Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3435 / 3546
(#) kameleon2 válasza majkimester hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Én meg a Takarékszövetkezetnél voltam. Ami persze becsődölt. Mehetsz bizonygatni az igazad. Vol olyan akinek 2 élet megtakarított pénze, 72 millió ragadt bent. Ha volt bizonylat, ha nem.
(#) Bakman válasza tufatofu hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Minden banknál eddig tart, ha tetszik, ha nem. Nyílván ellenőriznek mindent legalább kétszer, igazat állítasz-e. Ha jól tudom, ezek a határidők törvényben vannak rögzítve.
(#) Bakman válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
100 000 EUR összegig az állam garanciát vállal, EU-s közös jogszabály.
(#) tufatofu válasza Bakman hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Elhiszem, csak ha valakinek benyelik a 28 ezer ft nyugdíját, vagy a közmunkás bérét, és annyival volt annyi, akkor már nem olyan vidám a dolog....
(#) SzervízMacska válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Az én számlámhoz nem tartozik hitelkeret. Van hitelkártyám, de másik banknál. Jövő hónapban az is tehermentes lesz…
(#) Bakman válasza tufatofu hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Tudom miről van szó, engem is érintett már a dolog. A problémám eleve abból fakadt, hogy KP-t szerettem volna felvenni ATM-ből, vicces módon csekket befizetni. A gép kiírta, hogy gubanc van, de ettől függetlenül a számlámat terhelték az összeggel. Innentől kezdve mindent átállítottam elektronikus fizetésre.
(#) SzervízMacska válasza Bakman hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Már egy ideje költségmentes a postai csekkfizetés. (Ha régi történet, nem szóltam.)
(#) kameleon2 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 21, 2022 / 2
 
Banknál dolgozol? Cseszheted a garanciát, ha így csak egy részét kapod meg. Azóta megy lefelé az ország, amióta készpénzről kötelezően átállították a gazdaságot az elektronikus (virtuális) pénzre. Azelőtt az ember addig nyújtózkodott, ameddig a takarója ért. A fizetésnap fogalom volt ( a kocsmákban is). Ma, ha akarsz valamit venni és nincs elektronikus fizetési lehetőség ( például piacon), akkor szaladgálhatsz ATM-hez, ami többet von le, mint kellene, mert ugye a rendszert is fenn kell tartani valamiből. Nekem például cégesre kell tankolnom az autót, de kp-s számlával. Azaz pénzkivét nélkül nem tudom tankolni, csak saját zsebre. A pénzt ha ráutalják a számládra, magától is lefogy. Ha ez készpénzes rendszer, akkor ilyen fel sem merülhet, maximum a rossz döntések inflálják a pénzedet. Sokat beszélhetnénk erről, mert gazdálkodtam sok pénzzel és bőven van tapasztalatom. Most meg filléreskedni kell. Azaz látom a tetejét és az alját is. Én nem bízom a rendszerben, mert ismerem. Egyetlen politikai döntéssel zár alá vehetik a teljes bankban tartott vagyonodat vészhelyzetben. Ja! Vészhelyzet van...
(#) Bakman válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Igen, viszonylag régi a történet. Egyrészt lecke volt, másrészt legalább megtudtam, mennyivel egyszerűbb elektronikusan intézni ezeket is.
(#) Bakman válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Idézet:
„Azóta megy lefelé az ország”
Egyes optimisták szerint folyamatosan megy lefelé, legalább Ádám és Éva óta.
Idézet:
„szaladgálhatsz ATM-hez, ami többet von le, mint kellene”
Ha jól emlékszem, havi 150 000 Ft, max. kétszeri KP felvét ingyenes.
Idézet:
„Nekem például cégesre kell tankolnom az autót, de kp-s számlával. Azaz pénzkivét nélkül nem tudom tankolni, csak saját zsebre.”
Céges tanolókártya nem opció?
Idézet:
„A pénzt ha ráutalják a számládra, magától is lefogy. Ha ez készpénzes rendszer, akkor ilyen fel sem merülhet”
Ha párnába varrva tartod akkor meg izgulhatsz, mikor lepnek meg kéretlen látogatók.

"Vol olyan akinek 2 élet megtakarított pénze, 72 millió ragadt bent." Itt is kellett volna némi előrelátás, vagy ahogy mostanában nevezik, pénzügyi tudatosság.
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Szept 21, 2022 / 1
 
Idézet:
„Itt is kellett volna némi előrelátás, vagy ahogy mostanában nevezik, pénzügyi tudatosság.”

Életem első emberöltőjében azt sulykolták, hogy a tőzsde rossz, a kapitalizmus kizsákmányolás, és bankban jó helyen van a pénzecském. Aztán elmentek a tankok, és jött a kilencszáz fokos fordulat. Annak is örülhettem, hogy a gyermekeket ki tudtam stafíroznai az életbe való indulásra.
Ha szóba kerül valami pénzügyi művelet, a gondolkodásom leblokkol. Milyen tudatosságról beszélünk?
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2022
(#) tufatofu válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 21, 2022 / 1
 
Idézet:
„A pénzt ha ráutalják a számládra, magától is lefogy.”

Egyik ismerősnek egy ideig nem volt pénzmozgás a számláján, ami mínusz 27 ezret eredményezett, hogy ott üresen állt, amit lehet nevezni banki sarcnak is, a semmiért..
(#) Moderátor hozzászólása Szept 21, 2022
 
Kedves Fórumtársak!
A beszélgetés kezd erősen politikai irányultságot venni, ami ezen az oldalon minden forájában tiltott, ezért kérjük, hogy a továbbiakban ezt hanyagoljátok!
(#) Bakman válasza FIGIRI hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Eszembe jutott ez a hozzászólás. Nekem több videó alapján úgy tűnik, hogy a hangerővel van összefüggésben. Ezen pl. nagyon jól látszik: Bővebben: Link. Kb. a 7. perctől nincs ereeti hang, csak zene, lapos is a "kivezérlésjelző".
(#) gg630504 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Vizualizáltam a hangerőt. Nem látok komoly korrelációt.
Nincs mindegyik video alatt.
(#) Ódenka válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Mementónak: Nemrég valahol holmi kamionosok rosszallásukat fejezték ki az úton. A több napi ottlét és ellátatlanságukat orvosolni bizonyos 10milliót gyűjtöttek össze valakik. Aztán ezt a bank nem fizette ki a címzetteknek, mert megtehette. Kicsit nem árt néha gondolkodni, de végül is sodródni is kényelmes.
Bárhol, bármikor, bárkivel. Ki kell nyitni a szemet, mit hozhat a jelen, pláne a jövő.
(#) Bakman válasza gg630504 hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Füleddel vizualizáld és átlagold, "látni" fogod.

szerk.: Mintha a hangerő változást mutatná (integráló RC tag, jó nagy kondenzátorral).
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2022
(#) gg630504 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Friss videok alatt egyáltalán nem látom.
(#) antiktelefon hozzászólása Szept 21, 2022 / 1
 
Senkinek nem tűnik fel, hogyha a legnagyobb buckára mész, pl az említett videónál 0:51-nél, akkor kiírja, hogy most replayed?
(#) Bakman válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Nofene, valóban. Az az érdekes, hogy a linkelt videónál azon a részen ahol konstans zene van, lapos az indikátor...
(#) Ódenka hozzászólása Szept 23, 2022 /
 
... és most valami más.
Filmművészet. Bizonyára látta más is, csak nem jut eszembe a címe, szinkronos amerikai film lehet.
A rövid bevezető tartalomból tudhatja, aki látta. Egy illető meglátogatja a barátját, aki a reptéren fogadja. Miközben bepakolják a csomagtartóba a poggyászt, véletlenül kiesik egy papírszalvéta (?) közben. Ezt a barát és a vendége nem veszi észre, de egy szemfüles anyóka - nem, nem veszi fel - lefényképezi és "go" a képet valahova. Innéttől kezdve mulatságos fejlemények következnek, kocsileállás, egyéb vesszőfutás és a végén a legkézenfekfőbb hepiendje a dolgok folyományának, börtön.
Aki látta, kacaghatott rengeteget, hogy miket ki nem találnak...?
(#) szidom válasza tbarath hozzászólására (») Szept 23, 2022 /
 
Üdv!
Köszönöm az ötleteket, lehet hogy az eladás mellett kell hogy döntsek.
Család, barátok jelenleg kb.1060 km-re vannak, azért is költözünk közelebb mert a 750 km barátságosabb. A Miele valóban odafigyel a minőségre, persze biztos vannak akik ezzel nem értenek egyet mert kifogtak egy hibás darabot, nekem csak jó tapasztalataim vannak.
(#) Bakman hozzászólása Szept 23, 2022 /
 
Nagyot!

Horgászat, etetőanyag időzített kijuttatása. Az elképzeléshez lásd mellékletet. Milyen anyagból legyen a dugó, amivel a vízbe mártás után 12, 24, 48 esetleg 72 órás késleltetés érhető el? Az, hogy dupla, tripla méretű dugó kell, nem probléma, csak szépen lassan oldódjon fel a vízben (természetesen ne legyen mérgező), egy idő után kiengedve a golyócskákat.

Ettől drágább szerkezetet kolléga nem akar, mert a vízartról még azt is elviszik, amit 200 kg-os betontömb rögzít 20 m mélyen. Ha ezt viszik, kicsi a kár.
(#) sany válasza Bakman hozzászólására (») Szept 23, 2022 /
 
Műanyag. Még 50 év múlva is ott lesz.
(#) miertcsak válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 24, 2022 /
 
De igen. Nálam így:

YT.jpg
    
(#) antiktelefon válasza Bakman hozzászólására (») Szept 24, 2022 /
 
lehet inkább valami megbízhatóan nyíló ajtót raknék rá, rugóval vagy befőttesgumival előfeszítve és csak egy kartonpöcökkel vagy spárga/ növénydarabbal akasztanám ki a pöckét egérfogó stílusban. Ilyen súllyal előfeszítve az időzítés necces.
(#) Bakman válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 24, 2022 /
 
Egy adag etetőanyag össztömege kb. 100 g, ± 1-2 óra belefér a keretbe.
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Szept 24, 2022 /
 
Vízóra elvét alkalmazva, egy PET palackból kicsöpögtetett víz elmozdíthat egy reteszt, ami kiengedi a tartályból a golyócskákat. Ilyen szerkezet készülhet úgy is, hogy egy tartály kiürülése indítja a következőt.
(#) furko válasza Bakman hozzászólására (») Szept 24, 2022 /
 
Szia!

Ezek nem olyan drágák:
Óraszerkezet
Egy kis mechanikai ügyeskedés kell hozzá hogy reteszelve tartson egy fedelet, ami adott pillanatban kinyílik.
A "kismutató" helyére szerelt áttétellel több napos időzítés is megoldható.
(#) antiktelefon hozzászólása Szept 25, 2022 / 1
 
Valaki mondja már meg, miért van privátban is letiltva olyan szó, mint onlinevillponthu?
Ez már teljesen nevetséges, lumenetes linkek fórumból tiltása még érthető, de privátban nehogy ne lehessen írni.
Persze sólámpát meg hamis wagot meg tv állványt és minden szemetet lehet hirdetni
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2022
Következő: »»   3435 / 3546
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem