem kell szálat fűzgélni,
főleg mikor pár napig nem nyomtatsz, és csak az állástól eltörik (nálam rendszeresen)...

Egy liter gyanta kb 20EFt, egy kg szál 5-10EFt.
Nyomtatót nem néztem mostanában, de mutathatnál pár olcsóbb fajtát akkor megnézném.

Ja és azt se felejtsük, hogy amíg egy szálas X összeg, addig egy ugyanakkora méretet nyomtatni képes gyantás 2X kb. (Most csak mondtam valamit, nem tudom a pontos árakat.)
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2022
(#) bbb válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 15, 2022 /
 
S az utánkezelést se felejtsd el - izopropilban megfürdetni a darabot, UV fürdőben utánkezelni, a maradék lötyit kitakarítani...
Cserébe tényleg szép munkadarabokat kaphatsz
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2022
(#) zenetom válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 15, 2022 /
 
Elegoo Mars 2 Pro
És ahogy bbb fórumtárs is írta, sok vele a macera.
De az FDM-hez hasonlóan már otthonra is megfizethető.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2022
Következő: »»   179 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem